Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Mój pies ciągle się drapie i wylizuje łapy
Autor Wiadomość
mibec 



Mój labrador: Prezes Barney (Miners Master)
Pies urodził się:
19.01.2010 - 26.11.2019

Mój labrador: Princess Shelby (Eromdop Maria to Amegilla)
Suczka urodziła się:
01.01.2013

Mój labrador: Princess Ellie (Amegilla Eleanor Alfacute)
Suczka urodziła się:
14.01.2015

Pomogła: 12 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 29 Kwi 2010
Posty: 14690
Skąd: Telford UK
Wysłany: 28-02-2014, 12:18   

JustineTe napisał/a:
mój pies nie ma tylko alergii pokarmowej
na prawde polecam odczulanie. Moj Barney to tez ciezki przypadek - alergia pokarmowa to byl nasz najmniejszy problem, bo uczulony byl / jest na pylki rozmaitych roslin, plesn, roztocza, niektore chemikalia. Prowadzilismy odczulanie przez prawie rok; od dluzszego czasu pies je powszechnie dostepna karme bez pszenicy, a lekkie (na prawde lekkie) swiady pojawiaja sie wiosna, w okresie najwiekszego pylenia traw, ale tu pomaga podawanie cyklosporyny co 2-3 dni.
_________________
Waniliowo-hebanowa Galeria
PitaPata Dog tickers PitaPata Dog tickersPitaPata Dog tickers
 
 
 
JustineTe 


Mój labrador: Polo
Pies urodził się:
16.05.2009

Dołączyła: 27 Lut 2014
Posty: 3
Skąd: warszawa
Wysłany: 04-03-2014, 10:56   

ale czy odczulanie przeprowadzaliście w Polsce czy gdzieś za granicą, bo mi jedna lekarka sugeruje kraje zachodnie w tym zakresie
_________________
JustineTe
 
 
mibec 



Mój labrador: Prezes Barney (Miners Master)
Pies urodził się:
19.01.2010 - 26.11.2019

Mój labrador: Princess Shelby (Eromdop Maria to Amegilla)
Suczka urodziła się:
01.01.2013

Mój labrador: Princess Ellie (Amegilla Eleanor Alfacute)
Suczka urodziła się:
14.01.2015

Pomogła: 12 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 29 Kwi 2010
Posty: 14690
Skąd: Telford UK
Wysłany: 04-03-2014, 11:08   

JustineTe, my odczulalismy w UK :)
Wydawac by się moglo ze procedura powinna byc taka sama, niezależnie gdzie jest przeprowadzane odczulanie...
_________________
Waniliowo-hebanowa Galeria
PitaPata Dog tickers PitaPata Dog tickersPitaPata Dog tickers
 
 
 
Tycak 


Mój labrador: Deks
Pies urodził się:
02.2006

02.2006

Dołączył: 26 Mar 2014
Posty: 3
Skąd: Tarnów
  Wysłany: 27-03-2014, 00:02   Pies gryzie łapy, aż do krwi. Drapie się pod pyskiem.

Witajcie!

Piszę do Was bo mam nadzieję, że ktoś z Was nam wreszcie pomoże i koszmar mojego psiaka się skończy. Liczę na Was!

Problem jest następujący.
Mój labradorek gryzie łapy (głównie same opuszki, sporadycznie między palcami coś skubie) ale tak do przesady, że pojawiły się rany, krew oraz potrafi tak mocno i długo gryźć, że aż zaczyna z tego powodu piszczeć i dopiero przestaje. Nie mozna go w żadne sposób powstrzymać, dopiero siłą odciągając pysk od łap.
Ma już tak poobgryzane, że pojawiły się problemy z chodzeniem. Kuleję, ciężko mu wstawać...
Strasznie mi go szkoda jak widzę gdy cierpi :cring: A uwierzcie mi cierpi strasznie.
Cały dzień chodzi smutny, markotny, dużo leży i śpi, a jak nie śpi to ciągle gryzie łapy albo drapie się pod pyskiem. To też jest kolejny jego problem. Drapie się również tak do przesady, że ciarki po mnie przechodzą jak widzę gdy skrobie pazurami pod tym pyskiem.

Byliśmy z tym u weterynarza i to kilka razy. Za każdym razem wizyta ograniczała się do podania jakiejś tabletki/zastrzyku i ewentualnie wysmarowaniu łap jakąś maścią.

Żadnej trafionej diagnozy, za każdym razem mam wrażenie, że to wizyta u dziecka błądzącego we mgle, a nie kwalifikowanego weterynarza. Dać cokolwiek żeby właściciel widział, że coś się robi i skasować jak najwięcej.

Czytałem podobne tematy ale w żadnym problem nie był, aż tak poważny, że pies robił sobie z tego powodu krzywdę.

Jeśli chodzi o dietę to wcześniej jadał suchą karmę Pedigree lub Chapi oraz puszki również tych producentów. Czasem coś skromnie od domowników dostał "na smaka" ale nigdy nie dostawał naszego jedzenia jako pełnego posiłku.

Od pewnego czasu (ok. 1-1,5roku) ze względu na problemy z nadwagą dostaje jedzonko takie dietetyczne tj. gotowaną kaszę z warzywami i kurczakiem plus raz na jakiś czas sucha karma. Do picia woda i od czasu do czasu mleko.
Swoją drogą dieta cud, piesek pięknie schudł i ma świetną figurę ale niestety problem z łapami jak był tak jest nadal.

Macie jakieś pomysły? Co to może być?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

[ Dodano: 27-03-2014, 00:05 ]
Popatrzcie jak biedak wygląda. Potrafi prawie cały dzień przeleżeć taki smutny, bez chęci do życia.


[ Dodano: 27-03-2014, 00:15 ]
Nawet z małym lubił się się zawsze bawić, a jeśli już nie miał ochoty to wstawał i uciekał w inny kąt mieszkania. Teraz zero reakcji na widok dzieciaka. Ani się nie cieszy, ani nie ucieka tylko leży i leży.
Mały może przy nim skakać, leżeć robić co chce, a ten tylko leży i leży.

Kurde pomóżcie bo serce mi pęka. Jak pamiętam go takiego zawsze radosnego i pełnego wigoru tak teraz obrót o 180'.
Ostatnio zmieniony przez mibec 30-03-2014, 11:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sugarfree 
Monika



Mój labrador: LILA
Suczka urodziła się:
07.12.2013r.

Pomogła: 1 raz
Wiek: 42
Dołączyła: 31 Sty 2014
Posty: 867
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 27-03-2014, 00:20   

Tycak, a od kiedy Twój pies tak się drapie i gryzie łapki? Bo takie coś często świadczy o alergii. Tym bardziej, że tak jak napisałeś, od 1-1,5 roku karmisz psa kurczakiem. a labradory bardzo często maja uczulenie na kurczaka. Moja Lila miała identyczne objawy jak Twój pies, kiedy karmiona była kurczakiem. Po przejściu na karmę z łososiem i ryżem wszystkie objawy minęły.
_________________
Ratując jednego psa, nie zmienimy świata... ale świat zmieni się dla tego jednego psa :)
Galeria panny Lilianny :girl: http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=11308


 
 
kamil8406 



Mój labrador: INUSIA
Suczka urodziła się:
28 sierpnia 2013

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 1652
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 27-03-2014, 01:15   

Tycak, według mnie możesz kupić Deksowi hipoalergiczną karmę z lagnięciną np: http://www.ceneo.pl/15681717 , nie dawaj nic innego tylko sama karma. Odstaw tez mleko pies jego nie trawi po za tym często powoduje alergię. Do picia sama woda
Ostatnio zmieniony przez kamil8406 27-03-2014, 01:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Małgosia35 



Mój labrador: Gustaw vel Gucio ( Magnum Mera Vallis )
Pies urodził się:
21.06.2017

Mój labrador: Klocek
Pies urodził się:
15.01.2009

Mój labrador: Max ( Grom Sodalis )
Pies urodził się:
20.07.2014

Pomogła: 13 razy
Wiek: 51
Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 3193
Skąd: Bergen op Zoom-NL
Wysłany: 27-03-2014, 01:24   

Uporczywe drapanie pod pyskiem to u psów ewidentny objaw alergii.
Wygryzanie łap to też najczęściej uczulenie.

Przede wszystkim zainwestuj w dobrą karmę,najlepiej bezzbożową.Psy bardzo często mają problemy z alergią na karmach z zawartością zbóż.

Baaardzo obszerny dział o karmach:
http://www.forum.labradory.org/viewforum.php?f=74
_________________

 
 
mibec 



Mój labrador: Prezes Barney (Miners Master)
Pies urodził się:
19.01.2010 - 26.11.2019

Mój labrador: Princess Shelby (Eromdop Maria to Amegilla)
Suczka urodziła się:
01.01.2013

Mój labrador: Princess Ellie (Amegilla Eleanor Alfacute)
Suczka urodziła się:
14.01.2015

Pomogła: 12 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 29 Kwi 2010
Posty: 14690
Skąd: Telford UK
Wysłany: 27-03-2014, 09:25   

Tycak, ja rowniez stawiam na alergie - wygryzanie lap az do krwi przerabialam z moim Barneyem.
Zdecydowanie poszukaj innego weterynarza. Weterynarz nie pytal o diete psa? a jesli pytal i nie skomentowal sposobu zywienia to nie swiadczy o nim najlepiej. Pedigree, Chappi i kasza z kurczakiem to bardzo zla dieta - istnieje duza mozliwosc ze te swiady sa przez nia wywolane.
Czy sa okresy w ktorych swedzenie sie nasila? np pora roku albo jakies generalne porzadki / remonty w domu?
Warto pomyslec o zmianie karmy na taka, ktora nie zawiera zboz (przede wszystkim pszenicy) oraz zrodlo bialka inne niz kurczak.
_________________
Waniliowo-hebanowa Galeria
PitaPata Dog tickers PitaPata Dog tickersPitaPata Dog tickers
 
 
 
Tycak 


Mój labrador: Deks
Pies urodził się:
02.2006

02.2006

Dołączył: 26 Mar 2014
Posty: 3
Skąd: Tarnów
Wysłany: 27-03-2014, 19:51   

Bardzo Wam dziękuję za wszelkie zaangażowanie.
Sugarfree piesek ma takie objawy już od bardzo dawna ale kiedyś reagował na krzyki i przestawał gryźć. Teraz to już nawet jak pysk odciągam od łapy to dalej chce obgryzać.

kamil8406 - dzięki za podsunięcie linka. Na pewno zamówię to karmę lub o podobnym składzie, a do picia będzie dostawał tylko wodę i zobaczymy czy objawy ustąpią.

Małgosia35 - również dziękuję za link do tematu. Zaraz poczytam i postaram się zastosować do wskazówek żywieniowych w nim zawartych.

mibec, no właśnie żaden weterynarz nie pytał o dietę. Tzn. przepraszam zapytali zwracając uwagę na nadwagę i to jeden z nich zasugerował właśnie takie oto dietetyczne danie z kurczakiem. Ehh... czyli jak widzicie moje obawy o ich kompetencje, a raczej ich brak chyba się potwierdziły.
Zresztą większość weterynarzy u mnie w mieście to takie mruki i za każdym razem jak byłem z Deksem lub z jakimś kolegą co miał problemy ze swoim psiakiem to miałem wrażenie, że przyjmują w tych klinikach za karę. Tylko jedną panią weterynarz mieliśmy fajną. Widać było, że zaangażowaną i znającą się na tej rasie ale była tylko na stażu (stażystka, a miała więcej pojęcia na temat labradorów niż właściciel kliniki) i już niestety tam nie pracuję.

Bardzo Wam dziękuję za pomoc. Postaram się Deksiowi jak najszybciej wdrożyć zmiany w jadłospisie i zobaczymy czy poskutkuję. Oby tak.
Jeszcze raz dzięki wielkie. Jeśli zaobserwuję jakieś zmiany lub też nie na pewno dam znać.

Pozdrawiam!

[ Dodano: 27-03-2014, 20:06 ]
A powiedzcie mi jeszcze jak zakupią tą karmę to przez ile go karmić wyłącznie takową?
Taka dieta "oczyszczająca" tą karmą może być przez np. 2 tygodnie i później dawać np. wołowinkę z czymś tam np. ryżem lub kaszą jęczmienną? Osobiście myślałem o zakupie tej 15kg i ona powinna właśnie wystarczyć na ok. 14dni.
Co później jeśli objawy ustąpią? Czym go karmić? Bo samą suchą karmą to przecież psinka zwariuje z tej pokarmowej monotonii :haha:
 
 
Sugarfree 
Monika



Mój labrador: LILA
Suczka urodziła się:
07.12.2013r.

Pomogła: 1 raz
Wiek: 42
Dołączyła: 31 Sty 2014
Posty: 867
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 27-03-2014, 20:14   

Tycak, psinka raczej nie zwariuje od takiej pokarmowej monotonii ;-) Uwierz, że jeśli karma mu posmakuje to z niecierpliwością będzie czekał na każdą kolejną michę ;D Najlepiej byłoby gdyby psiak na takiej suchej karmie pozostał bo tego typu karmy zawierają także wszystkie niezbędne witaminy. Kaszy jęczmiennej lepiej nie podawaj wcale :)
_________________
Ratując jednego psa, nie zmienimy świata... ale świat zmieni się dla tego jednego psa :)
Galeria panny Lilianny :girl: http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=11308


 
 
mibec 



Mój labrador: Prezes Barney (Miners Master)
Pies urodził się:
19.01.2010 - 26.11.2019

Mój labrador: Princess Shelby (Eromdop Maria to Amegilla)
Suczka urodziła się:
01.01.2013

Mój labrador: Princess Ellie (Amegilla Eleanor Alfacute)
Suczka urodziła się:
14.01.2015

Pomogła: 12 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 29 Kwi 2010
Posty: 14690
Skąd: Telford UK
Wysłany: 27-03-2014, 20:21   

Tycak, ja bym na stale wdrozyla sucha karme, jak juz znajdziesz taka ktora psu sluzy i nie martw sie nie zwariuje od tego ;) Z czasem mozesz dodac jakas marchewke czy jablko jako przekaske i bedzie dobrze.
15 kg wiekszosci suchych karm wystarcza na dluzej niz 2 tygodnie dla jednego psa (u nas 5 tygodni), wiec raczej kupilabym mniejsze opakowanie - po okresie przejsciowym, gdy mieszasz stara karme z nowa z reguly wystarczy max 2 tygodnie zeby wiedzieć czy karma sluzy.
_________________
Waniliowo-hebanowa Galeria
PitaPata Dog tickers PitaPata Dog tickersPitaPata Dog tickers
 
 
 
Małgosia35 



Mój labrador: Gustaw vel Gucio ( Magnum Mera Vallis )
Pies urodził się:
21.06.2017

Mój labrador: Klocek
Pies urodził się:
15.01.2009

Mój labrador: Max ( Grom Sodalis )
Pies urodził się:
20.07.2014

Pomogła: 13 razy
Wiek: 51
Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 3193
Skąd: Bergen op Zoom-NL
Wysłany: 27-03-2014, 20:54   

I pamiętaj też ,ze calkowite znikniecie objawów alergii nie następuje z dnia na dzień .
_________________

 
 
nathaliena 
Natalia


Mój labrador: Bari (Waldi Niewierskie Łąki)
Pies urodził się:
20.12.2001

Mój labrador: Goya
Suczka urodziła się:
01.03.2012

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 12 Gru 2010
Posty: 2514
Skąd: z labusiowej doliny
Wysłany: 27-03-2014, 21:04   

Tycak, pies nie powinien jeść kaszy. W karmach, które zjadał Twój pies, jak Chappi, czy Pedigree mięsa nie ma w zasadzie w ogóle, sama chemia, to śmieci, nie truj swojego zwierzaka. Jest również sposób karmienia, bazujący na surowiźnie- BARF.
Ja dla alergika jednak polecam dobrej jakości suchą karmę- jest odpowiednio zbilansowana, ma wszystkie witaminy, które pies potrzebuje, a nie zapewnisz tego samym gotowanym jedzeniem.
Mój pies również jest alergikiem, trzeba bardzo uważać co je i nie dokarmiać "złymi" przekąskami. To bardzo ważne.
Pamietaj też, ze nadwaga u psa, to najgorsze, co moze być. Sama mam psa, który miał dużą nadwagę, w tej chwili leczymy chore serce i stawy :( . Powodzenia :)
_________________
 
 
 
nyrewess 


Mój labrador: Lajla (*), Tosia, Yolka
Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 2
Skąd: Ostromecko
Wysłany: 28-04-2014, 04:45   

Tycak, powiedzmy sobie jednak szczerze, że w karmach dermatologicznych mogą być składniki, które Deksa mogą uczulać. Ja sam eksperymentowałem z różnymi, czas leciał, a Tosia jak się drapała, tak się drapała. Mordęga. W końcu zrobiliśmy jej testy i mam czarno na białym, że jest uczulona na ryż, pszenicę i soję. Testy nie obejmowały wszystkich zbóż, np jęczmienia, ale wiem przynajmniej, że dla niej kukurydza i owies jest OK. I wiem co spokojnie mogę kupować. Nie ukrywam, zwlekałem ze względu na ceny testów. Dziś jednak patrząc na jej radosną mordkę wiem, że to był błąd.
 
 
dankam 


Dołączył: 31 Paź 2014
Posty: 1
Skąd: warszawa
Wysłany: 31-10-2014, 20:38   PROBLEM Z ŁAPĄ LABRADORA

Witam mam problem z łapą mojego psa. Jest ona zaczerwieniona od środka. Byłem z nim 3 razy u weterynarza i przepisał on antybiotyki na infekcje ,lecz to nic nie pomaga!!
Zrobiono również mu prześwietlenie by mieć pewność że nie jest nic uszkodzone w środku.
Prześwietlenie nic nie wykazało. Stawy też są OK.

Proszę o pomoc!!!!
Pozdrawiam
 
 
nathaliena 
Natalia


Mój labrador: Bari (Waldi Niewierskie Łąki)
Pies urodził się:
20.12.2001

Mój labrador: Goya
Suczka urodziła się:
01.03.2012

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 12 Gru 2010
Posty: 2514
Skąd: z labusiowej doliny
Wysłany: 31-10-2014, 20:44   

Może to z powodu alergii? Robiliście testy?
_________________
 
 
 
AniaCz. 



Mój labrador: Negra
Suczka urodziła się:
23.02.2005

Pomogła: 5 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 09 Lut 2008
Posty: 1542
Skąd: Londyn
Wysłany: 31-10-2014, 22:13   

Moja Negra tak wylizywała łapy z powodu alergii na kurczaka. Doprowadziła się do takiego stanu, że przez kilka dni kulała. Smarowałam jej łapy kilka razy dziennie detreomecyną i chodziła w skarpetkach. U nas poskutkowała zmiana karmy.
Tak jak napisała nathaliena, warto zrobić testy.
 
 
karat 



Mój labrador: ARGO
Pies urodził się:
28.08.2013

Dołączyła: 06 Lis 2013
Posty: 106
Skąd: e-g
Wysłany: 12-04-2015, 19:05   

Witam
mój psiak od ok trzech tygodni także gryzie , lize strasznie swoje łapy,. Do tego zrobił się wrażliwy na dotyk wydaje mi się ze gdzie bym go nie dotknęła wszystko go swędzi. Tez już nie wiemy od czego , jest na karmie britt care z łososiem, nic w domu nie zmieniłam nowego, w jego zyciu tez nic się nie zmieniło. Na początku mysłam ze to od wykapania się się na dworzu w rzeczce ale opłukalismy go w domu i nic się nie zmieniło ciagle się gryzie. U lekarza konczy się za każdym razem zastrzykiem z dexanetazonu fakt może troszkę przestaje ale przecież to sterydy i na dłuzsza mete żadne rozwiązanie, poki działa jest ok , potem znów wszystko wraca. Lekarz teraz kazal mu podawac zyrtec , bo stwierdził ze to alergia. Nie wiem jak już pomóc swojemu psu. testów nie mam gdzie z robic bo u mnie lecznicy nikt takiego czegos nie robi.
jaka może być tego przyczyna, mysle nad zmiana karmy ale czy tu karma jest winna , nie wiem co już robic , boje się ze w końcu z tego gryzienia zacznie mu się cos robic....
 
 
kamil8406 



Mój labrador: INUSIA
Suczka urodziła się:
28 sierpnia 2013

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 1652
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 12-04-2015, 19:28   

karat, w karmie brit care z łososiem jest tłuszcz z kurczaka, moja Inuśka jest na niego uczulona może podobnie jest z Argo. Teoretycznie tłuszcz nie powinien uczulać ale niestety zdarzają się wyjątki. U nas pomogła zmiana karmy teraz jest na farmina cibau sensitive (bez tłuszczu z kuraka) i objawów alergii brak
_________________
PitaPata Dog tickers</a>
 
 
karat 



Mój labrador: ARGO
Pies urodził się:
28.08.2013

Dołączyła: 06 Lis 2013
Posty: 106
Skąd: e-g
Wysłany: 12-04-2015, 19:30   

No ale on już je drugi worek tej karmy i co tak nagle zaczęło mu przeszkadzac :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź