Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Salerno
06-11-2010, 20:43
Ubezpiecznie psa
Autor Wiadomość
ppaula2 


Dołączyła: 28 Mar 2009
Posty: 2422
Skąd: Za górami za lasami
Wysłany: 17-04-2011, 15:28   

Mnie to się marzy takie ubezpieczenie dla psa jak dla ludzi.
Powinno być coś takiego wprowadzone.
Wtedy wizyty by były darmowe, leki tańsze.... och ale się rozmarzyłam ;)
_________________
"Próżnoś repliki się spodziewał,
Nie dam Ci przytyczka, ani klapsa
Nie powiem nawet pies cię je..ł
bo to.. mezalians byłby dla psa.."
boski J. Tuwim"
 
 
tenshii 
Ania & labradość



Mój labrador: Teyla
Suczka urodziła się:
30.09.2009

Mój labrador: Fido
Pies urodził się:
15.06.2009

Mój labrador: Daisy [*]
Suczka urodziła się:
20.06.2007 - 26.10.2009

Wiek: 38
Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 8525
Skąd: Wrocław
Wysłany: 17-04-2011, 15:29   

ppaula2 napisał/a:
och ale się rozmarzyłam

nie tylko Ty :)
_________________
They gave me a Labrador Retriever cause other Angels
were busy

Pies może być dowolnej rasy, pod warunkiem, że jest
to labrador
 
 
 
ktosia 



Mój labrador: Nera
Suczka urodziła się:
08.05.2010

Wiek: 39
Dołączyła: 14 Gru 2010
Posty: 1653
Skąd: Kraków
Wysłany: 17-04-2011, 16:50   

ppaula2, ale im się to chyba w ogóle nie opłaca i nie ma co marzyć a szkoda

czytałam warunki tego ubezpieczenia w pzu i wysokość kwoty do jakiej pokrywają leczenie też wcale nie jest jakaś zniewalająca, w naszym przypadku to ledwo by starczyło na ostatnią operację a co dopiero na resztę leczenia :/
_________________
zapraszam na mojego bloga: http://okiemwychowawcy.blogspot.com/

a także do galerii Nery: http://www.facebook.com/m...=1&l=d9970f9b96
 
 
Kaasiulka1 



Mój labrador: Amir
Pies urodził się:
14.09.2010

Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 80
Skąd: Kraków
Wysłany: 04-07-2011, 23:15   UBEZPIECZENIE PSA

Hej :)
Nie wiem czy w dobrym miejscu umieszczam dany temat ale uważam,że to miejsce jest najlepsze,gdyż chodzi tu tak naprawdę o zachowanie psa i jego skutki, za które jednak my musimy ponosić odpowiedzialności materialnej.
Koleżanka dziś podsunęła mi pomysł na ubezpieczenie psa, gdy opowiadałam jej o Amirku i jego różnych pomysłach. Weszłam na stronę PZU i znalazłam ubezpieczenie psa, które obejmuje m.in. zwrot kosztów np. za zniszczone meble u kogoś którymi pies się "zajął", nagłą chorobę,potrącenie przez samochód itd.
Czy ktoś z Was może ubezpieczył swojego czworonoga?
Mnie bardzo to ciekawi i kusi, gdyż mam zamiar wyjeżdżać z Amirem a boję się, że np. coś pogryzie i będzie problem. :bad:
Pozdrawiam serdecznie :)
_________________
Posiadanie psa jest jak tęcza. Szczenięta są radością na jednym jej końcu. Stare psy są skarbem na drugim. - Carolyn Alexander
 
 
Ryniu 



Mój labrador: Enzo [*]
Pies urodził się:
9.08.2005 - zm.11.01.2019

Mój labrador: Pola [*]
Suczka urodziła się:
4.12.2008 - zm.21.07.2022

Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 26431
Skąd: Włocławek
Wysłany: 05-07-2011, 09:04   

Wiem tylko że ubezpieczenie jest dość drogie. Znajomy hodowca ubezpiecza swoje psy.
_________________


 
 
nikarod 


Mój labrador: Laba
Suczka urodziła się:
adoptowana

Mój labrador: Nana- labrador z przekonania
Suczka urodziła się:
nie wiadomo, znaleziona w lutym

Dołączyła: 16 Lut 2011
Posty: 78
Skąd: Góra Kalwaria
Wysłany: 05-07-2011, 09:20   

Rzeczywiście kilka towarzystw ubezpieczeniowych ma w ofercie ubezpieczenie psa , które obejmuje również ew. zwrt kosztów leczenia , ale obwarowany takimi warunkami i koniecznością uzyskania zaśwaidczeń od weterynarza , że nie wiem czy to warto. Jeżeli chodzi o szkody spowodowane przez psa agent ubezpieczeniowy podpowiedział mi, że można rozszerzyć na cały kraj ubezpieczenie oc w zyciu prywatnym , jakie jest jednym z elementów ubezpieczenia mieszkania i tak też zrobiłam . To jest jakieś kilkanaście złotych
_________________
nikarod
 
 
Kaasiulka1 



Mój labrador: Amir
Pies urodził się:
14.09.2010

Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 80
Skąd: Kraków
Wysłany: 05-07-2011, 11:07   

Dziś postaram się podejść do ubezpieczalni i zapytam o ubezpieczenie mojego diabliska. Tylko właśnie coś mi przeczucie podpowiada, że to nie jest tak pięknie jak jest napisane na stronie internetowej. Jednakże mi bardzo zależy na ubezpieczeniu na wypadek szkód jakie Amir ewentualnie mógłby stworzyć :)
_________________
Posiadanie psa jest jak tęcza. Szczenięta są radością na jednym jej końcu. Stare psy są skarbem na drugim. - Carolyn Alexander
 
 
Hektor 
Hektor



Mój labrador: Hektor
Pies urodził się:
26.02.2011

Wiek: 39
Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 58
Skąd: Radzymin
Wysłany: 11-10-2011, 11:04   

Właśnie też zaczęłam zastanawiać się nad ubezpieczeniem, z tym że jeszcze od chorób-mój mały ciągle coś ma :| Patrzyłam na PZU tylko niestety też odnosze wrażenie, że jednak nie jest to takie piękne jak się wydaje. Czy Kaasiulka1 udalo Ci się czegoś dowiedzieć? Będę wdzięczna za jakiekolwiek info :)
_________________
."Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."

</a>
 
 
 
Wredka 


Wiek: 32
Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 22
Skąd: Nibylandia
Wysłany: 01-09-2012, 14:36   

Hej. Orientuje się ktoś może czy przypadkiem PZU nie wycofało się z ubezpieczenia cztery łapy?
Sprawdzałam to ubezpieczenie, zanim jeszcze Mila do mnie trafiła, dziś szukam info i nic nie mogę znaleźć :( .
_________________
Pozdrawiamy, Ania i Mila :)
 
 
Chelsea 



Mój labrador: CHELSEA Królowa jest tylko jedna
Suczka urodziła się:
31.10.2010

Mój labrador: SZANTA
Suczka urodziła się:
2010

Wiek: 41
Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 19759
Skąd: śląskie
Wysłany: 01-09-2012, 15:37   

Jak ubezpieczałam mieszkanie wykupiłam OC dla członków rodziny w tym również psa :)
_________________

 
 
nikolajewna 



Mój labrador: Dragon
Pies urodził się:
14.10.2008

Dołączyła: 18 Sie 2012
Posty: 1555
Skąd: Gdynia
Wysłany: 01-09-2012, 16:33   

ja też mam ubezpieczenie OC dodane do ubezpieczenia mieszkania (obejmuje szkody wyrządzone przeze mnie ale też i przez psa takie jak zniszczenia czy pogryzienia). I tak myślę o tym ubezpieczeniu zdrowotnym to mnie osobiście się wydaje, że lepiej samemu co miesiąc odkładać daną kwotę i wydać na to co jest w danej chwili potrzebne. Trzeba to dobrze przeliczyć i skalkulować.
_________________
Galeria Dragona- zapraszam http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=8164
 
 
Wredka 


Wiek: 32
Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 22
Skąd: Nibylandia
Wysłany: 01-09-2012, 17:35   

No mi zależało na tym, żeby było zdrowotne, ale z tego co doczytałam na dogomanii to niestety PZu jednak zrezygnowało z tego ubezpieczenia jakieś 2 tyg temu ... szkoda, bo jak przygotowywałam wszystko na przyjście szczeniaka, bardzo nie martwiłam się o to, że się rozchoruje nagle i nie będe miała za co opłacić weta bo wykupię ubezpieczenie, ale teraz jestem troche zmartwiona, że tego ubezpieczenia już prawdopodobnie nie ma.
_________________
Pozdrawiamy, Ania i Mila :)
 
 
AnIeLa 



Mój labrador: Asior
Pies urodził się:
27.06.2005 -08.02.2021

Wiek: 37
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 7378
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 01-09-2012, 18:41   

Wredka, wiem że jest jeszcze możliwość ubezpieczenia psa w psaporcie http://mysafeanimal.pl/index.php
_________________
"Mieszańce chroni więc sama natura, psy rasowe chroni mądry dobór hodowlany, "rasowych bez rodowodu" nie chroni nikt i nic. O tym naprawę nie wolno zapominać!"
 
 
 
Wredka 


Wiek: 32
Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 22
Skąd: Nibylandia
Wysłany: 01-09-2012, 23:24   

AnIeLa Dzięki.
W poniedziałek zadzwonię i się dowiem, bo na stronie nie ma ani regulaminu, ani kwoty, w sumie to żadnych konkretnych informacji nie ma więc trzeba koniecznie dzwonić.
_________________
Pozdrawiamy, Ania i Mila :)
 
 
nikolajewna 



Mój labrador: Dragon
Pies urodził się:
14.10.2008

Dołączyła: 18 Sie 2012
Posty: 1555
Skąd: Gdynia
Wysłany: 02-09-2012, 10:00   

..podejrzewam, że to ubezpieczenie też jest z PZU. Jeśli nie to daj znać jak to u nich wygląda.
Ja sobie wczoraj myślałam o tym ubezpieczeniu i nie za bardzo się to opłaca. Rachunek jest prosty. Powiedzmy, że składka to ok600 zł rocznie (zależna od kilku czynników), suma odszkodowania (nie licząc śmierci psa) to max 2000 zł. To oznacza, że jeśli samemu się tę kwotę na jakieś konto oszczędnościowe wrzuci, to te 2000 zł uzbiera się w 3 lata. Różnica jest taka, że dalej możemy sobie zbierać i po 4 latach mamy 2400zł, po 5 latach 3000zł, a suma w PZU nawet po 10 latach składkowania dalej stoi na kwocie 2000 zł. No i przede wszystkim nasze oszczędności możemy wydać na to co jest potrzebne, a nie tylko na "nagłe zachorowania". A pamiętajmy, że ubezpieczenie nie obejmuje chorób dziedzicznych, rehabilitacji, zabiegów dentystycznych, kradzieży psa, przewożenia psa niezgodnie z przepisami (a nie oszukujmy się- rzadko który pies jest przewożony zgodnie z kodeksem) i innych przypadków takich jak niewłaściwe karmienie.
_________________
Galeria Dragona- zapraszam http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=8164
 
 
AnIeLa 



Mój labrador: Asior
Pies urodził się:
27.06.2005 -08.02.2021

Wiek: 37
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 7378
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 02-09-2012, 16:21   

Wredka, jak chcesz podaj e-mail na pw to wyślę Tobie to co oni mi przesłali jeśli mam jeszcze na poczcie.
_________________
"Mieszańce chroni więc sama natura, psy rasowe chroni mądry dobór hodowlany, "rasowych bez rodowodu" nie chroni nikt i nic. O tym naprawę nie wolno zapominać!"
 
 
 
zbeata06 


Mój labrador: Tores i Wonder (DT)
Pies urodził się:
Dołączyła: 02 Lis 2011
Posty: 79
Skąd: Środa Wlkp.
Wysłany: 02-09-2012, 17:35   

Wredka napisał/a:
Hej. Orientuje się ktoś może czy przypadkiem PZU nie wycofało się z ubezpieczenia cztery łapy?
Sprawdzałam to ubezpieczenie, zanim jeszcze Mila do mnie trafiła, dziś szukam info i nic nie mogę znaleźć :( .

Wycofali się z tego ubezpieczenia,niestety.
Ubezpieczałam Toresa przez ponad 2 lata i byłam bardzo zadowolona.
 
 
Wredka 


Wiek: 32
Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 22
Skąd: Nibylandia
Wysłany: 03-09-2012, 12:12   

nikolajewna napisał/a:
(a nie oszukujmy się- rzadko który pies jest przewożony zgodnie z kodeksem)

Tylko, że w kodeksie nie jest napisane jak ma być pies przewożony. Jest napisane, że ma być bezpiecznie i nie przeszkadzać kierowcy.
_________________
Pozdrawiamy, Ania i Mila :)
 
 
nikolajewna 



Mój labrador: Dragon
Pies urodził się:
14.10.2008

Dołączyła: 18 Sie 2012
Posty: 1555
Skąd: Gdynia
Wysłany: 03-09-2012, 14:14   

Zgadza się. A zatem patrząc pod tym kątem jedynym bezpiecznym i nieprzeszkadzającym kierowcy sposobem są pasy. Ani przewożenie psiaka w nogach, na kolanach (przy tych mniejszych) na przednim siedzeniu nie jest bezpieczne, na tylnym siedzeniu także nie... A ubezpieczalnia oraz policja mają dużą dobrowolność aby stwierdzić czy pies nie zagraża i nie przeszkadza kierowcy i czy pies jest bezpieczny. Pamiętaj, że ubezpieczalnia w razie wypadku może domagać się informacji w jaki sposób pies był przewożony.
Ja psa przewożę w nogach na przodzie. Mimo, że od razu po wejściu do auta pies po prostu się kładzie i tyle go widać, to wiem, że nie jest to prawidłowe przewożenie psa, bo to jest pies, a pies potrafi być nieprzewidywalny i nigdy nie wiem jak się zachowa.
_________________
Galeria Dragona- zapraszam http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=8164
 
 
Wredka 


Wiek: 32
Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 22
Skąd: Nibylandia
Wysłany: 03-09-2012, 14:28   

Ale jeśli jedzie kierowca z pasażerem, i psa się trzyma w nogach a pasażer go pilnuje, aby nie wyłaził tylko leżał, to wg mnie to jest bezpieczne.
No tak, ale policjant może uważać inaczej i kropka :D
_________________
Pozdrawiamy, Ania i Mila :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź