Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Covid - 19 u psa
Autor Wiadomość
adresprzema 



Mój labrador: Kora
Suczka urodziła się:
02.01.2016

Pomógł: 5 razy
Wiek: 58
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 578
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 21-03-2020, 23:03   Covid - 19 u psa

Witam serdecznie,
Nie wiem jak to jest w Waszych miastach i miejscowościach, ale w Częstochowie coraz częściej spotykam się z tym, że mohery na spacerze sugerują uśpienie psa, żeby nie przenosił wirusa.
Szukałem info na ten temat i znalazłem tylko jedną wątpliwą o 17 letnim psie, który zmarł z powodu covid - 19. Nigdzie nie znalazłem potwierdzonych informacji, jakoby psy mogły roznosić covid - 19.
Pojęcia nie mam skąd to się bierze, ale domyślam się, że jakaś TV wyemitowała o tym materiał.
( Od kilku lat nie oglądam tv).
_________________
Nie ma "głupich" psów.
Za to jest całkiem sporo właścicieli, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują niewłaściwe zachowania u swoich pupili.
 
 
aganica 
Junior Admin



Mój labrador: Hermiona (*)
Suczka urodziła się:
30.08.2003-02.05.2018

Mój labrador: Fiona (*)
Suczka urodziła się:
23.01.2008-12.12.2019

Mój labrador: LOVE STORY Lualaba(*)
Pies urodził się:
14.09.2008-19.06.2022

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 31 Paź 2008
Posty: 9794
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-03-2020, 07:18   

Nie rozmawiam z ludźmi na spacerach ale..znajomym polecam wypowiedź dr. Sumińskiej. Mam do niej zaufanie i czuję sympatię. Może nie jestem obiektywna bo dawno temu uratowała mi psa, gdy wszyscy chcieli go uśpić.
Podaję link do wypowiedzi. Trzeba przetrwać początek ale w około 5 minucie, udało się połączyć z dr. i jest jej wypowiedź.

https://www.youtube.com/w...TpICcMlrJZscR5E
_________________

 
 
 
Julita J. 
Kochaj i rób co chcesz ;)


Mój labrador: Szakti
Suczka urodziła się:
01.06.2016

Mój labrador: Szanti
Suczka urodziła się:
16.06.2016

Dołączyła: 03 Kwi 2017
Posty: 200
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-03-2020, 12:04   

Hehe, ja też przez 6 lat nawet telewizora w domu nie miałam, ale od 2 mam i oglądam tv i nie natknęłam się na taki fejk news, żeby zwierzęta chorowały czy zarażały ludzi koroną, ale skądś to się wzięło, pewnie bardziej gdzieś z netu. W 3mieście był to spory problem, bo lecznice poprosiły o artykuł na trójmiejskim portalu, żeby do nich nie przychodzić w celu usypiania zwierząt, bo dzieje się to permanentnie❗Cóż, właśnie tak ludzie kochają zwierzęta. Dużo słyszy się też o porzuceniach w lasach i na stacjach benzynowych w ostatnim czasie... Masakra, ale wyobraźmy sobie co by było gdyby zwierzaki chorowały albo zarażały❗❗❗Myślę, że prędzej czy później nasz podły gatunek i tak wyeliminuje pozostałe, a tym samym siebie i żaden wirus nie będzie im do tego potrzebny, wystarczy nasza okrutna natura 😞
_________________
Szczęście sprzyja odważnym.
 
 
Borasus 


Mój labrador: Tajga
Suczka urodziła się:
26.10.2017

Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 22 Mar 2019
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: 22-03-2020, 20:57   

Dla mnie sytuacja jest oczywista. Gdyby psy zakażały SARS-CoV-2, to Wuhang bez ich wybicia nie dałoby rady wyjść z epidemii, zwłaszcza że ten wirus znajduje się w kale, a wiadomo jak psiaki się zachowują i jak nisko "noszą" noski. Na badania idą miliardy, nie wierzę* że można by przegapić tak strategiczną informację. Choc tak, jest to jednak wiara* w coś co wydaje się logiczne a nie nauka.

Idąc za wikipedią:
"Jednocześnie Światowa Organizacja Zdrowia stwierdziła, że nie ma wystarczających dowodów na to, że zwierzęta domowe, takie jak koty czy psy mogą zarazić się koronawirusem. Dyskusyjny jest pojedynczy przypadek z 28 lutego 2020 roku "lekko pozytywnego" wyniku testu na COVID-19 u psa w Hongkongu, przy czym w oświadczeniu wydanym przez Ministerstwo Rolnictwa, Rybołówstwa i Rezerwatów Przyrody Hongkongu oświadczono o braku dowodów na możliwość infekcji COVID-19 u zwierząt domowych czy możliwości przeniesienia infekcji ze zwierzęcia domowego na człowieka."

Idąc za logiką - pies może zlizać wirus z trawy więc otrzyma wynik pozytywny. Bariera gatunkowa zwykle działa. Póki nie ma na ten temat pogłębionych informacji ja bawię się z psem przed wyjściem na dwór a nie po, czy pomiędzy i zawsze po tym myje ręce, choć to akurat zawsze robiłem. Każdy mój psiak miał zakaz lizania po twarzy ect. i to na pewno mocno polecam, zwłaszcza że ja mieszkam w blokowisku i samych znajomych psów są dziesiątki.

Myć ręce... oraz nie dotykać swojej głowy (czemu w TV prawie o tym nie mówią?), a jak coś wpadnie do oka to cierpieć zanim nie umyje się rąk.
_________________
Nie mów "a nie mówiłem". Uprzedź i naucz.
Nie wymagaj od psa że zrozumie twój świat, wykaż się inteligencją i wejdź w jego świat.
 
 
Monisiaczek 



Mój labrador: SAMBA (Samba de Janeiro vel Luna)[*]
Suczka urodziła się:
styczeń 2009 - 16.02.2021

Mój labrador: Skipper Lab Commando
Pies urodził się:
25.02.2011

Mój labrador: Zulus [*]
Pies urodził się:
23.09.1993 - 24.07.2005

Pomogła: 30 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 27 Lip 2011
Posty: 5953
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 07-04-2020, 18:47   

Psy mogą zarazić się koronawirusem, ale nie COVID-19 tylko CCOV (Canine coronavirus). Koronawirusy to cała grupa patogenów, a stosowane przez media uproszczenia w nazywaniu COVID-19 po prostu koronawirusem doprowadziły do sytuacji dla wielu zwierząt tragicznych.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź