Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Mity o rozmnażaniu
Autor Wiadomość
Ania8017
[Usunięty]

Wysłany: 30-03-2014, 21:23   

Daisy0311, nie wiem jak mam odebrać to co napisałaś? Że niby dla mnie się pies nie liczy tylko zarobek? Jeśli tak,to się mylisz. Chcę nakreślić problem. Jeśli weterynarz namawia do rozmnażania w ten sposób,to wiele ludzi tak po prostu robi. W końcu wet jest jakimś tam autorytetem dla wielu posiadaczy zwierząt. Tak naprawdę wszystko sprzyja,temu by rozmnażać sobie psy jak się chce. Prawo też nic nie zmienia. Rejestrujesz się gdziekolwiek i rozmnażasz zgodnie z prawem. Ja usłyszałam od kogoś takie stwierdzenie "nie ma takiego prawa,które zabroni mi dopuszczenia mojej suki do psa".Straszenie,że to nie jest zgodne z prawem nic nie da. Każdy wie,że wystarczy zapłacić składkę w jakimś stowarzyszeniu,czy w czymś podobnym i jest na prawie.Mało tego z takiego stowarzyszenia wyrabiasz metryki szczeniakom i jesteś jeszcze bardziej wiarygodny,niż przed zmianą przepisów. Moim zdaniem tak naprawdę nic nie zrobiono.
 
 
Daisy0311 



Mój labrador: Daisy-STOKROTKA
Suczka urodziła się:
02.10.2012

Wiek: 38
Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 481
Skąd: Wlkp
Wysłany: 31-03-2014, 11:59   

Cytat:
Że niby dla mnie się pies nie liczy tylko zarobek?
Chodziło mi o Weta :lookdown: :-P a ty sama wiesz ile dla ciebie znaczy Saba i czy będziesz miała w planach hodowle.
_________________
Galeria Dejzuszki
 
 
Ania8017
[Usunięty]

Wysłany: 31-03-2014, 18:01   

Daisy0311, nie mam w planach hodowli. Co do weterynarzy wielu ma takie podejście. Weterynarz leczy zwierzęta i ma w nosie,czy ktoś rozmnaża w Związku,czy poza nim. Ja trochę pogadałam w tym temacie z wetem. I dowiedziałam się,że jeśli suce nie dzieje się krzywda-ma dobre warunki bytowe,karmę,witaminy i opiekę to wszystko jest ok. Wetowi nie zależy na polepszaniu rasy,bo nie jest miłośnikiem danej rasy i ma to gdzieś.Poza tym uważa,że szczeniaki po rodowodowych rodzicach bez zrobionej hodowlanki to nie kundle,ale psy rasowe. Zadał mi pytanie "jak szczeniak,który urodził się z rodowodowej suki i rodowodowego reproduktora tej samej rasy może być kundlem?" Według genów jest 100% psem rasowym. I w ogóle twierdzi,że szczeniaki po rodowodowych rodzicach powinny dostawać metryki,ale wtedy Związek nie miałby zarobku. No,a potem rozwinął się temat zarabiania przez Związek kasy na ludziach itd. No i nie jest dziwne,że jak ktoś słyszy to wszystko,to rozmnaża psy bez uprawnień hodowlanych.
 
 
Nitka 



Mój labrador: Hera
Suczka urodziła się:
24-02-2010

Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 197
Skąd: Kielce
Wysłany: 27-05-2014, 21:31   

W moim przypadku na takiego weta napisałabym skargę do Izby Weterynaryjnej, do wszelkich gazet i portali ]:) rekalmę już bym mu zrobiła odpowiednią. Ciekawe co sądzi o badaniach rodziców???
Na szczęście są prawdziwi weci, mój przy pierwszej wizycie, jak się dowiedział, że ma papiery i nie będzie hodowlana, zapytał, czy już mi termin sterylki zapisać i za to go lubię, choć tani nie jest, na mnie wiele nie zarobi, bo ciąży nie będzie, szczeniaków też nie, dzięki Bogu nie choruje więc tylko szczepienia i gruczoł :-P
_________________

 
 
neskafe 



Mój labrador: Dante
Pies urodził się:
20.04.2015

Dołączyła: 29 Maj 2015
Posty: 86
Skąd: Edinburgh
Wysłany: 29-05-2015, 21:36   

Na samym poczatku chcialabym sie przywitac ze wszystkimi Uzytkownikami. To moj pierwszy post tutaj :)

Generalnie sporo sie tu naczytalam - to forum to istna kopalnia wiedzy. Nurtuje mnie jedna kwestia... Otoz kupilam, a wlasciwie zarezerwowalam psiaka. Gotowy do odbioru bedzie 15.06. Pies po rodowodowych rodzicach, zarejestrowani w Kennel Club. Szczeniak takze bedzie posiadal metryczke. Mialam do wgladu wszelakie wyniki badan matki i ojca - m.in. na oczy oraz dysplazje. Zastanawiam sie... czy to jest tzw. pseudohodowla? Pieski mialy tam naprawde rewelacyjne warunki, wlasciciele psow byli bardzo pomocni, ale takze wypytywali mnie czy mam czas na psa, czy mieszkam z centrum, czyli taki maly wywiadzik. Widac bylo po nich, ze interesuje ich w czyje rece trafia maluchy. Wiec jak to bedzie? Pseudohodowla?

Pozdrawiam !
 
 
mibec 



Mój labrador: Prezes Barney (Miners Master)
Pies urodził się:
19.01.2010 - 26.11.2019

Mój labrador: Princess Shelby (Eromdop Maria to Amegilla)
Suczka urodziła się:
01.01.2013

Mój labrador: Princess Ellie (Amegilla Eleanor Alfacute)
Suczka urodziła się:
14.01.2015

Pomogła: 12 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 29 Kwi 2010
Posty: 14690
Skąd: Telford UK
Wysłany: 29-05-2015, 23:55   

neskafe, dlaczego myslisz ze to pseudobodowla skoro psy sa zarejestrowane, rodzice przebadani, szczeniaki w dobrych warunkach i hodowcy sprawdzajacy przyszlych wlascicieli? :confused:
_________________
Waniliowo-hebanowa Galeria
PitaPata Dog tickers PitaPata Dog tickersPitaPata Dog tickers
Ostatnio zmieniony przez mibec 30-05-2015, 10:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
aganica 
Junior Admin



Mój labrador: Hermiona (*)
Suczka urodziła się:
30.08.2003-02.05.2018

Mój labrador: Fiona (*)
Suczka urodziła się:
23.01.2008-12.12.2019

Mój labrador: LOVE STORY Lualaba(*)
Pies urodził się:
14.09.2008-19.06.2022

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 31 Paź 2008
Posty: 9794
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-05-2015, 00:22   

mibec napisał/a:
dlaczego myslisz ze to pseudobodowla
Pewnie dlatego, że w Polsce Kenel Club to stowarzyszenie z którego psy nie mają uprawnień w ZkwP i nie mogą jeździć na "normalne" wystawy.
_________________

 
 
 
mibec 



Mój labrador: Prezes Barney (Miners Master)
Pies urodził się:
19.01.2010 - 26.11.2019

Mój labrador: Princess Shelby (Eromdop Maria to Amegilla)
Suczka urodziła się:
01.01.2013

Mój labrador: Princess Ellie (Amegilla Eleanor Alfacute)
Suczka urodziła się:
14.01.2015

Pomogła: 12 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 29 Kwi 2010
Posty: 14690
Skąd: Telford UK
Wysłany: 30-05-2015, 01:05   

aganica napisał/a:
Pewnie dlatego, że w Polsce Kenel Club to stowarzyszenie z którego psy nie mają uprawnień w ZkwP i nie mogą jeździć na "normalne" wystawy.
ale OP mieszka w UK (przynajmniej wg informacji w profilu) a tu KC to odpowiednik ZKwP ;)

neskafe, mozesz podac nazwe hodowli i imiona rodzicow szczeniat? Jesli zalozysz sobie konto na https://mykc.org.uk/ to masz mozliwosc sprawdzenia wielu informacji nt psow w rodowodzie Twojego maluszka :)

A tak przy okazji to witam na forum ;)
_________________
Waniliowo-hebanowa Galeria
PitaPata Dog tickers PitaPata Dog tickersPitaPata Dog tickers
 
 
 
aganica 
Junior Admin



Mój labrador: Hermiona (*)
Suczka urodziła się:
30.08.2003-02.05.2018

Mój labrador: Fiona (*)
Suczka urodziła się:
23.01.2008-12.12.2019

Mój labrador: LOVE STORY Lualaba(*)
Pies urodził się:
14.09.2008-19.06.2022

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 31 Paź 2008
Posty: 9794
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-05-2015, 07:19   

mibec napisał/a:
ale OP mieszka w UK
Właśnie dlatego napisałam ..że w Polsce :)
Nasze realia czasami ..."mieszają w głowach" ludziom mieszkającym za granicą. :<
_________________

 
 
 
neskafe 



Mój labrador: Dante
Pies urodził się:
20.04.2015

Dołączyła: 29 Maj 2015
Posty: 86
Skąd: Edinburgh
Wysłany: 30-05-2015, 08:49   

No wlasnie zdeka sie zakrecilam :)

Tak mieszkam w UK. Czyli podsumowujac, w Wielkiej Brytanii wystarczy, ze pies i suczka sa 'KC registered' tak? Nie musza miec statusu psa reproduktora i suki hodowlanej?

Bo na przykladzie Polski - jezeli pies i suka sa zarejestrowni w ZKWP, maja porobione wszelakie badania, ale nie sa reproduktorem i suka hodowlana to i tak to bedzie pseudo?

Imion rodzicow niestety nie pamietam... :-o
Sprawdze to wszystko jak dostane papiery razem ze szczeniakiem.

Troche namieszalam, mam nadzieje, ze wiecie o co mi chodzi :D
 
 
mibec 



Mój labrador: Prezes Barney (Miners Master)
Pies urodził się:
19.01.2010 - 26.11.2019

Mój labrador: Princess Shelby (Eromdop Maria to Amegilla)
Suczka urodziła się:
01.01.2013

Mój labrador: Princess Ellie (Amegilla Eleanor Alfacute)
Suczka urodziła się:
14.01.2015

Pomogła: 12 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 29 Kwi 2010
Posty: 14690
Skąd: Telford UK
Wysłany: 30-05-2015, 11:11   

neskafe napisał/a:
Czyli podsumowujac, w Wielkiej Brytanii wystarczy, ze pies i suczka sa 'KC registered' tak? Nie musza miec statusu psa reproduktora i suki hodowlanej?
tak :)
_________________
Waniliowo-hebanowa Galeria
PitaPata Dog tickers PitaPata Dog tickersPitaPata Dog tickers
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź