Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Żywienie metodą BARF
Autor Wiadomość
adresprzema 



Mój labrador: Kora
Suczka urodziła się:
02.01.2016

Pomógł: 5 razy
Wiek: 58
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 578
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 28-03-2017, 11:04   

WiolaJ. napisał/a:

No i od czego ta biegunka? Czyzby barf mu nie sluzyl? Czy zjadl cos na spacerze?

Wprowadziłaś jakiś nowy element do diety, którego wcześniej nie jadł?
Kora po podrobach ma dość luźny stolec, ale nie nie biegunki.
Najprędzej zjadł jakiegoś nadpsutego "smakołyka" na spacerze.

Skoro poprawił chlebem, to raczej mu nic nie jest.
Obserwuj psa. Jeśli mu nie przejdzie w ciągu kilku - kilkunastu godzin to raczej do weta.
_________________
Nie ma "głupich" psów.
Za to jest całkiem sporo właścicieli, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują niewłaściwe zachowania u swoich pupili.
 
 
WiolaJ. 


Mój labrador: Sugar Baby Love
Pies urodził się:
27.10.2016

Dołączyła: 01 Sty 2017
Posty: 22
Skąd: Zielone Wzgorze
Wysłany: 28-03-2017, 18:14   

adresprzema napisał/a:
Wprowadziłaś jakiś nowy element do diety, którego wcześniej nie jadł?
nie.
boje sie ze zjadl paczke gum do zucia :cring: i mu to siedzi na zoladku

adresprzema napisał/a:
Kora po podrobach ma dość luźny stolec, ale nie nie biegunki.
o podrobach wiem, daje malo, ok 10% w dziennej dawce, wiekszosc to szyje indycze,kacze skrzydla, wolowina. Nie wiem czy nie za duzy miks jak na poczatek barfowania.

Biegunki cd. niestety. Mniej, ale po sniadanku i obiadku , poprostu woda z niego leciala :cring:
Podalam wegiel i smecte.

Od jutra chyba przejde na same zwacze. Na 2-3 dni, mysle ze nie zaszkodzi a pomoze (skoro to juz przetrawione wstepnie zarcie?) i napewno obnizy mu Ph.
_________________
 
 
adresprzema 



Mój labrador: Kora
Suczka urodziła się:
02.01.2016

Pomógł: 5 razy
Wiek: 58
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 578
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 28-03-2017, 19:14   

WiolaJ. napisał/a:
Mniej, ale po sniadanku i obiadku , poprostu woda z niego leciala

Jak do jutra mu nie przejdzie to raczej wet. Nie ma na co czekać.
Temperaturę mu mierzyłaś?

WiolaJ. napisał/a:
boje sie ze zjadl paczke gum do zucia :cring: i mu to siedzi na zoladku

Gumy by raczej przeleciały przez przewód pokarmowy bez większych sensacji.
Kora jak była mniejsza zbierała gumy i zjadała, nigdy jej nic nie było.
Żarcie o którym piszesz raczej mu nie zaszkodziło. Psu nawet nadpsute mięso nie powinno zaszkodzić.
_________________
Nie ma "głupich" psów.
Za to jest całkiem sporo właścicieli, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują niewłaściwe zachowania u swoich pupili.
 
 
WiolaJ. 


Mój labrador: Sugar Baby Love
Pies urodził się:
27.10.2016

Dołączyła: 01 Sty 2017
Posty: 22
Skąd: Zielone Wzgorze
Wysłany: 28-03-2017, 20:54   

adresprzema napisał/a:
Temperaturę mu mierzyłaś?
nie, a jak sie mierzy ? Przepraszam za pytanie, ale nie mam pojecia jak i gdzie? :shy:

adresprzema napisał/a:
ora jak była mniejsza zbierała gumy i zjadała, nigdy jej nic nie było.
no Sugar tez uwielbial zbierac stare gumy, pozniej mu przeszlo i przerzucil sie na kupy :|

adresprzema napisał/a:
Żarcie o którym piszesz raczej mu nie zaszkodziło. Psu nawet nadpsute mięso nie powinno zaszkodzić
to juz nie wiem... nie daje mu nic nowego po za surowizna rzecz jasna.
Jako nagordy dostaje kawaleczki parowki (od zawsze, nie jest to nowosc) i suszone rybki
_________________
 
 
adresprzema 



Mój labrador: Kora
Suczka urodziła się:
02.01.2016

Pomógł: 5 razy
Wiek: 58
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 578
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 28-03-2017, 21:33   

WiolaJ. napisał/a:
nie, a jak sie mierzy ? Przepraszam za pytanie, ale nie mam pojecia jak i gdzie? :shy:

Nie masz za co przepraszać.
Ułóż pieska na boku, unieś ogonek i włóż w odbyt końcówkę termometru. Po kilku sekundach będziesz miała wynik.
Ok 38 stopni u labka szczeniaka + / - 0,5 stopnia to norma. Powyżej 39 stopni wskazuje na problem.

Cytat:
to juz nie wiem... nie daje mu nic nowego po za surowizna rzecz jasna.


Na 95 % znalazła jakiegoś "smakołyka" i zjadła. Jakiś miesiąc temu Kora też nam zrobiła pobudkę nad ranem i też ją czyściło. Okazało się, że młodą sunie labkę, z którą szalała wieczorem też przegoniło. Musiały coś znaleźć i zjeść. Było ciemno i niczego nie zauważyliśmy.

Przedłużająca się biegunka raczej wskazuje na jakieś bakteryjne zakażenie przewodu pokarmowego.
Więc raczej poszedł bym w kierunku jakiegoś nitrofuroksazydu czy czegoś podobnego zamiast węgla i smecty. Ale lepiej nie eksperymentuj. Zostaw to fachowcowi.
_________________
Nie ma "głupich" psów.
Za to jest całkiem sporo właścicieli, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują niewłaściwe zachowania u swoich pupili.
 
 
WiolaJ. 


Mój labrador: Sugar Baby Love
Pies urodził się:
27.10.2016

Dołączyła: 01 Sty 2017
Posty: 22
Skąd: Zielone Wzgorze
Wysłany: 29-03-2017, 15:59   

adresprzema napisał/a:
poszedł bym w kierunku jakiegoś nitrofuroksazydu czy czegoś podobnego zamiast węgla i smecty.
wyczytalam ze wegiel lepszy ,bo absorbuje szkodliwe czynniki z przewodu pokarmowego i pozwala wydalic te bakterie,a stoperan czy nitrof. tylko zatrzyma biegunke, a problem moze powrocic za jakis czas.

Powim ze u nas wegiel sie sprawdzil, dalam konska dawke 5 tabletek wczoraj, i od dzis rana juz qpa ok.
Od wczoraj Sugar jest tylko na mielonych zwaczach wolowych, i mysle ze przez kilka dni na tym poprzestaniemy.
Pozniej bede wprowadzac po jednym skladniku do diety, i ew obserwowac czy nic zlego sie nie dzieje.
Moze nie radzil sobie z trawieniem kosci?
_________________
 
 
adresprzema 



Mój labrador: Kora
Suczka urodziła się:
02.01.2016

Pomógł: 5 razy
Wiek: 58
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 578
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 29-03-2017, 16:10   

WiolaJ. napisał/a:
Moze nie radzil sobie z trawieniem kosci?

Gdyby tak było to problem zauważyła byś w pierwszym - drugim dniu karmienia.
Zjadł jakiegoś smakołyka i tyle.
_________________
Nie ma "głupich" psów.
Za to jest całkiem sporo właścicieli, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują niewłaściwe zachowania u swoich pupili.
 
 
Karla 



Mój labrador: Hades
Pies urodził się:
17.07.2017

Wiek: 34
Dołączyła: 06 Gru 2017
Posty: 6
Skąd: Worms
Wysłany: 06-12-2017, 11:12   

Przychodzę z pytaniem: macie doświadczenie z gotowymi barfnymi menu?

Zastanawiam się nad przestawieniem Hadesa na barf, ale... Na początek wydaje mi się to skomplikowane i (jak chyba wielu początkujących w temacie) boję się, że czegoś w diecie psu zabraknie. Znajoma, która mnie na barf namawia, karmi swoje dwa psy w przeważnie gotowymi mieszankami barf (mogę podać linki do niemieckich stron, z których je zamawia jeśli chcecie je przejrzeć).

Taka gotowa mieszanka mięsa, podrobów i warzyw/owoców i tak wychodzi taniej niż sucha, którą aktualnie karmię. Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Dodam, że jakbym okrzepła w temacie to chciałabym psu komponować posiłki sama. Tu chodzi naprawdę o kilka pierwszych miesięcy, żebym miała czas się wczytać w temat, może jakieś szkolenie z barfu odwiedzić...
 
 
adresprzema 



Mój labrador: Kora
Suczka urodziła się:
02.01.2016

Pomógł: 5 razy
Wiek: 58
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 578
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 06-12-2017, 12:58   

Karla napisał/a:
boję się, że czegoś w diecie psu zabraknie.

Zbilansowanie psiej diety nie musi odbywać się w dobowych, czy tygodniowych odcinkach czasu.
Wystarczy bilansowanie miesięczne. I na prawdę nie ma z tym większego problemu.
Podstawą diety mojej suni jest wołowina z warzywami,ale też czasem kurze łapki, szyjki kacze czy indycze.
Na deser kości do obgryzania, lub suszone żwacze wołowe. Dwa - trzy razy w tygodniu surowe jajko, razem ze skorupką. Z warzyw najczęstszym dodatkiem jest marchewka. Czasem marchewkę zastępuje jabłko, albo burak. Od czasu do czasu ser biały i trochę ryb.
Jeżeli jednak boisz się, że psu braknie jakiś witamin, to zawsze możesz psa dodatkowo suplementować.

Karla napisał/a:
Taka gotowa mieszanka mięsa, podrobów i warzyw/owoców i tak wychodzi taniej niż sucha, którą aktualnie karmię. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Nigdy nie korzystałem z gotowych mieszanek więc trudno mi się wypowiadać.
Zakładam jednak, że są one odpowiednio zbilansowane, to bez wątpienia plus.
Minusem może być monotonia.

Karla napisał/a:
Tu chodzi naprawdę o kilka pierwszych miesięcy, żebym miała czas się wczytać w temat, może jakieś szkolenie z barfu odwiedzić...

Informacji na temat odżywiania metodą BARF jest na prawdę dużo i znajdziesz je bez problemu. Jeżeli poświęcisz godzinę - dwie dziennie na ich przyswajanie, to po tygodniu będziesz prawie ekspertem.

Na początek skup się na informacjach jak przejść na BARF.
Problemem może być za mało kwaśny odczyn psiego żołądka po chemicznym żarciu.
A niskie ph jest niezbędne do prawidłowego trawienia mięsa i kości.
Są różne sposoby. Niektórzy piszą, żeby zaczynać od wołowych żwaczy z treścią. (Ja kupowałem mrożone, zresztą mrożone porcjowałem piłą mechaniczną, bo jak się rozmrozi to nos chce urwać).
Dodatkowo przez kilka pierwszych dni zakwaszałem normalne mięsko niewielką ilością octu jabłkowego.

Na koniec dodam, żebyś przestawiła psa jak najszybciej na barf. Na efekty nie będziesz musiała długo czekać. Dla mnie bezcenne było pytanie weta, czym państwo suplementujecie sunię, że ma sierść jak pastowaną? Niczym. To czym karmicie? BARF. I wymowne milczenie weta, który równocześnie jest dystrybutorem chemicznego żarcia.

Czytaj, ucz się, a jak czegoś nie wiesz, to pytaj. Jeśli będę wiedział, to chętnie podpowiem.
_________________
Nie ma "głupich" psów.
Za to jest całkiem sporo właścicieli, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują niewłaściwe zachowania u swoich pupili.
 
 
Karla 



Mój labrador: Hades
Pies urodził się:
17.07.2017

Wiek: 34
Dołączyła: 06 Gru 2017
Posty: 6
Skąd: Worms
Wysłany: 06-12-2017, 13:19   

adresprzema czy to ma znaczenie czy kupię mięso w sklepie i będę je podawać w kawałkach czy np. mrożone grubo zmielone zamówię w internecie?
Co zrobić jeśli pies nie zjada kości? Próbowałam podawać jako gryzaki np. kość z szynki czy indyczą szyję i zostały wyskubane do czysta, ale kości nie ruszył.

No i ile mięsa podawać? Hades ma 5 miesięcy, waży 12kg. Znalazłam informację, że szczeniakom podaje się 3% docelowej wagi. Serio, mam mu dawać 900g mięsa dziennie? (przyjmując, że jego docelowa waga to 30kg)

Aha, no i co jako przysmaki na szkolenie? Suszone rybki?

I w ogóle wielkie, ogromne dzięki za pomoc :)
 
 
adresprzema 



Mój labrador: Kora
Suczka urodziła się:
02.01.2016

Pomógł: 5 razy
Wiek: 58
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 578
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 06-12-2017, 13:57   

Cytat:
adresprzema czy to ma znaczenie czy kupię mięso w sklepie i będę je podawać w kawałkach czy np. mrożone grubo zmielone zamówię w internecie?


Ideałem było by świeże mięsko. NA początek jednak bym rozdrobnił - zmielił na grubym sitku.
Ja zamawiam mrożoną wołowinę w internecie. Wygląda to tak - http://forum.labradory.or...ghlight=#764962

Karla napisał/a:
Co zrobić jeśli pies nie zjada kości? Próbowałam podawać jako gryzaki np. kość z szynki czy indyczą szyję i zostały wyskubane do czysta, ale kości nie ruszył.


Jak pisałem wcześniej, problemem może być za wysokie ph w żołądku. Być może pies to intuicyjnie wyczuwa. Do prawidłowego trawienia kości kwasowość psiego żołądka powinna wynosić ok 1 PH.
Poza tym to jeszcze szczeniak. Zamiast kości z szynki raczej podawaj mu kurze łapki. To prawdziwa bomba kolagenowa, a zwłaszcza teraz Twój pies potrzebuje kolagenu, żeby na stawy nie chorował.
Jak nie będzie chciał surowych, to możesz mu sparzyć czy ugotować. Tylko nie wylewaj wywaru bo tam jest kolagen.

Karla napisał/a:
No i ile mięsa podawać? Hades ma 5 miesięcy, waży 12kg.

Szczeniak do 6 - 7 miesiąca powinien dostawać 5 - 6% obecnej wagi na dobę.
Czyli w obecnej chwili ok 600 - 650 g karmy o zawartości 80% mięsa. 500 g mięsa i 100 g warzyw.
(Kora w tej chwili dostaje takie porcje, waży 30,5 kg i ma dwa lata, stanowi to dla niej 2% masy ciała).
Od 6 -7 miesiąca stopniowo zmniejszamy do 2 - 3 procent masy ciała, po ukończeniu 12 m-cy 2%.

Karla napisał/a:
Aha, no i co jako przysmaki na szkolenie? Suszone rybki?

Mogą być rybki. Można też suszyć dowolne mięsko na suszarce takiej do suszenia grzybów.

Tak na marginesie 12 kg jak na 5 miesięcznego laba to bardzo mało. Kora 12 kg ważyła w 15 tygodniu.
Tu masz temat. http://forum.labradory.or...=asc&start=1680
_________________
Nie ma "głupich" psów.
Za to jest całkiem sporo właścicieli, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują niewłaściwe zachowania u swoich pupili.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź