Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Policji się chyba nudzi
Autor Wiadomość
sopel 


Mój labrador: FUKS
22.12.2008

Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 216
Skąd: Poznań
Wysłany: 21-10-2009, 11:19   Policji się chyba nudzi

Witam,
miałem dzis podczas spaceru z Fuksem po parku spotkanie z Policją która stwierdziła że pies powinien miec kaganiec na spacerach...!!! :/ chcieli mnie nawet wylegitymować ale że nie miałem dokumentów to powiedzieli że tym razem nie tylko pouczą...już we mnie kipiało i chciałem powiedzieć co to znaczy "powienien"? czy mają jakaś podstawe prawna do takiego pouczenia i wogole ale stwierdzilem ze sobie daruje i najpierw sam sie zorientuje.
Dlatego mam pytanko czy ktos cos o tym wie i czy ewentualnie ktos wie gdzie szukac takich przepisów by natępnym razem być przygotowanym na merytoryczną dyskusje z nimi bo nie mam zamiaru zakladać kagańca Fuksiowi.
_________________

 
 
słowiczek 



Mój labrador: Nealla
Suczka urodziła się:
22.06.2009

Dołączyła: 20 Sie 2009
Posty: 319
Skąd: okolica Poznania
Wysłany: 21-10-2009, 12:32   

Zanim kupiliśmy labka zainteresowąłm się tym tematem. Już nie pamietam z jakiej podstawy prawnej wyczytałam, że tylko rasy groźnych psów mają nakaz noszenia na spacerach kagańca. Reszta tylko smycz.

[ Dodano: Sro 21 Paź, 2009 ]
http://www.naszpies.psy24.pl/art.php?art=1098
tutaj są napisane podstawy prawne a poza tym radzę dodatkow poszukać w przepisach miejskich jakie są warunki dla danej miejscowości, bo z tych podstaw prawnych wynika, ze miasto może samo dodatkowo regulować takie sprawy.
To co wyżej napisałam tyczy się mojej miejscowości.
_________________
galeria Nili
mój fotoblog
 
 
inkapek 
Paulina&Neska



Mój labrador: Neska
Suczka urodziła się:
21.11.2005r.

Wiek: 41
Dołączyła: 28 Lis 2007
Posty: 4151
Skąd: Teraz Czaplinek
Wysłany: 21-10-2009, 17:11   

Dokładnie tylko rasy groźne w kagańcu i na smyczy, inne na smyczy bez kagańca. Ale każde misato ma swoje dodatkowe prawa więc najlepiej to sprawdzić u siebie :)
_________________

 
 
 
asiolczuch 
Aiduchowe Stwory



Mój labrador: Aida i Luna
Suczka urodziła się:
Aida-27.08.2008/Luna-06.02.2006

Wiek: 45
Dołączyła: 28 Kwi 2009
Posty: 493
Skąd: Wrocław
Wysłany: 21-10-2009, 19:21   

Nie wiem jak w Poznaniu ale we Wrocławiu pies ma być na smyczy...obowiązek noszenia kagańca pies ma w środkach komunikacji zbiorowej..
_________________





,,Na świecie nie ma lepszego psychiatry,od szczeniaka liżącego Cię po twarzy" E.Abbey
 
 
bietka1 



Mój labrador: Sara i Nero (nie lab)
Suczka urodziła się:
18.05.2006

Wiek: 61
Dołączyła: 21 Cze 2008
Posty: 806
Skąd: prawie Gdańsk
Wysłany: 21-10-2009, 21:08   

inkapek napisał/a:
każde miasto ma swoje dodatkowe prawa
niestety, zgadza się... Ostatnio sprawdzałam, jak sprawa wygląda w Trójmieście i jakież było moje zaskoczenia, kiedy okazało się, że moja ukochana Gdynia "walczy" z psami: każdy pies ma obowiązek byc na smyczy i w kagańcu, Gdańsk natomiast jest bardziej tolerancyjny :)
 
 
zuzia 



Mój labrador: Lunia (*)
Suczka urodziła się:
14.04.2008r. - 16.11.2018 r.

Mój labrador: Dżok (*)
Pies urodził się:
ok. 2000r. - 19.08.2014 r.

Wiek: 42
Dołączyła: 09 Sty 2008
Posty: 1049
Skąd: Lublin
Wysłany: 23-10-2009, 11:25   

W Lublinie na szczęście tylko smycz choć podobno nasz panujący nie lubi psiaków. Ale każde miasto ma swoje przepisy w tym zakresie, trzeba poczytać.
U nas z tego co pamiętam do egzekwowania tego przepisu została wyznaczona Straż i służby komunalne dlatego zastanawiam się czy policja w takiej sytuacji może się wtrącać? Choć to tak na zapas, bo do tej pory policja się nie czepiała.
_________________

 
 
Bora 


Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 4631
Skąd: Polska
Wysłany: 23-10-2009, 13:54   

Co za bzdura. W Poznaniu psy powinny być na smyczy, oprócz miejsc specjalnie wyznaczonych (np. Wybieg w Lasku Marcelińskim) gdzie można psy ze smyczy spuścić. Psy ras niebezpiecznych (zgodnie z listą) powinny mieć założone kagańce.

Coś mi sie wydaje, że panowie policjanci nie wiedzieli z psem jakiej rasy mają do czynienia, albo im sie po prostu nudziło, poza tym zbliża sie koniec miesiąca i trzeba mandatów natrzepać :->
 
 
benia 



Pies urodził się:
2007.09.26

Wiek: 45
Dołączyła: 02 Cze 2008
Posty: 968
Skąd: Zamość
Wysłany: 23-10-2009, 23:26   

Bora napisał/a:
Coś mi sie wydaje, że panowie policjanci nie wiedzieli z psem jakiej rasy mają do czynienia, albo im sie po prostu nudziło, poza tym zbliża sie koniec miesiąca i trzeba mandatów natrzepać :->

Oj tak!!!! mnie też się ostatnio czepili bo nie miałam przy sobie książeczki szczepień na spacerze!PARANOJA!!!!!! Szczerze mówiąc nigdy nie biorę książeczki jak wychodzę z psem. Mąż na przykład zapłacił za to że pies się wyrwał ze smyczy i przebiegł na drugą stronę ulicy akurat przed samochodem policyjnym więc na pouczeniu się niestety nie skończyło :-P Jak to ładnie określili "właściciel nie umie zapanować nad psem" A co do kagańca to u nas muszą nosić tylko agresywne rasy psów.
_________________

 
 
AnTrOpKa 



Mój labrador: Hexa
Suczka urodziła się:
18.03.2007

Wiek: 36
Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 6578
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24-10-2009, 01:51   

Heh.. to jak mnie złapali w maju jak byłam w lesie, to powiedzieli ze pies po lesie musi chodzic na smyczy lub na linie natomiast w miescie moze chodzic... bez smyczy! Była mw ciezkim szoku O.o! Ale od maja moglo sie wszystko znowu pozmieniac...
_________________
 
 
 
Katrinaxxl 
Katrinaxxl



Mój labrador: Figo
Pies urodził się:
22.01.2009

Wiek: 37
Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 375
Skąd: SZCZECIN
Wysłany: 24-10-2009, 03:12   

AnTrOpKa, A nie wiesz jak to u nas z ttymi kagańcami jest ?:)
_________________
Kasiulec&Figulec

 
 
aganica 
Junior Admin



Mój labrador: Hermiona (*)
Suczka urodziła się:
30.08.2003-02.05.2018

Mój labrador: Fiona (*)
Suczka urodziła się:
23.01.2008-12.12.2019

Mój labrador: LOVE STORY Lualaba(*)
Pies urodził się:
14.09.2008-19.06.2022

Dołączyła: 31 Paź 2008
Posty: 9794
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-10-2009, 09:57   

benia napisał/a:
ostatnio czepili bo nie miałam przy sobie książeczki szczepień na spacerze
Bzdura.. nie mają prawa rządać książeczki szczepień , chyba że pies kogoś pogryzie / to już inna bajka /Wiem to z pierwszej ręki bo aktualnie mam sunie na tymczasie i jeszcze nie jest zaszczepiona , poszłam się doinformować na komendę bo obawiałam się mandatu w razie jakiejś kontroli .Powiedzieli że w sytuacji nie posiadania zaświadczenia o szczepieniu , pies musi być na smyczy i w kagańcu ./zalecili szybkie szczepienie :-P /
_________________

 
 
 
Grapy 



Mój labrador: Grapy
Pies urodził się:
16.08.2009

Mój labrador: Holka-Chesapeake Bay Retriever
Suczka urodziła się:
27.07.2010

Mój labrador: Baalis-Chesapeake Bay Retriever
Suczka urodziła się:
22.05.2014

Wiek: 49
Dołączyła: 05 Paź 2009
Posty: 1628
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24-10-2009, 10:48   

AnTrOpKa, 200m od terenu zabudowanego w lesie myśliwy ma prawo zastrzelić Twojego psa jeśli jest puszczony w samopas. Jest to dobry przepis bo watachy psów pustoszą populacje zajęcy i młodych saren.
_________________


 
 
Aneti
[Usunięty]

Wysłany: 24-10-2009, 22:09   

Grapy, jestem w szoku lekkim...a co znaczy samopas...nawet wtedy gdy wlasciciel za nim idzie???

Poolicja lubi sie czepiac, ja ostatnio spotkalam ich w lesie tez kazali mi zapiac Hepi choć w pobliżu nikogo nie było, tak sie z mężem zastanawialiśmy, czemu patrolują miejsca w które praktycznie nikt nie chodzi a nia ma ich tam gdzie mnóstwo ludzi spaceruje.
 
 
fieldfare 
www.fundacjaprima.pl



Mój labrador: Prima & Blana [']
Wiek: 47
Dołączyła: 05 Lut 2008
Posty: 196
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 24-10-2009, 23:19   

Grapy napisał/a:
200m od terenu zabudowanego w lesie myśliwy ma prawo zastrzelić Twojego psa jeśli jest puszczony w samopas

Myśliwy ma prawo odstrzelić psa, który znajduje się w lesie sam minimum 200 metrów od najbliższych zabudowań, goni zwierzynę lub wygląda na zdziczałego.
Nie uzasadnione jest odstrzelenie zadbanego psa w obroży/szelkach, który jest w pobliżu człowieka i nie zagraża zwierzętom leśnym.
Jednakże niektórzy myśliwi są 'nadgorliwi' i były już przypadki odstrzałów psów, które były w niedalekiej odległości od swoich właścicieli.
http://www.stopodstrzalom.pl/
_________________
 
 
Grapy 



Mój labrador: Grapy
Pies urodził się:
16.08.2009

Mój labrador: Holka-Chesapeake Bay Retriever
Suczka urodziła się:
27.07.2010

Mój labrador: Baalis-Chesapeake Bay Retriever
Suczka urodziła się:
22.05.2014

Wiek: 49
Dołączyła: 05 Paź 2009
Posty: 1628
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25-10-2009, 00:11   

Aneti, tzn. że myśliwy nie zlokalizował właścieciela w pobliżu psa dlatego nie polecam prowadzania psa ''luzem'' w lesie.
fieldfare, jeśli pies jest w pobliżu człowieka myśliwy nie ma prawa strzelić
NIe uwierzyłabyś jak zadbane są psy, które polują watachą- wykarmione na bezbronnych zajączkach i sarenka, piękna sierść... ale nie będę odbiegać od tematu ;)
_________________


 
 
fieldfare 
www.fundacjaprima.pl



Mój labrador: Prima & Blana [']
Wiek: 47
Dołączyła: 05 Lut 2008
Posty: 196
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 25-10-2009, 00:35   

Natchniona tym wątkiem sprawdziłam - w mojej miejscowości wymagana jest tylko smycz dla ran nieagresywnych... ufff :)
Moje psy chodzą luzem po lesie, ale z obawy przed ewentualnym nadgorliwym myśliwym, nie pozwalam im oddalać się więcej niż na jakieś 30 metrów. Poza tym suki ze ścieżek nie schodzą a ewentualnymi dzikimi zwierzętami się nie interesują. Obawiam się jednak trochę grasujących dzików i jeżeli jakiegoś zauważę, to przypinam Blankę, której mniej ufam. Boję się, że może się chcieć z dzikiem zaprzyjaźnić a potem będę musiała ją na plecach do weta targać ;]
_________________
 
 
papisia 



Mój labrador: Sabusia, Chilli, Krysia, Karol
Mój labrador: Lula, Matylda, Benio (CKCS)
Mój labrador: Nelusia (ESS)
Wiek: 40
Dołączyła: 02 Maj 2008
Posty: 2017
Skąd: Aleksandria
Wysłany: 25-10-2009, 11:12   

aganica napisał/a:
nie mają prawa rządać książeczki szczepień , chyba że pies kogoś pogryzie


Dla przykładu Łódź:

Nowe obowiązki dla osób utrzymujących lub sprawujących opiekę nad psami

1. Posiadanie w miejscach publicznych torebki lub urządzenia na psie odchody
2. Trwałe oznakowanie psa (tatuaż lub czip), w terminie 30 dni od wejścia w jego posiadanie oraz wyrejestrowania w 30 dni od jego padnięcia
3. Prowadzenie na uwięzi w miejscach publicznych psów podobnych do ras agresywnych
4. Zniesienie zakazu wprowadzania do obiektów użyteczności publicznej psów przewodników osób niepełnosprawnych
5. Założenie psu uwięzi na wezwanie funkcjonariuszy Straży Miejskiej oraz okazanie książeczki zdrowia psa i aktualnych szczepień psa
_________________
 
 
 
aganica 
Junior Admin



Mój labrador: Hermiona (*)
Suczka urodziła się:
30.08.2003-02.05.2018

Mój labrador: Fiona (*)
Suczka urodziła się:
23.01.2008-12.12.2019

Mój labrador: LOVE STORY Lualaba(*)
Pies urodził się:
14.09.2008-19.06.2022

Dołączyła: 31 Paź 2008
Posty: 9794
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-10-2009, 11:46   

papisia napisał/a:
w terminie 30 dni od wejścia w jego posiadanie
Może dlatego tak mi powiedzieli , zalecając szybkie szczepienie .Moja tymczasowiczka była,wtedy ,u mnie 5 dni i nie zostanie bo jest do adopcji / o czym poinformowałam władze /po wcześniejszej sterylizacji.
_________________

 
 
 
papisia 



Mój labrador: Sabusia, Chilli, Krysia, Karol
Mój labrador: Lula, Matylda, Benio (CKCS)
Mój labrador: Nelusia (ESS)
Wiek: 40
Dołączyła: 02 Maj 2008
Posty: 2017
Skąd: Aleksandria
Wysłany: 25-10-2009, 13:31   

Z Warszawy:


Obowiązki osób utrzymujących zwierzęta domowe

§ 28
1. Utrzymujący zwierzęta domowe ponoszą pełną odpowiedzialność za zachowanie utrzymywanych zwierząt.
2. Utrzymujący zwierzęta domowe są zobowiązani do zachowania środków ostrożności zapewniających ochronę zdrowia i życia ludzi i innych zwierząt oraz w szczególności do dołożenia starań, by zwierzęta te były jak najmniej uciążliwe dla otoczenia i nie zakłócały spokoju domowego i nie zanieczyszczały miejsc przeznaczonych do wspólnego użytku.

§ 29
1. Utrzymujący zwierzęta domowe mają obowiązek stałego i skutecznego dozoru nad nimi.
2. Zwierzęta agresywne lub mogące wzbudzać zagrożenie dla otoczenia winny być prowadzone pojedynczo, wyłącznie przez osoby dorosłe. Zwierzęta te muszą być prowadzone w sposób zapewniający sprawowanie nad nimi kontroli.
3. Utrzymujący pajęczaki, owady, gady, płazy, ptaki i inne zwierzęta egzotyczne w lokalach mieszkalnych i użytkowych obowiązani są zabezpieczyć je przed wydostaniem się z pomieszczenia.
4. Zwierzęta egzotyczne mogą być wyprowadzane poza lokal jedynie na uwięzi lub w klatce.
5. Na tereny przeznaczone do wspólnego użytku psy należy wyprowadzać na smyczy, a agresywne nadto w kagańcach.
6. Na terenie nieruchomości może przebywać na swobodzie pies, o ile przebywanie takie nie jest uciążliwe dla sąsiadów i innych osób, a nieruchomość posiada ogrodzenie uniemożliwiające wydostanie się psu poza teren nieruchomości. Ponadto w widocznym miejscu umieszcza się tablicę ostrzegawczą.
7. W miejscach mało uczęszczanych przez ludzi dopuszcza się zwolnienie psa ze smyczy i kagańca pod warunkiem zachowania przez właściciela lub opiekuna pełnej kontroli zachowania psa za wyjątkiem psów rasy uznanej za agresywną lub mieszańce tych ras, które muszą mieć nałożony kaganiec.
8. Psy mogą być zwolnione ze smyczy na obszarach wyznaczonych.
9. Psów i innych zwierząt domowych nie wprowadza się:
1) do placówek handlowych, gastronomicznych i innych obiektów wspólnego użytku, jeżeli wynika to z wyraźnego oznakowania,
2) na tereny placów gier i zabaw dla dzieci.
10. Przepisu ust. 9 nie stosuje się do psów-przewodników osób niewidomych i psów-opiekunów osób niepełnosprawnych. Psy te muszą posiadać wyraźne oznakowanie.
11. Zabrania się pozostawiania psów i innych zwierząt w obrębie nieruchomości niezamieszkałych lub nieużytkowanych.


§ 31
Utrzymujący psy, koty i inne zwierzęta domowe zobowiązani są do posiadania dowodu aktualnych szczepień ochronnych wymaganych bądź zarządzanych przez odpowiednie służby weterynaryjne.

§ 32
Właściciele zwierząt domowych są zobowiązani do bezzwłocznego usuwania odchodów tych zwierząt z terenów przeznaczonych do wspólnego użytku. Odchody należy umieszczać w oznakowanych pojemnikach, koszach ulicznych lub pojemnikach na niesegregowane odpady komunalne. Obowiązek ten nie dotyczy osób niewidomych, korzystających z psów ? przewodników oraz osób niepełnosprawnych, korzystających z psów-opiekunów.

§ 33
Przy przewozie i przenoszeniu zwierząt domowych utrzymujący je zobowiązani są stosować środki ochrony niezbędne dla bezpieczeństwa innych osób i zwierząt oraz dla utrzymania czystości w miejscach przeznaczonych do wspólnego użytku.

§ 34
1. Psy przebywające na terenie przeznaczonym do wspólnego użytku powinny posiadać identyfikator, trwale przymocowany do obroży, umożliwiający ustalenie jego właściciela. Zaleca się elektroniczne znakowanie psów (czipowanie).
2. Zwierzę przebywające na terenie przeznaczonym do wspólnego użytku bez opieki będzie przewiezione do schroniska dla bezdomnych zwierząt, a egzotyczne oddane do ogrodu zoologicznego bądź schroniska.
3. Zabrania się grzebania zwłok zwierząt domowych poza grzebowiskami zwłok zwierzęcych i ich części.
_________________
 
 
 
papisia 



Mój labrador: Sabusia, Chilli, Krysia, Karol
Mój labrador: Lula, Matylda, Benio (CKCS)
Mój labrador: Nelusia (ESS)
Wiek: 40
Dołączyła: 02 Maj 2008
Posty: 2017
Skąd: Aleksandria
Wysłany: 25-10-2009, 13:34   

Poznań:

OBOWIĄZKI OSÓB UTRZYMUJĄCYCH ZWIERZĘTA DOMOWE, MAJĄCE
NA CELU OCHRONĘ PRZED ZAGROŻENIEM LUB UCIĄŻLIWOŚCIĄ
DLA LUDZI ORAZ PRZED ZANIECZYSZCZENIEM TERENÓW
PRZEZNACZONYCH DO WSPÓLNEGO UŻYTKU

§ 15

1. Osoby utrzymujące zwierzęta domowe są zobowiązane do zachowania bezpieczeństwa
i środków ostrożności, zapewniających ochronę przed zagrożeniem lub uciążliwością
dla ludzi oraz przed zanieczyszczeniem terenów przeznaczonych do użytku publicznego.


§ 16
2 Osobom utrzymującym zwierzęta domowe nie wolno:

1. wprowadzać psów i innych zwierząt domowych do obiektów użyteczności publicznej, z wyłączeniem obiektów przeznaczonych dla zwierząt, jak schroniska, lecznice, wystawy, itp.; postanowienie to nie dotyczy osób niewidomych, korzystających
z pomocy psów – przewodników;
2. wprowadzać psów i innych zwierząt domowych na teren placów gier i zabaw, piaskownic dla dzieci, plaż, kąpielisk, boisk szkolnych i ogródków przedszkolnych;
3. pozostawiać psa na uwięzi w taki sposób, że zagraża on otoczeniu;
4. dopuszczać do zakłócania ciszy i spokoju przez zwierzęta domowe.

1. Psy muszą być wyprowadzane na uwięzi i tylko przez osoby, które są w stanie sprawować odpowiedni nadzór nad zwierzęciem, a psy ras uznawanych za agresywne, ich mieszańce oraz inne zagrażające otoczeniu, wyłącznie przez osoby dorosłe.
2. Zwolnienie psa z uwięzi jest dozwolone tylko z nałożonym kagańcem i jedynie
w miejscach wyznaczonych i odpowiednio oznakowanych, gdy właściciel lub opiekun ma możliwość sprawowania kontroli nad jego zachowaniem. Nie wolno zwalniać
z uwięzi psów ras uznawanych za agresywne, ich mieszańców oraz innych zagrażających otoczeniu.
3. Zwolnienie ze smyczy psów bez kagańca jest dozwolone wyłącznie na terenie nieruchomości należycie ogrodzonej, w sposób uniemożliwiający jej opuszczenie przez psa i wykluczający dostęp osób trzecich, odpowiednio oznakowanej tabliczką
ze stosownym ostrzeżeniem.
4. Psy ras uznawanych za agresywne, ich mieszańce oraz inne zagrażające otoczeniu, muszą mieć nałożony kaganiec, również pozostając na uwięzi.
5. Właściciel nieruchomości, po której pies porusza się swobodnie, zobowiązany
jest zabezpieczyć nieruchomość w taki sposób, aby zapobiec możliwości wydostania
się psa poza jej granice oraz umieścić w widocznym miejscu, wykonaną z trwałego materiału, tabliczkę ostrzegawczą z napisem "UWAGA PIES" lub o podobnej treści.



Może komuś się przyda :-P
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź