Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc w wyborze psa
Autor Wiadomość
magda_912 


Dołączyła: 31 Sie 2016
Posty: 2
Skąd: Szczecin
Wysłany: 01-09-2016, 22:33   Pomoc w wyborze psa

Dobry wieczór, witam wszystkich na forum. Podczytuję Was od jakiegoś czasu, teraz w końcu poczułam, że nadszedł czas, że szukamy naszego pieska. Chciałabym wziąć pieska w ciągu 2-3 tygodni, póki jest ciepło i można siedzieć na ogrodzie i uczyć pieska załatwiania się na zewnątrz. Poza tym oboje z mężem jesteśmy na miejscu, bo od grudnia mąż będzie w rozjazdach. OD dawna wiem, że odpadają pseudohodowle, że potrzebne są badania na dysplazje stawów. Ale im bardziej Was czytam, tym bardziej jestem załamana, że podstawowe badania to nic, że w hodowlach oszukują, że tylko kilka hodowli w Polsce jest dobrych i sama nie wiem co robić. NIe zależy mi (na 99%) na psie wystawowym, nawet brałam pod uwagę tzw. "domisia". Chcę, żeby to był rasowy biszkoptowy labrador-suczka. Nie pojadę po psa na drugi koniec Polski, więc starałam się trochę zawęzić poszukiwania. Jestem ze Szczecina, obdzwoniłam z 20 hodowli, wybrałam dwie
http://olx.pl/oferta/slic...html#719660fa91
oraz
http://allegro.pl/show_it...be2ff62#thumb/2
Hodowla z Oporowa imponuje badaniami szczeniaków, decydować się?
Chciałam mieć kilka hodowli do objechania, żeby mi gdzieś "piknęło" serduszko do jakiegoś pieska, ale ciężko w odległości 300-400 km, w zblizonym czasie.
Proszę o porady, opinie o tych hodowlach.
Pozdrawiam
_________________
magda_912
 
 
Małgosia35 



Mój labrador: Gustaw vel Gucio ( Magnum Mera Vallis )
Pies urodził się:
21.06.2017

Mój labrador: Klocek
Pies urodził się:
15.01.2009

Mój labrador: Max ( Grom Sodalis )
Pies urodził się:
20.07.2014

Wiek: 51
Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 3193
Skąd: Bergen op Zoom-NL
Wysłany: 02-09-2016, 00:24   

magda_912 napisał/a:
Hodowla z Oporowa imponuje badaniami szczeniaków, decydować się?

Badaniami rodziców chyba ? :-P
magda_912, im więcej badań mają rodzice tym lepiej . Dobre hodowle nie oszczędzają na badaniach.
magda_912 napisał/a:
Chciałam mieć kilka hodowli do objechania, żeby mi gdzieś "piknęło" serduszko do jakiegoś pieska,

Musisz przede wszystkim wiedzieć jakiego chcesz psa. Kolor i płeć to jedno ,a charakter i predyspozycje to druga ,nie mniej istotna sprawa. Czy chcesz psa na kanapę, czy może jesteś zainteresowana jakimś psim sportem ? Każdy psiak ma inne predyspozycje . Określając czego od psa oczekujesz dobry hodowca dobierze Ci psiaka do Twoich oczekiwań.
_________________

 
 
magda_912 


Dołączyła: 31 Sie 2016
Posty: 2
Skąd: Szczecin
Wysłany: 05-09-2016, 23:37   

Tak, oczywiście, że chodziło o badania rodziców szczeniaków :)
Ale sama już wątpię, czy to ma aż takie znaczenie, bo sama hodowczyni, której pies ma najwięcej badań, powiedziała mi szczerze, że to i tak nie daje gwarancji zdrowia u szczeniaka, że niektóre wykluczają zachorowanie, ale nie nosicielstwo i że w sumie to się nie przekłada w 100% na zdrowie szczeniaka.

Ja chcę wesołego, mega energetycznego pieska, który dorówna energią mojemu dziecku, który by lubił biegać po ogrodzie, aportować, szukać zabawek, ale który równocześnie lubił by się przytulać, spać na kocu na trawie.

Coraz bardziej się skłaniam ku wzięciu tzw "domisia", bo skoro nie zamierzam brać udziału w wystawach, to po co mi perfekcyjny pies o nieskazitelnym wyglądzie?
_________________
magda_912
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź