Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tenshii
27-10-2012, 12:39
Karmy: BOSCH
Autor Wiadomość
beast94 


Wiek: 29
Dołączyła: 09 Lis 2012
Posty: 16
Skąd: Giżycko
Wysłany: 16-04-2014, 11:07   

Zdecydowanie polecam! Przygoda z Boschem zaczęła się u nas od kupna w ciemno 15 kilowego wora Adult Lamb & Race. Jadła aż jej się uszy trzęsły! Z początku miałam obawy, że dostała od tej karmy łupież, ale jak się później okazało były to skutki poprzedniej karmy jaką podawałam dla swojego labka, a nie tej gdyż po łupieżu na dzień dzisiejszy ani śladu. Ostatnio dla urozmaicenia zakupiłam wór Bosch Adult Menue i również się nią zajada. Pies jest pełen energii i wigoru, z opróżnianiem również nie ma problemu :) Cena tej karmy waha się już od niespełna 100 zł za 15 kilo karmy więc myślę, że to nie jest drogo (najlepiej obserwować na allegro).
 
 
Niteczka95 
Krzysztof



Mój labrador: Jenny
Suczka urodziła się:
21.06.2013

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 377
Skąd: Wlkp k/Poznania
Wysłany: 16-04-2014, 11:38   

beast94, Zgadzam się z Tobą całkowicie, ja analizowałem składy wielu karm bo na początku po "hodowlanej" karmie podawałem jej Purinę Dog Chow, nie wspominając już o Pedigree, mój błąd. :cring:
Nie kupowałem w ciemno, ale też z obawą i okazał się strzałem w dziesiątkę.
Kupki twarde, nie śmierdzą, sierść staje się bardziej błyszcząca. Polecam każdemu kto się waha, chociaż po tych przeżyciach przekonałem się, że wybór karmy jest bardzo indywidualny, ściśle uzależniony od psa.
Nie jednemu pasuje najtańsza karma z marketu, a drugiemu nie przypasuje z najwyżej półki :<
_________________

"Przeciętny pies jest przyjemniejszym człowiekiem od przeciętnego człowieka" - Andrew A. Rooney
 
 
Kesja 



Mój labrador: Ajrusia
Suczka urodziła się:
15.06.2011

Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 20 Lis 2011
Posty: 4697
Skąd: k-ce
Wysłany: 16-04-2014, 11:57   

Ja też z boscha jestem bardzo zadowolona jak już tu nie raz pisałam :)
Ostatnio po sterylizacji zamówiłam worek lighta, ale chyba zostaniemy przy normalnych wersjach jednak, bo na tej light są strasznie często kupy, nawet 4 razy dziennie. Wcześniej były 2 razy dziennie. Zamówiony worek o smaku drób i orkisz już do nas idzie.
Myślę ostatnio intensywnie czy by nie przejść na Planet Pet Society... ale na razie jeszcze bosch że względów trochę finansowych ;-)
Cytat:
(najlepiej obserwować na allegro).

Ja zawsze zamawiam w zooplus.pl, darmowa dostawa i zawsze jakieś fajne gratisy :)
 
 
kamil8406 



Mój labrador: INUSIA
Suczka urodziła się:
28 sierpnia 2013

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 1652
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 16-04-2014, 14:24   

U nas bosch spowodował strowodował wszystkie możliwe objawy alergi. Inka drapała sie bez przerwy, upy robiła kilka razy dzienie i placki a nie zwarte, sierść matowa i straszny łupież. Teraz już jest lepiej na bricie zostaniemy po za tym jak dla mnie ma lepszy skład i cenę.
Kesja, sprawdz w porównywarce cen ile przepłacasz w zooplusie. Najtaniej oczywiście na allegro tylko trzeba patrzeć ska się kupuje.
_________________
PitaPata Dog tickers</a>
 
 
Kesja 



Mój labrador: Ajrusia
Suczka urodziła się:
15.06.2011

Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 20 Lis 2011
Posty: 4697
Skąd: k-ce
Wysłany: 16-04-2014, 16:41   

kamil8406, każdy pies inaczej zareaguje. Niestety czasem trzeba trochę szukać tej odpowiedniej karmy.
A co do zooplusa... kupuję u nich już gdzieś od dwóch lat, ceny mają według mnie dobre, paczka zawsze szczelnie zapakowana, karma zgodna z opisem, zawsze mają do niej jakiś gratis. Poza tym mają dużo innych rzeczy w dobrych cenach, zazwyczaj przy zamawianiu karmy biore tez jakies przysmaki lub zabawki dla Ajry. Wolę kupić tam nawet przeplacając parę zł niż dostać paczkę rozwaloną, pomylony smak karmy itp. bo z tym się wcześniej spotkałam naallegro np. ;-)
 
 
Fromena 



Mój labrador: Sara
Suczka urodziła się:
28-03-2012

Wiek: 33
Dołączyła: 25 Lut 2013
Posty: 102
Skąd: okolice TL :)
Wysłany: 11-06-2014, 00:00   

Moja Sara jest świeżo po sterylizacji (miała 3 tygodnie temu) zarówno przed jak i teraz jest na karmie Boscha. Wcześniej jadła z jagnięciną i ryżem a teraz light, ale to dlatego że troszkę zaczęło się jej "odkładać" i na kilka tyg. przed sterylizacją zaczęła jeść light no i teraz też bo wet powiedział mi, że może ją jeść aby skończyć karmę. Ale niedługo kończy się 15kg wór. Chcę jej kupić karmę odpowiednią dla jej potrzeb teraz, czyli po sterylce. Czy Bosch posiada takie karmy? Ktoś karmi nimi swoje psiaki? A może zaproponujecie coś innego? Bo Sara to dość wybredny pies i w zadzie mało co jej smakuje.
 
 
kamil8406 



Mój labrador: INUSIA
Suczka urodziła się:
28 sierpnia 2013

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 1652
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 11-06-2014, 00:34   

Fromena, jak Sarze smakuje karma Z jagnięciną a chcesz zwykła bytową (nie light w tym wieku raczej nie powinna takiej długo jeść) to zamień bosh jagniecine z ryzem na brit care (ma dużo lepszy skład). Ewentualnie jak bedzie trzeba zmniejszaj dzienna porcję karmy.
_________________
PitaPata Dog tickers</a>
 
 
Fromena 



Mój labrador: Sara
Suczka urodziła się:
28-03-2012

Wiek: 33
Dołączyła: 25 Lut 2013
Posty: 102
Skąd: okolice TL :)
Wysłany: 11-06-2014, 22:08   

kamil8406, Sarze w ogóle chyba suche karmy nie smakują. Ale jest tego ewidentna przyczyna... rodzice po prostu ją mieszali wcześniej albo dosmaczali. Wybrzydza okropnie a od babci sępi wszystko bo ta daje jej bez mojej wiedzy i zgody.
Brita miała chyba z rok temu to w ogóle jej nie smakował. Boscha zjada czasem na sucho ew. czymś jej podlewam.
Czyli nie muszę przechodzić na jakąś inną tylko po prostu w mniejszych porcjach?
 
 
kamil8406 



Mój labrador: INUSIA
Suczka urodziła się:
28 sierpnia 2013

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 1652
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 12-06-2014, 06:56   

Fromena napisał/a:
Czyli nie muszę przechodzić na jakąś inną tylko po prostu w mniejszych porcjach?

O ile wiem większość ludzi jak czytałem na forum po kastracji psa lub sterylizacji suni albo zmniejsza dawkę karmy lub też jak nie ma problemu z otyłością nic nie zmienia w żywieniu ale niech jeszcze inni się wypowiedza moze ktos bedzie mial inne zdanie
_________________
PitaPata Dog tickers</a>
 
 
Almathea83 



Mój labrador: Moreno (Amor Sin Limite)
Pies urodził się:
08.09.2011

Pomogła: 5 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 6299
Skąd: Wrocław
Wysłany: 12-06-2014, 08:08   

Fromena, nie ma potrzeby zmiany karmy na "specjalistyczną" dla wysterylizowanych zwierząt. Skoro Sara wybrzydza to jakoś jej nie wróżę nagłego przybrania na wadze ;-) grunt to obserwować psiaka i jak się zanadto zaokrągli - wtedy zmniejszać dawkę / zwiększać ruch :) tu dobre metody na niejadków: http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=519 :)
_________________


Galeria Moreno: http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=6773 :-)
 
 
Kesja 



Mój labrador: Ajrusia
Suczka urodziła się:
15.06.2011

Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 20 Lis 2011
Posty: 4697
Skąd: k-ce
Wysłany: 12-06-2014, 09:14   

Cytat:
Czyli nie muszę przechodzić na jakąś inną tylko po prostu w mniejszych porcjach?

My po sterylce kupiliśmy jeden worek boscha lighta, ale na jednym się skończyło, bo jak już tu kiedyś pisałam strasznie często Ajra robiła po niej kupy... teraz jest na normalnym boschu, różne smaki jej kupuję i nie widzę żeby tyła. Ważne jest żeby kontrolować wagę i ewentualnie zmieniać porcje na mniejsze. :)
 
 
Axelka 
biszkopcińska



Mój labrador: Axa
Suczka urodziła się:
27.09.2012

Mój labrador: Ori
Pies urodził się:
2010 ?

Dołączyła: 12 Lip 2013
Posty: 259
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-06-2014, 20:27   

Wersja Boscha Bio jest idealną karmą przy uczuleniach - kurczak w tej karmie nie uczula.

Moje psy dostają teraz karmę Bosch hpc soft kaczka&ziemniaki. Jak na razie rozpoczęliśmy worek 12 kg - pierwsze wrażenia są dobre. Kupy wzorcowe, karma znika momentalnie, wilgotne krokiety...oby tak dalej to zostaniemy na niej.
 
 
becia-79 



Mój labrador: Sissi
Suczka urodziła się:
08.06.2013

Wiek: 45
Dołączyła: 19 Sie 2013
Posty: 121
Skąd: nürnberg
Wysłany: 06-09-2014, 08:31   

My wlasnie jestesmy na Boschu, Sissi od zawsze jadla Royala, ale zaczela sie okropnie drapac i miala stale nawracajace zapalenia uszu, Na poczatku zmienilismy na weterynaryjna Exclusion jelen z ziemniakami to wogle jej nie smakowalo nie zjadla nic przez caly dzien,to dokupilam mala paczke tej samej tylko z ryba,to sie na nas ksiezniczka obrazila i spala caly dzien:( poszperalam troche w necie i kipilam kilogram Boscha na probe- na szczescie Sissi bardzo smakuje, odczekamy i zobaczymy czy nie wystapi uczulenie.
_________________
Zapraszamy do naszym fotek :)
http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=10224

 
 
efa 


Mój labrador: Tygrys
Pies urodził się:
10.07.2008

Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 4
Skąd: Złotoryja
Wysłany: 12-10-2014, 19:51   

Witam! Mam prośbę, chciałabym przejść na karmę Boscha ale nie wiem, którą mogę podać mojemu psu? Mógłby ktoś mi coś podpowiedzieć? Tygrys po długich spacerach ma problemy z chodzeniem, więc chciałabym podać mu odpowiednią. Oczywiście jest pod opieką weta, dostaje witaminy, na razie długie spacerki nie wchodzą w grę.
 
 
kamil8406 



Mój labrador: INUSIA
Suczka urodziła się:
28 sierpnia 2013

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 1652
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 12-10-2014, 20:47   

efa, moim zdaniem powinnaś dopasować karmę pod kątem chorych stawów Tygrysa a o ile wiem wśród karm tej firmy takiej brak. Popatrz na te karmy http://www.krakvet.pl/-c-204_260.html
_________________
PitaPata Dog tickers</a>
 
 
uskaNeluska 



Mój labrador: Nela
Suczka urodziła się:
08.06.2013

Wiek: 39
Dołączyła: 25 Sie 2013
Posty: 108
Skąd: opolszczyzna
Wysłany: 16-12-2014, 22:50   

becia-79 napisał/a:
na szczescie Sissi bardzo smakuje, odczekamy i zobaczymy czy nie wystapi uczulenie.
i jak?s,akuje je Bosh?je go do dziś?
stoję przed wyborem,bo do dziś młoda je Brita,ale coś od kilku miesięcy ma focha i je od niechcenia :confused:
_________________

 
 
markis80 


Mój labrador: Roki
Pies urodził się:
26-08-2014

Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 167
Skąd: Polska
Wysłany: 04-01-2015, 19:19   

Też zaczynam się zastanawiać nad przejściem na BOSCH bo mój Roki też je Brit od niechcenia. Muszę się trochę na główkować żeby zjadł tyle ile powinien. Bosch mu ewidentnie smakuję tylko czy kupić mu wersję z kurczakiem czy z jagnięciną ale ta jest dla szczeniaków medium. Ciekawi mnie też czy mu jagnięcina nie smakuje czy po prostu Brit. Na karmę mogę przeznaczyć 150-160 zł za 15 kg więcej raczej nie bo jeszcze mam 2 psy małe ale też utrzymanie ich kosztuje.

[ Dodano: 04-01-2015, 19:37 ]
Jeszcze znalazłem taką ale w PL ich nie widzałem http://www.bosch-tiernahr...ung-active.html
_________________


GALERIA MOJEGO ROKIEGO-ZAPRASZAM
 
 
Kesja 



Mój labrador: Ajrusia
Suczka urodziła się:
15.06.2011

Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 20 Lis 2011
Posty: 4697
Skąd: k-ce
Wysłany: 04-01-2015, 22:23   

markis80, skoro Bosch mu smakuje to spróbujcie. Dopiero po czasie zobaczysz czy ta karma wam pasuje, czy wszystko jest ok. :)
Ewentualnie może Planet Pet Society?: http://allegro.pl/planet-...4961182350.html
My jesteśmy na boschu, ale ostatnio zamówiłam znów worek Planet Peta, bo też Ajruni pasuje i smakuje, więc wzięłam dla urozmaicenia :-P
A Bosch najtaniej chyba na zooplusie..
 
 
markis80 


Mój labrador: Roki
Pies urodził się:
26-08-2014

Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 167
Skąd: Polska
Wysłany: 05-01-2015, 23:21   

No i zmówiłem, zobaczę czy tą będzie jadł. Przy okazji york od żony dostanie Bosch Adult Mini Poultry & Millet. W zooplusie dają też ciastka z Bosch do zmówienia konkretnej karmy tej firmy.

[ Dodano: 25-01-2015, 22:14 ]
Co do jedzenia to tak sobie ale to jest nie jadek ale reszta ok, sierść się poprawiła, kupy zwięzłe i nie duże a co najważniejsze juz praktycznie nie truje otoczenia :)
_________________


GALERIA MOJEGO ROKIEGO-ZAPRASZAM
 
 
perełka 



Mój labrador: Moris
Pies urodził się:
25.02.2014

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Sty 2015
Posty: 6
Skąd: Augustów
Wysłany: 01-03-2015, 18:42   

Nasz Morisek je Boscha i jest bardzo zadowolony :)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź