Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwne chodzenie, delikatne stawianie łap
Autor Wiadomość
tamis20 



Mój labrador: Gloria
Suczka urodziła się:
28.12.2010

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Mar 2011
Posty: 332
Skąd: Żnin
Wysłany: 07-11-2015, 22:55   

Witam forumowiczów!

Potrzebna mi porada bo jestem dość zdezorientowana.moja sunia pewnego dnia ( około miesiąca temu) nie przyszła mnie przywitać gdy weszłam do domu. serce mi stanęło, już wiedziałam że jest coś nie tak, po krótkim czasie się pokazała i kuśtykała na tylną prawą łape. Sytuacja wygląda tak : jak wstaje po spaniu to kuśtyka, jak rozchodzi to przestaje. byliśmy na dwóch rtg, 1 prześwietlenie kregosłupa ( z tego względu że w zeszłym roku miała biodra robione i było ok) - nic nie wykazało. Nadal kuśtyka po zastaniu do momentu rozchodzenia. 2 rtg bioder(wtorek 03.11.15)- nic nie wykazało. podczas narkozy wet badał kolano i więzadło, wykluczył zerwanie bo wszystko jest ładnie ciasno i nic sie nie rusza. dostała depo medrol -p.zapalny.
dodam też że Gloria na codzień dostaje INCURIN bo popuszcza mocz po sterylce. Po podaniu depo medrolu zalewa mnie sikami na które już powoli nie mam mocy, ale jakby objawykustykania ustąpiły. bynajmniej tak było do dziś, kiedy już była bardzo spragniona hasania i po prostu sobie troche pobiegała. ( bez patyków piłek itd, sama od siebie) i znów uważa na tylną łapę do momentu jej rozchodzenia.

dodam też że jak ją obserwuję to odnoszę wrażenie jakby kolano ją bolało, nie biodra.
Czy mieliście podobne przypadki? jak radzicie sobie z siuśkami?
Z góry dziękuje za info
Postaram się wkleic zdj rtg bioder,może Wy coś zauważycie:
_________________
GALERIA GLORY

Suwaczek z babyboom.pl
 
 
AnIeLa 



Mój labrador: Asior
Pies urodził się:
27.06.2005 -08.02.2021

Pomogła: 5 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 7378
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 07-11-2015, 23:20   

tamis20, u Nas w zeszłym roku pies nie mógł się podnieść, nawet głową nie ruszał a jak bardzo chciał to wył jakby ktoś ze skóry obdzierał.....


https://www.facebook.com/...?type=3&theater


Okazało się, że miał zapalenie więzadła od zeszłego roku dostaje preparat na stawy z kolagenem aby wiązadło też było wzmacniane oprócz tego w kwietniu zrobiliśmy kuracje cartrophen vet-em.
_________________
"Mieszańce chroni więc sama natura, psy rasowe chroni mądry dobór hodowlany, "rasowych bez rodowodu" nie chroni nikt i nic. O tym naprawę nie wolno zapominać!"
 
 
 
tamis20 



Mój labrador: Gloria
Suczka urodziła się:
28.12.2010

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Mar 2011
Posty: 332
Skąd: Żnin
Wysłany: 08-11-2015, 01:33   

AnIeLa, dziękuje za informacje, Glorria nie wyje, kuleje, wkurza mnie to bo od miesiąca nie wiem co jej jest. Podaje jej Artresan, nie ma po tym żadnych dolegliwości żołądkowych, ale na jakikolwiek efekt musze poczekać.
_________________
GALERIA GLORY

Suwaczek z babyboom.pl
 
 
aganica 
Junior Admin



Mój labrador: Hermiona (*)
Suczka urodziła się:
30.08.2003-02.05.2018

Mój labrador: Fiona (*)
Suczka urodziła się:
23.01.2008-12.12.2019

Mój labrador: LOVE STORY Lualaba(*)
Pies urodził się:
14.09.2008-19.06.2022

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 31 Paź 2008
Posty: 9794
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-11-2015, 06:24   

tamis20 napisał/a:
Po podaniu depo medrolu zalewa mnie sikami na które już powoli nie mam mocy,
Przejdzie po dwóch dniach - my też tak mieliśmy .
tamis20 napisał/a:
Podaje jej Artresan
Ja bym zmieniła na coś bardziej złożonego. /np ArthroMax/ nam bardzo pomógł. Artresan to tylko glukozamina i nie bardzo pomaga.Poczytaj składniki
ArthroMax ;
Glukozamina i chondroityna są niezbędnymi składnikami mazi stawowej oraz chrząstki stawowej, odpowiedzialnymi za prawidłowe odżywienie stawu. Kwas hialuronowy (HA) jest podstawowym składnikiem mazi stawowej, zwiększa przenikanie substancji odżywczych do tkanek. Harpagophytum procumbens (czarci pazur) wspomaga ruchliwość (pracę układu mięśniowo-szkieletowego) psów. MSM (metylosulfonylometan) - organiczny związek siarki, niezbędnej do odbudowy stawów. Witamina C naturalny przeciwutleniacz.
_________________

 
 
 
AnIeLa 



Mój labrador: Asior
Pies urodził się:
27.06.2005 -08.02.2021

Pomogła: 5 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 7378
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 08-11-2015, 10:11   

tamis20, Asior wył tylko tego dnia rano jako, że łapa bardzo go bolała jak już udało mu się wstać to kulał już nie wył.


Jeździliśmy na zastrzyki po których sikał bez umiaru. Spróbuj może z tym Chondrocanem Forte?
_________________
"Mieszańce chroni więc sama natura, psy rasowe chroni mądry dobór hodowlany, "rasowych bez rodowodu" nie chroni nikt i nic. O tym naprawę nie wolno zapominać!"
 
 
 
tamis20 



Mój labrador: Gloria
Suczka urodziła się:
28.12.2010

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Mar 2011
Posty: 332
Skąd: Żnin
Wysłany: 08-11-2015, 21:47   

AnIeLa, aganica, dziś minął 5 dzień i chyba dopiero ustaje sikanie, wiadomo każdy pies indywidualnie przechodzi takie epizody. Nie wyraziłam się do końca jasno to Artresan optima nowy skład. Jak go skończe to wypróbuje preparaty które polecacie.

Męczylibyście psa kolejnymi wizytami u jakiś innych wetów czy poczekać trochę?
Dzięki
_________________
GALERIA GLORY

Suwaczek z babyboom.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź