Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Straż Miejska ...
Autor Wiadomość
tenshii 
Ania & labradość



Mój labrador: Teyla
Suczka urodziła się:
30.09.2009

Mój labrador: Fido
Pies urodził się:
15.06.2009

Mój labrador: Daisy [*]
Suczka urodziła się:
20.06.2007 - 26.10.2009

Wiek: 38
Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 8525
Skąd: Wrocław
Wysłany: 03-04-2012, 20:37   Straż Miejska ...

Czy macie jakieś doświadczenia związane ze Strażą Miejską?

Ja dziś miałam pierwsze z nimi spotkanie i.... wolę tego nie komentować bo złamałabym regulamin.

Poszliśmy z naszymi psami na spacer, porzucać piłeczkę itd. W pobliżu naszego domu jest łąka, nieogrodzona, zaniedbana, zwykła duża łąka, gdzie nie widać żywej duszy. CELOWO nie poszliśmy do parku czy w inne miejsce.
Spuściliśmy psy i spacerowaliśmy w głąb łąki. Na końcu łąki stał barak, resztki jakiegoś kurnika, a przy nich dwa puszczone luzem kundelki (jeden dość duży) i ani kawałka właściciela. Psy zaczęły na siebie burczeć i prawie się pogryzły. Pies zaatakował również mojego Pawła, warczał i widać było, że powinniśmy się oddalić. Tak też zrobiliśmy. Pies na szczęście nie poszedł za nami, więc pozostaliśmy w innym rejonie łąki, który widać z chodnika i ulicy; nadal jednak byliśmy dość daleko od tego miejsca - po prostu było widać dwie biszkoptowe plamy biegające po trawie.
Podczas czesania jednego z psów podeszła do nas para strażników, poinformowała nas, że psy spuszczone ze smyczy mają mieć kaganiec, i ukarała nas mandatem. I tu wszystko jest ok - zgodnie z prawem dostaliśmy mandat, zapłacimy go i nie mamy pretensji, choć jak już pisałam CELOWO wybraliśmy bardzo odludne miejsce.
W trakcie rozmowy ze strażnikami wspomniałam o psach, które parę metrów dalej biegają luzem bez właściciela, zapytałam czy takimi zwierzętami też się interesują i czy przeprowadzą w tej sprawie interwencję. Potwierdzili i akurat w tym momencie jak na zawołanie pod barak podjechało auto a rozemocjonowane psy zaczęły witać tego kto przyjechał. Strażnicy udali się do tego człowieka lecz jak widzieliśmy nie wypisali mu mandatu. Człowiek ten na chwilę schował gdzieś psy, ale jak strażnicy odeszli parę kroków psy wybiegły szczekając, więc "przedstawiciele prawa" doskonale to widzieli, ale nie zainterweniowali.
Widzieli, że na nich czekamy, więc na siłę szukali wyjścia przez krzaki :beated: niestety im się nie udało, więc weszli do rowu :beated: i ledwo dając radę z niego wyjść. Potem skierowali się na zarośnięte nieużywane tory kolejowe :beated: wszystko aby nas ominąć.
Niestety im się to nie udało, ponieważ czekaliśmy na nich na chodniku przy wyjściu z torów. Widząc to robili komórką zdjęcia suchym badylom :beated: żenujące :beated:
Wychodząc skręcili w prawo czyli w przeciwnym do nas kierunku, ale ich zatrzymałam pytając co zostanie zrobione w sprawie tamtych psów, bo ja osobiście boję się tamtędy chodzić, a ponieważ teren jest nieogrodzony to psy mogą dotrzeć w każde miejsce i zrobić komuś krzywdę. Strażnik poinformował mnie, że będzie sprawę monitorował, a barak zostanie zlikwidowany do połowy maja. Odparłam, że do połowy maja te psy mogą pogryźć wielu ludzi, i dlaczego właściciel ich nie zamknie np w kojcu. Powiedzieli, że to nie był właściciel tylko człowiek, który rozbiera barak. Zapytałam zatem dlaczego on jako strażnik nie poprosił o kontakt do właściciela; odparł, ze właściciel sam się do niego zgłosi.
Nadal więc sugerowałam, że do tego czasu psy mogą wyrządzić komuś krzywdę. Odparł, że mam nie przesadzać, bo psy biegają po terenie niepublicznym, zapytałam więc dlaczego moje psy nie mogą biegać po TYM SAMYM terenie niepublicznym pod moją opieką. Zaczął sypać argumentami w postaci "to moja decyzja". Zapytałam go jeszcze dlaczego nie wezwał kogoś ze schroniska aby psy zabrać na czas ustalania kontaktu z ich właścicielem. Dostałam odpowiedź, że schronisko odławia tylko psy, które da się złapać, a tych się nie da. Poczułam się obrażona - ten pan najwyraźniej myślał, że jestem niepełnosprawna nie tylko fizycznie ale i umysłowo. Powiedziałam mu zatem, że schronisko po to jest aby odławiać takie psy i mają przeszkolonych ludzi, którzy wiedzą jak złapać uciekającego psa (poza tym te psy nie uciekają, wręcz podchodzą do człowieka warcząc).
Strażnik nadal wysuwał argument "to moja decyzja" więc powiedziałam mu, że najwyraźniej musiał się kogoś czepić, i wypadło na nas - ludzi z psami łagodnymi, słuchającymi się itd. Nie potrafi jednak wypełnić swoich obowiązków w stosunku do psów agresywnych i pozostawionych samym sobie.

Jesteśmy wściekli - nie za sam mandat, ale postawę strażników miejskich...

Ponadto nawet nie sprawdzili, czy nasze psy są szczepione :beated: a z tego co wiem maja taki obowiązek.

Ucieczki po torach i rowach z kobietą (bo druga przedstawicielka władz była kobietą) nie skomentuję :beated: :beated: :beated:

Dno i kilo mułu...

Mamy zamiar pociągnąć tą sprawę dalej...
_________________
They gave me a Labrador Retriever cause other Angels
were busy

Pies może być dowolnej rasy, pod warunkiem, że jest
to labrador
 
 
 
Andante
[Usunięty]

Wysłany: 04-04-2012, 06:34   

tenshii napisał/a:
Mamy zamiar pociągnąć tą sprawę dalej...

Też bym tak zrobiła. Mam nadzieję, ża macie zapisane nazwiska tych strażników?
 
 
donia457 



Mój labrador: (husky)RONA
13.01.1999-28.11.2008[*]

Mój labrador: Reda
Suczka urodziła się:
03,12,2010

Mój labrador: Bonnie
Suczka urodziła się:
10.04.2014

Wiek: 45
Dołączyła: 12 Mar 2011
Posty: 5265
Skąd: warszawa
Wysłany: 04-04-2012, 08:33   

mozna sie zalamac jak sie to czyta, :beated: szczegolnie jak probuje uciekac przez krzaki :beated: :dribble:
tenshii, jedno jest pewne ,ze ja rowniez nie zostawilabym tej sprawy od tak sobie,
_________________
zapraszamy do galerii Redy:)
http://forum.labradory.or...p=412938#412938
 
 
 
Almathea83 



Mój labrador: Moreno (Amor Sin Limite)
Pies urodził się:
08.09.2011

Wiek: 41
Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 6299
Skąd: Wrocław
Wysłany: 04-04-2012, 09:03   

tenshii, współczuję. Odnoszę wrażenie, że straż miejska we Wrocławiu przerzuciła się z zakładania blokad źle parkującym na wlepianie mandatów posiadaczom psów- robota łatwiejsza a kasa z mandatów porównywalna. Mogli Ci wskazać miejsca, w których psy mogą biegać wg nich bez smyczy, skoro tacy mąrdzy byli :bad:
_________________


Galeria Moreno: http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=6773 :-)
 
 
tenshii 
Ania & labradość



Mój labrador: Teyla
Suczka urodziła się:
30.09.2009

Mój labrador: Fido
Pies urodził się:
15.06.2009

Mój labrador: Daisy [*]
Suczka urodziła się:
20.06.2007 - 26.10.2009

Wiek: 38
Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 8525
Skąd: Wrocław
Wysłany: 04-04-2012, 09:14   

Tragedia po prostu.
Nazwisk nie mamy, ale mamy numer identyfikacyjny strażnika, który wpisał w mandat.
_________________
They gave me a Labrador Retriever cause other Angels
were busy

Pies może być dowolnej rasy, pod warunkiem, że jest
to labrador
 
 
 
inkapek 
Paulina&Neska



Mój labrador: Neska
Suczka urodziła się:
21.11.2005r.

Wiek: 41
Dołączyła: 28 Lis 2007
Posty: 4151
Skąd: Teraz Czaplinek
Wysłany: 04-04-2012, 10:40   

No niestety debilizm ....

Ja byłam świadkiem jak szedł facet z ONkiem nawalony jak nie wiem ledwo stał na nogach...pies luzem, i szła babcia z jamnikiem, jamnik tak stary jak ta babcia ledwo oboje szli a pies szedł przy nodze, oczywiście komu wlepili mandat...babci, a jak zapytała dlaczego nie wlepią temu facetowi to machnęli ręką i się oddalili.
_________________

 
 
 
tenshii 
Ania & labradość



Mój labrador: Teyla
Suczka urodziła się:
30.09.2009

Mój labrador: Fido
Pies urodził się:
15.06.2009

Mój labrador: Daisy [*]
Suczka urodziła się:
20.06.2007 - 26.10.2009

Wiek: 38
Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 8525
Skąd: Wrocław
Wysłany: 04-04-2012, 11:06   

inkapek napisał/a:
jak zapytała dlaczego nie wlepią temu facetowi to machnęli ręką i się oddalili.

czyli to standard ;] to jest żenujące...
_________________
They gave me a Labrador Retriever cause other Angels
were busy

Pies może być dowolnej rasy, pod warunkiem, że jest
to labrador
 
 
 
inkapek 
Paulina&Neska



Mój labrador: Neska
Suczka urodziła się:
21.11.2005r.

Wiek: 41
Dołączyła: 28 Lis 2007
Posty: 4151
Skąd: Teraz Czaplinek
Wysłany: 04-04-2012, 11:09   

tenshii, no niestety...
_________________

 
 
 
asia030984 
Asieńka



Mój labrador: Fifka
Suczka urodziła się:
3.07.2009

Wiek: 39
Dołączyła: 19 Sie 2009
Posty: 17025
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 04-04-2012, 11:28   

ręce opadają jak to czytam...Takie zachowanie jest żenujące, a tacy ludzie nie powinni pracować w tym zawodzie, skoro nie potrafią spełnić swoich obowiązków :bad:
_________________
http://forum.labradory.or...p=148344#148344
Zapraszam do galerii mojej kochanej Fifki :)

Galeria smoczka - Martini :)
http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=7651
 
 
nata 
Natalia & Polina



Mój labrador: Pola
Suczka urodziła się:
27.03.2010

Wiek: 35
Dołączyła: 17 Maj 2010
Posty: 5230
Skąd: Pabianice
Wysłany: 04-04-2012, 11:36   

tenshii, współczuję, co za koszmar!
I przez takich beznadziejnych ludzi, którzy nie potrafią wykonywać dobrze swojej pracy, my musimy zjadać nerwy :bad: Najgorsza jest ta ich samowolka... "temu wlepię mandat, a temu nie, bo takie mam widzimisie" - paranoja!

Nie zostawiajcie tak tego, trzymamy kciuki za dalszy rozwój sprawy!
_________________
 
 
 
Pikuś 


Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 2501
Skąd: polska
Wysłany: 04-04-2012, 13:33   

Sytuacja nieciekawa rzeczywiście. Widocznie Ci państwo nie są strażnikami a "strarznikami". U nas jest SM która sprawia się rewelacyjnie, psy niebezpieczne są wyławiane, wszystko jest naprawdę ok. Nie ma co na naszą straż narzekać :)
 
 
Maleńka 
Agata



Mój labrador: Luki
Pies urodził się:
10.06.2011

Wiek: 33
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 2195
Skąd: Ostrowiec Św./Piła
Wysłany: 04-04-2012, 13:48   

Tya no niestety norma w naszym kraju -.- cale szczescie nie mialam jeszcze takiego spotkania...
_________________

 
 
Nikaaa 
Nika i Chudolab :)



Mój labrador: Jesse (My Ebony Myst)
Suczka urodziła się:
08.09.2011

Wiek: 34
Dołączyła: 24 Lis 2011
Posty: 5659
Skąd: UK/Kraków
Wysłany: 04-04-2012, 14:01   

tenshii, faktycznie idzie się wkurzyć.. Mnie najbardziej uraziło to, że sam powiedział ze to niepubliczne miejsce, więc za co Wam mandat wlepili?!?!

Ale szczerze mówiąc wydaje mi się że nic nie wskóracie. Pewnie Was zbyją "dobrze prosze pani zajmiemy się tą sprawą" albo w ogóle oleją.. Nikt "swojemu" nie będzie koło tyłka robić więc prawdopodobnie obejdzie się bez echa :confused:
_________________

 
 
 
Almathea83 



Mój labrador: Moreno (Amor Sin Limite)
Pies urodził się:
08.09.2011

Wiek: 41
Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 6299
Skąd: Wrocław
Wysłany: 04-04-2012, 14:06   

Nikaaa, jeśli pies biega w miejscu niepublicznym bez smyczy, to musi mieć założony kaganiec, takie ustalenie rady miejskiej :bad: wiec z tego, co Ania pisze, o to poszło..
_________________


Galeria Moreno: http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=6773 :-)
 
 
tenshii 
Ania & labradość



Mój labrador: Teyla
Suczka urodziła się:
30.09.2009

Mój labrador: Fido
Pies urodził się:
15.06.2009

Mój labrador: Daisy [*]
Suczka urodziła się:
20.06.2007 - 26.10.2009

Wiek: 38
Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 8525
Skąd: Wrocław
Wysłany: 04-04-2012, 14:14   

Nikaaa napisał/a:
Mnie najbardziej uraziło to, że sam powiedział ze to niepubliczne miejsce, więc za co Wam mandat wlepili?!?!

to mnie też najbardziej boli, że sam przeczył sobie...
mandat wlepił, żeby sobie tanim kosztem podnieść...

Almathea83 napisał/a:
jeśli pies biega w miejscu niepublicznym bez smyczy, to musi mieć założony kaganiec, takie ustalenie rady miejskiej wiec z tego, co Ania pisze, o to poszło..

poszło, owszem o to, i tak jak napisałam mandat zapłacimy, tylko że facet jest niekonsekwentny
te agresory zostawi komuś innemu - po co on ma się martwić, on mandatem udowodnił swojemu szefowi, że jest skuteczny :]

Ja właśnie do straży dzwoniłam bo chciałam iść osobiście, ale się tam nie dostanę więc napisałam im email.
Poprosiłam o informację zwrotną i podałam swój adres oraz nr kontaktowy, bo kazali
_________________
They gave me a Labrador Retriever cause other Angels
were busy

Pies może być dowolnej rasy, pod warunkiem, że jest
to labrador
 
 
 
Ewelina 
wesoła rodzinka



Mój labrador: Yoko
Suczka urodziła się:
25.05.2007

Mój labrador: Serdusia
Suczka urodziła się:
01.09.2015

Suczka urodziła się:
Wiek: 37
Dołączyła: 17 Kwi 2009
Posty: 25663
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 04-04-2012, 15:46   

No niestety tacy są właśnie strażnicy. Ręcę opadają :(
_________________


 
 
 
Milena 



Mój labrador: ZEFIR
Pies urodził się:
01.05.2007

Mój labrador: PUMA
Suczka urodziła się:
18.09.2009

Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 4943
Skąd: Wrocław
Wysłany: 04-04-2012, 17:10   

Nieodpowiedni człowiek na nieodpowiednim stanowisku ! :bad:
Aniu, współczuje, że trafiłaś na kogoś takiego.
 
 
Weronika_S 



Mój labrador: Olaf
Pies urodził się:
22.05.2008

Wiek: 39
Dołączyła: 29 Cze 2011
Posty: 857
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-04-2012, 17:18   

Oj też bym się nieźle zdenerwowała :bad: kiedyś miałam wręcz odwrotną sytuację. Ktoś z życzliwych sąsiadów zadzwonił,że biegają dwa wielkie groźne psy luzem.Tymi psami był mój półroczny labrador i półroczny briard.Przyjechała para strażników,pan schodząc do nas(byliśmy na łące w takiej jakby dolinie) poślizgnął się na psiej kupie i wybrudził mundur :-o Myśleliśmy,że dostaniemy mandat aż się patrzy,ale oni zaczęli się śmiać,pobawili się z naszymi psami,powiedzieli że są z interwencją przez sąsiadów i pojechali :)
 
 
Pikuś 


Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 2501
Skąd: polska
Wysłany: 04-04-2012, 18:24   

Nie można całej SM wrzucać do jednego wora. ;D Są naprawdę w porządku strażnicy, którzy nie są czepliwi, a i czasem przymykają oko :-P
 
 
inkapek 
Paulina&Neska



Mój labrador: Neska
Suczka urodziła się:
21.11.2005r.

Wiek: 41
Dołączyła: 28 Lis 2007
Posty: 4151
Skąd: Teraz Czaplinek
Wysłany: 04-04-2012, 18:26   

Ciekawa jestem co ci odpiszą.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź