Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tenshii
03-10-2012, 21:09
Czy labrador bedzie wykonywał moje komendy ??
Autor Wiadomość
woojt 


Mój labrador: Demon
Pies urodził się:
Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 10
Skąd: Puszczykowo
Wysłany: 04-07-2009, 23:13   

To Gdzie mam kupic psa zeby miał metryke i wszystko to co potrzebne ???
 
 
ambird
[Usunięty]

Wysłany: 04-07-2009, 23:14   

woojt, tak przy okazji, w Twoim mieście jest hodowla labradorów. Nie ukrywam, że mają piękne psy.
 
 
woojt 


Mój labrador: Demon
Pies urodził się:
Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 10
Skąd: Puszczykowo
Wysłany: 04-07-2009, 23:19   

Ale ja mieszkam w Puszczykowie koło Grodziska Wlkp to jest mała wioska
 
 
qAulinkA 
Pięknie jest marzyć



Pies urodził się:
05.02.2003

Wiek: 45
Dołączyła: 30 Mar 2009
Posty: 1261
Skąd: Kielce
Wysłany: 04-07-2009, 23:19   

woojt napisał/a:
odbiore go jak bedzie miał jakies 5 tygodni


woojt, psiaka odbierz w wieku 7-8 tyg 5 to zdecydowanie za wczesnie :shy:

woojt napisał/a:
pana który choduje labradory i jezdzi na giełde je sprzedawac moze on by mi jakiegos załatwił pieska co o tym myslicie ??


po 1 nikt kto jest hodowcą nie sprzedaje swoich psów na giełdzie :doubt: sprzedają je tam tylko Pseudohodowcy .. którzy rozmnażają psy dla kasy
kupić pieska możesz w sprawdzonej hodowli np tutaj:

[hodowla została wybrana przypadkowo ]

http://www.azgard.cze.pl/

bedziesz mial pewność ze psiak bedzie zdrowy i bedzie wyglądał jak labrador.. psiaki z giełd zazwyczaj są chore ..

a po 2 przyznaj sie ile masz lat :bad:
_________________
 
 
woojt 


Mój labrador: Demon
Pies urodził się:
Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 10
Skąd: Puszczykowo
Wysłany: 04-07-2009, 23:20   

a po drugie nie denerwujcie sie tak poniewaz sie tylko pytam bo jeszcze nie miałem rasowego psa

[ Dodano: Sob 04 Lip, 2009 ]
No mam 15 lat za duzo czy za mało twoim zdaniem :? ?
 
 
Katja628 
Find The Neverland



Mój labrador: Rihno - Cocker Spaniel Angielski
Wiek: 30
Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 330
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 05-07-2009, 00:26   

woojt napisał/a:
czemu ??? Katja628


Kochany, ja mam niewiele więcej niż ty, a zanim zadałam takie pytania jak ty, przejrzałam forum, poczytałam, poszukałam, no i nie rozumiem jednej rzeczy... w Innym temacie zapytałeś, w jakim wieku masz brać psa, po czym pomimo wyraźnych rad bierzesz go po 5 tygodniach! Bez szczepienia, bez odrobaczania!

Istnieje coś takiego jak opcja ''szukaj'' mój drogi. Wpisz tam sobie ''hodowla'' i poczytaj tematy, które ci wyszuka. Opcja taka znajduje się u góry strony, pod banerkiem (taki obrazeczek na samiutkiej górze). Masz tam kilka opcji, na szczęście opcja ''szukaj'' jest 2 w kolejności, więc myślę, że ją znajdziesz :)

woojt napisał/a:
No mam 15 lat za duzo czy za mało twoim zdaniem ?



Dla Ciebie - za mało. Dla mnie, qaulinki czy innych nastoletnich użytkowników tegoż forum - w sam raz.
_________________
''Słuchajcie, mam pomysł - (...) - to znaczy, nie mam żadnego pomysłu, ale tam leży takie coś. To do mnie przemawia, z tym, że nie wiem co mówi'' - Joanna Chmielewska
 
 
 
Abu
[Usunięty]

Wysłany: 05-07-2009, 08:18   

qAulinkA napisał/a:

bedziesz mial pewność ze psiak bedzie zdrowy i bedzie wyglądał jak labrador.. psiaki z giełd zazwyczaj są chore ..



Wybacz qAulinkA, ale wiekszej bzdury dawno nie wyczytalem. Po czym wnioskujesz, ze zazwyczaj sa chore? Opcja szykaj nie boli, jest tu cala masa tzw. psow rasowych z rodowodem i ukryta dysplazja, chorobami autoimmunologicznymi lub alergiami wszelkiej masci. Biorąc psa z hodowli masz jedynie wieksze ryzyko tego, ze pies bedzie cos mial lub bedzie mieszanka. Posuniecie sie do stwierdzenia, ze psy spoza hodowli rodowodowych ZAZWYCZAJ sa chore uwazam za duza nieodpowiedzialnosc slowna z Twojej strony.

Spytam Cie o prosta rzecz...co rodowodowi hodowcy robia ze szczeniakami, u ktorych wykryja wlasnie dysplazje lub inne schorzenie? Sprzedaja bez rodowodu taniej, usypiaja czy co innego? Czy uwazasz, ze w rodowodowych hodowlach rodza sie wylacznie zdrowe mioty?
 
 
qAulinkA 
Pięknie jest marzyć



Pies urodził się:
05.02.2003

Wiek: 45
Dołączyła: 30 Mar 2009
Posty: 1261
Skąd: Kielce
Wysłany: 05-07-2009, 09:03   

Abu napisał/a:
Wybacz qAulinkA, ale wiekszej bzdury dawno nie wyczytalem.


To widocznie mało czytałeś

Abu napisał/a:
Po czym wnioskujesz, ze zazwyczaj sa chore


Po 1 sama miałam kiedyś psa z giełdy który dziwnym trafem po tygodniu zmarł. Po 2 czy według Ciebie trzymanie psów w pudełkach bez matki nie ważne czy jest upał deszcz czy mróz jest normalne?że za szybko wzięte od matki nie szczepione i sprzedawane za 400 zł jest normalne?? :bad: Czy wiesz na ile chorób narażone są takie szczeniaki? a Suk dlaczego nie ma ze szczeniakami ? bo pewnie padnięte szykują się do kolejnych narodzin i czy twierdzisz ze te psy są zdrowe?





A różnica w psach rodowodowych a psów w typie rasy jest taka ze rodowodowe:
http://www.grzywacze.pl/i...=153&Itemid=171 przeczytaj bo ja sie tu rozpisywac nie będe.

Abu napisał/a:
Spytam Cie o prosta rzecz...co rodowodowi hodowcy robia ze szczeniakami, u ktorych wykryja wlasnie dysplazje lub inne schorzenie?


Zapytaj Hodowcy, ja nim nie jestem

Abu napisał/a:
Czy uwazasz, ze w rodowodowych hodowlach rodza sie wylacznie zdrowe mioty?


Uważam że w hodowlach rodowodowych jest bardzo małe ryzyko na zachorowanie ponieważ http://www.grzywacze.pl/i...=153&Itemid=171 ...

woojt, Dlatego mówię jak byś już się zdecydował na szczeniaczka to 7-8 tyg. to minimum... czytaj to forum dowiesz się wiele o rasie i dopiero stwierdzisz czy odpowiada Ci charakter danej rasy i nie tylko te dobre strony. Ja na Twoim miejscu poczekała bym ze szczeniakiem i poczytała forum. Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie czy to będzie Twój pierwszy pies?
_________________
 
 
bartek.richie 


Mój labrador: Richie
Pies urodził się:
28.01.2009

Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 335
Skąd: Krakow
Wysłany: 05-07-2009, 09:46   

Dalej jestem zdania żebyś żadnego psa nie kupował jak nie masz przynajmniej 1500 zł na kupno i ~300 zł na karmę i zabawki na początek. Lepiej wsiąść za darmo psiaka w potrzebie z jakiejś fundacji. Co będzie jeśli pies będzie miał dysplazje z pseudo hodowli? Będzie cie stać na jego leczenie? Czy go oddasz do schroniska? Lepiej zapobiegać niż leczyć. W hodowlach psy rodzą się zdrowe (przynajmniej tak powinno być, można sprawdzić wyniki badań w papierach) co obniża ryzyko wystąpienia dysplazji.

Cytat:
Czy uwazasz, ze w rodowodowych hodowlach rodza sie wylacznie zdrowe mioty?

Dlatego powinno się zmniejszać ryzyko a nie je zwiększać. To nie jest usprawiedliwienie. Jak kogoś nie stać to niech bierze kundelka a nie psa nierasowego podatnego na dysplazje.
 
 
BarbaraS 


Mój labrador: Figa(labrador), Barbi (chodsky pes)
Suczka urodziła się:
12-06-2003; 01-09-2009

Dołączyła: 26 Sie 2008
Posty: 187
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 05-07-2009, 10:23   

Katja628 napisał/a:
woojt napisał/a:
czemu ??? Katja628


Kochany, ja mam niewiele więcej niż ty, a zanim zadałam takie pytania jak ty, przejrzałam forum, poczytałam, poszukałam, no i nie rozumiem jednej rzeczy... w Innym temacie zapytałeś, w jakim wieku masz brać psa, po czym pomimo wyraźnych rad bierzesz go po 5 tygodniach! Bez szczepienia, bez odrobaczania!

Istnieje coś takiego jak opcja ''szukaj'' mój drogi. Wpisz tam sobie ''hodowla'' i poczytaj tematy, które ci wyszuka. Opcja taka znajduje się u góry strony, pod banerkiem (taki obrazeczek na samiutkiej górze). Masz tam kilka opcji, na szczęście opcja ''szukaj'' jest 2 w kolejności, więc myślę, że ją znajdziesz :)

woojt napisał/a:
No mam 15 lat za duzo czy za mało twoim zdaniem ?



Dla Ciebie - za mało. Dla mnie, qaulinki czy innych nastoletnich użytkowników tegoż forum - w sam raz.

Uważam że wiek forumowiczów nie upoważnia nikogo do traktowania kogokolwiek protekcjonalnie. Można życzliwiej, doprawdy. Nie ma tu nikogo kto wszystkie rozumy pozjadał i wszystko wie. Więc nieco pokory nie zaszkodzi.
 
 
Katja628 
Find The Neverland



Mój labrador: Rihno - Cocker Spaniel Angielski
Wiek: 30
Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 330
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 05-07-2009, 10:42   

Abu, powiem coś, co powtarzam od dawna: na 10 szczeniaków z giełdy zdrowe są 3, na 10 szczeniaków z dobrej hodowli zdrowych jest 8. Czyli kupując pieska z hodowli ryzyko zostaje znacznie zmniejszone, lecz bynajmniej nadal istnieje.

BarbaraS, wybacz, ale postawa woojta zdenerwowała mnie, ponieważ jego wypowiedzi brzmią nieco jak prowokacja.
_________________
''Słuchajcie, mam pomysł - (...) - to znaczy, nie mam żadnego pomysłu, ale tam leży takie coś. To do mnie przemawia, z tym, że nie wiem co mówi'' - Joanna Chmielewska
 
 
 
woojt 


Mój labrador: Demon
Pies urodził się:
Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 10
Skąd: Puszczykowo
  Wysłany: 05-07-2009, 10:45   

Ja mam psa ale zwykłego kundla i chce kupic sobie drugiego psa labradora za najwyzej
400 zł bo wiecej nie mam i rodowód nie jest mi potrzebny wazne zeby był labrdor a nie labrador podobny :bad: :bad: :|
 
 
qAulinkA 
Pięknie jest marzyć



Pies urodził się:
05.02.2003

Wiek: 45
Dołączyła: 30 Mar 2009
Posty: 1261
Skąd: Kielce
Wysłany: 05-07-2009, 11:01   

woojt napisał/a:
Ja mam psa ale zwykłego kundla

ten zwykły kundel też ma uczucia :doubt: ja na Twoim miejscu w ogóle nie myślała bym o psu.

ahh ja już nie wiem jak do Ciebie pisać :doubt:
_________________
 
 
Agu. 



Mój labrador: Libby
Suczka urodziła się:
8.04.2009

Wiek: 29
Dołączyła: 22 Cze 2009
Posty: 1335
Skąd: Toruń
Wysłany: 05-07-2009, 11:02   

woojt napisał/a:
Ja mam psa ale zwykłego kundla i chce kupic sobie drugiego psa labradora za najwyzej
400 zł bo wiecej nie mam i rodowód nie jest mi potrzebny wazne zeby był labrdor a nie labrador podobny :bad: :bad: :|


za 400 zł nie kupisz rasowego labradora, a właśnie psa podobnego do labradora, którego rzekomo nie chcesz. zrozum, że rasowy = rodowodowy. psy, które nie posiadają metryki/rodowodu są jedynie w typie rasy i nikt Cię nie zapewni, że w przyszłości pies będzie zachowywał się jak prawdziwy labrador lub będzie go przypominał wyglądem.
_________________

 
 
Katja628 
Find The Neverland



Mój labrador: Rihno - Cocker Spaniel Angielski
Wiek: 30
Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 330
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 05-07-2009, 11:05   

woojt, ode mnie poszła wiadomość na pw. Czekam na odp :-P
_________________
''Słuchajcie, mam pomysł - (...) - to znaczy, nie mam żadnego pomysłu, ale tam leży takie coś. To do mnie przemawia, z tym, że nie wiem co mówi'' - Joanna Chmielewska
 
 
 
BarbaraS 


Mój labrador: Figa(labrador), Barbi (chodsky pes)
Suczka urodziła się:
12-06-2003; 01-09-2009

Dołączyła: 26 Sie 2008
Posty: 187
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 05-07-2009, 11:22   

woojt napisał/a:
chce kupic sobie drugiego psa labradora za najwyzej
400 zł bo wiecej nie mam i rodowód nie jest mi potrzebny wazne zeby był labrdor a nie labrador podobny

Co chciałbyś z labradorem robić? Czemu to ma być labrador właśnie?
Pytam bo musisz mieć świadomość że labrador jest psem stworzonym do pracy i będzie wymagał ogromnego zaangażowania z Twojej strony. Musisz rozważyć czy masz na to czas i zapał.
Jeśli nie stać Cię na pieska z hodowli to może raczej rozejrzyj się za nieco starszym pieskiem szukającym domu, będziesz przynajmniej pewien że to faktycznie labrador. Kupując szczeniaka z niepewnego źródła po pierwsze wspomagasz produkcję kundelków dla kasy a po drugie - szczeniak może nie przypominać w niczym labradora gdy dorośnie.
 
 
Abu
[Usunięty]

Wysłany: 05-07-2009, 11:34   

qAulinkA, to ze wkleilas zdjecia biednych psow, z jakiegos patologicznego domu lub rodziny, to ma swiadczyc o tym, ze poza hodowla wszystkie psy maja takie warunki?

Nasz stricte wypaczony poglad na psy tzw. nierodowodowe, ...przykre to.

http://forum.labradory.org/viewforum.php?f=9 W tym dziale masz cala mase psow rodowodowych z chorobami.
Ostatnio zmieniony przez Abu 05-07-2009, 11:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Katja628 
Find The Neverland



Mój labrador: Rihno - Cocker Spaniel Angielski
Wiek: 30
Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 330
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 05-07-2009, 11:43   

Abu, no to powiem tak: na 10 psów z giełdy 3 są zdrowe. Na 10 psów z dobrej, sprawdzoenj hodowli zdrowych jest 8.

Kupno psa z hodowli zmniejsza ryzyko wystąpienia u niego chorób, co nie znaczy, że ryzyka nie ma. Jednak jest ono znacznie mniejszze, niz u psa z giełdy.

Poza tym, psy z giełd i od pseudo rozmnażane są typowo dla zysku, a wieć zgodnie z zasadą ''po co szczepić - lepiej zaoszczędzić'', podczas, gdy w hodowli dobry hodowca zarabia naprawdę niewiele, dba o psy.

Oczywiście są hodowle, które funkcjonują jak typowe rozmnażalnie, ale każde miejsce pochodzenia psa trzeba sprawdzić.

Na tym forum, jak również na innych, jest mnóstwo chorych, agresywnych psów z pseudo.
_________________
''Słuchajcie, mam pomysł - (...) - to znaczy, nie mam żadnego pomysłu, ale tam leży takie coś. To do mnie przemawia, z tym, że nie wiem co mówi'' - Joanna Chmielewska
 
 
 
qAulinkA 
Pięknie jest marzyć



Pies urodził się:
05.02.2003

Wiek: 45
Dołączyła: 30 Mar 2009
Posty: 1261
Skąd: Kielce
Wysłany: 05-07-2009, 11:55   

Abu napisał/a:
qAulinkA, to ze wkleilas zdjecia biednych psow, z jakiegos patologicznego domu lub rodziny, to ma swiadczyc o tym, ze poza hodowla wszystkie psy maja takie warunki?


Nie to są zdjecia z hodowli które widocznie Ty popierasz żadna patologiczna rodzina.. to jest Pseudohodowla nie wszystko ale większość to też twierdzisz że jest tylko patologiczny dom ?


http://www.stoppseudohodo...at-z-trzcianki/

Nie będę się z Tobą droczyć bo to jak z 4 letnim dzieckiem ... :doubt: mówić i nie dociera
_________________
 
 
ambird
[Usunięty]

Wysłany: 05-07-2009, 12:04   

Abu, dysplazja nie jest jedyną chorobą dziedziczną na jaką sa narażone labradory.

W hodowlach, gdzie ludzie hodują z pasją ryzyko chorób dziedzicznych jest minimalne.Dlaczego? Ano bo hodowcy starannie dobierają psy (charakter, wygląd, zdrowie), dbają aby miały wszelkie możliwe badania.
Ludzie, którzy sprzedają psy w kartonie na giełdzie nie robią nic, nie dbają o szczeniaki, bo to tylko towar. Nie szczepią, nie odrobaczają co prowadzi do wielu chorób (parwo, nosówka itp itd), niejednokrotnie szczęśliwy nabywca psiaka z giełdowego kartonu pożegnał się ze szczeniakiem w krótkim czasie po zakupie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź