Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Imię Waszego psa
Autor Wiadomość
Aleksandra
[Usunięty]

Wysłany: 07-02-2008, 11:38   Imię Waszego psa

Interesuje mnie skąd czerpaliście pomysły na imiona Waszych milusińskich.

Hugo- jak tylko go zobaczyłam, tę sympatyczną, uśmiechniętą od ucha do ucha szerokaśną mordkę zaraz skojarzyłam go z Hugo z gry komputerowej dla dzieci.Teraz to już nie mordka ale całe mordzisko, ale nadal szeroko uśmiechnięte.
 
 
Irefra 



Mój labrador: Sabor
Pies urodził się:
26.08.2006

Wiek: 36
Dołączyła: 27 Lis 2007
Posty: 399
Skąd: z daleka..:)
Wysłany: 07-02-2008, 11:41   

My nie zastanawialismy się nad imieniem , spodobało nam sie takie jakie miał w metryczce...I uważam , że to strzał w dziesiątkę , bo nie wyobrażam sobie teraz innego imienia dla mojego biszkopcika niz Sabor......... :)
_________________
"szczęsciu trzeba dopomóc"
 
 
 
dewuska 



Mój labrador: Gringo (Fido Red Pond)
Pies urodził się:
28.08.2006

Dołączyła: 24 Sty 2008
Posty: 737
Skąd: Gliwice
Wysłany: 07-02-2008, 12:36   

nasz piesio w metryczce ma Fido, ale imię nie przypadło nam do gustu... takie mało męskie :-P dla mnie pies był prezentem urodzinowym niespodzianką, także nie miałam jakby okazji zastanawiać się nad imieniem wcześniej... TŻ miał gotową propozycję Gringo i ja się zgodziłam... imię przekorne, jak czasem bywa mój czarnuszek ;D
_________________

 
 
Andevil
[Usunięty]

Wysłany: 07-02-2008, 13:02   

Mój czarnuszek nosi rodowodowe imię i ani myślałam je zmieniać. To już taka u mnie tradycja, ze moim kolejnym psom pozostawiam imiona, które nadał hodowca.
Byl basset - Ramzes i beagle - Chuck.
A teraz Devil, co okazuje sie byc dość rzadkim imieniem dla psa. :)
 
 
gusia1972 
Agnieszka



Mój labrador: Kala
Suczka urodziła się:
28.05.2007

Mój labrador: Viva - NSDTR
Suczka urodziła się:
13.07.2010

Wiek: 51
Dołączyła: 29 Gru 2007
Posty: 4198
Skąd: Wrocław
Wysłany: 07-02-2008, 13:18   

Imiona dla zwierząt w naszej rodzinie wymyśla moja starsza córka Jagoda :) i ona wybrała imię dla Kali :)
aczkolwiek zastanwialiśmy się troszkę czy nie zostawić jej imienia z rodowodu ale ... Rita jakoś nam nie pasowało :confused:
_________________
 
 
Moni@ 



Mój labrador: Keisi Kola
Suczka urodziła się:
28.07.2007

Wiek: 44
Dołączyła: 25 Sty 2008
Posty: 528
Skąd: Rybaki - Wieżyca
Wysłany: 07-02-2008, 14:50   

A my otrzymaliśmy info od hodowcy, że miocik będzie na literkę "K" i że możemy wybrać sobie imię. No i zastanawialiśmy się chyba ze trzy miesiące :) Miała być Korrida ale jakoś tak chodziłam po domu wołałam sobie i stwierdziłam, że jakieś za twarde. No i przyszła mi do głowy Kola. Adiemu od razu się spodobało bo kiedyś był uzależniny od Coli :) No i zostało Kola :victory:
_________________
Zawsze da buzi na przywitanie - moje słodkie włochate kochanie
 
 
kretbmx
[Usunięty]

Wysłany: 07-02-2008, 16:00   

W prawdzie jeszcze nie mam labradora, ale gdy to się już zmieni bedzie sie nazywal Kapsel:) Nie pamietam skad ta nazwa, bodajze w bajce Tom i Jerry jeden z psów nazywal sie wlasnie tak:)
 
 
Anieńka
[Usunięty]

Wysłany: 07-02-2008, 18:54   

NIe lubię wymyślac imion dla psów. Zawsze ktoś później je krytykuje. Na mojej osiemnstce było dwóch chłopaków - metali. BurZum to zespół, oni tak na niego wołali, nie podobało mi się, ale później już wszyscy się do niego przyzwyczailiśmy, ale wszyscy teraz się dziwią skąd mój pies tak specyficznie się wabi :D
Dla mnie jest pięknie :-P

[ Dodano: Czw 07 Lut, 2008 ]
ale nieskładnie pisze, wybaczcie dziś miałam sprawdzian z matmy, a intensywne myślenie przez ponad godzine jest bardzo męczące (burza mózgów na klasówce)
 
 
iness8@o2.pl 


Dołączyła: 21 Sty 2008
Posty: 7003
Skąd: xxx
Wysłany: 07-02-2008, 19:14   

Ina miała mieć na imię Blanka ale gdy już ja przywieźliśmy to zaczęło nam nie pasować. Zaczęły padać pomysły i zastanawialiśmy się nad Zuzia, Mela, Ina i Ivy. Stwierdziłam że pies nie może mieć imienia ludzkiego i nie chciałam aby nazywał się jak Krowa więc zostało Ina.
Puma jak się urodziła została nazwana Kluską bo była największa, najgrubsza z miotu. Moja mama powiedziała że będzie Pyzą ale jak Puma miała już 6 tyg tata stwierdził że labrador nie może mieć na imię Pyza i znowu się zastanawialiśmy. Nazwaliśmy ja Doxa ale nie chciała reagować. Pewnego dnia gdy siedziałam na łóżku zobaczyłam jak mała się skrada i została Pumą :)
 
 
anna34 
rude szczęście



Mój labrador: Chopper
Pies urodził się:
03.07.2007-24.05.2016

Mój labrador: Biscuit John Cage(Hearty)
14.06.2016

Wiek: 50
Dołączyła: 15 Sty 2008
Posty: 6153
Skąd: Pruszków
Wysłany: 07-02-2008, 19:31   

Dla Choppera wybrała imię moja druga połowa,dziwne może troszkę,ale już się przyzwyczaiłam i uważam,ze bardzo do niego pasuje.Chociaż był czas jak sikał na potęge to miałam ochotę zmienić mu imię na Lejek,bo jakoś długo i ciężko kumał,że takie rzeczy robi się na dworzu.
_________________
 
 
 
Jola
[Usunięty]

Wysłany: 07-02-2008, 19:36   

Pierwsza wersja imienia brzmiała Tora - z języka japońskiego - wiatr. Dopiero nasza kuzynka zwróciła uwagę na fakt, że drugim znaczeniam jest znaczenie żydowskie. Padło fajne pytanie: jak zareagowalibyście, gdyby w parku ktoś wołał na psa "Biblia do nogi". Co prawda dla mnie nie stanowiło to specjalnego problemu, ale właściwie dla świętego spokoju zmieniliśmy imię na Tara a sunia nadal reagowała więc tak zostało.......
 
 
Tsunami 
HODOWLA Wildfriends



Mój labrador: Tsunami, Joy
Suczka urodziła się:
07.07.2007; 20.03.2009

Suczka urodziła się:
Wiek: 36
Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 1371
Skąd: Kraków
Wysłany: 07-02-2008, 19:42   

U nas musieliśmy się śpieszyć. Hodowca w ostatniej chwili dokładnie o 23:30 napisał, że miot będzie zaczynał się na literkę T. Mieliśmy dać znać do 8 rano - inaczej wybrał by sam do przeglądu. Spośród Tiffany, Tossie i Tsunami - wybraliśmy to ostatnie. Imię, naszym zdaniem naprawdę fajnie, tylko niestety odzwierciedla jej charrrakter ;D
_________________
 
 
Ola 
Akwarelka



Mój labrador: Holly Sarracenia
Suczka urodziła się:
31 lipca 2007

Wiek: 47
Dołączyła: 28 Sty 2008
Posty: 870
Skąd: Gdynia
Wysłany: 07-02-2008, 19:44   

My wiedzieliśmy że miot będzie na "H" i długo sie zastanawialiśmy.
Miała być Hexa - ale Biszkoptowa czarownica?? jakoś tak nie bardzo ;]
miała być Hera. Zadzwoniłam do hodowcy powiedziałam że będzie Hera i...stwierdziliśmy że dobrze by było gdyby imię nic nie znaczyło...i zaczeliśmy wymyślać od nowa... i padło Holly. Zadzwoniłam do hodowcy ze zmianą imienia godzinę przed przegladem miotu :haha:
Ale jak to pisać?
Holy - znaczy świety a to wiedzieliśmy że dalekie jest od Suczki która wybraliśmy.
Holi to hinduskie święto radości... no blisko blisko ale jednak i padł pomysł żeby psac Holly i została Holly i bardzo sie z tego cieszę bo takiego imienia jeszcze nie spotkałam :haha:
_________________


 
 
 
Moni@ 



Mój labrador: Keisi Kola
Suczka urodziła się:
28.07.2007

Wiek: 44
Dołączyła: 25 Sty 2008
Posty: 528
Skąd: Rybaki - Wieżyca
Wysłany: 07-02-2008, 20:52   

Ola, hihi my też zmienialiśmy w ostatniej chwili z Korridy na Kolę. Mimo to hodowcy spodobało się również Korrida i inna suczka z miotu dostała tak na drugie :haha:
_________________
Zawsze da buzi na przywitanie - moje słodkie włochate kochanie
 
 
Bora 


Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 4631
Skąd: Polska
Wysłany: 07-02-2008, 22:10   

Jolu niesamowite... Też myślałam o TORA, ale rodzina wyjaśniła mi że to słowo ma jeszcze znaczenie żydowskie... takie jak Tobie powiedziano...
więc została BORA - wiatr północy , porywisty i chłodny... i taka jest moja suka :)
 
 
bkrawczy
[Usunięty]

Wysłany: 07-02-2008, 23:04   

My myslelismy nad Bazylem ale ze okazalo sie ze miot na literke W a wymyslone juz byly imionka i wpisane do metryczek zostalo Wigor co nam sie bardzo spodobalo :D
 
 
Salerno 



Mój labrador: Bazylek [*]
Pies urodził się:
25.01.2008-26.08.2021

Dołączyła: 28 Sty 2008
Posty: 2476
Skąd: Toruń
Wysłany: 07-02-2008, 23:06   

Mój pies będzie miał na imię Bazyl na 100% :) W sumie nie wiem skąd wzięło mi się imię ... tak jakoś wyszło :-P
 
 
labi 
Labi



Mój labrador: Labi
Pies urodził się:
27.01.2006

Wiek: 61
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 2185
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 07-02-2008, 23:14   

Labi - hmmm - zgadnijcie, dlaczego??? :)
 
 
 
Salerno 



Mój labrador: Bazylek [*]
Pies urodził się:
25.01.2008-26.08.2021

Dołączyła: 28 Sty 2008
Posty: 2476
Skąd: Toruń
Wysłany: 07-02-2008, 23:25   

Od labradorków tudzież labków, naszych kochanych ;* :-P
 
 
fieldfare 
www.fundacjaprima.pl



Mój labrador: Prima & Blana [']
Wiek: 47
Dołączyła: 05 Lut 2008
Posty: 196
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 07-02-2008, 23:58   

Ja nie miałam takiego komfortu, jak niektórzy z Was - Prima jest z adopcji i imię musiałam wymyślać na gorąco, kiedy to pies biegał zdenerwowany po domu a musiałam jakoś na nią wołać. Z powodu braku inspiracji ( a głównie dlatego, że TŻ zbanował moja już od lat upatrzoną opcję :-> ) otworzyłam słownik łaciński i wypisałam kilka ewentualnych imion. Chciałam by było dwusylabowe, z literą R ale bez S lub Z. Po pobieżnym przewertowaniu słownika i wypisaniu kilku dziwacznych imion wpadłam na proste i łatwe - Prima i tak zostało. To nasza Prima, Primula, Primulina.
Jak widzicie imię z kawą nie ma nic wspólnego ;D
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź