Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tenshii
27-10-2012, 12:39
Karmy: BOSCH
Autor Wiadomość
PaniBrutusa 



Mój labrador: Brutus
Pies urodził się:
20.08.2011

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Paź 2011
Posty: 37
Skąd: Poznań
Wysłany: 12-09-2013, 17:26   

Właśnie zastanawiam się nad zmianą brit care na bosha ale nie za bardzo wiem czy nie zrobię Brutowi gorzej. Skład brit care z ziemniakami i rybką bardzo mi się podoba, ale widzę że psiakowi zaczyna się przejadać- próbowałam inne smaki ale to jeszcze nie to. myślę, żeby zamówić 1kg takiej karmy, ale jest tylko dla małych ras w tak małych opakowaniach w zooexpresie. i nie wiem właśnie czy zamówić czy nie...
_________________
 
 
Milena 



Mój labrador: ZEFIR
Pies urodził się:
01.05.2007

Mój labrador: PUMA
Suczka urodziła się:
18.09.2009

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 4943
Skąd: Wrocław
Wysłany: 12-09-2013, 17:39   

PaniBrutusa, to kup w zoologu na wagę :)
 
 
Kesja 



Mój labrador: Ajrusia
Suczka urodziła się:
15.06.2011

Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 20 Lis 2011
Posty: 4697
Skąd: k-ce
Wysłany: 23-11-2013, 14:24   

Na ile wam starcza worek 15kg Boscha? :-P
 
 
Niteczka95 
Krzysztof



Mój labrador: Jenny
Suczka urodziła się:
21.06.2013

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 377
Skąd: Wlkp k/Poznania
Wysłany: 18-01-2014, 00:18   

Witajcie, mam problem z wyborem karmy.
Moja Jenny ma 6 miesięcy, obecnie je Purinę Dog Chow, ale nie jestem zadowolony, sunia ma luźne kupki, czasami wymiotuje i ma matową sierść. A myślałem, że jest to już najlepsza karma jaką może dostawać. Znów popełniłem błąd :(
Chciałbym jej zmienić karmę na lepszą i myślałem nad Boschem Junior Maxi.
Mój wuja karmi nim swojego Owczarka Niemieckiego i mówi, że jest zadowolony, jadł ją w hodowli, wuja potem zmienił na Acanę i niebyło ok, a teraz znów powrócił do Boscha - kupki twarde, suche, sierść błyszcząca, ogólnie jest zadowolony i niema żadnych zastrzeżeń. Polecał mi spróbować właśnie z Boschem.
Ja myślałem jeszcze o Brit Premium Junior Large L (wiem, że dla karmy Brit jest osobny dział, ale jak miał napisać jeden post w dwóch działach?).
Jaką polecacie mi wybrać i wypróbować karmę dla mojej suni, bo tyle się nasłuchałem i naczytałem opinii, że znów mam mętlik w głowie :( :confused:
_________________

"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney
 
 
Kesja 



Mój labrador: Ajrusia
Suczka urodziła się:
15.06.2011

Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 20 Lis 2011
Posty: 4697
Skąd: k-ce
Wysłany: 18-01-2014, 08:31   

Niteczka95, ja boscha mogę z całą pewnością polecić - Ajra od małego była na tej karmie. Najpierw kupowaliśmy bosch junior maxi, teraz kupujemy różne "smaki" karmy i ja jestem baardzo zadowolona - qpy male, nie śmierdzą, brak biegunek/rozwolnień :-P sierść błyszcząca, cena niska, no i pies szaleje za ta karmą :-P
 
 
Niteczka95 
Krzysztof



Mój labrador: Jenny
Suczka urodziła się:
21.06.2013

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 377
Skąd: Wlkp k/Poznania
Wysłany: 18-01-2014, 09:13   

No właśnie tak się zastanawiam nad Boschem Junior Maxi i Britem Premium Junior Large L, który ma więcej mięsa w składzie od Boscha i do tego jest tańszy, (ale nie o to chodzi), a czytając opinie na różnych forach to Brit też jest dobry i nawet pojawiają się wypowiedzi, że lepszy od Boscha, nawet tu na tym forum dużo osób pisze np. "dlaczego zrezygnowałaś z Brita", "Ja polecam Brita, byliśmy wcześniej na Boschu i Brit jest najlepszy".
Tak jak pisałem obecnie daje Purinę Dog Chow i kończy mi się opakowanie i nie chciałbym popełnić tego samego błędu przy zmianie karmy.
Chciałbym np. wypróbować Boscha, z polecania wuja, a późnej Brita lub w odwrotnej kolejności. :<
Ale nie chciałbym Jenny robić takiego mixu, jeśli np. Bosch czy Brit jej przypadnie, a chciałbym jeszcze przetestować. :confused:
Musiałbym się ostatecznie zastanowić dziś do godz. 13. bo musiałbym zadzwonić do sklepu, którą mają sprowadzić i czy by na poniedziałek dali radę, bo nieszczęsna Purina DC się kończy :D
_________________

"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney
 
 
Milena 



Mój labrador: ZEFIR
Pies urodził się:
01.05.2007

Mój labrador: PUMA
Suczka urodziła się:
18.09.2009

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 4943
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18-01-2014, 11:57   

Niteczka95, tak na prawdę to sam musisz wypróbować, bo to, że na jednego psiaka dobrze działa Brit to wcale nie znaczy, że drugi zareaguje tak samo :)
Musisz szukać, próbować i z czasem znajdziesz idealną karmę :)

Ja próbowałam i Brita, Bosha i masę innych karm, obecnie kupuję już od dłuższego czasu Purinę Pro Plan i nie zamierzam zmieniać :)
 
 
Kesja 



Mój labrador: Ajrusia
Suczka urodziła się:
15.06.2011

Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 20 Lis 2011
Posty: 4697
Skąd: k-ce
Wysłany: 18-01-2014, 12:48   

Niteczka95, no wiadomo że opinie będą różne, bo każdy pies jest inny i każdemu co innego będzie pasować. Musisz też pamiętać o tym, że karmę powinno się zmieniać stopniowo mieszając ją ze starą. W innym przypadku nowa karma może wywołać biegunkę nie przez to że psiakowi nie pasuje tylko przez nagłą zmianę.
 
 
Niteczka95 
Krzysztof



Mój labrador: Jenny
Suczka urodziła się:
21.06.2013

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 377
Skąd: Wlkp k/Poznania
Wysłany: 18-01-2014, 17:13   

Milena napisał/a:
Niteczka95, tak na prawdę to sam musisz wypróbować, bo to, że na jednego psiaka dobrze działa Brit to wcale nie znaczy, że drugi zareaguje tak samo

Wiem, że to indywidualna sprawa i nawet ostatnio dowiedziałem się jak bardzo.
Nie każdy pies zareaguje tak samo na daną karmę, ale chciałem spróbować najpierw Brit Premium Junior Large L.
Milena napisał/a:
Musisz szukać, próbować i z czasem znajdziesz idealną karmę

No tak, jak myślałem, wszystko trzeba samemu wypróbować, na własnej, a właściwie na psiej skórze :haha:
Milena napisał/a:
Ja próbowałam i Brita, Bosha i masę innych karm, obecnie kupuję już od dłuższego czasu Purinę Pro Plan i nie zamierzam zmieniać

Jednak trzeba szukać i szukać... no cóż spróbujemy... :-P
Kesja napisał/a:
Niteczka95, no wiadomo że opinie będą różne, bo każdy pies jest inny i każdemu co innego będzie pasować.

Wiadomo, że każdy psiak jest inny, a i właściciele także :)
Cytat:
Musisz też pamiętać o tym, że karmę powinno się zmieniać stopniowo mieszając ją ze starą. W innym przypadku nowa karma może wywołać biegunkę nie przez to że psiakowi nie pasuje tylko przez nagłą zmianę.

Tak wiem o tym, z Puriną Dog Chow już też tak robiłem, ale dziękuję za informację.
Pokierowałem się opiniami na tym i innych różnych forach i mojego wuja, pokusiłem się i przed południem zamówiłem Bosch Junior Maxi 15 kg, będzie do odbioru w środę, zobaczymy, będziemy testować :)
Chociaż nadal nie wiem czy dobrze zrobiłem, że nie wybrałem Brita, ale człowiek uczy się na błędach swoich i swojego psa haha :D
Podobno Brit ma lepsze promocje np. + 3 kg Gratis albo dają tam jakieś akcesoria do piesków czy gadżety, a Bosch się wycwanił, tak słyszałem. :(
No cóż, na razie za wcześnie cokolwiek powiedzieć na ten temat.
Dzięki wszystkim za opinie :)
_________________

"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney
 
 
Milena 



Mój labrador: ZEFIR
Pies urodził się:
01.05.2007

Mój labrador: PUMA
Suczka urodziła się:
18.09.2009

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 4943
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18-01-2014, 17:17   

Niteczka95 napisał/a:
Podobno Brit ma lepsze promocje np. + 3 kg Gratis albo dają tam jakieś akcesoria do piesków czy gadżety, a Bosch się wycwanił, tak słyszałem.


w sklepie internetowym www.zooplus.pl jest dużo promocji tego typu i obejmuje ona wiele karm :)
 
 
Niteczka95 
Krzysztof



Mój labrador: Jenny
Suczka urodziła się:
21.06.2013

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 377
Skąd: Wlkp k/Poznania
Wysłany: 18-01-2014, 22:54   

Milena napisał/a:
w sklepie internetowym www.zooplus.pl jest dużo promocji tego typu i obejmuje ona wiele karm

Ok, dzięki a Ty jaką podajesz swojemu psiakowi. Jeśli mogę wiedzieć? ;)
_________________

"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney
 
 
Milena 



Mój labrador: ZEFIR
Pies urodził się:
01.05.2007

Mój labrador: PUMA
Suczka urodziła się:
18.09.2009

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 4943
Skąd: Wrocław
Wysłany: 19-01-2014, 12:41   

Niteczka95 napisał/a:
Ok, dzięki a Ty jaką podajesz swojemu psiakowi. Jeśli mogę wiedzieć?


Purina Pro Plan Adult Sensitive, łosoś i ryż :) Mój pies to niejadek i tylko tę karmę zaakceptował bez dosmaczania :)
 
 
Niteczka95 
Krzysztof



Mój labrador: Jenny
Suczka urodziła się:
21.06.2013

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 377
Skąd: Wlkp k/Poznania
Wysłany: 19-01-2014, 17:00   

Milena napisał/a:
Purina Pro Plan Adult Sensitive, łosoś i ryż Mój pies to niejadek i tylko tę karmę zaakceptował bez dosmaczania

Zobaczymy jak u nas będzie z Boschem, wciąż się zadręczam tym, że nie wiem czy podjąłem właściwą decyzję w sprawie karmy, ale cóż uczymy się na błędach, jeśli Bosch okaże się zły to po skończeniu 15 kg wora zmienimy karmę na inną i będziemy szukać innej. :)

[ Dodano: 20-01-2014, 18:25 ]
No więc tak, karma miała być do odbioru w środę, ale była dzisiaj tak jak pierwotnie chciałem, także dziś ją odebrałem, poczytałem skład i wszystkie informacje na worku, niedługo pierwszy posiłek, oczywiście mieszany ze starą karmą, czyli Puriną Dog Chow.
Będziemy testować i wkrótce podzielimy się opinią, choć nie wiem, za bardzo nie jestem przekonany :(
_________________

"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney
 
 
EwaS79 
EwaS79



Mój labrador: Milan
Pies urodził się:
10.04.2005

Wiek: 44
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 34
Skąd: Jarosław
Wysłany: 11-02-2014, 17:56   

Milanowi w tym tygodniu będę Bosha kupować, tylko nie wiem jeszcze jakiego albo dla wrażliwych, adult lub senior, Mialn za 2 miesiące kończy 9 lat, a pod względem zdrowotnym i po badaniach u wata jest oceniany na 6-7latka, więc chyba nie będę go postarzać i wezmę zwykłą. Zwłaszcza że je też i gotowane i różne inne rzeczy jak jajko, podroby, odrobinka barfa też jest, pies jest w pełni sił, więc zostaniemy raczej przy zwykłej dla dorosłych. ;*
 
 
 
Kesja 



Mój labrador: Ajrusia
Suczka urodziła się:
15.06.2011

Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 20 Lis 2011
Posty: 4697
Skąd: k-ce
Wysłany: 16-02-2014, 18:00   

Niteczka95, i jak na boschu?? sprawdza się? :)
 
 
Niteczka95 
Krzysztof



Mój labrador: Jenny
Suczka urodziła się:
21.06.2013

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 377
Skąd: Wlkp k/Poznania
Wysłany: 16-02-2014, 20:21   

Kesja, Bosch jest rewelacyjny, mamy za sobą niecały miesiąc stosowania, a kupki twarde i zbite, łatwiej się sprząta, sierść robi się błyszcząca. Polecam :)
_________________

"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney
 
 
Kesja 



Mój labrador: Ajrusia
Suczka urodziła się:
15.06.2011

Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 20 Lis 2011
Posty: 4697
Skąd: k-ce
Wysłany: 16-02-2014, 20:42   

Niteczka95, no widzisz, a tak się obawiałeś :) super że się sprawdził! :)
 
 
Niteczka95 
Krzysztof



Mój labrador: Jenny
Suczka urodziła się:
21.06.2013

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 377
Skąd: Wlkp k/Poznania
Wysłany: 16-02-2014, 21:42   

Kesja, no tak, bardzo mi ulżyło, dzięki za pomoc, na razie karmy nie zamierzam zmieniać jest i-d-e-a-l-n-a!, no chyba że będzie trzeba, ale na razie się tym nie martwię, bo nie czym :D
_________________

"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney
 
 
kamil8406 



Mój labrador: INUSIA
Suczka urodziła się:
28 sierpnia 2013

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 1652
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 16-02-2014, 22:35   

Niteczka95, u mnie z BOSCHEM odwrotnie łupież, Inka się drapie, sierć matowa kupki twarde ale nigdy u nas z tym nie bylo problemu. Wracamy do BRITA . Jednak każdy psiul jest inny :( .
_________________
PitaPata Dog tickers</a>
 
 
Niteczka95 
Krzysztof



Mój labrador: Jenny
Suczka urodziła się:
21.06.2013

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 377
Skąd: Wlkp k/Poznania
Wysłany: 17-02-2014, 11:20   

kamil8406, no właśnie, po poszukiwaniach odpowiedniej karmy i prawie nabawieniu się nerwicy, tak się tym przejąłem :bad: , przekonałem się, że każdy pies jest inny. Innemu pasuje nawet najtańsza "marketówa", a drugiemu nie pasuje nawet najbardziej wymyślna karma, tak to już jest i nie tylko z labradorami :-P :D
_________________

"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź