Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tenshii
02-04-2014, 18:31
Karmy
Autor Wiadomość
Tomi 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 756
Skąd: Kujawy
Wysłany: 27-11-2007, 01:17   Karmy

Jakie karmy stosujecie do żywienia swoich czworonożnych pupili, czy moze macie jakieś doświadczenia negatywne odnośnie pewnych karm, nieadekwatny stosunek ceny do jakości? :-)
Ostatnio zmieniony przez Bora 14-03-2010, 13:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
AnTrOpKa 



Mój labrador: Hexa
Suczka urodziła się:
18.03.2007

Pomogła: 6 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 6578
Skąd: Szczecin
Wysłany: 27-11-2007, 01:39   

Hexa konsumuje aktualnie Purinę Pro Plan Puppy Large Breed Robust :-) I Jestem baardzo zadowolona bo kupki sa malutkie!! A pozatym żadnego problemu :) I nie puszcza śmierdzących bąków !!! ALE czasami dodaję jej do karmy mokre kawałki "mięsa" Chappi z puszki, i wtedy wali takie bączydła, że nos więdnie :-(
_________________
 
 
 
Aleksandra
[Usunięty]

Wysłany: 27-11-2007, 10:05   

Hugo od szczeniaczka jest na Royal Canin rodzaj zależny od wieku. Ponieważ ma dysplazję stawów łokciowych wsuwa karmę weterynaryjna przeznaczona dla psów z dysplazją. Bardzo mu smakuje, kupki śliczne, kłopotów żołądkowych zero, no i trzymamy linię. Hugo nie przekracza 35 kg. Za 12 kg. płacę 215 zł.
 
 
labi 
Labi



Mój labrador: Labi
Pies urodził się:
27.01.2006

Pomógł: 1 raz
Wiek: 61
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 2185
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 27-11-2007, 12:00   

Labi - RC Energy plus Belcando (puszki). plus łyżka tranu. Smrodki czasem się pokazują (no, może nie dosłownie), ale przecież zawsze dostaje coś górką, więc trudno zdiagnozować przyczynę. A i po co, przecież nawet bączki naszych psiurków są super :-D
 
 
 
cranbi 



Mój labrador: Hojrak
Pies urodził się:
24.09.2006

Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 498
Skąd: Szczecin
Wysłany: 27-11-2007, 13:26   

labi napisał/a:
A i po co, przecież nawet bączki naszych psiurków są super :-D


Fuuuuj! Labi wiesz co! :O
hehe :)
 
 
cranbi 



Mój labrador: Hojrak
Pies urodził się:
24.09.2006

Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 498
Skąd: Szczecin
Wysłany: 28-11-2007, 12:16   

A ja tej karmy nie polecam, bo nie ma potrzebnych składników do prawidłowego wzrostu i rozwoju labka. Brak glukozaminy i chondroityny. Już nie wspomnę o pedigree, który strasznie uczula i niszczy żołądek psa..
_________________
Oto jest miłość: dwoje ludzi spotyka się przypadkiem, a okazuje się, że czekali na siebie całe życie...
 
 
AnTrOpKa 



Mój labrador: Hexa
Suczka urodziła się:
18.03.2007

Pomogła: 6 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 6578
Skąd: Szczecin
Wysłany: 28-11-2007, 16:57   

Gosiu, ja polecam Purinę Pro Plan Puppy Large Breed Robust. Cena jest średnia, około 165 zł za wór 15 kg, ale naprawdę jest goood :-)
_________________
 
 
 
Tomi 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 756
Skąd: Kujawy
Wysłany: 28-11-2007, 18:46   

:-) Niewątpliwie Royal Canin jest marką jednej z najlepszych karm. Dość kosztowna ,ale napewno jakość jest naprawdę wysoka. Przykładowo Eukanuba należy podobno również do karm z najwyższej półki , ale ostatnio kiedy ją kupiłem miałem wrażenie ,że miejsce na wysokiej półce zajmuje głównie z uwagi na cenę , a nie jakość - być może było to jedynie chwilowe zubożenie zawartości ,... w każdym bądż razie nie mam dobrych doświadczeń związanych z tą karmą.
Napewno na pochwałę zasługuje Purina . Karmy tej marki odznaczają się dobrym stosunkiem ceny do jakości i , co ważne , producenci dbają o to, by poziom jakosciowy zawartości worka nie obniżał się. Warto zwrócić uwagę na Purinę Large Breed , ponieważ Laby nie nalezą do małych piesków.
Pedigree Pal jest oczywiście karmą silnie naznaczoną działaniami marketingowymi , wytwarzaną głównie pod handel w sklepach wielkopowierzchniowych ( w supermarkecie nie sposób przeciez kupić Royal Canin). Duzy nacisk na reklamę powoduje ,że jest marką w dość znacznym stopniu rozpoznawalną. Przy takich założeniach wiadomo ,że jakość Pedigree musi odbiegać od karm o charakterze profesjonalnym. Co do saszetek to mogą stanowić urozmaicenie i zwiększać smakowitość podawanej suchej karmy :-D
 
 
 
Irefra 



Mój labrador: Sabor
Pies urodził się:
26.08.2006

Wiek: 36
Dołączyła: 27 Lis 2007
Posty: 399
Skąd: z daleka..:)
Wysłany: 28-11-2007, 19:23   

Ja nie polecam Acany , słyszałam , że ta karma bardzo często wywołuje uczulenia , a mój pies również absolutnie jej nie tolerował: miał straszne uczulenie , był nadmiernie pobudzony , drapał się ...Zmieniliśmy na poleconą w książce Johna Fishera "Okiem psa"-Eukanubę i uczulenie minęło jak ręką odjął :-) a Sabor uspokoił się i przestał drapać.A więc warto zainwestować w dobrą karmę , zawierającą potrzebne składniki odżywcze , taką , którą nasz pies będzie dobrze tolerował , bo ma to duży wpływ nie tylko na jego rozwój , ale również na jego zachowanie.
_________________
"szczęsciu trzeba dopomóc"
 
 
 
abi
[Usunięty]

Wysłany: 06-12-2007, 22:12   

a może ktoś z Was gotuje labkowi naturalne jedzenie np.makaron z miesem mielonym i warzywami.Słyszałam że te suche karmy to nie są takie zdrowe bo to są sztuczne składniki i dużo psów po nich choruje na raka żołądka. :-(
 
 
labi 
Labi



Mój labrador: Labi
Pies urodził się:
27.01.2006

Pomógł: 1 raz
Wiek: 61
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 2185
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 06-12-2007, 23:12   

My czasem gotujemy Labiemu mięsko (wołowina) z warzywami, ryżem, oliwą. Ale ma to być raczej taki "torcik czekoladowy", aniżeli stałe korytko :-D
Labi to uwielbia, ale... czegóż on nie lubi ;-)
 
 
 
Ryniu 



Mój labrador: Enzo [*]
Pies urodził się:
9.08.2005 - zm.11.01.2019

Mój labrador: Pola [*]
Suczka urodziła się:
4.12.2008 - zm.21.07.2022

Pomógł: 27 razy
Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 26461
Skąd: Włocławek
Wysłany: 07-12-2007, 00:48   

My dajemy Gilpę Kennel bo cyt: "Pierwsza na świecie pełnowartościowa sucha karma dla psów dorosłych z wyciągiem z omułka jadalnego (małża nowozelandzka) i naturalnymi ziołami, dzięki czemu wspomaga połączenia i ruchomość stawów". Ale czy to prawda to nikt nie wie :)
dodatkowo sporo się gotuje normalnego jedzenia.
_________________


 
 
inkapek 
Paulina&Neska



Mój labrador: Neska
Suczka urodziła się:
21.11.2005r.

Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 28 Lis 2007
Posty: 4151
Skąd: Teraz Czaplinek
Wysłany: 07-12-2007, 09:35   

Ja podaję Acanę z ryżem i jagnięciną. Royala moja niunia nie toleruje(silne biegunki nawet podczas podania odrobiny tej karmy), ale myślę żeby kupić jej jak teraz zje wór Acany kupić Hill'sa i podawac na zmianę(znaczy się jak skończy się jeden wór to dać drugi wór innej i tak w kółko). Mój znajomy tylko gotuje swojemu labkowi i nie uznaje żadnej nawet najlepszej karmy. Pies jest naprawdę piękny i nigdy im jeszcze nie chorował no i badania stawów ma wszystkie ok(ale może akurat trafił mu się taki egzemplarz). On np. podaje ryż z mięsem mielonym i ważywami.(ryż wsypuje do gara aż się woda wygotuje wtedy trochę dodaje znowu wody, mięsko i na koniec ważywka i to tak wszytsko sobie dusi :mrgreen: ). A oprócz tego podaje twarożek z jogurtem naturalnym i dwa razy w tygodniu żółtko.Nigdy tak nie próbowałam ale może coś w tym jest :roll:
_________________

 
 
 
Tsunami 
HODOWLA Wildfriends



Mój labrador: Tsunami, Joy
Suczka urodziła się:
07.07.2007; 20.03.2009

Suczka urodziła się:
Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 1371
Skąd: Kraków
Wysłany: 07-12-2007, 13:31   

Inkapek co znaczy dawać na zmianę, bo nie rozumiem??
Nie powinno się często zmieniać karmy, bo do każdego rodzaju pokarmu dostosowywuje się flora bakteryjna w przewodzie pokarmowym psów. Jeśli karmę zmieniamy za często bakterie nie zdążą się dostosować do nowych składników pokarmowych i tym samym trawienie nie przebiega w normie, czyli duża część potrzebnych składników zostanie wydalona. Jeśli więc pies dobrze przyswaja daną karmę i wszystko jest w porządku nie należy zmieniać na inną.
_________________
 
 
inkapek 
Paulina&Neska



Mój labrador: Neska
Suczka urodziła się:
21.11.2005r.

Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 28 Lis 2007
Posty: 4151
Skąd: Teraz Czaplinek
Wysłany: 07-12-2007, 14:22   

No dawać jeden wór, a jak się skończy zmienić na inną i potem jak ta się skończy wrócić do pierwszej(kolega tak daje swojej labce bo jej się strasznie karma szybko nudzi i wybrzydza) ale czytając jeszcze raz swój post stwierdzam że napisałam jakąś bzdurę :roll: (chyba byłam w jakimś amoku pisząc to). I w zupełności się z tobą zgadzam :-D . Nie będę jej nic zmieniać ;-)
_________________

 
 
 
labradorka 
Magda&Molly



Mój labrador: Molka
Suczka urodziła się:
06.03.2007

Wiek: 33
Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 376
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 07-12-2007, 19:26   

My zajadamy Eukanubę :-P A poza tym często gotowane, kurze łapki, piersi z kurczaka, ryżyk... Takie jedzonko mała lubi najbardziej :-D
_________________
 
 
 
AnTrOpKa 



Mój labrador: Hexa
Suczka urodziła się:
18.03.2007

Pomogła: 6 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 6578
Skąd: Szczecin
Wysłany: 07-12-2007, 19:39   

Moja mała lubi każde jedzonko, kiedyś nawet jadła pół ogórka kiszonego :roll:
_________________
 
 
 
labradorka 
Magda&Molly



Mój labrador: Molka
Suczka urodziła się:
06.03.2007

Wiek: 33
Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 376
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 07-12-2007, 19:41   

Heh Molly wczoraj pobiła rekordy swojego obżarstwa-ukradła z altany trzy surowe jajka, najpierw się nimi bawiła jak piłeczkami, a potem jak się rozbiły najzwyczajniej w świecie je wypiła :shock: :roll: Ten pies może zjeść wszystko :mrgreen:
_________________
 
 
 
Adamek
[Usunięty]

Wysłany: 07-12-2007, 20:00   

labradorka napisał/a:
najzwyczajniej w świecie je wypiła
hymm... Coś, gdzieś usłyszałem że psiakom można podawać żółtka jaj- na sierść podobno działają dobrze :-P prawda?
 
 
Bora 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 4631
Skąd: Polska
Wysłany: 07-12-2007, 20:13   

Bora odkąd ją mam (2 miesiąc zycia) je Royal Canin diges&osteo. Chyba sobie chwali :) Wcina jak sie patrzy. Kiedys chciałam ją przestawić na eukanubę, to puszczała takie bąki, że myślałam, że umrę. :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź