Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Mój labek kuleje
Autor Wiadomość
drogan_86 


Mój labrador: hera
Suczka urodziła się:
01.10.2007

Wiek: 37
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 4
Skąd: ciechocinek
Wysłany: 11-11-2009, 12:34   labrador 24 miesiace, kuleje

Moja suka od jakiegoś miesiąca po każdym wysiłku po spacerze czy nawet chodzeniu po domu kuleje na prawa tylną łapę, dzieje się to gdy odpocznie nawet krótki czas po wysiłku i kuleje do momentu az tej nogi trochę nie rozchodzi i tak w kółko. Byłem u weterynarza zrobił prześwietlenie i stwierdził że dysplazji nie ma i że musi tylko schudnąć, od tego czasu minęły 3 tygodnie, ograniczyłem spacery i od 2 tygodniu zażywa artroflex i do tej pory żadnych efektów, po wstaniu rano odrobinę kuleje a po chodzeniu po domu kilka godzin bardziej. Aha moja Hera waży 34 kilo i ma 2 lata to chyba nie jest wysoka waga. Możecie mi cos poradzić? nie wiem co robić
 
 
 
Bora 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 4631
Skąd: Polska
Wysłany: 11-11-2009, 12:41   

Zmienić weterynarza. Iść do ortopedy, nich psa obejrzy.
Pozdrawiam
 
 
orlosia 
35 kg. Słodyczy



Mój labrador: Ruben
Pies urodził się:
6.02.2009r.

Wiek: 33
Dołączyła: 23 Kwi 2009
Posty: 2673
Skąd: Sulechów
Wysłany: 11-11-2009, 13:31   

idz do innego weta... na konsultacje...
_________________
Kopnięty Pies Nie Wyje Tak, Jak Jego Serce.
www.photoblog.pl/anszua
 
 
 
Lorena 
TW...



Mój labrador: Lorena[*]
Suczka urodziła się:
25.12.2007

Mój labrador: Nitka Jamnior
Suczka urodziła się:
09.04.2010

Mój labrador: Dolly chesapeak bay retriever
Suczka urodziła się:
01.02.2015

Pomogła: 3 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 02 Mar 2008
Posty: 3359
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 11-11-2009, 13:35   

Spróbuj skonsultować sprawę z innym lekarzem, czasem warto żeby kilka osób obejrzało zdjęcie.
drogan_86 napisał/a:
od 2 tygodniu zażywa artroflex i do tej pory żadnych efektów,
efekty najwcześniej zobaczysz po upływie miesiąca , a jeżeli to sprawa zmian w stawach to możesz czekać nawet dłużej.
drogan_86 napisał/a:
waży 34 kilo i ma 2 lata to chyba nie jest wysoka waga
ciężko to stwierdzic nie widząc psa. Gdyby moja labka ważyła 34 kg to zapewne ledwo by się poruszała .... każdy pies jest innej budowy i nie można przykleić etykietki że np labrador ma ważyć 30 - 40 kg. To sprawa bardzo indywidualna, a waga nawet u psów rasowych jest bardzo różna.
_________________
http://spojrzeniepsa.blogspot.com/
http://gabinetmedwet.blogspot.com
https://m.facebook.com/spojrzeniepsablog
Na co dzień nieludzka pielęgniarka ....
 
 
drogan_86 


Mój labrador: hera
Suczka urodziła się:
01.10.2007

Wiek: 37
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 4
Skąd: ciechocinek
Wysłany: 13-11-2009, 13:03   

dziekuje za odpowiedz jak najszybciej wybieram sie do innego lekarza masm nqadzieje ze wszystko bedzie w porzadku
 
 
 
Ewelina 
wesoła rodzinka



Mój labrador: Yoko
Suczka urodziła się:
25.05.2007

Mój labrador: Serdusia
Suczka urodziła się:
01.09.2015

Suczka urodziła się:
Pomogła: 10 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 17 Kwi 2009
Posty: 25663
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 13-11-2009, 13:16   

drogan_86, Mam nadzieję, że twoja sunia nie ma dysplazji za co bardzo trzymam kciukia co do jej wagi to moja klucha pół roku temu ważyła 38kg wydawało mi się, że wygląda ok!!Ale była zdecydowanie za gruba.Teraz waży 30kg i wygląda idealnie.Porusza się dużo lepiej i jest szczęśliwsza co widać.Może i twoja sunia powinna zrzucić te 3 kg.Dla psa to jest naprawdę dużo.Pozdrawiam serdecznie :)
_________________


 
 
 
drogan_86 


Mój labrador: hera
Suczka urodziła się:
01.10.2007

Wiek: 37
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 4
Skąd: ciechocinek
Wysłany: 14-11-2009, 14:34   

Wiem ze powinna jeszcze troche schudnac ale sama pewnie wiesz ze to nie jest takie latwe :) od jakiegos czasu dostaje o wiele mniej ale lubi sobie cos zwedzic z kuchni i u mnie w domu nie maja serca jej nic nie dac jak siedzi i cieknie jej slina z pyska. Dziekuje za mile slowa ja tez mam nadzieje ze wszystko bedzie ok pozdrawiam
 
 
 
troskliwa 
Anka-Abi



Mój labrador: ABI
Suczka urodziła się:
16.12.2006

Pomogła: 3 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 30 Paź 2008
Posty: 1347
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15-11-2009, 09:51   

inne wet napewno a stopniowo obnizaj wage najlepiej do 29 -30 kg ta kulawizna napewno nie bierze sie z jej wagi .
_________________
http://forum.labradory.or...r=asc&start=240
nasza galeria
Abi skonczyła 3 lata !
 
 
drogan_86 


Mój labrador: hera
Suczka urodziła się:
01.10.2007

Wiek: 37
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 4
Skąd: ciechocinek
Wysłany: 25-11-2009, 12:49   

witam poszedlem jak radziliscie do innego lekarza , okazalo sie ze moja herka nmadciagnela sobie poprostu miesien, juz po pierwszym zastrzyku na nastepny dzien bylo widac poprawe, kuracja trwala 5 dni , 3 zastrzyki a potem, 2 tabletki i zero problemow szaleje juz jak dawniej i zero problemow z noga :) pozdrawiam
 
 
 
Ewelina 
wesoła rodzinka



Mój labrador: Yoko
Suczka urodziła się:
25.05.2007

Mój labrador: Serdusia
Suczka urodziła się:
01.09.2015

Suczka urodziła się:
Pomogła: 10 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 17 Kwi 2009
Posty: 25663
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 25-11-2009, 22:26   

drogan_86, Z tymi szaleństwami to wstrzymajcie się jeszcze ze dwa tygodnie :)
_________________


 
 
 
paula2911 



Mój labrador: Atos
Pies urodził się:
2.03.2009

Wiek: 37
Dołączyła: 28 Cze 2009
Posty: 212
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 12-04-2010, 14:39   

Atos miał podobną sytuację i okazało się że ma zapalenie stawów dostał serię zastrzyków i caniviton i przeszło szybciutko.
 
 
BEATRIXX 



Mój labrador: HERA
Suczka urodziła się:
14.11.2008

Wiek: 56
Dołączyła: 15 Cze 2009
Posty: 253
Skąd: Sulechów
Wysłany: 12-04-2010, 14:55   

zgadza się narazie niech nie chodzi na "biegane" spacery!! moja Hera kulała na przednia prawa łape i musiała się wstrzymać od szaleństw.Przeszło jej i jakoś narazie nie wraca odpukac puki co ,a waga jej mogła by byc troszke mniejsza myśle że te 2-3 kg to nie będzie kłopotu zeby zgubic,a bedzie to z korzyscia dla zwierzaka,ja swojej ograniczyłam ilość jedzenia i już widać "wcięcie".Pozdrowka i miziaki dla Heruni
_________________
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"

 
 
 
Agnieszka:)
[Usunięty]

Wysłany: 01-06-2010, 21:39   Mój labek kuleje

Wiatam mam suczke Labradora niedługo skonczy 1rok zawsze była żywa i dużo biegała lecz od pewnego czasu mam problem gdy moja sunia za dużo biega z innymi psami zaczyna kuleć na przednia prawą łapke. Albo po powrocie ze spaceru gdy poleży troche na ziemi wstając również kuleje. Opinią weterynarza jest iż piesek ma problem ze stawami który często wystepuje u tej rasy i że powodem może być brak wapnia. czy zabronic dla psiny biegac jakie witaminy najlepiej podawac bo byłam juz u kilku weterynarzy i kazdy daje co innego i każdy mowi co innego...
Ostatnio zmieniony przez Salerno 26-11-2011, 17:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
troskliwa 
Anka-Abi



Mój labrador: ABI
Suczka urodziła się:
16.12.2006

Pomogła: 3 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 30 Paź 2008
Posty: 1347
Skąd: Wrocław
Wysłany: 01-06-2010, 22:01   

Agnieszko moze trzeba by zrobic przeswietlenie moze to byc młodziencze zapaelnie kosci moze uraz ktorego zdjecie nie pokaze czy dostaje suche czy gotowane jedzonko moze trzeba uzupelnic wit minerały ale to powinien powiedziec ci wet
_________________
http://forum.labradory.or...r=asc&start=240
nasza galeria
Abi skonczyła 3 lata !
 
 
BEATRIXX 



Mój labrador: HERA
Suczka urodziła się:
14.11.2008

Wiek: 56
Dołączyła: 15 Cze 2009
Posty: 253
Skąd: Sulechów
Wysłany: 01-06-2010, 22:03   

miałam ten sam problem z moją Hera tez kulała na przednią prawą łapkę,dawałam jej Artroflex nie chodziłam na długie spacery tylko koło bloku na smyczy gdzies około 14 dni i przechodziło.Powtórzyło się to dwa razy.Ostatni raz kulała w grudniu i od tamtej pory jakos spokój.Może twoja sunia miec dysplazje łokciową ale to wyjdzie dopiero na przeswietleniu,my zdjec nie robilismy.
_________________
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"

 
 
 
Bora 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 4631
Skąd: Polska
Wysłany: 01-06-2010, 22:24   

Agnieszka:) napisał/a:
i że powodem może być brak wapnia.

Co za bzdura!

Wybierz sie z psicą do ortopedy, niech wykona RTG w różnych projekcjach. Trzeba wiedzieć, z czym sie walczy. Powodzenia
 
 
mibec 



Mój labrador: Prezes Barney (Miners Master)
Pies urodził się:
19.01.2010 - 26.11.2019

Mój labrador: Princess Shelby (Eromdop Maria to Amegilla)
Suczka urodziła się:
01.01.2013

Mój labrador: Princess Ellie (Amegilla Eleanor Alfacute)
Suczka urodziła się:
14.01.2015

Pomogła: 12 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 29 Kwi 2010
Posty: 14690
Skąd: Telford UK
Wysłany: 01-06-2010, 22:52   

Mam podobny problem z Barneyem - kuleje na przednią prawą łapkę po bieganiu, albo długim leżeniu. Byliśmy u weta w niedzielę, ale.... chyba zmienię weta. Generalnie zostaliśmy potraktowani jak jacyś przewrażliwieni wariaci. Kazał go troszeczkę odchudzić, jutro dostanie jakiś preparat na wzmocnienie kości i stawów; o prześwietleniu psa nie chciał słyszeć, bo niby za młody (18 tygodni). Mieszkamy w malej miejscowości, ale wetów jest kilku, własnie robię rozeznanie w pracy na ich temat.
_________________
Waniliowo-hebanowa Galeria
PitaPata Dog tickers PitaPata Dog tickersPitaPata Dog tickers
 
 
 
rusaleczka 



Mój labrador: Luna
Suczka urodziła się:
01.10.2009

Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2010
Posty: 315
Skąd: Stargard Szczeciński
Wysłany: 02-06-2010, 00:08   

Agnieszka:), my też przechodziłyśmy ten problem , po kilku dniach zaniepokojona poszłam z Luną do lekarza - diagnoza podobna do Twojej ( nie rozumiem dlaczego
Bora napisał/a:
Co za bzdura!
)ale rozszerzona o to , że powodem niewystarczającego wchłaniania wapnia z pożywienia i z podawanych witamin jest niedobór wit C więc mamy podawać 4 tabletki witaminy C raz na 2 tygodnie, dodatkowo raz w tygodniu podwójną porcję witamin w naszym przypadku Can Vit zielony z glukozaminą. Problem nas już nie dotyczy. Nie musieliśmy ograniczać ruchu.
_________________
Z pozdrowieniami
N i L
 
 
_Lukasz_ 


Mój labrador: Max
Pies urodził się:
10.06.2009

Wiek: 41
Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 144
Skąd: GW
Wysłany: 02-06-2010, 01:35   

Agnieszka:), u mnie też tak było. Pies mi poważnie kulał i to dwa razy. Podejrzewałem, że ma dysplazje w prawej przedniej łapie. Wet pokazał, że przednie są okej, ale za to tylne są w opłakanym stanie. W przedniej było młodzieńcze zapalenie kości, które znikło po tabletkach przeciwzapalnych... :) Życzę zdrowia!
_________________
Pies: najlepszy przyjaciel człowieka.
Człowiek: powinien wszystko zrobić, aby jego przyjaciel (pies) miał życie usłane różami.

Idź z psem na prześwietlenie stawów do 20 tygodnia życia! Wtedy jeszcze możesz wiele...
 
 
Naydref 


Pies urodził się:
Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 8
Skąd: Polska
  Wysłany: 02-06-2010, 09:03   Pies kuleje ...

Witam.
Moj niespelna 9 miesieczny labrador spadl wczoraj ze schodow i zauwazylem ze lekko kuleje na przednia prawa lape. Widac ze jest zupelnie inny - spokojnie lezy co jest u niego bardzo dziwnie. Wydaje mi sie ze go troche boli bo jak jadl sniadanie to co chwile unosil chora lapke.
I tutaj pytanie czy wybierac sie do weta czy przeczekac bo wydaje sie ze uraz niewielki ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź