Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ryniu
09-03-2018, 19:19
Bruno: 8-miesięczny labcio potrzebuje domu
Autor Wiadomość
Ryniu 



Mój labrador: Enzo [*]
Pies urodził się:
9.08.2005 - zm.11.01.2019

Mój labrador: Pola [*]
Suczka urodziła się:
4.12.2008 - zm.21.07.2022

Pomógł: 27 razy
Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 26428
Skąd: Włocławek
Wysłany: 05-03-2018, 12:09   Bruno: 8-miesięczny labcio potrzebuje domu

„…ma typowe labkowe usposobienie – kocha wszystko i wszystkich…”.


HISTORIA: Przypadek Bruna, naszego nowego podopiecznego, to kolejna historia psiaka, który jako szczeniaczek trafił na wejściu do przypadkowego domu, w którym pewnie nikt nie doczytał wcześniej nic o rasie Labrador Retriever. Nikt się nim nie interesował, nikt go nie szkolił – całe dnie biegał samiuteńki po podwórku, gryząc z nudów to, co sam znalazł sobie do zabawy. Szybko więc zaczął działać na nerwy ówczesnym właścicielom, więc postanowili się go pozbyć – miał wówczas zaledwie 5 miesięcy. Groziło mu schronisko albo ulica, ale na szczęście w ostatniej chwili został wzięty pod tymczasową, awaryjną opiekę przez osobę, która zlitowała się nad jego losem. Osoba, która uratowała Bruna od marnego losu w schronisku, włożyła sporo pracy w nadrobienie jego braków w wychowaniu. Nie ma jednakże kompletnie warunków do tego, żeby zatrzymać go u siebie na stałe…

ZACHOWANIE: Bruno ma typowe labkowe usposobienie – kocha wszystko i wszystkich. Lubi się uczyć, jest pojętny. Potrzebuje dużo ruchu, uwagi oraz zabawy. Ze względu na fakt, że znajduje się obecnie w psim „okresie dojrzewania”, ma skłonność do podgryzania różnych przedmiotów. I jak typowy nastolatek – raz się słucha, a raz ma swoje humory, dlatego nie jest puszczany samopas (ryzyko ucieczki). Podczas dłuższej nieobecności opiekuna przebywa na dworze – nie szczeka, natomiast z nudów potrafi przeprowadzić „segregację śmieci” na terenie lub bawić się w „korowarkę” do patyków lub po prostu siedzieć w budzie. Na spacerze zachowuje się jak typowy przedstawiciel rasy, czyli chciałby zjeść wszystko (niekoniecznie to co jadalne), dlatego profilaktycznie ma zakładany kaganiec.

UMIEJĘTNOŚCI: Zachowuje czystość, potrafi wykonywać kilka komend (siad/baczność/czekaj/do nogi/leżeć/odejdź + kilka innych). Z racji pobytu w domu z dużym ogrodem nie był uczony chodzenia na smyczy.

INNE ZWIERZĘTA: Nie jest agresywny, ale swoją radość na widok innych psich i kocich towarzyszy okazuje w sposób tak euforyczny, że może to przestraszyć mniejsze zwierzaki.

ZDROWIE: Ma wszystkie aktualne szczepienia, posiada książeczkę. Jest zdrowy i silny, weterynarz ocenia, że osiągnie wagę ok. 40 kg. Nie ma chipa i nie jest wykastrowany.

WYPRAWKA: Leżanka, miski, szczotka do czesania, zabawki, kostki do gryzienia, kaganiec, smycz i karma (Brit Care Junior Large Breed).

KOGO SZUKAMY? Dla Bruna szukamy domu i opiekuna-przewodnika po życiu, który będzie gotowy poświęcić mu trochę swojej uwagi i systematyczną pracą nadrobić braki w edukacji oraz wyeliminować niepożądane zachowania. Piesek jest młody, uczy się więc szybko. Ćwiczono z nim (amatorsko, ale z efektami) przy użycia klikera treningowego i smakołyków, więc metoda ta jest mu już znana. Bruno potrzebuje niewątpliwie dużo ruchu, bo z racji wieku ma jeszcze dużo energii, więc będzie odpowiedni dla osób aktywnych, które lubią ruch i wspólną zabawę. Jest dość silny i czasem zbyt intensywnie okazuje swoją radość, nie jest więc psiakiem odpowiednim dla osób starszych.

Historia Bruna nie zaczęła się szczęśliwie – jest jak dziecko, które przyszło na świat w kiepskim otoczeniu, bez perspektyw, bez szans na fajne życie. Takie zmarnowane istnienie, nikomu niepotrzebne… A Brunek jest przecież młodym pieskiem! Gdyby tylko ktoś dał mu szansę, to z pewnością byłby wspaniałym przyjacielem – ukochał na dobranoc, rozczulił mądrym spojrzeniem, potowarzyszył na spacerze… Bruno potrzebuje CZŁOWIEKA, za którym będzie mógł pójść w stronę nowego, lepszego świata. CZŁOWIEKA, który dając mu szansę na bycie swoim przyjacielem sprawi jednocześnie, że jego historia zakończy się happy endem…

Oprac. P. Wasilewska

Pomagamy w znalezieniu domu.

Nie wydajemy psów do budy lub do kojca.
Kontakt w sprawie adopcji:
☎ 608 391 927 (Ryszard), 607 492 249 (Martyna), 509 267 878 (Monika),
adopcje@labradory.org

http://adopcje.labradory.org/bruno-9/


_________________


 
 
Julita J. 
Kochaj i rób co chcesz ;)


Mój labrador: Szakti
Suczka urodziła się:
01.06.2016

Mój labrador: Szanti
Suczka urodziła się:
16.06.2016

Dołączyła: 03 Kwi 2017
Posty: 200
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-03-2018, 18:34   

ale ma smutne te oczęta.. :(
_________________
Szczęście sprzyja odważnym.
 
 
nero-marquina 


Dołączyła: 07 Mar 2018
Posty: 1
Skąd: Katowice
Wysłany: 07-03-2018, 14:35   

Mój wymarzony psiak. Niestety w czerwcu muszę wyjechać na dwa tygodnie. Czekam do tego czasu by móc adoptować psiaka. Nie chciałabym by psiak cierpiał z powodu rozłąki.
Mam nadzieję, że Bruno znajdzie wymarzony domek.
 
 
Ryniu 



Mój labrador: Enzo [*]
Pies urodził się:
9.08.2005 - zm.11.01.2019

Mój labrador: Pola [*]
Suczka urodziła się:
4.12.2008 - zm.21.07.2022

Pomógł: 27 razy
Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 26428
Skąd: Włocławek
Wysłany: 09-03-2018, 19:18   

Wyadoptowany szczęśliwie
_________________


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź