Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Dobry aparat cyfrowy dla amatora
Autor Wiadomość
Ewelina 
wesoła rodzinka



Mój labrador: Yoko
Suczka urodziła się:
25.05.2007

Mój labrador: Serdusia
Suczka urodziła się:
01.09.2015

Suczka urodziła się:
Wiek: 37
Dołączyła: 17 Kwi 2009
Posty: 25663
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 13-03-2012, 13:02   

Nikaaa, Specjalnie dla ciebie ty masz takie same parametry jakie miałam ja na moim Canonie taki sam ciemny obiektyw i proszę :)

Tu portrety i zdjęcia w ruchu :)







_________________


 
 
 
nata 
Natalia & Polina



Mój labrador: Pola
Suczka urodziła się:
27.03.2010

Wiek: 35
Dołączyła: 17 Maj 2010
Posty: 5230
Skąd: Pabianice
Wysłany: 13-03-2012, 13:02   

Nikaaa, a może uda sie znaleźć jakieś forum na którym opiszą najlepsze ustawienia tego Olympusa? ;-) Będę miała chwilkę to looknę
_________________
 
 
 
Nikaaa 
Nika i Chudolab :)



Mój labrador: Jesse (My Ebony Myst)
Suczka urodziła się:
08.09.2011

Wiek: 34
Dołączyła: 24 Lis 2011
Posty: 5659
Skąd: UK/Kraków
Wysłany: 13-03-2012, 13:03   

nata napisał/a:
wrzuć fotkę, wciśnij auto i zobacz cuda
Mów mi jeszcze.. :lookdown: Photoshopa nie używałam od jakiś 7 lat, ostatnio jak się bawie to tylko w Gimpie, najprostsza grafika.

Almathea83, zaśmieciłyśmy Ci temat :P Ale po tej całej dyskusji powiem tylko tyle, że sama musisz sobie odpowiedzieć na czym Ci zależy, bo z perspktywy posiadacza lustrzanki powiem tyle, że wymaga to dużo czasu i cierpliwości, żeby sie nauczyć robić dobre zdjęcia i Ty sama wiesz czy starczy Ci czasu i chęci czy nie. Gdybym ja teraz miała kupować nowy aparat to nie wiem co bym wybrała, bo nawet najlepsza lustrzanka z fajnym obiektywem nie zrobi ładnego zdjęcia sama.

[ Dodano: 13-03-2012, 13:05 ]
Ewelina, wow, te portrety sa imponujące..
Chociaż mi się mimo wszystko wydaje, że cięzej sie fotgrafuje czarnego psa.
_________________

 
 
 
nata 
Natalia & Polina



Mój labrador: Pola
Suczka urodziła się:
27.03.2010

Wiek: 35
Dołączyła: 17 Maj 2010
Posty: 5230
Skąd: Pabianice
Wysłany: 13-03-2012, 13:06   

Nikaaa napisał/a:
nawet najlepsza lustrzanka z fajnym obiektywem nie zrobi ładnego zdjęcia sama.

Racja, pytanie tylko, czy kompakcik zrobi ? :D
_________________
 
 
 
Ewelina 
wesoła rodzinka



Mój labrador: Yoko
Suczka urodziła się:
25.05.2007

Mój labrador: Serdusia
Suczka urodziła się:
01.09.2015

Suczka urodziła się:
Wiek: 37
Dołączyła: 17 Kwi 2009
Posty: 25663
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 13-03-2012, 13:06   

Nikaaa napisał/a:
Ewelina, wow, te portrety sa imponujące..
Chociaż mi się mimo wszystko wydaje, że cięzej sie fotgrafuje czarnego psa.
a wcale nie zaraz udowodnie :)
_________________


 
 
 
Nikaaa 
Nika i Chudolab :)



Mój labrador: Jesse (My Ebony Myst)
Suczka urodziła się:
08.09.2011

Wiek: 34
Dołączyła: 24 Lis 2011
Posty: 5659
Skąd: UK/Kraków
Wysłany: 13-03-2012, 13:09   

nata napisał/a:
Racja, pytanie tylko, czy kompakcik zrobi ?
Też nie ale jeśli nie widac różnicy to po co przepłacać? ;)

[ Dodano: 13-03-2012, 13:10 ]
Ewelina napisał/a:
a wcale nie zaraz udowodnie
Uparciuch :D Ale dobrze, ja musze zobaczyć na własne oczy, zeby sie przekonać :)
_________________

 
 
 
Ewelina 
wesoła rodzinka



Mój labrador: Yoko
Suczka urodziła się:
25.05.2007

Mój labrador: Serdusia
Suczka urodziła się:
01.09.2015

Suczka urodziła się:
Wiek: 37
Dołączyła: 17 Kwi 2009
Posty: 25663
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 13-03-2012, 13:13   

http://forum.labradory.or...=asc&start=1600 na tej stronie po pół rocznej zabawie z lustrem canonem 500d i obiektywem kitowym :) Zdjęcia w ruchu myślę, ze są ok :)
_________________


 
 
 
Almathea83 



Mój labrador: Moreno (Amor Sin Limite)
Pies urodził się:
08.09.2011

Wiek: 41
Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 6299
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13-03-2012, 13:23   

Nikaaa, spoko- po przeczytaniu argumentacji dziewczyn zaczynam się nakręcać na jakieś proste lusrto :D

Ewelina, te drugie zdjecia widzę, super są, jakie kolory żywe! Cudne zdjęcia ale to już po kilku latach pracy z lustrzankami :) na początku pewnie będzie cieżko..
_________________


Galeria Moreno: http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=6773 :-)
 
 
nata 
Natalia & Polina



Mój labrador: Pola
Suczka urodziła się:
27.03.2010

Wiek: 35
Dołączyła: 17 Maj 2010
Posty: 5230
Skąd: Pabianice
Wysłany: 13-03-2012, 13:24   

To ja pokażę jeszcze coś innego:

Fotki robione na trybie AUTO Canonem 500d z obiektywem kitowym




i w ruchu


I fotki robione kompaktem CANON IXUS 80IS też na trybie AUTO przy podobnej pogodzie:






:) Co kto woli - ja wolę dopłacić chociażby do samych kolorów :)
_________________
 
 
 
Bora 


Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 4631
Skąd: Polska
Wysłany: 13-03-2012, 15:11   

Ewelina napisał/a:
nie prawda ja miałam wcześniej canona 500d i zdjęcia robiłam super,
Ewelinko wrzuć tutaj proszę parę fotek robionych tym aparatem
Nikaaa napisał/a:
Ja wiem, że żeby zacząć robić dobre zdjęcia trzeba ich zrobić kilkadziesiąt tysięcy,

Ja zrobiłam 160tyś i nadal nie "czuję bluesa". Myślę, że warto pokazywać efekty swojej pracy innym i prosić o krytykę tych którzy się znają na rzeczy. Podpowiedzą wtedy, co robisz źle, co zmienić itd.

To ja coś wrzucę... robione zwykłą cyfrówką soniacza



'Można? Można :-P

[ Dodano: 13-03-2012, 15:22 ]
nata, a masz jakieś foty robione na manualu mniej wiecej dla porównania ?
 
 
nata 
Natalia & Polina



Mój labrador: Pola
Suczka urodziła się:
27.03.2010

Wiek: 35
Dołączyła: 17 Maj 2010
Posty: 5230
Skąd: Pabianice
Wysłany: 13-03-2012, 15:28   

Bora napisał/a:
a masz jakieś foty robione na manualu mniej wiecej dla porównania ?

Na Canonie niestety nie robiłam na manualu. Na swoim Soniaku (alpha 350) robię cały czas na manualu - fotki w naszej galerii ;-) Też nie wiem czy dobre, bo fotografem nie jestem i robie na oko :D

Bora, śliczne te fotki ;-) Jednak to też nie jest przecież zwykły kompakcik, prawda? A jak sie sprawuje w gorszej pogodzie/ciemniejszym otoczeniu? Dla mnie to jest zawsze wyzwanie :confused:

Bora napisał/a:
Myślę, że warto pokazywać efekty swojej pracy innym i prosić o krytykę tych którzy się znają na rzeczy. Podpowiedzą wtedy, co robisz źle, co zmienić itd.

Popieram :)
_________________
 
 
 
siulentas 



Mój labrador: Walley (Fallend Franklin)
Pies urodził się:
09.02.2011

Mój labrador: Honey (Hiraethog Rose Honey)
Suczka urodziła się:
25.05.2011

Pies urodził się:
Wiek: 38
Dołączyła: 07 Kwi 2011
Posty: 2222
Skąd: UK/Kwidzyn
Wysłany: 13-03-2012, 15:35   

ja mam lumixa jest to niby kompakt ale lustrzanka cyfrowa z fajnymi bajerami i mozna sporo nia zrobic :) generalnie molabym sobie pozwolic na canona nikona czy sony ale dla mnie lajka absolutnie nie jest to potrzebne. chcialam aparat ktory bedzie robil fajne zdjecia ale wiadomo jak ktos nie ma do tego reki to cena i jakosc aparatu nic tu nie pomoze :-P czasem zdjecia wychodza fajne innym razem mniej ale dla amatora uwazam ze sprzet jest super i za niewygorowana cene.
ponizej dla przykladu dodam zdjecia wykonane przez mojego brata ktory uzywa o kilka klas gorszej hybrydy lumixa ale jak czlowiek wie jak wykorzystac aparat i jego mozliwosci to cena i klasa aparatu tak naprawde nie ma wielkiego znaczenia.

moj brat uwielbia robale dlatego cyka im wiecznie foty :-P robi roznorodne zdjecia ale najbardziej fascynuje go makrofotografia wlasnie jak ta zaprezentowana powyzej :)
do dobrego zdjecia trzeba miec pojecie jak dobrac tlo i jak wykorzystac warunki otoczenia a nie kazdy to potrafi wiec dla amatora lumix to super rozwiazanie i podobne zdanie wobec mnie przetoczyl wlasciciel forumowej miszy zawodowy fotograf i ja sie z nim zgadzam bo dla takiego lajka jak ja taki sprzeciar jest jak najbardziej wlasciwy
_________________
moje ciacha zapraszaja http://forum.labradory.or...5505&start=1380
 
 
 
Bora 


Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 4631
Skąd: Polska
Wysłany: 13-03-2012, 15:37   

nata napisał/a:
A jak sie sprawuje w gorszej pogodzie/ciemniejszym otoczeniu? Dla mnie to jest zawsze wyzwanie :confused:

Niestety kiepsko. Obiektyw w tym aparacie jest ciemny. Jeśli można wydłużyć czas to jeszcze zdjęcia wychodzą znośne, natomiast te w ruchu niewiele się różnią od zdjęć robionych zwykłą małpką. Mogę pokazać, ale wierz mi nie ma co oglądać ;D

To robione w szare wczesne popołudnie w mieszkaniu. I widać już ziarno i kiepskie kolory.

Mam mało zdjęć w sieci bo niestety nie mam sie czym pochwalić.


Tu zdjęcie w ruchu, bardzo dobre warunki oświetleniowe ale ciężko było doświetlić prawą stronę psa - stąd czarna plama.

nata napisał/a:
fotki w naszej galerii

Idę sprawdzić.

[ Dodano: 13-03-2012, 15:38 ]
siulentas napisał/a:
jak ktos nie ma do tego reki to cena i jakosc aparatu nic tu nie pomoze
Tak, zgadam się z tym stwierdzeniem
 
 
nata 
Natalia & Polina



Mój labrador: Pola
Suczka urodziła się:
27.03.2010

Wiek: 35
Dołączyła: 17 Maj 2010
Posty: 5230
Skąd: Pabianice
Wysłany: 13-03-2012, 15:42   

Bora, a mi tam się podobają Twoje zdjęcia :) Ja nie doszukuję się gdzie co jest nie tak, bo zwyczajnie się nie znam - mi zdjęcie ma się po prostu podobać i cieszyć oko ;-) Czy to wyjdzie lustrem czy hybrydą, obojętne. Choc osobiście nie potrafiłabym tak ustawić kompaktu żeby wyszły takie zdjęcia jak z lustrzanki - stąd też stawiam bardziej na te drugie
_________________
 
 
 
Bora 


Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 4631
Skąd: Polska
Wysłany: 13-03-2012, 15:47   

nata napisał/a:
Choc osobiście nie potrafiłabym tak ustawić kompaktu żeby wyszły takie zdjęcia jak z lustrzanki - stąd też stawiam bardziej na te drugie

To ja mam problem z lustrzanką, za duża tam tego wszystkiego i ciężko mi to ogarnąć. siulentas, pierwsze zdjęcie niesamowite. Ostre jak żyleta.
 
 
nata 
Natalia & Polina



Mój labrador: Pola
Suczka urodziła się:
27.03.2010

Wiek: 35
Dołączyła: 17 Maj 2010
Posty: 5230
Skąd: Pabianice
Wysłany: 13-03-2012, 15:51   

Bora napisał/a:
To ja mam problem z lustrzanką, za duża tam tego wszystkiego i ciężko mi to ogarnąć.

To najlepiej gdyby Almathea83, wzięła do łapki jeden i drugi i popróbowała z którym czuje się lepiej :D Może ktoś ze znajomych ma i da popróbować? :)
_________________
 
 
 
Bora 


Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 4631
Skąd: Polska
Wysłany: 13-03-2012, 15:53   

Myślę że tak będzie najlepiej, poza tym trzeba też sprawdzić co lepiej w dłoni leży, ile waży itd. czy rozmieszczenie guziczków pasuje... takie niuanse a czasem dość istotne.


a i tak sobie pomyślałam jeszcze. Taką hybrydą można też robić filmy w jakości HD. Tą funkcję mają też lepsze lustrzanki. Czasem to sie przydaje.
 
 
Nikaaa 
Nika i Chudolab :)



Mój labrador: Jesse (My Ebony Myst)
Suczka urodziła się:
08.09.2011

Wiek: 34
Dołączyła: 24 Lis 2011
Posty: 5659
Skąd: UK/Kraków
Wysłany: 13-03-2012, 16:26   

Bora, wow, świetne te foty! Szczególnie, ze Twoja sucz jest czarna a to nasza największa zmora bo zazwyczaj wychodzi jak wielka czarna plama..
Jeśli robisz takie zdjęcia cyfrówką to ja uważam, że lustrzanka to wyrzucanie kasy w błoto bo jak już wcześniej napisałam żaden aparat sam zdjęć nie robi i jeśli można zrobić tak samo ładne zdjęcia tym i tym to po co przepłacać?
_________________

 
 
 
Bora 


Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 4631
Skąd: Polska
Wysłany: 13-03-2012, 16:56   

Nikaaa, masz pewnie sporo racji, jednak taka hybryda nie pozwala się rozwijać i ma pewne (dość spore) ograniczenia.
Mi taki aparat na daną chwilę wystarcza i nie żałuję, że nie kupiłam lustrzanki, powiem więcej cieszę się że kupiłam tego soniacza bo przekonałam się że fotografia dla mnie to taka bardziej odskocznia od życia codziennego a nie prawdziwe hobby, któremu mogłabym poświęcić swój czas i pieniądze. Moje zdjęcia to bardziej pstryki niż prawdziwe i przemyślane ujęcia.
 
 
Nikaaa 
Nika i Chudolab :)



Mój labrador: Jesse (My Ebony Myst)
Suczka urodziła się:
08.09.2011

Wiek: 34
Dołączyła: 24 Lis 2011
Posty: 5659
Skąd: UK/Kraków
Wysłany: 13-03-2012, 17:01   

Bora, tak, dlatego uważam, że jeżeli ktoś chce apart, zeby robić ładne zdjęcia swojemu psu to nie musi wcale kupowac lustrzanki za 3tys. Jeżeli opanujesz dobrze taką cyfrówkę hybrydową możesz robić super fotki co widać na Twoim przykładzie. Bo na moim widać, że nawet lustrzanką nie zrobisz fajnych zdjęć ;)

Dlatego Almathea83 musi sie sama zastanowić czego oczekuje od aparatu i tak naprawdę do czego będzie go używać i ile czasu i chęci będzie mieć na naukę.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź