Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Buda czy legowsko dla szczeniaka?
Autor Wiadomość
Alima
[Usunięty]

Wysłany: 04-09-2012, 14:57   Buda czy legowsko dla szczeniaka?

Kochani, w sobote wprowadzi sie do nas 10-tygodniowy szczeniak. W sumie chcialam kupic koszyczek lub legowsko otwarte. Przeczytalam jednak, ze szczeniaki czuje sie lepiej zamknietych legowiskach. Co wy o tym sadzicie? Zastanawiam sie czy nie kupic na pierwsze pare tygodni takiej budy o rozmiarach mniej wiecej 50x50x50. Najwazniejsze pytanie: czy ten rozmair wystarczy dla szczeniaka w tym wieku? czy moze jest za mala? W zalaczniki jest zdjecie. Dziekuje wam z gory! :haha:
Ostatnio zmieniony przez tenshii 04-09-2012, 15:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mibec 



Mój labrador: Prezes Barney (Miners Master)
Pies urodził się:
19.01.2010 - 26.11.2019

Mój labrador: Princess Shelby (Eromdop Maria to Amegilla)
Suczka urodziła się:
01.01.2013

Mój labrador: Princess Ellie (Amegilla Eleanor Alfacute)
Suczka urodziła się:
14.01.2015

Pomogła: 12 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 29 Kwi 2010
Posty: 14690
Skąd: Telford UK
Wysłany: 04-09-2012, 15:03   

Alima, po doswiadczeniach z moim diabelkiem - polecam od razu zakup klatki kenelowej :)
http://forum.labradory.or...ighlight=klatka
_________________
Waniliowo-hebanowa Galeria
PitaPata Dog tickers PitaPata Dog tickersPitaPata Dog tickers
 
 
 
Alima
[Usunięty]

Wysłany: 04-09-2012, 15:07   

mibec dziekuje za szybka odpowiedz. Swietny post, poczytam sobie dokladnie. Nie pomyslalam o klatce, bo w pierwszym momencie to az serce staje, ze psa za kraty, ale wpisy sa bardzo pozytywne a i klatka jesli bedzie sie kojarzyc z czyms milym zmienia swoj charakter. jeszcze raz bardzo dziekuje! :) :) :)
 
 
mibec 



Mój labrador: Prezes Barney (Miners Master)
Pies urodził się:
19.01.2010 - 26.11.2019

Mój labrador: Princess Shelby (Eromdop Maria to Amegilla)
Suczka urodziła się:
01.01.2013

Mój labrador: Princess Ellie (Amegilla Eleanor Alfacute)
Suczka urodziła się:
14.01.2015

Pomogła: 12 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 29 Kwi 2010
Posty: 14690
Skąd: Telford UK
Wysłany: 04-09-2012, 15:08   

Alima :)
_________________
Waniliowo-hebanowa Galeria
PitaPata Dog tickers PitaPata Dog tickersPitaPata Dog tickers
 
 
 
nata 
Natalia & Polina



Mój labrador: Pola
Suczka urodziła się:
27.03.2010

Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 17 Maj 2010
Posty: 5230
Skąd: Pabianice
Wysłany: 04-09-2012, 15:15   

Alima, wydaje mi się, że niestety choć taka buda wydaje się fajna i przyjemna, to szczeniorek może mieć wobec niej plany destrukcyjne :D Musisz pamiętać, że ich pomysłowość nie zna granic, więc jeśli macie możliwości (miejsce) na klatkę to zgadzam się z mibec ;-)
_________________
 
 
 
Alima
[Usunięty]

Wysłany: 04-09-2012, 15:33   

nata dziekuje za rade :) , to moj pierwszy szczeniak i chyba nie doceniam szczeniackiej energii. Jestem ogromnie podekscytowana i mnie troche ponosi :haha:
 
 
Martzel 



Mój labrador: Tosia / Born to be happy
Suczka urodziła się:
16.06.2012

Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 108
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-09-2012, 20:45   

Alima napisał/a:
nata dziekuje za rade :) , to moj pierwszy szczeniak i chyba nie doceniam szczeniackiej energii. Jestem ogromnie podekscytowana i mnie troche ponosi :haha:
Postaraj się wyspać na zapas, póki masz jeszcze czas ;)
 
 
Alima
[Usunięty]

Wysłany: 04-09-2012, 22:00   

Martzel, widze, ze Twoja sliczna Tosia to rowiesniczka mojego szczeniaka. :) Czesto w nocy wstajesz? czy z rana wczesnie cie budzi?
 
 
Martzel 



Mój labrador: Tosia / Born to be happy
Suczka urodziła się:
16.06.2012

Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 108
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-09-2012, 22:15   

W nocy po raz pierwszy wychodzimy z nią koło 1-2, a potem rano koło 5, czasami jak ma trochę litości koło 6. Potem już nie śpi, bo jej się nie chce, a ponieważ się nudzi to wyje, jeśli się z nią nie siedzi. Właściwie nie pamiętam już co to spokojny sen.
Najlepiej byłoby ją ignorować, to by się nauczyła, że nie warto szczekać, ale mieszkając w bloku to w nocy niewykonalne.

[ Dodano: 04-09-2012, 22:21 ]
PS. Dzisiaj nie spała od 1.30 do 4.30 w nocy, ale mam nadzieję, ze to wyjątek :haha:
 
 
Alima
[Usunięty]

Wysłany: 04-09-2012, 22:30   

Martzel, tos mnie pocieszyl :D Ja wprawdzie czytalam o tym, ze trzeba co dwie godziny wstawac, ale liczylam na liczne wyjatki i wielkie szczescie. :D Mam mase ksiazek o pierwszych tygodniach szczeniaka w domu i jeden z trenerow poleca postawienie w domu plaskiej plastikowej skrzynki, wylozonej gazetami i troche ziemia. Jak pies ma ochote, to nalezy go tam wysadzic. Wiekszosc autorow ksiazek twierdzi, ze pies jest uwarunkowany na dany rodzaj powierzchni, a nie dane miejsce. Mysle, ze tak sprobuje...:-)
 
 
Martzel 



Mój labrador: Tosia / Born to be happy
Suczka urodziła się:
16.06.2012

Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 108
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-09-2012, 22:45   

U nas jest tak, że nocuje w swojej budzie-klatce i tam się nie załatwi, dlatego jak jej się chce to wyje. Niestety czasem to jest tak, że wyje jakby zaraz miała pęknąć, a jak się jej otworzy klatkę to nie chce wyjść, a jak się ją wyniesie na zewnątrz to się kładzie i wcale nie chce się załatwić. O 3 rano jest to trochę irytujące.
Jeśli masz warunki , tzn brak lub tolerancyjnych sąsiadów to moim zdaniem najlepszy sposób to ignorowanie szczekania i wycia. Oczywiście z zachowaniem zdrowego rozsądku, bo co innego jak szczeka po dwóch lub trzech godzinach po tym jak się załatwiła, a co innego jakby ją ktoś zostawił na sześć-siedem godzin.
 
 
Alima
[Usunięty]

Wysłany: 04-09-2012, 22:53   

Martzel, mieszkam w kamienicy i mam sasiadow... czy sa toleranyjni okaze sie za tydzien :haha: :D Z tym, ze narazie nie wiem co bede z tym fantem robic. Mam pare dni na przemyslenia. DZIEKUJE ogormnie za rady :)
 
 
Martzel 



Mój labrador: Tosia / Born to be happy
Suczka urodziła się:
16.06.2012

Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 108
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-09-2012, 05:47   

Tak a propos, jest 5.45, od 5 nie śpię, bo psu się nudzi ]:)
 
 
Alima
[Usunięty]

Wysłany: 05-09-2012, 09:11   

Martzel napisał/a:
Tak a propos, jest 5.45, od 5 nie śpię, bo psu się nudzi ]:)


Ojejku-jejku, co to bedzie :-o
chyba bedzie lepiej jak nie opowiem mezowi o tym zanim odbierzemy szczeniaka :D :haha: :D
 
 
mibec 



Mój labrador: Prezes Barney (Miners Master)
Pies urodził się:
19.01.2010 - 26.11.2019

Mój labrador: Princess Shelby (Eromdop Maria to Amegilla)
Suczka urodziła się:
01.01.2013

Mój labrador: Princess Ellie (Amegilla Eleanor Alfacute)
Suczka urodziła się:
14.01.2015

Pomogła: 12 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 29 Kwi 2010
Posty: 14690
Skąd: Telford UK
Wysłany: 05-09-2012, 10:44   

Alima napisał/a:
chyba bedzie lepiej jak nie opowiem mezowi o tym zanim odbierzemy szczeniaka
:D
_________________
Waniliowo-hebanowa Galeria
PitaPata Dog tickers PitaPata Dog tickersPitaPata Dog tickers
 
 
 
Di 



Mój labrador: Bianka
Suczka urodziła się:
4.12.2011

Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 28 Sty 2012
Posty: 1122
Skąd: skąd się wyśpię...
Wysłany: 07-09-2012, 10:08   

Alima, Przez pierwszy tydzień wstawałam w nocy 3 razy :P

Bianka generalnie śpi w moim łóżku; ma rozłożony oprócz tego kocyk w ulubionym miejscu w pokoju i złożoną na cztery kołdrę obok mojego łóżka - w upalne noce to pies wędrujący jest. Chciałam jej kupić piankowe legowisko, ale bałam się, że zeżre całą zawartość...Poczekam do zakończenia wzrostu i zamierzam kupić jej to: http://t2.gstatic.com/ima...2ECGXvXYI9NzxXu

i pańcia skorzysta, jak się psu nie spodoba ^^
_________________
mój świat tętni nowym rytmem.

www.bianucha.blog.pl
 
 
 
Alima
[Usunięty]

Wysłany: 07-09-2012, 10:27   

Di,
jakiej wielkosci jest ten worek-legowisko? fajnie wyglada :)

Ja kupilam na pierwsze dni ten domek, on jest jakby z klodry. Pierwsze noce postawie go obok mojego lozka, zeby slyszec jak szczeniaczek bedzie sie odzywal. Poprosilam hodowce, zeby mi dal kawalek jakiejs szmatki z legowiska, zeby pachnialo na mame, no i poradzono mi, zeby dac cieplutki termofor i jakis tykajacy budzi obok. Ale przyznam, ze najchetniej wpakowalabym szczeniaczka do lozka. :)
Nie wiem co bedzie potem, bo nie wiem na ile mnie przy tej slodkiej mordce bedzie stac na konsekwencje. :confused:
Mam dwa koty i marzy mi sie, zeby cala ferajna spala w jednym pomieszczeniu... :-P Moj Grubas (kot) adoptuje zazwyczaj dzieci kazdego gatunku. Ale psow nie bardzo lubi (jest po przejsciach :beated: ). Mam nadzieje, ze wyczuje szczeniaka mimo jego "doroslej" wielkosci. (Szczeniak ma wielkosc kota) i zaadoptuje. :haha:

No ale jutro WIELKI DZIEN, wiec narazie juz jesc nie moge z wrazenia. I najpierw bedzie przyzwyczajanie do nowego domku no i wielkie napiecie jak koty zareaguja na pieska. :haha:
 
 
Di 



Mój labrador: Bianka
Suczka urodziła się:
4.12.2011

Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 28 Sty 2012
Posty: 1122
Skąd: skąd się wyśpię...
Wysłany: 07-09-2012, 10:37   

Wielkości tych worków są właśnie bardzo różne. Ja zamierzam kupić jeden z największych, żeby się moje bydle mieściło ;) Ceny też są różne, w zależności od firmy.

Ambitny plan z tym, żeby pies z Tobą nie spał ^^ Ja nawet nie próbowałam się tego podejmować; już pierwszej nocy Bianucha wylądowała w mojej pościeli ;)

Ale trzymam kciuki ;)
Co do kociska, trochę offtopu, ale nie popełnij mojego błędu i nie przesadzaj z 'ochroną' psa przed kotem. Bo role szybko się odwrócą.
_________________
mój świat tętni nowym rytmem.

www.bianucha.blog.pl
 
 
 
mibec 



Mój labrador: Prezes Barney (Miners Master)
Pies urodził się:
19.01.2010 - 26.11.2019

Mój labrador: Princess Shelby (Eromdop Maria to Amegilla)
Suczka urodziła się:
01.01.2013

Mój labrador: Princess Ellie (Amegilla Eleanor Alfacute)
Suczka urodziła się:
14.01.2015

Pomogła: 12 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 29 Kwi 2010
Posty: 14690
Skąd: Telford UK
Wysłany: 07-09-2012, 11:01   

Di, ladnie ten wor wyglada, ale on chyba jest za miekki dla psa? a to bardzo niezdrowo dla stawow.
_________________
Waniliowo-hebanowa Galeria
PitaPata Dog tickers PitaPata Dog tickersPitaPata Dog tickers
 
 
 
Alima
[Usunięty]

Wysłany: 07-09-2012, 11:08   

Di napisał/a:

Ale trzymam kciuki ;)
Co do kociska, trochę offtopu, ale nie popełnij mojego błędu i nie przesadzaj z 'ochroną' psa przed kotem. Bo role szybko się odwrócą.


wlasnie czytam ten watek o kocio-psiej tematyce :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź