Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tenshii
03-10-2012, 20:41
Oduczanie załatwiania się w domu - metody
Autor Wiadomość
labidabi 



Mój labrador: Koko
Suczka urodziła się:
4.01.2014

Dołączyła: 11 Mar 2014
Posty: 193
Skąd: Kraków
Wysłany: 13-03-2014, 15:23   

Powiedzcie mi, proszę, czy jeśli piesek przyjdzie do maty w okolice maty i narobi dosłownie tuż przy niej lub na krawędzi, czy to też się liczy do pochwały? czy jednak starać się ją przenosić, tak, żeby trafiała dokładnie na nią?
 
 
kamil8406 



Mój labrador: INUSIA
Suczka urodziła się:
28 sierpnia 2013

Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 1652
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 13-03-2014, 15:50   

Nagradzać najlepiej za w pełni dobre zachowanie . Jak zauważysz że kręci sie za siusiu weż KoKo i przytrzymaj ją na macie i powiedz zrób siusiu i wtedy pochwal jak się zrobi.. Swoją Inke uczyłem od razu na trawie na ogrodzonym podwórku. Jak zauważyłem ze sie kreci wystawiałem na trawe i mówiłem "zrób siusiu", "zrób kupe" ( to były pierwsze dwie komendy które znała teraz robi na komendę :) ). Szybko zalapała w kilka dni sama stała przy drzwiach i piszczała.
_________________
PitaPata Dog tickers</a>
 
 
labidabi 



Mój labrador: Koko
Suczka urodziła się:
4.01.2014

Dołączyła: 11 Mar 2014
Posty: 193
Skąd: Kraków
Wysłany: 13-03-2014, 16:13   

kamil8406 napisał/a:
Nagradzać najlepiej za w pełni dobre zachowanie . Jak zauważysz że kręci sie za siusiu weż KoKo i przytrzymaj ją na macie i powiedz zrób siusiu i wtedy pochwal jak się zrobi.. Swoją Inke uczyłem od razu na trawie na ogrodzonym podwórku. Jak zauważyłem ze sie kreci wystawiałem na trawe i mówiłem "zrób siusiu", "zrób kupe" ( to były pierwsze dwie komendy które znała teraz robi na komendę :) ). Szybko zalapała w kilka dni sama stała przy drzwiach i piszczała.


Ok, dziękuję:) My załatwianie się na polu będziemy dopiero przerabiać za jakiś czas. Z tymi komendami przy załatwianiu się nie pomyślałam, dzięki:) Żeby mi ona tylko tak nie uciekała z tej maty to byłoby pół biedy - w najlepszym przypadku siada na niej i lega. Franca mała woli przeczekać "ciśnienie" i załatwić się gdzie indziej ]:)
 
 
kamil8406 



Mój labrador: INUSIA
Suczka urodziła się:
28 sierpnia 2013

Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 1652
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 13-03-2014, 17:40   

Za załatwienie w dobrym miejscu dawaj jej jakies extra smakołyk szyneczki, kiełbaski, kurczaka gotowanego gwarantuje szybko załapie :) .
_________________
PitaPata Dog tickers</a>
 
 
Ania8017
[Usunięty]

Wysłany: 21-03-2014, 19:49   

My odpukać ostanie "siku" w domu mieliśmy kilka dni temu. Teraz maty służą do zabawy jak mnie nie ma;) Noc mi super wytrzymuje(odpukać) tak do 5-5.30. Potem pewnie zrobiłaby na matę siku,a zaraz i co inne. My jesteśmy na etapie "robię w domu sporadycznie". Tylko,że ja dość często na dwór wychodzę. Najgorzej jest jak idę do pracy-5-6 godzin jest sama. Ale raczej dzielnie wytrzymuje. Za to jak wracam mam np.powywalane kwiatki z parapetu;)
 
 
Shrek02 


Dołączył: 12 Cze 2014
Posty: 3
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 21-06-2014, 23:55   

Heja, odkopuje troche temat, czytałem sporo i nie moglem tutaj dopatrzyć się jakiejś konkretnej odpowiedzi. Dziś właśnie zjawiła się u mnie w domu nowa lokatorka :) 10-cio miesięczna sunia Fiona. Wziąłem urlop w pracy specjalnie, żeby miała czas i możliwość przyzwyczaić się do nowego otoczenia jednak po urlopie czeka ją niestety zostawanie w domu i chciałbym nauczyć ją do tego czasu załatwiania się na macie, pierwsze kilka prób zakończyło się totalną porażką :D Fiona nie wykazywala zadnych checi zalatwienia sie na macie, gdy tylko zauwazylem, ze zaczyna sie krecic lapalem ja i biegiem na mate i zaczynala sie zabawa w berka, sunia nie miala najmniejszej ochoty zostac na macie, uciekala i szukala sobie miejsca gdzie moglaby wobec tego nastepowala szybka zmiana planow i lecialem na dwor a tam zalatwiala sie bez problemu, za co dostawala pochwale... niestety kompletnie zapomnialem o smaczku ;/ tyle emocji z przeprowadzka, ze masakra :) . Moje pytanie, czy powinienem lapac ja i stawiac na mate az w koncu zrobi i kolejne pytanie czy jak na 10 tygodniowego szczeniaka nie mam co do niej za duzych wymagan? :)
 
 
mibec 



Mój labrador: Prezes Barney (Miners Master)
Pies urodził się:
19.01.2010 - 26.11.2019

Mój labrador: Princess Shelby (Eromdop Maria to Amegilla)
Suczka urodziła się:
01.01.2013

Mój labrador: Princess Ellie (Amegilla Eleanor Alfacute)
Suczka urodziła się:
14.01.2015

Wiek: 46
Dołączyła: 29 Kwi 2010
Posty: 14690
Skąd: Telford UK
Wysłany: 22-06-2014, 00:03   

Shrek02 napisał/a:
czy powinienem lapac ja i stawiac na mate az w koncu zrobi
tak. Warto tez zaobserwowac gdzie sunia sie zalatwia i tam polozyc mate.

Shrek02 napisał/a:
niestety kompletnie zapomnialem o smaczku
nie szkodzi, beda nastepne razy :)

Shrek02 napisał/a:
czy jak na 10 tygodniowego szczeniaka nie mam co do niej za duzych wymagan?
troche masz ;) to jest bardzo trudna sprawa, wiec musisz uzbroic sie w cierpliwosc i z czasem sunia sie nauczy czego od niej oczekujesz :)
_________________
Waniliowo-hebanowa Galeria
PitaPata Dog tickers PitaPata Dog tickersPitaPata Dog tickers
 
 
 
Shrek02 


Dołączył: 12 Cze 2014
Posty: 3
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 24-06-2014, 18:05   

Wracam po 2 dniach nauki :D postęp jest, Fiona zrobiła kilka razy siku na macie, oczywiście została za to nagrodzona :) ) tylko sprawa wygląda tak, że nie cały czas mam przy sobie coś dobrego dla niej i zanim skocze po coś to ona już jest przy mnie, czy wtedy sunia załapie, że dostaje nagrodę za siku na macie?

Ogólnie sunia jest bardzo mądra, szybko się uczy, rozumie już, że trzeba załatwiać potrzeby na zewnątrz bo zwykle robi to gdzieś blisko drzwi. Wyjątkiem jest tylko moment gdy wchodzimy do pokoju z gratami który generalnie jest zamknięty, zawsze gdy tam wchodzimy ona sika, może to być nawet kilka kropel, tak jakby się zmuszała do tego...
 
 
tenshii 
Ania & labradość



Mój labrador: Teyla
Suczka urodziła się:
30.09.2009

Mój labrador: Fido
Pies urodził się:
15.06.2009

Mój labrador: Daisy [*]
Suczka urodziła się:
20.06.2007 - 26.10.2009

Wiek: 38
Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 8525
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24-06-2014, 18:10   

Shrek02, a kto powiedział, że nagrodą musi być smak? Wystarczy, że się bardzo mocno mocno ucieszysz, powiesz komendę dobry pies (naucz ją najpierw, że to dobry znak, że robi coś ok), a potem się z nią pobaw.

No i najwyższy czas na zrozumienie, że przy szczeniaku warto mieć karmę w każdych spodniach :D :D :D
My czasami idziemy do restauracji czy gdzieś indziej w jakiś fajnych ciuchach a i tak z kieszeni wyciągamy parę kulek karmy, a nasze psy to już nie szczeniaki :D
_________________
They gave me a Labrador Retriever cause other Angels
were busy

Pies może być dowolnej rasy, pod warunkiem, że jest
to labrador
 
 
 
Shrek02 


Dołączył: 12 Cze 2014
Posty: 3
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 24-06-2014, 18:37   

No tak, bardzo bardzo mocno się cieszyłem przy pierwszym razie gdy zrobiła na mate to sunia z ekscytacji popuściła w innym miejscu XD. Musze zacząć to praktykować ^^ :)
 
 
dodi2363 



Mój labrador: Iwa
Suczka urodziła się:
28.03.2014

Dołączyła: 24 Maj 2014
Posty: 27
Skąd: Barwice/ Trondheim
Wysłany: 11-08-2014, 08:13   

Cześć wam.
Mam takie pytanie. Ile wasze labki miały miesięcy kiedy oduczyły się sikać w domu? Moja Iwa ma z tym problem.Ma teraz 4 miesiące i zdarza jej się sikać w domu. Wychodzimy z nią co 1 do 2 godzin cały czas i nie powiem kupke robi bez problemu na dworzu siku też ale czasami robi w domu. Żeby chociaż pokazała że chce siku ale ona nic ani nie podchodzi do drzwi ani nie pisknie. Często jest tak że wychodzę z nią a ona załatwia się jeszcze na klatce schodowej albo w windzie :/ Nagradzam ją za każdym razem kiedy załatwi się na dworzu, dostaje smakołyk, mówie brawo i nic. Wydaje mi się że 4 mięsięczny piesek powinien już bez problemu załatwiać sie na dworzu. Może możecie mi coś poradzić. Z góry dziękuję :)
 
 
tenshii 
Ania & labradość



Mój labrador: Teyla
Suczka urodziła się:
30.09.2009

Mój labrador: Fido
Pies urodził się:
15.06.2009

Mój labrador: Daisy [*]
Suczka urodziła się:
20.06.2007 - 26.10.2009

Wiek: 38
Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 8525
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11-08-2014, 08:25   

dodi2363 napisał/a:
Wydaje mi się że 4 mięsięczny piesek powinien już bez problemu załatwiać sie na dworzu

Nawet rocznym psom może zdarzyć się sikać w domu.
Zdecydowanie za dużo wymagasz od tak małego szczeniaka.
Cierpliwości
_________________
They gave me a Labrador Retriever cause other Angels
were busy

Pies może być dowolnej rasy, pod warunkiem, że jest
to labrador
 
 
 
dodi2363 



Mój labrador: Iwa
Suczka urodziła się:
28.03.2014

Dołączyła: 24 Maj 2014
Posty: 27
Skąd: Barwice/ Trondheim
Wysłany: 11-08-2014, 11:15   

Może i tak :) Ok bedziemy się starać dalej :haha: Mam jeszcze pytanie troszeczke z innej beczki. Chodzi o drapanie. Jak już ją wzieliśmy to czasami drapała się w okolicach szyi i tylnej nogi. Dostawała karme chow puriny. Zmieniliśmy jej na britt care. Byłam u weta zeby sprawdziła czy ma pchły bo ja patrzałam i nic nie widziałam ale nic nie było. Dalej się drapie. Nie jest to jakieś bardzo częste drapanie ale ciągle w okolicach szyi i tylnej łapki ciągle z tej samej strony. Czy to normalne ?
 
 
kamil8406 



Mój labrador: INUSIA
Suczka urodziła się:
28 sierpnia 2013

Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 1652
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 11-08-2014, 12:52   

dodi2363 napisał/a:
Nie jest to jakieś bardzo częste drapanie ale ciągle w okolicach szyi i tylnej łapki ciągle z tej samej strony. Czy to normalne ?

Pewnie ma alergię niekoniecznie musi być związana z pokarmem może byc kontaktowa lub wziewna.
_________________
PitaPata Dog tickers</a>
 
 
dodi2363 



Mój labrador: Iwa
Suczka urodziła się:
28.03.2014

Dołączyła: 24 Maj 2014
Posty: 27
Skąd: Barwice/ Trondheim
Wysłany: 11-08-2014, 14:32   

ostanie pytanie. Napisałam je w odpowiednim dziale ale jeszcze nie dostałam odpowiedzi wiec zadam je tutaj :)
Czy 4 miesięczny labek może jeść kosć z mięsem podwedzana wiepszową ze sklepu zoologicznego? sorry bo wiem ze tutaj jest temat o siusianiu itp ;)
 
 
Suskaa 


Mój labrador: Lexi
Suczka urodziła się:
1.09.2014

Dołączyła: 07 Gru 2014
Posty: 73
Skąd: Łódź
Wysłany: 19-12-2014, 23:21   Problem z załatwianiem się w domu i na łóżku

Hej,
Wiem, ze jest tu bardzo dużo postów na temat ale chciałabym żebyście doradzili mi (lub pokazali jakiś post, który mi pomoże) bo już na prawdę nie wiem jak nauczyć moją sunie nie załatwiania się w domu. Otóż mam ją 2 tyg i nauczyłam ją po paru dniach żeby załatwiała potrzeby na dworze ( dawałam jej za każdym razem smakołyki i załapała, że jak się wysiusia lub zrobi kupe to dostanie smakołyk to teraz cwaniara po 4 razy robi siku żeby dostać) ale jednak nadal ciągle załatwia się w domu. Na początku po prostu to ignorowałam, bo wiem, że krzykiem nic nie wskóram a jak widziałam, że się załatwia to mówiłam '' nie wolno'' ale to wcale nie skutkuje. Najgorsze jest to, że Lexi często wskakuje na łóżka i tam robi kupe :bad: Ma w pokoju położoną matę i często na nią się załatwia ale częsciej po prostu robi tam gdzie stoi.. Ostatnio jak zobacze kupę to pokazuję jej, mówię '' nie wolno'' i zanoszę ją na posłanie i każe leżeć jednak nie chce żeby posłanie kojarzyło jej się z czymś złym i wydaję mi się, że to zła taktyka. Ogólnie już się zadomowiła, jest bardzo radosna, jest bardzo mądra,bardzo szybko się uczy- umie już wiele komend ale z tym załatwianiem się nie umiem sobie poradzić.

Jak się mam zachowywać jak się załatwi w domu? bo z załatwianiem na dworze nie ma problemu a wychodzę z nią bardzo często.
_________________
"Dokąd idą psy gdy odchodzą?
No bo jeśli nie idą do nieba
To przepraszam Cię Panie Boże
Mnie tam także iść nie potrzeba. ''

 
 
Ryniu 



Mój labrador: Enzo [*]
Pies urodził się:
9.08.2005 - zm.11.01.2019

Mój labrador: Pola [*]
Suczka urodziła się:
4.12.2008 - zm.21.07.2022

Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 26431
Skąd: Włocławek
Wysłany: 19-12-2014, 23:34   

tu jest cały temat http://forum.labradory.or...php?p=9985#9985
Miłej lektury.
_________________


 
 
Małgosia35 



Mój labrador: Gustaw vel Gucio ( Magnum Mera Vallis )
Pies urodził się:
21.06.2017

Mój labrador: Klocek
Pies urodził się:
15.01.2009

Mój labrador: Max ( Grom Sodalis )
Pies urodził się:
20.07.2014

Wiek: 51
Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 3193
Skąd: Bergen op Zoom-NL
Wysłany: 19-12-2014, 23:35   

Suskaa napisał/a:
Jak się mam zachowywać jak się załatwi w domu?

Totalnie ignorować. Nic nie mówić ,nic nie robić ,niektórzy tez radzą żeby nawet nie sprzątać w obecności psa,posprzątać jak pies nie widzi.
_________________

 
 
Suskaa 


Mój labrador: Lexi
Suczka urodziła się:
1.09.2014

Dołączyła: 07 Gru 2014
Posty: 73
Skąd: Łódź
Wysłany: 19-12-2014, 23:48   

Małgosia35, Robiłam tak przez 2 tyg i nic, kompletnie to na nią nie działa a wręcz jest jeszcze gorzej, bo nie widzi, że źle robi
_________________
"Dokąd idą psy gdy odchodzą?
No bo jeśli nie idą do nieba
To przepraszam Cię Panie Boże
Mnie tam także iść nie potrzeba. ''

 
 
mibec 



Mój labrador: Prezes Barney (Miners Master)
Pies urodził się:
19.01.2010 - 26.11.2019

Mój labrador: Princess Shelby (Eromdop Maria to Amegilla)
Suczka urodziła się:
01.01.2013

Mój labrador: Princess Ellie (Amegilla Eleanor Alfacute)
Suczka urodziła się:
14.01.2015

Wiek: 46
Dołączyła: 29 Kwi 2010
Posty: 14690
Skąd: Telford UK
Wysłany: 19-12-2014, 23:51   

Suskaa, wymagasz cudow od niemowlaka... Sunia ma nieco ponad 3 miesiace, wiec "wpadki" beda sie zdarzac jeszcze przez min nastepne 3 miesiace jesli nie dluzej. Badz konsekwentna, nagradzaj za zalatwienie sie na dworze i ignoruj domowe incydenty. Jesli zlapiesz ja na goracym uczynku to powiedz "nie wolno" i wynies ja na dwor; pokazywanie "szkody" po fakcie jest niezrozumiale dla psa.
_________________
Waniliowo-hebanowa Galeria
PitaPata Dog tickers PitaPata Dog tickersPitaPata Dog tickers
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź