Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tenshii
12-08-2011, 11:14
wyjazd z psem za granicę
Autor Wiadomość
annap
[Usunięty]

Wysłany: 13-08-2008, 19:05   wyjazd z psem za granicę

czy wyjeżdżając z psem za granicę musze mieć dla niego jakieś dokumenty? i gdzie ewentualnie mogę je "zdobyć"? :-o
 
 
Goha_lab
[Usunięty]

Wysłany: 13-08-2008, 19:14   

Trzeba mieć paszport i zachipować psa a w niektórych krajach trzeba przejść kwarantannę.
 
 
AnTrOpKa 



Mój labrador: Hexa
Suczka urodziła się:
18.03.2007

Wiek: 36
Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 6578
Skąd: Szczecin
Wysłany: 13-08-2008, 19:24   

annap, musisz iśc do swojego lekarza weterynarii i dowiedzieć w której lecznicy można wyrobić paszport :) Wyrabiasz paszport (ok 53zł) i od razu przy tym czipują Ci psa (u nas to darmowe, nie wiem jak u Was). W zależności od kraju, do jakiego chcesz z piesem jechać lekarz weterynarii wie (lub sprawdza) jakie kraj stawia wymagania. W większości jest tak, że na 48h przed wyjazdem pies musi mieć zrobione badanie kliniczne (24zł) i musi to zostać wpisane w paszport. Szczepienie na wściekliznę musi być ważne, pies musi być odrobaczony i zabezpieczony przed kleszczami i pchłami w postaci spot-on (np Frontline). I TO WSZYSTKO MUSI BYĆ WPISANE W PASZPORT! Książeczka się nie liczy, można ją wyrzucić, bo od momentu wyrobienia paszportu wszystko sie tam wpisuje :)
Niektóre kraje wymagają robienia badania krwi na obecność przeciwciał.
To chyba tyle ;]
_________________
 
 
 
Goha_lab
[Usunięty]

Wysłany: 13-08-2008, 19:25   

Do Anglii jest jeszcze kwarantanna 6 miesięcy ;]
 
 
AnTrOpKa 



Mój labrador: Hexa
Suczka urodziła się:
18.03.2007

Wiek: 36
Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 6578
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14-08-2008, 01:31   

Goha_lab, wydaje mi się, że już nie. Tylko ten test krwi na obecność przeciwciał. Ale nie jestem pewna. Jak się dowiem to napiszę.
_________________
 
 
 
Goha_lab
[Usunięty]

Wysłany: 14-08-2008, 12:41   

No to chyba że teraz przepisy zmienili. Bo jeszcze 2 miesiące temu trzeba było kwarantannę przechodzić ;]
 
 
AniaCz. 



Mój labrador: Negra
Suczka urodziła się:
23.02.2005

Wiek: 43
Dołączyła: 09 Lut 2008
Posty: 1542
Skąd: Londyn
Wysłany: 14-08-2008, 14:34   

AnTrOpKa, kwarantanna w Anglii nadal obowiazuje. Po pobraniu krwi na obecnosc przeciwcial na wscieklizne 6 miesiecy czekania!
 
 
Tsunami 
HODOWLA Wildfriends



Mój labrador: Tsunami, Joy
Suczka urodziła się:
07.07.2007; 20.03.2009

Suczka urodziła się:
Wiek: 36
Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 1371
Skąd: Kraków
Wysłany: 15-08-2008, 01:11   

AniaCz. napisał/a:
AnTrOpKa, kwarantanna w Anglii nadal obowiazuje. Po pobraniu krwi na obecnosc przeciwcial na wscieklizne 6 miesiecy czekania!


Dokładnie tak. Tsucha ma to już za sobą. Podczas kwarantanny pies nie może być wywieziony poza kraje UE. Na 24 h przed przekroczeniem granicy należy podać tabletkę na odrobaczenie. Ważne jest regularne szczepienie na wściekliznę - nawet dzień spóźnienia unieważnia badania.
_________________
 
 
gwiazdka 
Anetka i Zarusia :*



Mój labrador: Zara
Suczka urodziła się:
01.02.2008

Wiek: 39
Dołączyła: 21 Paź 2008
Posty: 1771
Skąd: Wrocław
Wysłany: 21-10-2008, 22:48   

hej :) jestem tu nowa i jeszcze za bardzo nie wiem o co kaman... ale jeśli chodzi o takie sprawy jak wyjazd za granice.. to jesli ktos chce cos wiedziec.. to moge powiedziec ;) bo ja z moim labkiem mieszkamy w Anglii...pozdrawiam
_________________
Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam gdzie po śmierci idą one... ;)
 
 
SzySzka 



Mój labrador: Pestka
Suczka urodziła się:
12.11.2009

Wiek: 38
Dołączyła: 03 Mar 2010
Posty: 389
Skąd: Zielona Góra/Norway
Wysłany: 23-06-2010, 19:57   

Przepraszam, że odnowię stary temat.

Planuję wyjazd do Norwegii, chciałam zabrać ze sobą Pestkę. Szczerze - przeraziłam się tym czekaniem całym i kwarantanną. Na innym forum przeczytałam o badaniach przeciwciał, kwarantannie, wymogach przewożenia psa do Norwegi. W/w postach widzę to samo - moje pytanie brzmi, gdzie mogę oprócz tych Puław zrobić badania? Dostępne są jeszcze gdziekolwiek indziej?

Ja dokładnie nie wiem kiedy tam pojadę, wszystko rozegra się w paru miesiącach gdybym zaczęła już procedurę całą załatwiać...to mogę pojechać później po badaniach, które już będę miała w ręce. Czy na nowo będę musiała kwarantanne odczekiwać?
Przykład: Zrobię badania - przeczekam tą kwarantanne w PL z nią (np. 5-6 mc) następnie pojadę później, niż dostanę wynik badania, czy to dalej obowiązuje?

Przyznam, że się stresuję bo przeczytałam artykuł, że mężczyźnie Polakowi uśpili psa na promie, bo spóźnił się lekko z badaniami ;//// A ja nie chciałabym przeżyć takiego horroru.
 
 
AniaCz. 



Mój labrador: Negra
Suczka urodziła się:
23.02.2005

Wiek: 43
Dołączyła: 09 Lut 2008
Posty: 1542
Skąd: Londyn
Wysłany: 24-06-2010, 09:27   

SzySzka, oto kolejnosc:
1. czip+paszport
2. szczepienie na wscieklizne
3. min 30 dni po szczepieniu badania na przeciwciala (jedni wysylaja do Pulaw, drudzy do Niemiec). To wszystko zalatwia twoj wet wiec jesli nie chcesz do Pulaw to najpierw zapytaj go gdzie wysylaja.
4. Od daty pobrania krwi 6 miesiecy kwarantanny i ani dnia krocej. W innym przypadku twoj pies zostanie ZAMKNIETY W KLATCE NA GRANICY DO ZAKONCZENIA KWARANTANNY, a ty slono za to zaplacisz.
5. Nie wiem jak jest jadac do Norwegii, ale na 24-48 godz przed przekroczeniem granicy Anglii pies musi byc odrobaczony i podany srodek na kleszcze i pchly np. frontline. W paszporcie jest rowniez tabelka ze pies zdolny do podrozy to tez musi byc podpisane przez weta.To wszystko musi byc wpisane w paszport i podpisane przez uprawnionego weta.
Badania na przeciwciala sa wazne przez cale zycie pod warunkiem, ze szczepisz psa regularnie na wscieklizne przed uplywem daty poprzedniego. Nie mozesz sie spoznic nawet jednego dnia, poniewaz bedziesz musiala zaczynac badanie na przeciwciala +kwarantanne od poczatku.
Ps. Zapomnialabym, ze cala procedure paszportowa musi robic wet, ktory jest na liscie lekarzy do tego uprawnionych. Latwo to sprawdzic, wystarczy wpisac w google weci uprawnieni do wydawania paszportow.
W razie jakichkolwiek pytan pisz, jak bede potrafila to odpowiem.
Pozdrawiam :)
 
 
SzySzka 



Mój labrador: Pestka
Suczka urodziła się:
12.11.2009

Wiek: 38
Dołączyła: 03 Mar 2010
Posty: 389
Skąd: Zielona Góra/Norway
Wysłany: 24-06-2010, 14:21   

AniaCz.,

Dziękuję Ci za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie - moja Pesia miała już szczepienie na wściekliznę ... i co teraz? Można zaszczepić psa jeszcze raz? Miała je bodajże hmmm... luty? moze marzec - nie pamiętam teraz. Papiery załatwiać będę prawdopodobnie w tym mc, paszport wszczepię chip itp itd. Tylko mam jeszcze pytanie - wiem, że to napisałaś, ale chce dobrze zrozumieć i się upewnić:

Po pobraniu krwi - 6 mc kwarantanny przechodzi Pesia (fakt, że nie wiem co oznacza ta kwarantanna w przypadku psa? - na pewno brak wyjazdu gdziekolwiek za granicę tak wyczytałam). I teraz ...jadę z nią np za 8 mc (albo i w przyszłości dłuższej) i co wtedy? Liczy się ta kwarantanna, czy muszę konkretnie wyjechać z Polski szóstego miesiąca - bądź maksymalnie po upływie 6 miesięcy i 2-4 dni w związku z odrobaczeniem? Przepraszam - ale muszę być pewna, żeby mi psa nie uśpili, czy nie zabrali.

W Norwegii też obowiązuje prawo odrobaczenia psa.
 
 
AniaCz. 



Mój labrador: Negra
Suczka urodziła się:
23.02.2005

Wiek: 43
Dołączyła: 09 Lut 2008
Posty: 1542
Skąd: Londyn
Wysłany: 24-06-2010, 15:06   

SzySzka napisał/a:
Po pobraniu krwi - 6 mc kwarantanny przechodzi Pesia (fakt, że nie wiem co oznacza ta kwarantanna w przypadku psa? - na pewno brak wyjazdu gdziekolwiek za granicę tak wyczytałam). I teraz ...jadę z nią np za 8 mc (albo i w przyszłości dłuższej) i co wtedy? Liczy się ta kwarantanna, czy muszę konkretnie wyjechać z Polski szóstego miesiąca - bądź maksymalnie po upływie 6 miesięcy i 2-4 dni w związku z odrobaczeniem? Przepraszam - ale muszę być pewna, żeby mi psa nie uśpili, czy nie zabrali.

W Norwegii też obowiązuje prawo odrobaczenia psa.

Po kolei
Jesli twoj pies byl juz szczepiony to po wszczepieniu czipa nalezy powtorzyc szczepienie(nic jej nie bedzie).
Kwarantanna polega na tym, ze w tym okresie pies nie moze opuszczac kraju i tyle.
Po uplywie 6 miesiecy mozesz wyjechac kiedy tylko chcesz. Jesli jednak bedzie to dopiero za rok to MUSISZ KONIECZNIE dopilnowac daty nastepnego szczepienie. czyli np. twoja sunia byla szczepiona 20.02.2010 to musisz ja zaszczepic do 20 lutego 2011, gdyz szczepienie na wscieklizne w polsce wazne jest tylko rok. Nie wolno ci spoznic sie nawet jednego dnia poniewaz od nowa bedziesz musiala pobrac krew, a pies bedzie musial przechodzic kwarantanne. Jezeli dotrzymasz terminu szczepienia badanie na przeciwciala jest wazne przez cale zycie psa i mozesz z nim podrozowac do woli.
Jesli chodzi o odrobaczenie i preparat na kleszcze nalezy go podac 24-48 godz przed przekroczeniem granicy kraju docelowego czyli w twoim przypadku Norwegii.
Mam nadzieje, ze wyjasnilam procedure w miare jasno. jakby co to pytaj. :)
 
 
SzySzka 



Mój labrador: Pestka
Suczka urodziła się:
12.11.2009

Wiek: 38
Dołączyła: 03 Mar 2010
Posty: 389
Skąd: Zielona Góra/Norway
Wysłany: 24-06-2010, 22:22   

AniaCz.,

Dziękuję Ci bardzo. Wyjaśniłaś w 100%. Teraz czekają wydatki - no i cala procedura. Czekam na wypłatę na koncie - lecę do weterynarza moją paszportować i chipować :D Obym nie musiała jej zostawiać tutaj - bo nie wiem co z nią zrobię ;/ U rodziców jest suńka druga moja, ale nie przepada za Pestką, ustawia ją i nic nie daje. A rodzice już też nie te lata, żeby 25 kg (na razie) na smyczy prowadzić ;/

[ Dodano: Pon 28 Cze, 2010 ]
AniaCz.,

Jednak wyjazd do Norwegii jest inaczej traktowany jak wyjazdy do UK, czy Irlandii. Wprowadzono mnie też w błąd na forum Norweskim... pies nie musi odbywać kwarantanny :)

" ... Muszą zostać poddane badaniu w kierunku określenia efektywności szczepienia przeciwko wściekliźnie (za pozytywny wynik badania uznaje się uzyskanie miana przeciwciał neutralizujących wynoszącego co najmniej 0,5 IU/ml). Badanie musi zostać przeprowadzone w laboratorium zatwierdzonym przez Unię Europejską (lista zatwierdzonych laboratoriów jest zamieszczona w Decyzji Komisji 2004/693/WE) na próbce krwi pobranej na 120 do 365 dni po ostatnim szczepieniu przeciwko wściekliźnie (próbki pobrane przed upływem 120 dni od ostatniego szczepienia nie są ważne). Badanie nie musi być powtarzane w przypadku zwierzęcia, które było następnie regularnie szczepione przeciwko wściekliźnie (bez żadnych przerw
w kalendarzu szczepień wymaganym przez laboratorium producenta szczepionki)..."

Nie wiem czemu ludzie pisali tak na forum Norweskim - może im się coś pomyliło. Pesia zaczipowana i paszport już ma - czekamy te 120 dni żeby pobrać próbkę, a później już heja... :)

A jakby ktoś chcial poczytać to tutaj link do *.doc: http://www.wetgiw.gov.pl/...ka_Norwegia.doc

A tutaj link do wyboru wywozu psa w krajach Uni Europejskiej jak również tych które nie są:

http://www.wetgiw.gov.pl/...=28&kat_id=3863
 
 
nieustraszony 



Mój labrador: Rufus
Pies urodził się:
10.02.2009

Wiek: 41
Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 41
Skąd: Żywiec
Wysłany: 09-07-2010, 12:13   

Myślę o wakacjach na Węgrzech i chcę zabrać Rufiego. Może ktoś z Was był i wie czy nie ma dodatkowych przeszkód jeżeli chodzi o ten kraj. Za wszystkie informacje bardzo dziękuje.
_________________
jarekkus@wp.pl
 
 
SzySzka 



Mój labrador: Pestka
Suczka urodziła się:
12.11.2009

Wiek: 38
Dołączyła: 03 Mar 2010
Posty: 389
Skąd: Zielona Góra/Norway
Wysłany: 15-07-2010, 08:49   

nieustraszony,

W/w link... możesz sobie zobaczyć, tam są kraje w UE i nie w UE. Wiadomości są sprawdzone...
 
 
Silatan-Lira 



Mój labrador: Lira
Suczka urodziła się:
8.02.2010

Mój labrador: Salsa (Cactus Juice Saussurea)
Suczka urodziła się:
8.09.2012

Wiek: 33
Dołączyła: 01 Cze 2010
Posty: 358
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-08-2010, 08:22   

Informacja dla wszystkich wycieczkowiczów zagranicznych:

Algieria- potrzebne tylko szczepienie na wściekliznę
Niemcy-potrzebne tylko szczepienie na wściekliznę
Andora-świadectwo zdrowia, szczepienie
Argentyna-świadectwo zdrowia, szczepienie
Australia- nic nie jest potrzebne
Austria-świadectwo zdrowia, szczepienie
Belgia-świadectwo zdrowia, szczepienie
Brazylia-świadectwo zdrowia, szczepienie
Bułgaria-świadectwo zdrowia, szczepienie
Kanada-świadectwo zdrowia, szczepienie, kwarantanna 1 mies
Dania-kwarantanna 4 mies.
Irlandia-kwarantanna 6 mies.
Egipt-świadectwo zdrowia, badanie na granicy
Hiszpania-świadectwo zdrowia, szczepienie
Finlandia-kwarantanna 4 mies.
W. Brytania-kwarantanna 6 mies.
Grecja-świadectwo zdrowia, szczepienie,badanie stanu zdrowia na granicy.
Węgry-świadectwo zdrowia, szczepienie
Izrael-świadectwo zdrowia, szczepienie
Włochy-świadectwo zdrowia, szczepienie
Liban-świadectwo zdrowia, szczepienie
Luksemburg-świadectwo zdrowia, szczepienie
Maroko-świadectwo zdrowia, szczepienie
Meksyk-świadectwo zdrowia, szczepienie
Norwegia-kwarantanna 4 mies.
Holandia-świadectwo zdrowia, szczepienie
Polska-świadectwo zdrowia, szczepienie
Portugalia-świadectwo zdrowia, szczepienie
Rumunia-świadectwo zdrowia, szczepienie
Szwecja-kwarantanna 4 mies., badanie stanu zdrowia na granicy.
Szwajcaria-szczepienie
Tunis-świadectwo zdrowia, szczepienie
Turcja-świadectwo zdrowia, szczepienie
Rosja-świadectwo zdrowia
USA-świadectwo zdrowia, szczepienie,badanie stanu zdrowia na granicy
Jugosławia-świadectwo zdrowia

Dodatkowo wcześniej wspomniany paszport. Informacje od weterynarza. Może kiedyś się komuś przyda :D
_________________
PitaPata Dog tickers
PitaPata Dog tickers
 
 
 
SzySzka 



Mój labrador: Pestka
Suczka urodziła się:
12.11.2009

Wiek: 38
Dołączyła: 03 Mar 2010
Posty: 389
Skąd: Zielona Góra/Norway
Wysłany: 08-10-2010, 12:17   

Silatan-Lira,

Wszyscy podziękują pewnie :)

Ja jestem na 4 mc kwarantannie ... 29 października pobieramy krew, mam już dość czekania - bo ja z psem tu a mój partner już tam (Norwegia).
 
 
mibec 



Mój labrador: Prezes Barney (Miners Master)
Pies urodził się:
19.01.2010 - 26.11.2019

Mój labrador: Princess Shelby (Eromdop Maria to Amegilla)
Suczka urodziła się:
01.01.2013

Mój labrador: Princess Ellie (Amegilla Eleanor Alfacute)
Suczka urodziła się:
14.01.2015

Wiek: 46
Dołączyła: 29 Kwi 2010
Posty: 14690
Skąd: Telford UK
Wysłany: 08-10-2010, 12:28   

SzySzka, to trzymam kciuki, zeby badanie wyszlo dobrze i zebyscie szybciutko byli razem :) .
Barney nie wykazal dosc przeciwcial, wiec nie pojedzie z nami na nasz slub :(
_________________
Waniliowo-hebanowa Galeria
PitaPata Dog tickers PitaPata Dog tickersPitaPata Dog tickers
 
 
 
SzySzka 



Mój labrador: Pestka
Suczka urodziła się:
12.11.2009

Wiek: 38
Dołączyła: 03 Mar 2010
Posty: 389
Skąd: Zielona Góra/Norway
Wysłany: 08-10-2010, 12:48   

mibec,

Czyli "te" przypadki się jednak zdarzają, że psiak nie wytwarza w normie przeciwciał. Ja się strasznie boje :( Bo naprawdę nie wiem co wtedy zrobię z psem, nie mam gdzie go zostawiać na kolejne 4 mc kwarantanny :< A jeżeli np po 2 razie znowu by nie wytworzyła - to już nigdy na teren Norwegii nie może wjechać ;/

Mieliśmy straszny problem ze znalezieniem mieszkania z psem, ale w końcu się udało i mamy nowiutkie wybudowane w 2010 (niezamieszkałe jeszcze)...ale jeżeli teraz wyjdzie coś nie tak - to na miejscu się zaszlachtuje (to będzie tragedia i naprawdę duża tragedia) ...albo... przemycę ją za granicę z nadzieją, że nikt nie złapie :(

A wyjechać muszę - nie mam wyboru, ani inny możliwości ;/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź