Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Dzień Dobry - prośba o rady :)
Autor Wiadomość
barteaa 


Dołączył: 30 Mar 2019
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-03-2019, 15:11   Dzień Dobry - prośba o rady :)

Dzień Dobry wszystkim ;)
Od roku walczyłem z myślami i podjąłem decyzję o kupnie bądź też zaadoptowaniu labka.
Rozmawiam z wieloma ludźmi, chcę przygotować się do tego najlepiej jak potrafię. Proszę Was o pomoc - osób doświadczonych.

o mnie: mieszkam sam, wobec czego pies będzie zmuszony być w domu 9h sam w ciągu dnia. Przed pracą oraz po pracy jestem w stanie poświęcić mu dużo czasu. Dodatkowo chcę go zapisać (i mnie;)) do szkoły. Słyszałem, że najlepiej powinienem się zdecydować na szczeniaka, aby od małego był przyzwyczajony do mojego trybu dnia (jak i również swojego). Pytanie czy to dobry tok myślenia?

Czy ta rasa zniesie 9 godzinną samotność w ciągu dnia?

Pozdrawiam :) :)
 
 
adresprzema 



Mój labrador: Kora
Suczka urodziła się:
02.01.2016

Wiek: 58
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 578
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 30-03-2019, 16:16   

barteaa napisał/a:
Czy ta rasa zniesie 9 godzinną samotność w ciągu dnia?

Jak nie będzie miał wyjścia to zniesie.
Jednak laby to bardzo towarzyskie psy. Wszędzie chodzą za swoim człowiekiem, nawet po domu.
Pozbawione kontaktu z człowiekiem są nieszczęśliwe.

barteaa napisał/a:
Słyszałem, że najlepiej powinienem się zdecydować na szczeniaka, aby od małego był przyzwyczajony do mojego trybu dnia (jak i również swojego). Pytanie czy to dobry tok myślenia?

Generalnie tak. Szczeniak dość dobrze znosi rozłąkę, (wszak w naturze rodzice też wychodzą na polowanie). Problem może się pojawić, kiedy zacznie dorastać, bo to dla niego czas, kiedy rodzice zabierają go na pierwsze polowania.
Problemem będzie nauczenie go czystości, bo nie ma opcji, żeby do 6 miesięcy wytrzymał 9 godzin bez siu.
Jak rozwiążesz karmienie? Powinien dostawać przynajmniej 3 razy na dobę.
Zamierzasz go trzymać w klatce przez 9 godzin?
Oczywiście nie musisz, ale z drugiej strony przygotuj się na zniszczenia w domu.
To rodzi kolejny problem - zabezpieczenie wszystkiego, czym pies może zrobić sobie krzywdę.
Np kabli elektrycznych, przedłużaczy, chemii gospodarczej, itp.
Kora jako szczeniak przegryzła kabel zasilający laptop, na szczęście po stronie niskiego napięcia, a nigdy nie zostawała w domu sama.

barteaa napisał/a:
Dodatkowo chcę go zapisać (i mnie;)) do szkoły.


Szkoła, a właściwie wiedza jest potrzebna przede wszystkim Tobie. To Ty masz być mądrym, rozumiejącym zachowania psa i jego potrzeby przewodnikiem. Musisz choćby w stopniu podstawom rozumieć zachowania psa, czytać sygnały, jakie Ci komunikuje. Pies nie nauczy się ludzkiej mowy, to Ty musisz się nauczyć psiej mowy.
Pewnie wiesz, że w każdej relacji komunikacja jest podstawą, więc jeśli masz nadzieję na udane relacje ze swoim przyjacielem, po prostu musisz opanować psi język.
Na szczęście jest masa wspaniałych poradników z zakresu psiej psychologii.
Mogę podpowiedzieć kilka tytułów.

Na forum są koleżanki, które zostawiały swoje psy na 12 godzin dziennie. Może zechcą podzielić się swoimi doświadczeniami.
_________________
Nie ma "głupich" psów.
Za to jest całkiem sporo właścicieli, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują niewłaściwe zachowania u swoich pupili.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź