Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Pies boi się spacerów i chodzenia na smyczy
Autor Wiadomość
olusia23 



Mój labrador: Nutka
Suczka urodziła się:
31.07.2009

Wiek: 38
Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 2656
Skąd: Lublin
Wysłany: 05-11-2009, 09:51   LENIWA LABRADORKA?

Witam,

mam problem z 3 miesieczna labradorka, a mianowicie: kiedy mamy wyjsc na dwor wszystko jest w porzadku. kiedy przekraczamy prog klatki to Nutka wogole nie chce isc tylko siedzi na pupce :p probowalam juz metody z zabaweczkami to idzie chwilke i znow siada... :|

niestety musze ja pociagnac czasem... nie mam sumienia ale musze! oczywiscie ma szelki zamiast obrozy.

co moge z tym zrobic? czy to sie zmieni z wiekiem....? czy ona z tego wyrosnie?
prosze o jakies rady i opinie :(

pozdrawiam, Ola.
_________________


 
 
 
dzionga 
:)



Mój labrador: Klapi
Pies urodził się:
09.12.16

Mój labrador: Klapi
Pies urodził się:
09.12.2016

Wiek: 31
Dołączyła: 04 Lis 2009
Posty: 928
Skąd: Nibylandia
Wysłany: 05-11-2009, 10:59   

Moja siostra ma amstaffa,który robi podobnie.. Często z nim wychodzę. Gdy nie chce iść o po prostu wychodzę bez niego,a on zaraz dobiega do mnie.. :)
co prawda amstaff a labrador to dwa przeciwieństwa,ale sprawdzić można.
_________________
''Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego''. - Josh Billings
 
 
Bora 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 4631
Skąd: Polska
Wysłany: 05-11-2009, 11:10   

Podobny temat

http://forum.labradory.or...strach+spacerze
 
 
troskliwa 
Anka-Abi



Mój labrador: ABI
Suczka urodziła się:
16.12.2006

Pomogła: 3 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 30 Paź 2008
Posty: 1347
Skąd: Wrocław
Wysłany: 05-11-2009, 16:46   

olusia , ale ona sie boi wychodzic czy jest leniwa bo to zdecydowana roznica ?
_________________
http://forum.labradory.or...r=asc&start=240
nasza galeria
Abi skonczyła 3 lata !
 
 
olusia23 



Mój labrador: Nutka
Suczka urodziła się:
31.07.2009

Wiek: 38
Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 2656
Skąd: Lublin
Wysłany: 05-11-2009, 21:29   

troskliwa, boi sie chyba,,, w sumie to nie wiem przeciez mi nie powie :| trudno zgadnac czy nie chce jej sie czy sie boi. nie ma szczegolnych oznak
_________________


 
 
 
Tiga 
Vinylowo



Mój labrador: Tiga
Suczka urodziła się:
12.04.2009

Wiek: 43
Dołączyła: 05 Lis 2009
Posty: 10
Skąd: Poznań
Wysłany: 05-11-2009, 21:40   

moja labradorka też była dość leniwa... :) na spacerze nagle siadała i koniec - prosiłam, prosiłam i nic:) w końcu jej to przeszło
_________________

 
 
troskliwa 
Anka-Abi



Mój labrador: ABI
Suczka urodziła się:
16.12.2006

Pomogła: 3 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 30 Paź 2008
Posty: 1347
Skąd: Wrocław
Wysłany: 05-11-2009, 22:15   

czy w domku tez poklada sie czesto siada czy tylko to zwiazane jest z wyjsciem na spacer
_________________
http://forum.labradory.or...r=asc&start=240
nasza galeria
Abi skonczyła 3 lata !
 
 
olusia23 



Mój labrador: Nutka
Suczka urodziła się:
31.07.2009

Wiek: 38
Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 2656
Skąd: Lublin
Wysłany: 05-11-2009, 22:30   

Tiga, a w jakim wieku jej to przeszlo ? :D :D

troskliwa, raczej to zwiazane z wyjsciem na spacer, bo wychodz za prog klatki i dupa :p
_________________


 
 
 
troskliwa 
Anka-Abi



Mój labrador: ABI
Suczka urodziła się:
16.12.2006

Pomogła: 3 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 30 Paź 2008
Posty: 1347
Skąd: Wrocław
Wysłany: 05-11-2009, 22:55   

wiec czegos sie boi duzo cierpliwosci jakies smakole , ale takie ktore ja naprawde zacheca
_________________
http://forum.labradory.or...r=asc&start=240
nasza galeria
Abi skonczyła 3 lata !
 
 
Tiga 
Vinylowo



Mój labrador: Tiga
Suczka urodziła się:
12.04.2009

Wiek: 43
Dołączyła: 05 Lis 2009
Posty: 10
Skąd: Poznań
Wysłany: 06-11-2009, 00:00   

przechodziło jej to stopniowo... jak miała prawie 5 miesięcy przeszło całkowicie. Myślę, że spowodowane to było jej ciekawościa świata, aż do przesady ja wszytsko interesowało:) wabiłam ja głównie smakołykami... i dało pozytywny rezultat:)
_________________

 
 
olusia23 



Mój labrador: Nutka
Suczka urodziła się:
31.07.2009

Wiek: 38
Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 2656
Skąd: Lublin
Wysłany: 06-11-2009, 07:46   

ja czesto biore zabaweczke na dwor. ale generalnie to przenosze Nutke w miejsce docelowe :D zeby sie nie bala... tylko ze niedlugo nie dam rady bo wazy 11 kg juz a ja powoli nie mam sily :] sama waze ledwo 50.... :]

[ Dodano: Sob 14 Lis, 2009 ]
faktycznie mieliscie racje ze z wiekiem Nutce przechodzi strach przed spacerami :) coraz chetniej wychodzi na dwor bez oporu :) pozdrawiam Was i Wasze kochane psiaki :*

[ Dodano: Nie 10 Sty, 2010 ]
co do mojego problemy z wychodzeniem z Nutka bylo tak jak pisaliscie :) im starsza tym lepiej :) teraz juz wogole nie opiera sie aby wyjsc na dwor :) jednak czas robi swoje ;) pozdrawiam.
_________________


 
 
 
Kofanie89 



Mój labrador: Labi
Pies urodził się:
26.12.2009

Wiek: 34
Dołączyła: 04 Mar 2010
Posty: 65
Skąd: Kraków
  Wysłany: 04-03-2010, 20:18   Nie chce spacerować

Witam,
Mam mały problem z moim 2 miesięcznym Labikiem. Jest kochany i cudowny, to że gryzie to rzecz jasna i na to sie przygotowałam, ale martwi mnie że jest mało ruchliwy. Dużo śpi- świetnie, ale zdarza się że śpi cały czas, budzi się na jedzenie, sikanie. Nie chce się bawić- trzeba sie porządnie napracować żeby go rozruszać a i to nie trwa długo. Wiem że małe labradorki szybko się męczą, ale on nawet nie ma okazji się zmęczyć! Na spacerach nie chce chodzić, tylko siku i kupka przy klatce, a jak go wołam gdzieś dalej to siada i sie nie rusza, choćbym nie wiem co robiła, nawet znikanie za rogiem nie działa. Jedynym momentem kiedy biega na spacerach to jak ktoś obcy sie nim zainteresuje a i to tylko chwilowe. Narazie chodzi bez smyczy, bo mamy teren zamknięty wokół bloku, chociaż staram sie go uczyć chodzic na smyczy ale wtedy jest karastrofa. Zaprze się i nie pójdzie, żadne wabienie ciasteczkami, zabawkami nie działają. Weterynarz poradził, żeby wychodzić z innym psem i tak od razu zaprzyjaźniliśmy sie z sąsiadami z Labradorem 3 letnim (przez pierwszy spacer jeszcze szedł, ale teraz już go nie interesuje). Poza tym ciągle śpi, dwa razy zdarzylo mu się usnąć na trawie w trakcie spaceru. Przypływy energii jeśli są to zazwyczaj w nocy(istny amok) ok 2 do 4 i dalej spanie. Nie wiem czy panikować czy poczekać aż z tego wyrośnie? Na końcu wywodu chciałam zapytać czy wy też mieliście takie małe leniwe szkraby?:) Pozdrawiam :)
 
 
 
anna3678 
Ania & Lusi



Mój labrador: Lusi
Suczka urodziła się:
28.03.2009

Pomogła: 2 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 11 Sty 2010
Posty: 2259
Skąd: Ratingen
Wysłany: 04-03-2010, 21:15   

To jest jeszcze niemowlaczek, taka psia dzidzia, kluseczka do miziania :) To jest normalne ze duzo spi, nie wiem ile razy go karmisz ale nasza niunka w tym wieku dostawala 5 razy na dzien male porcyjki, a wiadomo po posilku chce sie spac. Miala kilkuminotowe przyplywy energii ale nie dlugo, zasypiala czasem przy misce. Pamietaj zeby po jedzeniu nie forsowac maluszka zeby skretu kiszek nie dostal. Malenstwo musi spac i jesc zeby rosnac bo wiadomo labcie rosna bardzo szybko, Jezeli chodzi o spacerki.... nie jeden raz nioslam Lusi na raczkach bo ksiezniczka nie chciala isc, usiadla i koniec, nic nie pomagalo. Wyrosla z tego. Wiec cierpliwosci i ciesz sie takim malenstwem bo one szybko rosna i nawet sie nie obrocisz i bedziesz miec 30 kilowa Labradosc :) pozdrawiamy i miziamy maluszka
_________________
Zapraszamy do Lusiaczkowej galerii: http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=2805
 
 
 
Kofanie89 



Mój labrador: Labi
Pies urodził się:
26.12.2009

Wiek: 34
Dołączyła: 04 Mar 2010
Posty: 65
Skąd: Kraków
Wysłany: 04-03-2010, 23:43   

Jednak wiedziona przeczuciem zmierzyłam mu temperaturę, miał 39.6 także zaraz z rana lecimy do weterynarza a narazie czopek musiał wystarczyć- po konsultacji z weterynarzem.
3majcie kciuki żeby to nie było nic strasznego... :(
_________________


zapraszamy do Galerii Labiego :)
http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=3156
 
 
 
anna3678 
Ania & Lusi



Mój labrador: Lusi
Suczka urodziła się:
28.03.2009

Pomogła: 2 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 11 Sty 2010
Posty: 2259
Skąd: Ratingen
Wysłany: 05-03-2010, 08:55   

Trzymamy kciuki i lapki bardzo mocno! bedzie dobrze :)
_________________
Zapraszamy do Lusiaczkowej galerii: http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=2805
 
 
 
AnTrOpKa 



Mój labrador: Hexa
Suczka urodziła się:
18.03.2007

Pomogła: 6 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 6578
Skąd: Szczecin
Wysłany: 05-03-2010, 12:28   

Kofanie89, informuj nas na bieżąco co z Labim.
A jesli chodzi o ruch to Hexa od początku była małym wariatuńciem, oczywiście rózniez spała w dzien, ale jak tylko się obudziła to szalała, latała, szczekała, gryzła :) Na spacerach też nie miałam problemu, od razu chodziła na smyczy bez problemu, aż sama zdziwiona byłam ;] Ale co szczeniaczek to inny. Czekamy na wieści co z Labim.
_________________
 
 
 
Kofanie89 



Mój labrador: Labi
Pies urodził się:
26.12.2009

Wiek: 34
Dołączyła: 04 Mar 2010
Posty: 65
Skąd: Kraków
Wysłany: 05-03-2010, 14:48   

Bylismy u weterynarza- okazało się że ma zapalenie gardła z powiększonymi węzłami i migdałkami. Dostał biedak 3 zastrzyki i antybiotyk do domu. Za 5 dni kontrola. Będzie dobrze, ale nie możemy iść w niedzielę na pierwsze zajęcia psieczkola :( Jakoś nadrobimy :) Teraz już szaleje ile może ;) Dziękujemy za troskę i odpowiedzi :)
 
 
 
anna3678 
Ania & Lusi



Mój labrador: Lusi
Suczka urodziła się:
28.03.2009

Pomogła: 2 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 11 Sty 2010
Posty: 2259
Skąd: Ratingen
Wysłany: 05-03-2010, 14:50   

To trzymamy kciuki za maluszka zeby gardelko juz nie bolaloi mogl isc szybko do przedszkolka :)
_________________
Zapraszamy do Lusiaczkowej galerii: http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=2805
 
 
 
kathleenbrick 



Mój labrador: AMBER
Pies urodził się:
03.04.2010

Wiek: 40
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 137
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-07-2010, 09:23   Dziwne zachowanie na spacerach.

Kilka dni temu Amber był pierwszy raz na działce, latał tam bez smyczy i cały dzień był na dworze. Po powrocie oczywiście bardzo umęczony spał jak suseł. Ale od następnego dnia zaczął się dziwnie zachowywać na spacerach.
- odrazu po wyjściu z mieszkania łapie smycz w pycha, siada i nie chce dalej iść, więc smakołykiem zachęcam go aby wszedł do windy.
- z windy znów nie chce wyjść, smycz w pycha i siedzi.
- jak już wyjdziemy na teren to szybko siusiu i znów siedzi, oczywiście smycz w pychu. Jak staram się go delikatnie pociągnąć w swoją stronę to on szarpie smycz w przeciwną. Dopiero pokazanie smaczka powoduje, że wstaje z trawy i się przemieszcza, ale znów niedaleko.
- jak w końcu uda nam się wyjść poza teren osiedla, to szybko się załatwi i znów siedzi. Patrzy na mnie ze smyczą w pysku i popiskuje. Jak ja chcę iść dalej to on ciągnie w przeciwną, cały czas trzymając smycz.
Już trzy spacery odpuściłam, bo nie chcę go zniechęcać.

Czy jednak odpuszczając nie pokazuję mu, że może tak robić i uzyska to co chce na spacerach?

Poza tym, czy zaczęste nakłanianie smaczkiem nie spowodowało, że on tylko na to czeka i dlatego nie chce się ruszać?

I dlaczego nagle zaczął podjadać swoją smycz? Na początku ładnie chodził i w ogóle jej nie gryzł.

Może w tym wypadku powinnam chodzić z nim na szelkach, żeby nie widział smyczy? Ale czy to mu nie zaszkodzi, bo czytałam, że na szelki jest jeszcze za wcześnie.

Proszę pomóżcie i poradzcie co mam robić. :(
 
 
matipietrzak96
[Usunięty]

Wysłany: 11-07-2010, 10:57   

kathleenbrick, jedno logiczne wytłumaczenie (wg mnie oczywiście) to, że na działce się trochę rozbrykał i myśli, że wszystko mu wolno. Mój pies też tak miał :) . Amber myśli, że skoro na działce latał wszędzie gdzie się dało bez smyczy, to teraz też mu wolno - dlatego siada i bierze smycz do pyska (chce zwrócić na Ciebie uwagę). Myślę również, że smaczka nie powinnaś zbyt często używać (wtedy rozpuści się jak "dziadowski bicz" - tego byśmy chyba nie chcieli).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź