Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

LABRADORY DO ADOPCJI POD OPIEKĄ FORUM

Poprzedni temat «» Następny temat
Obroża dla delikatnego labka, jaka?
Autor Wiadomość
labidabi 

Mój labrador: Koko
Suczka urodziła się:
4.01.2014

Wysłany: 12-09-2017, 13:17   Obroża dla delikatnego labka, jaka?

Cześć, moja Kokuśka do tej pory nosiła szelki (3,5 r.), ale już któraś osoba, której się zdarza nią opiekować, mówi mi, że na obroży o wiele ładniej chodzi (na co dzień mamy problemy z ciągnięciem). Dlatego szukam jakiejś fajnej obróżki dla niej - coś możecie polecić? Jestem nastawiona na koszta, byleby służyła jak najdłużej i była wygodna dla psiaka.
Jaki materiał najlepszy (jedni polecają skórzane np., a inni odradzają, bo pod wpływem wody się podobo niszczą) ? z jakim podszyciem (to jest dość istotne, żeby nie uwierała i nie grzała)? jakieś konkretne firmy?

Problem jest taki, że szyja mojej suczki jest dość 'wrażliwa'. Gdy była mała i nosiła obrożę (chyba bardziej dla mojego kaprysu, bo fajnie szczeniaczkowi w obroży :haha: ), to pod szyją robiły jej się zaczerwienienia. I musiałam zlikwidować.
To samo teraz z Foresto - musiałam zdjąć, bo ją drażniła (nie, nie była za ciasno założona).

Polecają mi obrożę półzaciskową - pytanie więc ew. jaki ten półzacisk (z łańcuszkiem, martingale, czy klasyczny)?

Będę wdzięczna za poradę.

adresprzema 

Mój labrador: Kora
Suczka urodziła się:
02.01.2016

Wysłany: 12-09-2017, 15:27   

labidabi napisał/a:
coś możecie polecić?

Kora również ma szelki, ale też kilka różnych obroży.
Latem, a zwłaszcza w ciepłe dni nawet nie próbuję jej zakładać szelek.

labidabi napisał/a:
Jaki materiał najlepszy (jedni polecają skórzane np., a inni odradzają, bo pod wpływem wody się podobo niszczą) ? z jakim podszyciem (to jest dość istotne, żeby nie uwierała i nie grzała)? jakieś konkretne firmy?

Różne materiały na różne okazje.
Kora ma skórzaną z podszyciem filcowym szytą u polskiego rzemieślnika, ale do wody w niej nie wchodzi.
Kiedy idziemy się kąpać zakładam jej trzyrzędowa obrożę łańcuszkową ze stali nierdzewnej zapinaną, żeby nie zsunęła się kiedy Kora nurkuje.

Najbardziej uniwersalna jest chyba obroża pół-zaciskowa, ze stali nierdzewnej, trzyrzędowa. I prawdę mówiąc najładniej się prezentuje na czarnej, lśniącej sierści.

labidabi napisał/a:
jakieś konkretne firmy?

Szukaj u polskich rzemieślników, którzy robią bardzo przyzwoite wyroby.

Firmowane logiem jakiejś firmy i tak mogą być szyte/wykonywane w Chinach.

Julita J. 
Kochaj i rób co chcesz ;)

Mój labrador: Szakti
Suczka urodziła się:
01.06.2016

Mój labrador: Szanti
Suczka urodziła się:
16.06.2016

Wysłany: 13-09-2017, 19:45   

Jeżeli Twój pies jest wrażliwy na obrożę, to nie katuj go nią...tylko naucz chodzić normalnie w szelkach, pies nie powinien ciągnąć, nieważne w czym chodzi, ale większości z nich trzeba tego po prostu nauczyć, bo skąd mają to rozumieć? zwłaszcza laby, które tak ochoczo chcą się bratać z każdym psem i z każdym człowiekiem, to trudna lekcja dla nich, bardzo trudna, że mają tego nie robić, bo tak naprawdę - czy robią coś złego?? nie!! dostają karę za to, że są przyjazne, pogodne i spontaniczne, a tego, że powodują dyskomfort u właściciela swoją spontanicznością nie pojmą nigdy, to właściciel je uwiązał a teraz jeszcze wszystkiego zakazuje...Trzeba to zatem bardzo mądrze rozegrać aby był wilk syty i owca cała :haha: kluczem do sukcesu jest nasza relacja z psem i pozycja w jego oczach, jeśli nas poważa i szanuje, to uszanuje również nasze zasady wspólnego poruszania się, nawet pomimo kompletnego braku rozumienia ich, i odwrotnie - jeśli piesio ma nas gdzieś, to równie głęboko będzie miał nasze zasady, sam je będzie ustalał no i wtedy wiadomo, że WSZYSTKO inne na spacerze będzie bardziej atrakcyjne niż sam właściciel. Moje psy do końca 4-go miesiąca nie poznały żadnych form ucisku, biegały bez obroży i bez szelek i to był najpiękniejszy czas w naszych spacerach, chodziły grzecznie za mną, nawet nie śmiały iść obok, a co dopiero mnie wyprzedzić, bawiły się ze wszystkimi psami i poznawały swobodnie świat, potem zaczęły się różnego typu samowolki, więc moje damy dostały szelki i tak oto poznały, co to smycz, no ale wiadomym było, że ten moment kiedyś będzie musiał nastąpić. Obroże kupiłam im jakieś 2 m-ce temu dopiero, ale zakładam je tylko i wyłącznie wtedy, kiedy idziemy się wybiegać (zatem szelek nie mają) i obroże mają wtedy funkcję zabezpieczającą przed zgubieniem się foresto (bo pogubiły już 3 komplety podczas szaleństw) i wpadłam w końcu na pomysł, żeby może spróbować kupić obroże normalne, to będą utrzymywały foresto na właściwym miejscu i faktycznie pomysł był strzałem w dziesiątkę - foresto się nie przesuwa, nie luzuje i problem zniknął. Wybrałam ręcznie szyte obroże na wymiar firmy Zockiee (mają swoją stronę internetową) i jestem z nich bardzo zadowolona, wybrałam szerokie, materiałowe, z podszyciem z oddychającego neoprenu zapinane na klamrę zatrzaskową (bo oczywiście wszystkie łańcuszki czy półzaciski uważam za barbarzyństwo :-P ) i mogę z czystym sumieniem polecić, do tego mają tam duży wybór bardzo fajnych wzorów 8)

Suzi 

Wysłany: 16-12-2019, 21:41   

Dobra może być obróżka tekstylna ale warto wypróbować też szelki, widziałam w sklepach takie bezucisskowe.

Odpowiedz do tematu