Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Preparaty na stawy
Autor Wiadomość
cranbi 



Mój labrador: Hojrak
Pies urodził się:
24.09.2006

Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 498
Skąd: Szczecin
Wysłany: 16-01-2008, 20:05   Caniviton czy Arthroflex?

To pytanie głównie kieruję do właścicieli mających psiaki z dysplazją. Co podajecie do karmy caniviton czy arthroflex, a może coś jeszcze innego? Co polecacie?
Niedługo kończy nam się puszka i nie wiem, czy zmieniać preparat, czy zakupić następną.
 
 
Bora 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 4631
Skąd: Polska
Wysłany: 16-01-2008, 20:55   

Cranbi, Bora wypiła 2 butelki arthroflexu żadnych efektów.
Potem 150gr opakowanie Chondrocanu (dawki normalne) żadnych efektów.
Ale teraz kończę 500gr opakowanie Chondrocanu podaję dawkę podwójną od jakiegoś tygodnia - i widzę malusi efekt :)

Zastanawiam się czy nie podać innego specyfiku Gelacan Fast... co Ty o tym myślisz?
Jednym słowem na Borę Arthroflex nie działa.
 
 
Ryniu 



Mój labrador: Enzo [*]
Pies urodził się:
9.08.2005 - zm.11.01.2019

Mój labrador: Pola [*]
Suczka urodziła się:
4.12.2008 - zm.21.07.2022

Pomógł: 27 razy
Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 26425
Skąd: Włocławek
Wysłany: 16-01-2008, 21:26   

cranbi, w sumie preparaty się specjalnie niczym nie różnią. Arthroflex wygodniej się podaje, bo można wlać do czego się chce. Caniviton mieszam z mokrą karmą, lub jogurtem.
Ale ja kiedyś wybierając policzyłem duże pudełko i dużą butelkę, że cena dawki arthroflexu była mniejsza. Może teraz relacje się zmieniły i jest odwrotnie. Warto przeliczyć. Podobno taniej to jeszcze wychodzi przy stosowaniu tabletek które są produkowanie dla ludzi, ale ja już nie kombinowałem.
_________________


 
 
cranbi 



Mój labrador: Hojrak
Pies urodził się:
24.09.2006

Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 498
Skąd: Szczecin
Wysłany: 16-01-2008, 21:43   

Bora, ale Gelacan Fast nie zawiera glukozaminy, ani siarczanu chondroityny. Nie znam tego specyfiku, przyznam się bez bicia. Mimo tego, że mógłby mieć nieco inny skład, to opisy tego preparatu są obiecujące..
 
 
Bora 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 4631
Skąd: Polska
Wysłany: 16-01-2008, 22:01   

Aha, nie zawiera... szkoda. hym... to chyba zostanę przy Chondrocanie.
Podawałaś Caniviton? Możesz polecić?
 
 
cranbi 



Mój labrador: Hojrak
Pies urodził się:
24.09.2006

Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 498
Skąd: Szczecin
Wysłany: 16-01-2008, 22:10   

Tak, właśnie podaję. Szczerze? Tak z czystym sumieniem, mogę polecić. Pies je go z chęcią (niczego z Arthroflexem nie chciał tknąć..). Czuje się dobrze. Nie kuleje. Nie no ja jestem zadowolona. Mamy dużą puszkę już.. Hm.. żeby nie skłamać.. 3,5m-ca. I zostało jeszcze na jakieś 2tyg. Na początku przez 2tyg. podawaliśmy dawkę leczniczą, a później połowę z tego.
Tak sobie myślę, że ten Gelacan Fast byłby dobry w razie napadów jakiś bólów (tfu, tfu). Pewnie jednak tego i tego razem nie można podawać..
_________________
Oto jest miłość: dwoje ludzi spotyka się przypadkiem, a okazuje się, że czekali na siebie całe życie...
 
 
Bora 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 4631
Skąd: Polska
Wysłany: 16-01-2008, 22:38   

cranbi napisał/a:

Tak sobie myślę, że ten Gelacan Fast byłby dobry w razie napadów jakiś bólów (tfu, tfu). Pewnie jednak tego i tego razem nie można podawać..

właśnie z tego względu chciałabym go podawać. Bora po długim spacerze utyka. Właśnie sie zastanawiam czy można jedno i drugie? Na forum dysplazji ktoś chyba podawał ....nie jestem pewna.
 
 
cranbi 



Mój labrador: Hojrak
Pies urodził się:
24.09.2006

Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 498
Skąd: Szczecin
Wysłany: 16-01-2008, 22:56   

Bora napisał/a:
Bora po długim spacerze utyka.


U nas jest ten sam problem. Dlatego jak przeczytałam działanie Gelacan Fast od razu oczka mi się zaświeciły. :D
_________________
Oto jest miłość: dwoje ludzi spotyka się przypadkiem, a okazuje się, że czekali na siebie całe życie...
 
 
Bora 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 4631
Skąd: Polska
Wysłany: 16-01-2008, 23:03   

cranbi napisał/a:
Bora napisał/a:
Bora po długim spacerze utyka.


U nas jest ten sam problem. Dlatego jak przeczytałam działanie Gelacan Fast od razu oczka mi się zaświeciły. :D


no mnie też. Teraz podaję jej traumeel w tabletkach,żeby nie podawać metacamu niepotrzebnie. Dopiero dałam drugą tabletkę. Zobaczymy.
W niedziele była w lesie, potem zaczęła utykać, przestała dopiero dziś jakoś popołudniu. :|
 
 
cranbi 



Mój labrador: Hojrak
Pies urodził się:
24.09.2006

Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 498
Skąd: Szczecin
Wysłany: 16-01-2008, 23:10   

Znam ten ból. Ja najbardziej nie potrafię patrzeć, jak po spacerze wieczorem psiak ma problemy ze wstawaniem. Rzadko się to zdarza, bo nie pozwalam mu aż tak hasać, ale niestety czasami przesadzimy i wtedy łzy w oczach się pojawiają.. Również myślałam o traumeelu, bo naczytałam się dużo pozytywnych opinii na ten temat, ale jednak jak na razie chcę się wstrzymać..
_________________
Oto jest miłość: dwoje ludzi spotyka się przypadkiem, a okazuje się, że czekali na siebie całe życie...
 
 
abi
[Usunięty]

Wysłany: 17-01-2008, 18:26   

Moja znajoma ma labka wieku 6mc i lekarz jej polecil arthrofos na stawy i dostaje od 4mc ten preparat kupiła u Niego kosztował 50 za 90 tabl. patrzyła na allegro i kosztuje 38 ten sam preparat.Piesek dostaje profilaktycznie i ma dostawać do1 roku. :)
 
 
Ryniu 



Mój labrador: Enzo [*]
Pies urodził się:
9.08.2005 - zm.11.01.2019

Mój labrador: Pola [*]
Suczka urodziła się:
4.12.2008 - zm.21.07.2022

Pomógł: 27 razy
Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 26425
Skąd: Włocławek
Wysłany: 17-01-2008, 22:31   

cranbi, Bora, nie ma gorszej rzeczy jak ograniczanie ruchu tak radosnym i ruchliwym psom, robi się to naprawdę z bólem w sercu. Ile w końcu można podawać leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych.
_________________


 
 
Bora 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 4631
Skąd: Polska
Wysłany: 18-01-2008, 07:30   

Ryniu napisał/a:
cranbi, Bora, nie ma gorszej rzeczy jak ograniczanie ruchu tak radosnym i ruchliwym psom, robi się to naprawdę z bólem w sercu. Ile w końcu można podawać leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych.

zgadza się. Jednak jak trzeba to trzeba.
Bora utyka mi już od niedzieli, przegięłam w lesie, na zbyt dużo jej pozwoliłam i teraz mam wyrzuty sumienia. Nie podawałam przeciwbólowego, bo obawiam się że jak w końcu bedzie potrzebny to mała dawka już nie wystarczy.
Dałam homeopatię i widzę efekt po 3 dniach stosowania. Bora już lepiej chodzi, a ruchu ma tyle jak zwykle w ciągu normalnego tygodnia, tyle że piłeczki nie rzucamy. Ten lek to traumeel.
Kupiłam w normalnej aptece. Mogę polecić.
 
 
Faka
[Usunięty]

Wysłany: 25-03-2008, 09:43   

Czy mam rozumieć,że pieskom bez dysplazji nie podaje się w/w preparatów? My za czasów Montusia :cring: podawaliśmy zapobiegawczo tylko ludzki preparat ARTHRON COMPLEX jedną tabletkę dziennie.Zawiera: CHLOROWODOREK GLUKOZAMINY - 500mg, SIARCZAN CHONDROITYNY - 300mg, METYLOSULFONYLOMETAN - 250gr
 
 
Tsunami 
HODOWLA Wildfriends



Mój labrador: Tsunami, Joy
Suczka urodziła się:
07.07.2007; 20.03.2009

Suczka urodziła się:
Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 1371
Skąd: Kraków
Wysłany: 25-03-2008, 11:21   

Podaje się, w okresie intensywnego wzrostu. Przynajmniej jest to zalecane.
_________________
 
 
Bora 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 4631
Skąd: Polska
Wysłany: 25-03-2008, 11:39   

Powiem tak, mając już takie doświadczenia jakie mam teraz, kolejnemu szczeniaczkowi, nawet jeśli jest zdrowy, podawałabym dawkę profilaktyczną środków na stawy, nawet jeśli żywiłabym odpowiednią karmą.
 
 
Faka
[Usunięty]

Wysłany: 25-03-2008, 12:00   

Mój Wet jest zdania,że wystarczy podawać zapobiegawczo właśnie w/w ludzki specyfik.Znajoma podaje na zmianę.Raz Caniviton,miesiąc przerwy,Arthron Complex,i znowu miesiąc przerwy i tak w kółko.I bądź tu tera mądry :)
 
 
Tsunami 
HODOWLA Wildfriends



Mój labrador: Tsunami, Joy
Suczka urodziła się:
07.07.2007; 20.03.2009

Suczka urodziła się:
Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 1371
Skąd: Kraków
Wysłany: 25-03-2008, 12:36   

My podajemy Arthroflex. Taka buteleczka za 150 zł powinna wystarczyc dopóki piesek nie urośnie (na ok. 3 msce). Później już podawac tych preparatów nie trzeba. Do momentu jednak prześwietlenia w kierunku dysplazji trzeba byc ostrożnym :)
_________________
 
 
Bora 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 4631
Skąd: Polska
Wysłany: 25-03-2008, 17:03   

wiecie wg mnie te specyfiki są takie same, tzn mają prawie identyczny skład.
Jednak w przypadku już stwierdzonej dysplazji można poszperać i znaleźć takie gdzie np. w składzie znajduje sie kwas hialuronowy (choć nadal nie chce mi sie wierzyć że wchłania sie z układu pokarmowego) albo kolagen zhydrolizowany.
Więc myśle że cokolwiek podasz co zawiera glukozanimę i chondroitynę to bedzie dobrze :)
 
 
Faka
[Usunięty]

Wysłany: 01-04-2008, 12:28   

Moja Ewuś była wczoraj u Weta i zapodał pieskowi tabletki: ArthroFos Jest 90sztuk w cenie 56zł,ma o 1/3 mniej zawartości niż w/w ludzki specyfik,który podawałem Montusiowi.Od razu powiedziałem mojej żonie co o tym myślę,bo uważam,że "za tanio ceni sobie" Ciastka.Mam zamiar zmienić ten preparat na coś lepszego,ale zanim to zrobię,proszę o Wasze komentarze.Może ktoś to podawał swojemu pieskowi?No piszcie coś na temat tego preparatu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź