Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AnIeLa
07-11-2010, 08:14
włosy :D
Autor Wiadomość
Milena 



Mój labrador: ZEFIR
Pies urodził się:
01.05.2007

Mój labrador: PUMA
Suczka urodziła się:
18.09.2009

Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 4943
Skąd: Wrocław
Wysłany: 09-03-2015, 16:41   

Jak Wam idzie pielęgnacja? :)
Ja się pochwalę, że osiągnęłam pierwszy cel długości :) Olejowanie i inne zabiegi działają i tak oto z włosów niespełna do ramion są takie :)

 
 
Ewelina 
wesoła rodzinka



Mój labrador: Yoko
Suczka urodziła się:
25.05.2007

Mój labrador: Serdusia
Suczka urodziła się:
01.09.2015

Suczka urodziła się:
Wiek: 37
Dołączyła: 17 Kwi 2009
Posty: 25663
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 09-03-2015, 16:48   

Śliczne zdrowe włoski ;*
_________________


 
 
 
nata 
Natalia & Polina



Mój labrador: Pola
Suczka urodziła się:
27.03.2010

Wiek: 35
Dołączyła: 17 Maj 2010
Posty: 5230
Skąd: Pabianice
Wysłany: 09-03-2015, 22:12   

Milena, a co ile podcinasz?
Ślicznie :)
_________________
 
 
 
Pattina 
<3



Mój labrador: Tajson
Pies urodził się:
18.08.2010

18.08.2010

Wiek: 34
Dołączyła: 17 Paź 2010
Posty: 3831
Skąd: Wrocław
Wysłany: 09-03-2015, 22:48   

Milenka kolor boski :dribble:

To i ja się pochwalę moimi kudłami :)


W piątek jadę do mojej fryzjerki do Oleśnicy na szprycowanie włosów keratyną, no i podcięcie bo końce mi się nie podobają, chce zejść z cieniowania i mieć na prosto włoski :)

Reety jak ja bym chciała gęste kudły :(
Olejowanie i suplementy, wcierki nie pomagają... chyba natury nie polepsze :(
_________________

Tajuś <3
 
 
 
effcyk 



Pies urodził się:
Wiek: 36
Dołączyła: 24 Lis 2008
Posty: 2491
Skąd: z nikąd
Wysłany: 09-03-2015, 23:01   

wow dziewczyny ale włosiska ! :oh:

Ja też jestem maniaczką swoich włosów, wybaczcie za jakość zdjęcia z komórki, ale nie dość że kiepski aparat bez flesza, to jeszcze robiłam teraz foto w łazience przy sztucznym świetle, więc nic a nic nie widać jakie są lśniące :confused: .
Długość jak widać, docelowo zapuszczam do pośladków :P . Na grubość nie narzekam,, bo zawsze były one wyjątkowo spore objętościowo. Zawsze ścinam w trójkąt, bo tak lubię :) .
Generalnie włosy mają kolor słomkowy z blond refleksami gdzieniegdzie ( nie farbuje włosów od 2 lat, używam rozjaśniacza w sprayu) . Na słoneczku wyglądają ślicznie, bo błyszczą się niesamowicie, idąc ulicą z rozpuszczonymi włosami przy słonecznym dniu robię dosłownie furorę :-P .
Ostatnio używam szamponu Aussie i maseczki 3 minutowej Aussie, a przed wysuszeniem kładę na wilgotne włosy olejek z Gliss Kur'a :-P i tyle :) .


_________________
 
 
Pattina 
<3



Mój labrador: Tajson
Pies urodził się:
18.08.2010

18.08.2010

Wiek: 34
Dołączyła: 17 Paź 2010
Posty: 3831
Skąd: Wrocław
Wysłany: 09-03-2015, 23:12   

effcyk, Nie lubię Cię !!! Jaaaakie gęste !! :greedy: :greedy: :greedy:
Omnomnom :greedy:
effcyk napisał/a:
szamponu Aussie i maseczki 3 minutowej Aussie,
Właśnie się nad nimi zastanawiałam, ciekawe czy i by mi podpasowały :) Niestety często dostaje łupieżu po szamponach :doubt:

Aaa już doczytałam skład szamponu... niestety odpada dla mnie ze względu na sól w składzie :(
_________________

Tajuś <3
 
 
 
effcyk 



Pies urodził się:
Wiek: 36
Dołączyła: 24 Lis 2008
Posty: 2491
Skąd: z nikąd
Wysłany: 10-03-2015, 06:25   

Pattina napisał/a:
effcyk, Nie lubię Cię !!! Jaaaakie gęste !!
Omnomnom


hahahaha :haha: ups mam "wroga" :-P .

Aussie jest fajny ale np. ten z miracle moist lepiej się sprawdza dla mnie, niż luscious long (po którym mam problem z rozczesaniem włosów).
Oczywiście skład tych kosmetyków nie powala, ale grunt że dają radę na moim włosiu :-P . Po maseczce włosy są mięciutkie i fajnie, bezproblemowo się rozczesują. To ważne, bo przy mojej długości czasem rozczesać włosy to jest wyzwanie :brick:
_________________
 
 
aganica 
Junior Admin



Mój labrador: Hermiona (*)
Suczka urodziła się:
30.08.2003-02.05.2018

Mój labrador: Fiona (*)
Suczka urodziła się:
23.01.2008-12.12.2019

Mój labrador: LOVE STORY Lualaba(*)
Pies urodził się:
14.09.2008-19.06.2022

Dołączyła: 31 Paź 2008
Posty: 9794
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-03-2015, 07:06   

Woooww ale macie piękne kudełki. Uwielbiam długie,zadbane włosy.
_________________

 
 
 
nata 
Natalia & Polina



Mój labrador: Pola
Suczka urodziła się:
27.03.2010

Wiek: 35
Dołączyła: 17 Maj 2010
Posty: 5230
Skąd: Pabianice
Wysłany: 10-03-2015, 08:58   

effcyk, prześliczne! Ja mam naturalny kolor włosów, nigdy nie farbowalam, ale jak popatrzylam ostatnio na zdjęcia sprzed kilku lat to mi pociemnialy :( I chętnie "bezinwazyjnie" jakoś bym je rozswietlila. Co to za spray którego używasz?
_________________
 
 
 
Ewelina 
wesoła rodzinka



Mój labrador: Yoko
Suczka urodziła się:
25.05.2007

Mój labrador: Serdusia
Suczka urodziła się:
01.09.2015

Suczka urodziła się:
Wiek: 37
Dołączyła: 17 Kwi 2009
Posty: 25663
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 10-03-2015, 09:12   

jeny ja tu nie wchodzę bo moje kudły są fatalne, nic nie mogę z nimi zrobić. Nawet zapuścić, bo obumierają po pewnej długości. Po badaniu włosów wyszło, że moja maxymalna długość to do ramion a mi się tak bardzo podobają długie włoski :( Jak byłam w ciąży z Jasiem to miałam super włosy zgęstniały mi i szybko rosły a po ciąży i karmieniu katastrofa :confused: do tej pory nie mogę ich doprowadzić do porządku.
_________________


 
 
 
Milena 



Mój labrador: ZEFIR
Pies urodził się:
01.05.2007

Mój labrador: PUMA
Suczka urodziła się:
18.09.2009

Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 4943
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10-03-2015, 09:40   

Dziękuję Dziewczyny ;*

nata napisał/a:
Milena, a co ile podcinasz?


tak co 4-5 miesięcy, zależy od stanu końcówek :) Kiedyś obcinałam co 3 msc, ale trudno zapuścić włosy przy takim czasie podcinania :)

Pattina napisał/a:
To i ja się pochwalę moimi kudłami


booooskie :)
Pattina napisał/a:
W piątek jadę do mojej fryzjerki do Oleśnicy na szprycowanie włosów keratyną, no i podcięcie bo końce mi się nie podobają, chce zejść z cieniowania i mieć na prosto włoski


Super, takie podobają mi się najbardziej :)

effcyk, wow, wow.... ale gęstość :greedy: Zazdroszczę :)
 
 
effcyk 



Pies urodził się:
Wiek: 36
Dołączyła: 24 Lis 2008
Posty: 2491
Skąd: z nikąd
Wysłany: 10-03-2015, 09:57   

nata, Natalka spray nazywa się Joanna Blond Reflex i kosztuje w granicach 7-8 zł (bardzo wydajny), tylko jest problem z dostaniem tego ( w Rossmanie raczej nie kupisz) ja kupuje w hurtowni kosmetycznej. Są też odpowiedniki tego sprayu w formie żelu do włosów z loreala chyba, ale to już koszt około 20- 30zł i kupisz to napewno w Rossmanie (słyszałam że efekt daje podobny co do Joanny).
Spray z joanny i żel z loreala różnią się oczywiście konsystencją i zapachem. Spray śmierdzi niestety amoniakiem, dlatego włosy rozjaśniamy jakąś godzinę przed ich myciem (po umyciu, zapachu amoniaku nie ma), żelu nie miałam ale podobno zapach ma ładny.
Skuteczność ok, tylko nie ma cudów po pierwszym rozjaśnianiu… baa nawet ciężko zauważyć że coś sie zadziało :) .
Trzeba włosy regularnie pryskać u nasady głowy (odrosty) napewno kilka razy w miesiącu, bo rozjaśniają się bardzo stopniowo (z drugiej strony to jest fajne, bo możesz zaprzestać pryskania włosów kiedy uznasz że dany odcień jest już dla Ciebie odpowiedni). Można oczywiście też pryskać całe włosy, ja robię tylko odrosty. Włosy mam w jednolitym kolorze, może przy skórze głowy ciut ciemniejsze ale wygląda to całkiem naturalnie.
Po spryskaniu włosów, należy je wysuszyć suszarką, a najlepiej działa na nie suszenie na słoneczku ( co teraz odpada, trzeba poczekać do lata :-P ) bo gdy schną spryskane tym sprayem na słoneczku, to są dużo lepiej rozjaśnione niż po samym suszeniu suszarką. Generalnie pod wpływem ciepła, działanie rozjaśniające tego sprayu jest dużo lepsze, potem główkę myjemy.
Pamiętajcie umyć rączki jeśli rozprowadzacie spray palcami po głowie, bo potem są białe palce (skutki uboczne działania rozjaśniającego :-P ) :D . Aczkolwiek po umyciu rąk to szybko znika :) . Powiem więcej, najlepiej jest spryskać włosy i rozprowadzić spray palcami, bo wtedy czujemy w którym miejscu głowy mamy już nałożone i a w którym trzeba jeszcze spryskać. Potem można ładnie wyczesać włoski grzebieniem, żeby spray rozprowadzić równomiernie.
Na wizażu poczytacie pewnie mnóstwo opinii. Jest sporo pozytywnych , ale czytałam też opinie, że u niektórych kobiet włosy się plączą po nim, są wysuszone i zniszczone i że nie rozjaśnia na tyle na ile one by oczekiwały. Także wszystko zależy od "wrażliwości" i struktury naszych włosków.
Na moich włosach sprawdza się super - nawet moja kumpela za moją radą nie farbuje już włosów, tylko od roku spryskuje tym sprayem i jest zadowolona. Mojej siostrze z kolei nie podpasował, bo ona lubi mieć mocno jasny blond i dziewczyna woli raz na jakiś czas nałożyć farbę, niż regularnie pryskać sprayem i czekać na efekty (niecierpliwa :P ) .

Podsumowując napiszę tak : warto spróbować i się nie bać. Tylko jest to rozwiązanie dla osób cierpliwych i systematycznych. Ja już nie pamiętam kiedy miałam farbę na głowie, dzięki temu sprayowi. Naturalne moje włosy to ciemny blond tak zwany „mysi”. Spray ten daje może nie spektakularnego blondu, ale z pewnością bardzo ładny, naturalny słomkowo - blond odcień, który ślicznie mieni się na słońcu.
Możecie też spróbować z tym żelem z Loreala, opinie są nawet niezłe, nie miałam go jeszcze ale chyba latem się skuszę na niego dla porównania z Joanną.
_________________
 
 
nata 
Natalia & Polina



Mój labrador: Pola
Suczka urodziła się:
27.03.2010

Wiek: 35
Dołączyła: 17 Maj 2010
Posty: 5230
Skąd: Pabianice
Wysłany: 10-03-2015, 10:54   

effcyk, widzę, że na allegro jest sporo więc super wypróbuję sobie na pewno! Dzięki za pomoc ;*
_________________
 
 
 
effcyk 



Pies urodził się:
Wiek: 36
Dołączyła: 24 Lis 2008
Posty: 2491
Skąd: z nikąd
Wysłany: 10-03-2015, 10:58   

nata napisał/a:
widzę, że na allegro jest sporo więc super wypróbuję sobie na pewno!

fakt, zapomniałam o allegro :) . Tam jest przecież prawie wszystko :-P

nata napisał/a:
Dzięki za pomoc

nie ma sprawy ;D
_________________
 
 
zaba 



Mój labrador: Rocco
Pies urodził się:
26.01.2009

Wiek: 32
Dołączyła: 01 Lut 2009
Posty: 2653
Skąd: Sanok / Rzeszów
Wysłany: 12-03-2015, 15:06   

Ja po ostatnich kombinacjach z farbowaniem - w tamtym roku zachciało mi się blondu :-> mam w kiepskim stanie włoski. Nawet moja fryzjerka to zauważyła. Staram się je doprowadzić do ładu, powoli mi idzie. Chcę zaprzestać farbowania, ale M. mnie krzyczy :D
Ale powiedziałam, że teraz do wakacji nie chcę ich ruszać, bo już zaczynają mi jaśnieć od słoneczka które powoli się pojawia. Przeżyję jakoś odrosty (mam teraz coś pod rudo blond, a naturalne mam ciemny blond) i zobaczymy :)
_________________


http://best-wishes.blog.pl/
 
 
 
dominika92 



Mój labrador: Demi Z Grodu hrabiego Malmesbury
Suczka urodziła się:
04.2005

Mój labrador: Hela Błotna Sadzawka
Suczka urodziła się:
7.10.2010

Wiek: 32
Dołączyła: 19 Mar 2011
Posty: 3474
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-03-2015, 13:01   

Ja machnęłam na rudo, teraz czekam na maskę odżywiającą, bo to jednak trudny dla włosów zabieg, bo wcześniej musiała być dekoloryzacja..a tak bym chciała mieć już długie włosy..
Milenka, podeślesz mi jak robić to olejowanie i inne zabiegi? Chętnie skorzystam :) ) Wolę jak ktoś ma już coś sprawdzonego niż tak z netu..a jak widać u Ciebie podziałało :D
_________________
- FANPAGE ANIOŁKA I DIABŁA
 
 
 
Pattina 
<3



Mój labrador: Tajson
Pies urodził się:
18.08.2010

18.08.2010

Wiek: 34
Dołączyła: 17 Paź 2010
Posty: 3831
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13-03-2015, 16:12   

dominika92 napisał/a:
podeślesz mi jak robić to olejowanie i inne zabiegi? Chętnie skorzystam
Jesli mogę się wtrącić bo też olejuje jakieś 2 lata :D
Używałam różnych olejków- i tutaj trzeba cierpliwości bo efektów nie ma od razu. Każde włosy są inne więc dla Ciebie inny olejek może być lepszy niż dla mnie ;)
Próbowałam np oleju kokosowego- ważne aby oleje były tłoczone na zimno
Olej ten jest w postaci stałej więc troszke go podgrzewałam, aplikowałam pasmo po paśmie wcierając we włosy- unikałam nakładania na skóre głowy- bo może zapychać
Stosowałam także oliwę z oliwek, olejek Baby dream z rossmana, Alterre z pomarańczą, olej z pestek winogron i indyjski olej Khadi
Jeśli chodzi o moje włosy -to najlepiej działa na mnie Khadi nakładany na skórę głowy, i po całości Baby dream :)
Włosy myje rano więc oleje nakładam wieczorem, związuje w wysokiego koka, na wszelki wypadek na poduszkę daje ręcznik i śpię :)
W całej pielegnacji włosów nie używam też agresywnych szamponów więc ograniczam się tylko do tych dla dzieci - mój faworyt - Baby dream z rossmana :D
Za każdym razem po myciu używam odżywkę do spłukiwania, później spray i jak włosy podeschną jakiś olejek- np arganowy na końce :)
Nie szarpie też włosów grzebieniami, szczotkami - używam szczotki TT :)
Regularnie podcinam, bo rozdwojonych włosów i tak się nie naprawi a jedynie się wykruszą z czasem ;)
Dziś dostałam jeszcze reprymende od mojej fryzjerki,że mam używać masek - ale z tym dużo zabawy, nałożyć po myciu i czekać jakies 15min przed spłukaniem ... kto by miał na to czas ?! :D
_________________

Tajuś <3
 
 
 
Milena 



Mój labrador: ZEFIR
Pies urodził się:
01.05.2007

Mój labrador: PUMA
Suczka urodziła się:
18.09.2009

Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 4943
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13-03-2015, 21:59   

dominika92 napisał/a:
podeślesz mi jak robić to olejowanie i inne zabiegi? Chętnie skorzystam ) Wolę jak ktoś ma już coś sprawdzonego niż tak z netu..a jak widać u Ciebie podziałało


1. Do olejowania używam oliwy z oliwek, nakładam go na noc lub na minimum 2h dwa razy w tygodniu. Na skórę głowy nie nakładam oleju aby nie obciążać włosów

2. Do mycia włosów używam szamponu dla dzieci, płuczę chłodną wodą

3. Do każdego mycia odżywka

4. Maski do włosów używam też zwykle 2 razy w tygodniu

5. Odpowiednie odżywianie, który ma nieodzowny wpływ na stan naszych włosów :) Polecam dużo warzyw i kwasów omega :)

6. Suplementacja - skrzyp/pokrzywa :)

7. Włosy myję tylko rano, ponieważ spanie z mokrymi włosami jest dla nich zabójstwem, są one podatne na uszkodzenia. Na noc związuje włosy :)

8. Do czesania używam obecnie grzebienia szerokiego grzebienia i jestem z niego najbardziej zadowolona

9. Jeśli stylizacja to z kosmetykami termoochronnymi

10. Używam też preparatów tj. odżywka/serum na końcówki używana na suche/mokre włosy i odżywki w mgiełce bez spłukiwania

Grunt to poznać rodzaj swoich włosów, nie obciążać ich, trzeba też wiedzieć, że można przesadzić, więc trzeba znaleźć swój złoty środek :) No i systematyczność, systematyczność, systematyczność... :)

Pattina napisał/a:
Dziś dostałam jeszcze reprymende od mojej fryzjerki,że mam używać masek - ale z tym dużo zabawy, nałożyć po myciu i czekać jakies 15min przed spłukaniem ... kto by miał na to czas ?!


Dlatego ja najpierw myję włosy, nakładam maskę i zajmuję się myciem ciała - czas leci :)
 
 
zaba 



Mój labrador: Rocco
Pies urodził się:
26.01.2009

Wiek: 32
Dołączyła: 01 Lut 2009
Posty: 2653
Skąd: Sanok / Rzeszów
Wysłany: 14-03-2015, 09:41   

Ja ostatnio machnęłam sobie maskę z jogurtu naturalnego i jajka - jestem nawet zadowolona :)
_________________


http://best-wishes.blog.pl/
 
 
 
Almathea83 



Mój labrador: Moreno (Amor Sin Limite)
Pies urodził się:
08.09.2011

Wiek: 41
Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 6299
Skąd: Wrocław
Wysłany: 14-03-2015, 12:15   

boszz skąd Wy macie na to wszystko czas? :-o a to tylko pielęgnacja włosów, a gdzie reszta ciała? :-P systematyczności mi właśnie brakuje bo olejem arganowym sobie machnę jak mi się przypomni ;-) aaaa i dzięki za patent z szamponem dla dzieci, na pewno spróbuję :) obecnie mam jakiś million olejków w jednym z Evelina, taaaka maluśka buteleczka (150 ml) w promo za 9,90 :-o
_________________


Galeria Moreno: http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=6773 :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź