Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AnIeLa
02-10-2012, 16:51
Książki o rasie
Autor Wiadomość
beatrix 
beatrix


Mój labrador: Rafa
Suczka urodziła się:
19.02.2012

Wiek: 38
Dołączyła: 07 Maj 2012
Posty: 154
Skąd: osjaków
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 20-05-2012, 12:40   

sama tez mialam okazje poznac pana J.Gałuszkę.mielismy wyklad pt więź z psem,moim zdaniem facetjest ok,tj kazdy lubi sie pochwalic ale też ma sporą wiedzę
dominika polecam pozytywne szkolenie psów b.waldoch oraz wszystkie ksiażki bruce fogle.
ogolnie tresci w ksiązkach czesto sie powtarzają..super jest też książka Doroty Sumińskiej ,,Szczęśliwy pies'',czy Przesadnik kynologiczny(ze spanielami na okladce), o psach ogolnie mam 20pozycji:)
_________________
beatrix
 
 
dominika92 



Mój labrador: Demi Z Grodu hrabiego Malmesbury
Suczka urodziła się:
04.2005

Mój labrador: Hela Błotna Sadzawka
Suczka urodziła się:
7.10.2010

Wiek: 32
Dołączyła: 19 Mar 2011
Posty: 3474
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-05-2012, 12:59   

beatrix, nie wiem czemu do mnie się zwróciłaś, bo ja nie pytałam o książki :)
a B. Waldoch czytałam fragmentami w necie..bo jednak wolę mieć wersję drukowaną :)
_________________
- FANPAGE ANIOŁKA I DIABŁA
 
 
 
Karoola 



Mój labrador: Browni
Pies urodził się:
02.02.2003

Wiek: 29
Dołączyła: 19 Sie 2009
Posty: 3802
Skąd: Sosnowiec/Warszawa
Wysłany: 20-05-2012, 17:49   

dominika92, dlatego ją sobie wydrukowałam :D Bo też na początku znalazłam w necie, poczytałam i uznałam, że fajne :-P

A wracając do klikera - jest bardzo dokładny i precyzyjny, to jego główna przewaga nad zaznaczaniem głosem - bo nagrodę (dobry pies, smakołyk czy zabawka) i tak daje się później. Przydatne jest to, kiedy uczysz psa czegoś bardzo dokładnego, może nie siad, ale targetowanie na przykład wymaga więcej precyzji.
A poza tym: KSZTAŁTOWANIE, podstawowa technika "klikerowa" - ciężko to zrobić samym głosem...
_________________
Pozdrawiamy, Karolina, Browni i pinczeropodobny Emil
 
 
 
dominika92 



Mój labrador: Demi Z Grodu hrabiego Malmesbury
Suczka urodziła się:
04.2005

Mój labrador: Hela Błotna Sadzawka
Suczka urodziła się:
7.10.2010

Wiek: 32
Dołączyła: 19 Mar 2011
Posty: 3474
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-05-2012, 20:02   

Karoola, haha, o tym nie pomyślałam, by wydrukować..może to jakaś myśl jest, bo aktualnie nie mam kasy, żeby sobie zamówić. :D
_________________
- FANPAGE ANIOŁKA I DIABŁA
 
 
 
beatrix 
beatrix


Mój labrador: Rafa
Suczka urodziła się:
19.02.2012

Wiek: 38
Dołączyła: 07 Maj 2012
Posty: 154
Skąd: osjaków
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 20-05-2012, 22:50   

hej ja tez jestem za klikerem,nabylam i bylam na takim szkoleniu,super sprawa.bylam akurat bez psa ale jako obserwatorka(patrzac z boku)tez sie to inaczej odbiera.poza tym pytalam:jak pies juz dobrze opanuje siadanie zamiast klikniecia,po utrwaleniu rzucamy komendę oraz coraz rzadziej nagradzamy..nie klikamy 12 lat za kazdym razem kiedy pies coś dobrze zrobil...:) klikamy jak pies kladzie pope na ziemii (wazny jest refleks)a pozniej jak juz pies ma to wycwiczone zamiast klik mowimy siad)
aha nagroda to jest albo smakołyk albo zabawa albo poglaskanie w stylu dobry,madry pies.klik to taki sygnal naprowadzajacy ,wyłapujący(zauwazymy ze pies sie kladzie,klik smakolyk-takie zachowanie jest ok i powtarzamy..pies musi sie domyslec o co nam chodzi.w metodzie klikerowej nie uzywamy słow.ta metoda tresowane sa zwierzeta do filmów itd.dzieki klikerowi ksztaltujemy nowe zachowania.metoda małych kroczków,zagradzamy kazdy dobry ruch (jak np,chcemy by pies wlaczyl swiatlo nagradzamy juz samo dążenie w kierunku włacznika,pies musi zapracowac na smakolyk jak zrobi cos genialnego wtedy dajemy jackpot(nagrode specjalną kilka smakolyków po koleia nie na raz)jestem na tak :-P

[ Dodano: 20-05-2012, 22:52 ]
karola tj napisalas ale metody sa 3:ów ksztatowanie ,naprowadzanie i wyłapywanie.dobranoc
_________________
beatrix
 
 
Karoola 



Mój labrador: Browni
Pies urodził się:
02.02.2003

Wiek: 29
Dołączyła: 19 Sie 2009
Posty: 3802
Skąd: Sosnowiec/Warszawa
Wysłany: 23-05-2012, 21:14   

beatrix, tak, znam te metody ;) Chodziło mi tzw. klikerowe myślenie, kombinowanie co zrobić itp - kwintesencja klikera - czyli właśnie kształtowanie.
_________________
Pozdrawiamy, Karolina, Browni i pinczeropodobny Emil
 
 
 
Wredka 


Wiek: 32
Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 22
Skąd: Nibylandia
Wysłany: 26-05-2012, 23:14   

Witajcie.
Czy możecie polecić jakąś ksiązkę w szkoleniu szczeniaków coś w stylu krok po kroku, od czego zacząć itd.
_________________
Pozdrawiamy, Ania i Mila :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź