Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
''Sztuka ścigania się w deszczu"następna książka dla Na
Autor Wiadomość
joanna 



Mój labrador: BRANDO
Pies urodził się:
15 01 2010

Wiek: 54
Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 568
Skąd: Bielsko biała
Wysłany: 21-04-2011, 18:46   ''Sztuka ścigania się w deszczu"następna książka dla Na

Sztuka ścigania się w deszczu to poruszająca historia człowieka, który pomimo przeciwności losu walczył o szczęście swoje i swoich najbliższych. Książka o człowieczeństwie, choć opowiedziana z punktuwidzenia psa.Enzo bardzo kocha Denny’ego. Kiedy po długiej chorobie umiera żona Denny’ego, teściowie pragną odebrać mu prawa do opieki nad córką, jego kariera zawodowa staje pod znakiem zapytania, a finanse są w opłakanym stanie, Enzo wspiera go, pociesza i doradza mu, jak umie. Jest tylko jeden problem: Enzo nie potrafi mówić, choć bardzo by tego chciał. Bo Enzo to… pies. Lecz pies nie byle jaki: inteligentny, pełen współczucia i pewien, że w następnym wcieleniu powróci na ziemię jako człowiek. A przy okazji znakomity, wnikliwy narrator nowej powieści Gartha Steina, pt. Sztuka ścigania się wdeszczu. Taki dobór narratora pozwolił autorowi na wydanie wyjątkowo głębokiego osądu na temat ludzkiej natury – Enzo, nieskażony cywilizacją, kierujący się instynktem i węchem, zachowuje obiektywizmi lepiej zdaje sobie sprawę z uczuć swojego pana i innych ludzi niż oni sam.Lecz powieść Steina to nie tylko historia o psim przywiązaniu. To przede wszystkim historia o człowieczeństwie i o woli walki, którą potrafimy zachować nawet w obliczu nieprzezwyciężonych, wydawałoby się, trudności. Denny Swift, jak przystało na prawdziwego kierowcę wyścigowego, nie poddaje się w obliczu trudności, nie załamuje się po śmierci ukochanej kobiety, walczy o córkę do końca. Cała książka jest obszernym porównaniem życiowej postawy Swifta do postawy znanych kierowców rajdowych. Jeden z bohaterów książki mówi: „Przegrać wyścig to żaden wstyd […] Ale jak nie weźmiesz udziału w wyścigu, bo boisz się przegrać, to to jest wstyd”. I tak właśnie postępuje Denny.

[ Dodano: 21-04-2011, 18:47 ]
dodam że tym psem jest oczywiscie LABRADOR
_________________
"Miłość do psa jest najdziwniejszą rzeczą,przy niej relacje z ludźmi stają się nudne jak owsianka" John Grogan "Marley and me'--------------------
galeria Brandusa-zapraszamy http://forum.labradory.or...er=asc&start=40
 
 
moniss 



Mój labrador: Rocky
Pies urodził się:
05.10.2012

Wiek: 27
Dołączyła: 27 Gru 2012
Posty: 406
Skąd: Mogilno
Wysłany: 19-01-2013, 19:45   

czytałam tę książkę i bardzo mi się podobała. Można się przy niej wzruszyć, jedynie opisy wyścigów formuły których było dość sporo mnie nudziły.. Aczkolwiek książka na plus, polecam:)
_________________
 
 
zaba 



Mój labrador: Rocco
Pies urodził się:
26.01.2009

Wiek: 32
Dołączyła: 01 Lut 2009
Posty: 2653
Skąd: Sanok / Rzeszów
Wysłany: 19-01-2013, 19:47   

Czytałam :) Bardzo mi się podobała. Na jej podstawie miałam opartą pracę maturalną.
_________________


http://best-wishes.blog.pl/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź