Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Szelki EasyWalk - jeśli pies ciągnie
Autor Wiadomość
kamil8406 



Mój labrador: INUSIA
Suczka urodziła się:
28 sierpnia 2013

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 1652
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 10-11-2014, 15:36   

Niteczka95, o złych szelkach czytałeś :) . Prawdziwe easywalki sa np takie http://allegro.pl/szelki-...4694251634.html oczywiściw firm robiących tego typu szelki jest dużo. Jenny zaczeła ciąnąć na juliusach? nic nie chce pisać ale ostrzegałem że tak bedzie :-P . ja teraz przerzuciłem Inuśke na obroże zaciskowa a dokładnie śmiga w Trixie fusion i jest lepiej u niej niż w easywalkach. W jej przypadku nie chodzi o ciągniecie ponieważ to ja bardziej ja ją musze ciągnąć :) . U nas problemem są zrywy do bezdomnych kotów a niestety jest ich na naszym osiedlu bardzo dużo.
_________________
PitaPata Dog tickers</a>
 
 
Niteczka95 
Krzysztof



Mój labrador: Jenny
Suczka urodziła się:
21.06.2013

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 377
Skąd: Wlkp k/Poznania
Wysłany: 10-11-2014, 20:06   

kamil8406 napisał/a:
o złych szelkach czytałeś

Właśnie o Easy Walk'ach więc dlatego pytam...
kamil8406 napisał/a:
enny zaczeła ciąnąć na juliusach? nic nie chce pisać ale ostrzegałem że tak bedzie

Na obroży, Juliusów na razie nie używamy, gdy zaczęła ciągnąć na obroży ze skóry :bad: Zastanawiam się nad obrożą zaciskową, czym się różni zacisk od pół-zacisku?
Tylko nie wiem czy lepsze nie będą Easy Walki niż obroża?
Na kolczatce chodzi idealnie już bez korekty, bez napiętej smyczy. Od pewnego czasu nie używam kolczatki, wiem że to nie najlepsze rozwiązanie, choć gdy nic innego nie pomoże to będę musiał korzystać z tej kolczatki :<
Ona ogólnie ciągnie i węszy po ziemi zazwyczaj, nie mówię już o zrywach do psów i kotów. :bad:
_________________

"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney
 
 
kamil8406 



Mój labrador: INUSIA
Suczka urodziła się:
28 sierpnia 2013

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 1652
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 10-11-2014, 21:38   

Niteczka95 napisał/a:
Juliusów na razie nie używamy

szelek Juliusa uzywałes a to sa typowo pociagowe dla psów z którytmi nie ma problemów na spacerach
_________________
PitaPata Dog tickers</a>
 
 
Niteczka95 
Krzysztof



Mój labrador: Jenny
Suczka urodziła się:
21.06.2013

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 377
Skąd: Wlkp k/Poznania
Wysłany: 11-11-2014, 10:19   

kamil8406 napisał/a:
szelek Juliusa uzywałes a to sa typowo pociagowe dla psów z którytmi nie ma problemów na spacerach

Myślałem, że jeśli zacznę od nowa od szelek to przestanie ciągnąć, jednak nie udało się.
Na początku ubierałem szelki i obrożę skórzaną i smycz z dwoma karabińczykami, gdy tylko zaczęła opierać siłę na szyi i ciągnąć [na obroży] zrezygnowałem z ubierania szelek na spacer, bo wiedziałem że to tylko popsuje sprawę.
Szelki ubieram tylko, gdy trenujemy na 10 metrowej lince.
Tak jak już pisałem:
Cytat:
Na kolczatce chodzi idealnie już bez korekty, bez napiętej smyczy. Od pewnego czasu nie używam kolczatki, wiem że to nie najlepsze rozwiązanie, choć gdy nic innego nie pomoże to będę musiał korzystać z tej kolczatki

Nie mogę sobie na to pozwolić, żeby tak ciągła na smyczy, bo kiedyś może zrobić mi krzywdę :<
Wracam do pytania - Zastanawiam się nad obrożą zaciskową, czym się różni zacisk od pół-zacisku?
Tylko nie wiem czy lepsze nie będą Easy Walki niż obroża?
I jak wygląda przejście z Easy Walków na obrożę lub inne szelki, jak się domyślam pies bez nich znów zaczyna ciągnąć?... a nie chciałbym cały czas używać tylko Easy Walków.
_________________

"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney
 
 
tenshii 
Ania & labradość



Mój labrador: Teyla
Suczka urodziła się:
30.09.2009

Mój labrador: Fido
Pies urodził się:
15.06.2009

Mój labrador: Daisy [*]
Suczka urodziła się:
20.06.2007 - 26.10.2009

Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 8525
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11-11-2014, 10:29   

Niteczka95 napisał/a:
czym się różni zacisk od pół-zacisku?

Pół zacisk zaciska się do pewnego miejsca, a zacisk dusi psa i może uszkodzić krtań.
Zły pomysł.

Kup jej te easy walki, ale takie:


I UCZ UCZ UCZ ładnego chodzenia.

Teyla na tych szelkach chodzi już 4 lata i nic jej się nie odciska, nie uciska, nie wyciera sierści.
_________________
They gave me a Labrador Retriever cause other Angels
were busy

Pies może być dowolnej rasy, pod warunkiem, że jest
to labrador
 
 
 
Niteczka95 
Krzysztof



Mój labrador: Jenny
Suczka urodziła się:
21.06.2013

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 377
Skąd: Wlkp k/Poznania
Wysłany: 11-11-2014, 11:18   

tenshii napisał/a:
Zły pomysł.

A pół-zaciskowa to też zły pomysł?
tenshii napisał/a:
Kup jej te easy walki, ale takie:


I UCZ UCZ UCZ ładnego chodzenia.

No tak, ale Ty już kiedyś pisałaś, że na obroży dalej ciągnie, a ja oczekiwałbym efektu, że po jakimś okresie chodzenia na EW, można będzie przejść na inne szelki lub obroże.
Dlatego wpadłem na pomysł stosowania obroży pół-zaciskowej.
Nie wiem co wyjdzie z tego uczenia, bo jak na razie to nie bardzo na smaczki, choć posłania wszystko, ale jeśli chodzi o kombinacje nauka na smaczkach + smycz nie idą w parze ;]
Aniu, proszę o namiary na te szelki. :)
_________________

"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney
 
 
series 


Suczka urodziła się:
01.2013

Wiek: 51
Dołączyła: 26 Lut 2013
Posty: 63
Skąd: Giżycko
Wysłany: 11-11-2014, 11:28   

Moja ciągnęła masakrycznie nawet w easy walk :D zmieniłam na łańcuszek zaciskowy i po paru dniach korekty plus smaczki przeszłam na obrożę półzaciskową. Nie uważam jej za zło i mam tylko takie bądź obroża z łąńcuszkiem. Też fajnie się na nich prowadza psa. Fakt faktem że przy nauce ładnego chodzenia na smyczy jedno jest pewne.Trzeba mieć cierpliwość i jeszcze więcej cierpliwości :)
 
 
kamil8406 



Mój labrador: INUSIA
Suczka urodziła się:
28 sierpnia 2013

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 1652
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 11-11-2014, 11:37   

Niteczka95, http://www.active-dogs.pl...ve-dogs/szelki/ - activdogs
Orginalne firmy premier http://www.zootop.pl/kant...12-id-1695.aspx
_________________
PitaPata Dog tickers</a>
 
 
tenshii 
Ania & labradość



Mój labrador: Teyla
Suczka urodziła się:
30.09.2009

Mój labrador: Fido
Pies urodził się:
15.06.2009

Mój labrador: Daisy [*]
Suczka urodziła się:
20.06.2007 - 26.10.2009

Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 8525
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11-11-2014, 12:47   

Niteczka95 napisał/a:
No tak, ale Ty już kiedyś pisałaś, że na obroży dalej ciągnie, a ja oczekiwałbym efektu, że po jakimś okresie chodzenia na EW, można będzie przejść na inne szelki lub obroże.

Bo to kwestia nauki.
Ja nie ukrywam, że porzuciliśmy trochę naukę chodzenia na luźnej smyczy, ale to z takiego względu, że na EW nie ciągnie. Dlatego też nie zmieniamy sprzętu. EW nie są sprzętem, z którego po pewnym czasie trzeba zrezygnować więc nie wiem dlaczego potem chcesz przejść na obrożę. Jeśliby się okazało, że EW Wam pomogą to po co zmiany?

Poza tym ona po przejściu na nowy sprzęt powinna iść ładnie - psy po zmianie sprzętu nie mają świadomości, że mogą ciągnąć więc chodzą ładnie i to można fajnie wykorzystać do nauki :)
_________________
They gave me a Labrador Retriever cause other Angels
were busy

Pies może być dowolnej rasy, pod warunkiem, że jest
to labrador
 
 
 
Niteczka95 
Krzysztof



Mój labrador: Jenny
Suczka urodziła się:
21.06.2013

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 377
Skąd: Wlkp k/Poznania
Wysłany: 11-11-2014, 21:17   

Nie chciałbym wydawać pieniędzy na coś co znów będzie bez skuteczne :|
series napisał/a:
łańcuszek zaciskowy

Czytałem właśnie o łańcuszkach zaciskowych, że pies bo zakończeniu szkolenia nie będzie ciągnął na innych obrożach w przeciwieństwie do kolczatki, czy to prawda? [bo ja wątpię]
Czy łańcuszek jest w czymś lepszy od kolczatki?
Ania, a Ty skąd masz swoje EW i jaki rozmiar do Teyli, bo Jenny wyszło za tylnymi łapami coś koło 80 cm :D
_________________

"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney
 
 
kamil8406 



Mój labrador: INUSIA
Suczka urodziła się:
28 sierpnia 2013

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 1652
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 11-11-2014, 21:38   

Niteczka95 napisał/a:
wyszło za tylnymi łapami coś koło 80 cm

Obawiam się że za tylnymi łapami za bardzo nie ma co mierzyć tam tylko doopka i ogon :-P a mieży się w klacie za przednimi łapami w najszerszym miejscu. Linki do szelek masz w moim poprzednim poscie :) .
_________________
PitaPata Dog tickers</a>
 
 
Niteczka95 
Krzysztof



Mój labrador: Jenny
Suczka urodziła się:
21.06.2013

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 377
Skąd: Wlkp k/Poznania
Wysłany: 11-11-2014, 21:43   

kamil8406 napisał/a:
tylnymi łapami za bardzo nie ma co mierzyć tam tylko doopka i ogon

Hahahahaha :D bardzo mnie rozśmieszyłeś :-P oczywiście chodziło mi o to, że mierzyłem za przednimiłapami

[ Dodano: 12-11-2014, 17:15 ]
Przed chwilą zamówiłem Easy Walki i smycz przepinaną od http://www.active-dogs.pl/ zobaczymy jak dojdą co z tego będzie. :-P
_________________

"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney
 
 
tenshii 
Ania & labradość



Mój labrador: Teyla
Suczka urodziła się:
30.09.2009

Mój labrador: Fido
Pies urodził się:
15.06.2009

Mój labrador: Daisy [*]
Suczka urodziła się:
20.06.2007 - 26.10.2009

Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 8525
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13-11-2014, 10:14   

Niteczka95 napisał/a:
Ania, a Ty skąd masz swoje EW i jaki rozmiar do Teyli, bo Jenny wyszło za tylnymi łapami coś koło 80 cm

Ja mam z DS już 4 rok.
Nie pamiętam rozmiaru niestety

Niteczka95, powodzenia
_________________
They gave me a Labrador Retriever cause other Angels
were busy

Pies może być dowolnej rasy, pod warunkiem, że jest
to labrador
 
 
 
Niteczka95 
Krzysztof



Mój labrador: Jenny
Suczka urodziła się:
21.06.2013

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 377
Skąd: Wlkp k/Poznania
Wysłany: 13-11-2014, 22:39   

tenshii napisał/a:
Ja mam z DS już 4 rok.
Nie pamiętam rozmiaru niestety

Ja zamówiłem z Active-Dogs.pl, które polecał kamil8406
Zamówiłem L (80 cm), bo
Cytat:
bo Jenny wyszło za przednimi łapami coś koło 80 cm

tenshii napisał/a:
Niteczka95, powodzenia

(Nie)Dziękuję :)
_________________

"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney
 
 
tenshii 
Ania & labradość



Mój labrador: Teyla
Suczka urodziła się:
30.09.2009

Mój labrador: Fido
Pies urodził się:
15.06.2009

Mój labrador: Daisy [*]
Suczka urodziła się:
20.06.2007 - 26.10.2009

Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 8525
Skąd: Wrocław
Wysłany: 14-11-2014, 09:55   

Niteczka95 napisał/a:
Ja zamówiłem z Active-Dogs.pl

Ja się teraz kompletnie nie orientuję w tych firmach :)
Od 4 lat nic nie kupiłam :)

Mam nadzieję, że Wam się sprawdzą
_________________
They gave me a Labrador Retriever cause other Angels
were busy

Pies może być dowolnej rasy, pod warunkiem, że jest
to labrador
 
 
 
Niteczka95 
Krzysztof



Mój labrador: Jenny
Suczka urodziła się:
21.06.2013

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 377
Skąd: Wlkp k/Poznania
Wysłany: 14-11-2014, 19:11   

kamil8406, a Ty jak zamawiałeś swoje Easy Walki od Active-Dogs, to ile oczekiwałeś na przesyłkę?
_________________

"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney
 
 
kamil8406 



Mój labrador: INUSIA
Suczka urodziła się:
28 sierpnia 2013

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 1652
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 14-11-2014, 19:41   

z activ-dogs kilka dni, z DS ( pierwsze szelki easywalk jakie zamawiałem) kilka tygodni i moim zdaniem są gorszej jakości. Z active-dogs są sztywniejsze i bardziej trwałe, mniej się rozciągają. Z DS u mnie przetrwały kilka spacerów ale wtedy Inuśka była jeszcze szalona :) . Teraz używam obroży trixie fusion, z resztą szelki juz sa za male ostatnio psica masy miesiowej nabrała :)
_________________
PitaPata Dog tickers</a>
 
 
Niteczka95 
Krzysztof



Mój labrador: Jenny
Suczka urodziła się:
21.06.2013

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 377
Skąd: Wlkp k/Poznania
Wysłany: 14-11-2014, 19:57   

Akurat jakiś czas temu od DS zamawiałem taśmę treningową http://allegro.pl/wygodne...4731069439.html , a jako że mieli tylko dostępną w kolorze czerwonym, to takową kupiłem, czekałem chyba 2-3 dni, więc nie długo. :)
_________________

"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney
 
 
kamil8406 



Mój labrador: INUSIA
Suczka urodziła się:
28 sierpnia 2013

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 1652
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 14-11-2014, 20:38   

Niteczka95, tasma to nie szelki trochę mniej skomplikowana do uszycia po za tym szelki w DS szyją na wymiar i z różnych taśm. Tasma treningowe i lońze można zamówić tylko czarną i długości są już podane w ogłoszeniu :) .
_________________
PitaPata Dog tickers</a>
 
 
Niteczka95 
Krzysztof



Mój labrador: Jenny
Suczka urodziła się:
21.06.2013

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 377
Skąd: Wlkp k/Poznania
Wysłany: 26-11-2014, 17:40   

Właśnie dziś, po upływie 2 tygodni od zamówienia szelek Easy Walk i smyczy 2,4 m składanej, Pan Marcin w Active-Dogs też pewnie był zdenerwowany sytuacją, bo dostawca taśm go wciąż zwodził przez co on nie mógł określić dokładnej realizacji złożonych zamówień, nie chciałem rezygnować, ponieważ ta firma została tu na forum polecona, a poza tym chciałem zobaczyć jakiej jakości są akcesoria wykonane przez A-D.
Choć w czwartek napisałem napisałem, że czekam maksymalnie do wtorku inaczej żądam zwrotu pieniędzy, ponieważ też zależy mi na czasie, a już w niedzielę wieczorem otrzymałem wiadomość, że zamówienie gotowe i będzie wysłane w poniedziałek z samego rana, o jaka ulga.
Akcesoria na pierwszy rzut oka, są solidne, smycz to jest to czego szukałem :)
Mam pytanie odnośnie szelek, dla Jenny mam rozmiar L i jak ma je założone, to wydają się być ciasne, chociaż jak na zdjęciach widać 2 palce spokojnie wejdą między szelki a tułów, natomiast jak się położy to troszkę odstają.
Trochę się boję, czy się niepoobciera i nie będzie miała wytartych placów oraz podrażnionej skóry (na grzbiecie ma, ale to nie o tym temat).
Oglądałem kilka filmików anglojęzycznych na temat Easy Walków i wiem, ze ten przedni zaciskowy pasek z pierścieniem na smycz, niemoże być luźny, ani podchodzić za mocno do góry, ani schodzić w dół tylko być prosto na klatce piersiowej.
Tylko, że jak byłem je wypróbować na spacerze, to ta taśma była skierowana w lewą stronę z zaczepem na smycz, a całe szelki(znaczy cała przednia część) przekrętały się w bok właśnie w tą stronę czyli coś niedziała jak należy.
Nie chciałbym jej za mocno sciskać w tych szelkach, choć wiem, że za luźne też nie mogą być, teraz ten przedni pas trochę przyciaśniłem, że leży w miejscu, nie przesuwa się ani trochę, ale to dopiero wypróbuje na jutrzejszym porannym spacerze.
A co z tym pasem, który idzie pod brzuchem, bo obecnie jest troszkę większy luz, bo jak pociaśnie to mam wrażenie że ją dusi, pije chociaż nie daje takich oznaków i idzie normalnie przy takim ustawieniu.
Zerkinie na zdjęcia, inaczej nie potrafię tego przedstawić, a boje się, że coś robię nie tak i nie będzie to należycie funkcjonowało! :(

_________________

"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź