Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tenshii
28-10-2012, 14:45
Czy te szczeniaki to labradory?
Autor Wiadomość
Lilianka 


Dołączyła: 10 Maj 2015
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: 14-05-2015, 23:04   

Zapytałam ich czy rodzice mieli robione testy na dysplazję i inne choroby genetyczne i dostałam odpowiedź "Oczywiscie były robione rodzice sa wolni od dysplazji ( jeśli by miały dysplazje nie mogłyby byc dopuszczone do hodowli)." Pies dostanie metrykę ZKwP i tatuaż. W internecie nie ma za dużo o tej hodowli. Dostałam też wiadomość prywatną na tym forum że pieski wyglądają podejrzanie i mizernie. Cena na jaką zgodziła się hodowla jest moim zdaniem dobra. Suczka podoba mi się, ale też nie znam się za bardzo na psiakach. W celu rezerwacji zlecili mi zapłacenie przedpłaty, czy to normalne? Nigdy wcześniej nie kupowałam psa i niestety nie wiem (wolę zapytać).
Zdjęcia rodziców Malutkiej są tutaj:


Aregat - mama Aregat mama
Nazir - tata Nazir tata

Widzę że post przeleciał na nową stronę więc dla przypomnienia wklejam zdjęcia suczki - najmniejszej z miotu, z hodowli Jumirat. Proszę o opinie na temat tego pieska, oraz hodowli. Póki co 2 osoby wyraziły negatywne opinie, ale jeszcze poczekam na chociaż jedną osobę. :)

Tutaj jest rodzeństwo
Allegro - allegro labrador ZKwP FCI

Prosze nie dodawac zdjec za pomoca zalacznikow!
Link do instrukcji wkleilam w poprzednim poscie.
Moderator
Ostatnio zmieniony przez mibec 15-05-2015, 09:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Małgosia35 



Mój labrador: Gustaw vel Gucio ( Magnum Mera Vallis )
Pies urodził się:
21.06.2017

Mój labrador: Klocek
Pies urodził się:
15.01.2009

Mój labrador: Max ( Grom Sodalis )
Pies urodził się:
20.07.2014

Wiek: 50
Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 3193
Skąd: Bergen op Zoom-NL
Wysłany: 15-05-2015, 01:31   

Lilianka napisał/a:
W celu rezerwacji zlecili mi zapłacenie przedpłaty, czy to normalne?

Tak,to normalne.
Lilianka napisał/a:
Cena na jaką zgodziła się hodowla jest moim zdaniem dobra.

Ja wiem,że cena ma znaczenie ,jednak czasem lepiej dołożyć,uzbierać,poczekać i kupic psa z dobrej ,sprawdzonej hodowli.
Na temat tej,o której chcesz się dowiedzieć niestety niewiele jest informacji.
Sama hodowla również nie dba o to ,żeby na swojej stronie umieścić ważne informacje.
Lilianka napisał/a:
Zapytałam ich czy rodzice mieli robione testy na dysplazję i inne choroby genetyczne i dostałam odpowiedź "Oczywiscie były robione rodzice sa wolni od dysplazji ( jeśli by miały dysplazje nie mogłyby byc dopuszczone do hodowli)."

A od innych chorób również? O ile się nie mylę ,ZKWP wymaga tylko badań w kierunku dysplazji. Coś mi sie wydaje ,że owa hodowla tylko te badania wykonuje..to co wymagane i nic ponad to. Po najmniejszej linii oporu,aby tylko uzyskać uprawnienia hodowlane.
Dobra hodowla inwestuje również w badania swoich psów ,które zamierza rozmnażać.
Nie poprzestaje tylko na obowiązkowej dysplazji.
Im więcej badań ,tym lepiej. To one gwarantują Ci ,że Twój szczeniak nigdy nie zachoruje na określone choroby.
Jeśli hodowla wykonuje tylko badanie na dysplazję ,jest mało godna polecenia.

W Polsce jest naprawdę sporo dobrych,sprawdzonych hodowli. Często w tych hodowlach są też psiaki ,które z powodu jakiś wad ,które dyskwalifikują je z wystaw sprzedawane są po niższych cenach. Na stronie tej hodowli http://www.malmesbury.pl/pl.php są właśnie takie maluchy "do kochania"

Przejrzyj dział o hodowlach tych polecanych i sprawdzonych http://forum.labradory.org/viewforum.php?f=20 -

I nie kupuj szczeniaka " na siłę " - na psa warto poczekać :)
_________________

 
 
tenshii 
Ania & labradość



Mój labrador: Teyla
Suczka urodziła się:
30.09.2009

Mój labrador: Fido
Pies urodził się:
15.06.2009

Mój labrador: Daisy [*]
Suczka urodziła się:
20.06.2007 - 26.10.2009

Wiek: 38
Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 8525
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15-05-2015, 09:49   

Mięli badania a wyników nie podali :P
A przecież do hodowli są dopuszczane psy z dysplazją C chyba nawet pod warunkiem, że drugi pies ma A.
Ja bym po takich rodzicach psa nie wzięła.

A oczy i inne rzeczy?
_________________
They gave me a Labrador Retriever cause other Angels
were busy

Pies może być dowolnej rasy, pod warunkiem, że jest
to labrador
 
 
 
mibec 



Mój labrador: Prezes Barney (Miners Master)
Pies urodził się:
19.01.2010 - 26.11.2019

Mój labrador: Princess Shelby (Eromdop Maria to Amegilla)
Suczka urodziła się:
01.01.2013

Mój labrador: Princess Ellie (Amegilla Eleanor Alfacute)
Suczka urodziła się:
14.01.2015

Wiek: 46
Dołączyła: 29 Kwi 2010
Posty: 14690
Skąd: Telford UK
Wysłany: 15-05-2015, 10:28   

Lilianka, popros hodowce o przeslanie na maila skanow wszystkich badan obojga rodzicow - wtedy bedzie wiadomo czy warto rozwazac zakup tego szczeniaczka.
_________________
Waniliowo-hebanowa Galeria
PitaPata Dog tickers PitaPata Dog tickersPitaPata Dog tickers
 
 
 
Weronika_S 



Mój labrador: Olaf
Pies urodził się:
22.05.2008

Wiek: 39
Dołączyła: 29 Cze 2011
Posty: 857
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-05-2015, 11:17   

Psy wystawiane w obroży i na smyczy? Mojego zaufania ta hodowla nie wzbudziła, wyglądają jakby szli po najmniejszej linii oporu, nawet rodowodów tych psów nie można zobaczyć, już nie mówiąc o badaniach...sami rodzice też nie powalają. Ja bym poszukała dalej, samo kupno psa to najmniejszy wydatek, a jeszcze jak się trafi chorowity czy chory to już w ogóle nie wiadomo skąd pieniądze na wetów brać, a te maluchy zdrowo i dorodnie nie wyglądają.
 
 
klaudia1234
[Usunięty]

Wysłany: 15-05-2015, 17:55   

kamil8406, Nie patrzyłam na wcześniejsze mioty, ale jeżeli wszystkie szczeniaki w tej hodowli były po tym psie to chyba jeszcze gorzej o nich to świadczy... :(
 
 
Nitka 



Mój labrador: Hera
Suczka urodziła się:
24-02-2010

Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 197
Skąd: Kielce
Wysłany: 18-05-2015, 23:38   

A mnie zadziwiło co innego, tyle ras w jednej hodowli??? To dla mnie osobiście taką hodowlę by skreśliło, bo albo się wie b. dużo o danej rasie, albo pobieżnie niewiele o tylu tak różnych od siebie.
Mówisz że zrobili testy, a jakie poza dysplazją, którą muszą zrobić?

Sorry, ale jest tak dużo hodowli, a do tego jest wolny rynek i to Ty wybierasz kumpla na kilkanaście lat, ze ja bym poszukała, są takie hodowle że szczena opada, za małą kasę, albo jak piszą dziewczyny, do kochania.
_________________

 
 
urtica1 



Mój labrador: Tola (Kokietka Sodalis)
Suczka urodziła się:
27.02.2015

Mój labrador: Labi - za TM
Suczka urodziła się:
2000 - 12.08.2014

Dołączyła: 16 Sie 2014
Posty: 31
Skąd: Świeradów Zdr.
Wysłany: 19-05-2015, 07:50   

Lilianka piszesz że możesz przeznaczyć na zakup pieska 800 zł, więc do takiego niewystawowego szczenięcia, ale z dobrej hodowli wiele już pewnie nie będzie brakowało. Myślę podobnie jak już wcześniej pisały Koleżanki i Koledzy, że warto o tym pomyśleć i poszukać ;)
W zasadzie nic nowego nie piszę w tym temacie zajrzałam na ich stronę i po przeglądnięciu, tak na prawdę dalej nic o nich nie wiem :-P Strona "leży i kwiczy", chyba nikt jej nie aktualizuje, mało jest istotnych informacji o rodzicach, zero info na temat ich jakichkolwiek badań, zakładki p.t. rodowód - też pustka, o dostępnych szczeniętach z aktualnego miotu też nic, bo ten miot N na ich stronie ze skojarzenia o którym piszesz, to raczej starszy niż te na allegro.
Nie tak dawno szukałam pieska i prawdę mówiąc gdybym trafiła na ich stronkę pewnie zamknęłabym ją tak samo szybko jak znalazłam.
_________________
PitaPata Dog tickers

Labusia za TM...
 
 
Lilianka 


Dołączyła: 10 Maj 2015
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: 20-05-2015, 22:33   

Witam, Pani z tej hodowli odpisała mi że "Po prześwietleniu rentgenowskim stawów biodrowych mama ma HD A , tata ma HD B pozdrawiam".
Jutro ma mi przysłać aktualne zdjęcia pieszka. W momencie kupna miałaby 8 tygodni. Nadal szukam psa w innych hodowlach, ale ceny są o wiele wiele wyższe.
Jutro wstawię te zdjęcia aktualne.
 
 
tenshii 
Ania & labradość



Mój labrador: Teyla
Suczka urodziła się:
30.09.2009

Mój labrador: Fido
Pies urodził się:
15.06.2009

Mój labrador: Daisy [*]
Suczka urodziła się:
20.06.2007 - 26.10.2009

Wiek: 38
Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 8525
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20-05-2015, 22:35   

Lilianka napisał/a:
Po prześwietleniu rentgenowskim stawów biodrowych mama ma HD A , tata ma HD B pozdrawiam".

a łokcie?
i inne choroby?
_________________
They gave me a Labrador Retriever cause other Angels
were busy

Pies może być dowolnej rasy, pod warunkiem, że jest
to labrador
 
 
 
Lilianka 


Dołączyła: 10 Maj 2015
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: 20-05-2015, 22:51   

Nie robili, bo nic mi nie odpisali innego. Może rzeczywiście nie robili bo nie jest to wymagane w ZKwP. Zdjęcia psów widzę, że się nie wyświetlają w moim poprzednim poście. Wstawiam je jeszcze raz przez kod.














 
 
tenshii 
Ania & labradość



Mój labrador: Teyla
Suczka urodziła się:
30.09.2009

Mój labrador: Fido
Pies urodził się:
15.06.2009

Mój labrador: Daisy [*]
Suczka urodziła się:
20.06.2007 - 26.10.2009

Wiek: 38
Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 8525
Skąd: Wrocław
Wysłany: 21-05-2015, 08:18   

Lilianka napisał/a:
Może rzeczywiście nie robili bo nie jest to wymagane w ZKwP

i się w ogóle jeszcze zastanawiasz czy brać od nich psa? :)
_________________
They gave me a Labrador Retriever cause other Angels
were busy

Pies może być dowolnej rasy, pod warunkiem, że jest
to labrador
 
 
 
Nitka 



Mój labrador: Hera
Suczka urodziła się:
24-02-2010

Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 197
Skąd: Kielce
Wysłany: 21-05-2015, 10:32   

Sorry, ale nie kupiłabym od nich psa, chociażby ze względu na brak badań oczu, a jak zachoruje i straci wzrok w wieku paru lat, to co zrobisz? mam znajomego, jego cudowny pies, ma metrykę, ale rodzice byli bez badań, ma 6 lat i jest prawie ślepy, gość jeździł z nim gdzie się da (nie kupił go, a adoptował) i nic się nie da zrobić, :cring:

a serce? to są podstawy badań dzisiaj i uważam, że "prawdziwy" hodowca je ma.

Ja proponuje uskładać więcej kasy i kupić z porządnej hodowli, albo szukać peta, przecież gdzieś były info o takich.
_________________

 
 
Monisiaczek 



Mój labrador: SAMBA (Samba de Janeiro vel Luna)[*]
Suczka urodziła się:
styczeń 2009 - 16.02.2021

Mój labrador: Skipper Lab Commando
Pies urodził się:
25.02.2011

Mój labrador: Zulus [*]
Pies urodził się:
23.09.1993 - 24.07.2005

Wiek: 49
Dołączyła: 27 Lip 2011
Posty: 5953
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 21-05-2015, 15:27   

shila1404 napisał/a:
Na stronie Hodowli z Grodu Hrabiego Malmesbury jest informacja o czekoladowej rocznej suczce do bezpłatnej adopcji :) oraz trzy szczeniaczki w niższej cenie "do kochania" :)


[ Dodano: 21-05-2015, 15:52 ]
Jak wszyscy podkreślają, zakup szczeniaka to dopiero początek "czarnej dziury budżetowej" :-P
Oprócz stałych kosztów utrzymania musisz liczyć się z nieprzewidzianymi wydatkami, np. na weterynarza (bo psiak zjadł coś na spacerze i dostał... biegaczki, bo coś go pogryzło, bo wciągnął biedronkę do nosa, wytaplał się w cuchnącym bajorze i dostał uczulenia, itp. itd.).
Przydałoby się też nauczyć labka dobrych manier. I chociaż to rasa podatna na przyswajanie wiedzy, to i tak często zachodzi potrzeba skorzystania z pomocy fachowca. A szkolenie też kosztuje.
Oprócz zasobów pieniężnych trzeba też posiadać ogromny zapas anielskiej cierpliwości i żelaznej konsekwencji. I polubić bycie obślinionym, zakłaczonym, posiadanie doliny 5 stawów w okolicach miski z wodą i urokliwego strumyczka przemierzającego wraz z ukochanym labem całe mieszkanie :-P
Jeśli nadal trwasz w decyzji zakupu labka, to naprawdę lepiej poczekać kilka miesięcy i dozbierać brakującą kwotę, ale kupić szczeniaka z dobrej, polecanej hodowli.
_________________
 
 
Lilianka 


Dołączyła: 10 Maj 2015
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: 21-05-2015, 19:00   

Hej, tak jak pisałam, piesek bardzo mi się podoba, dlatego jeszcze zastanawiam się. Wcześniej byłam o krok od kupienia psa za 500zł z OLX z pseudohodowli. Ta jest zarejestrowana w ZKwP, wiem że nie jest najlepsza i mi ją odradzacie. Cały czas szukam innej hodowli, z psami poniżej 1000zł. Właśnie dostałam zdjęcia pieszka z dzisiaj, co o nim sądzicie? Wygląda trochę lepiej niż na ostatnich zdjęciach?



 
 
tenshii 
Ania & labradość



Mój labrador: Teyla
Suczka urodziła się:
30.09.2009

Mój labrador: Fido
Pies urodził się:
15.06.2009

Mój labrador: Daisy [*]
Suczka urodziła się:
20.06.2007 - 26.10.2009

Wiek: 38
Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 8525
Skąd: Wrocław
Wysłany: 21-05-2015, 19:53   

Lilianka napisał/a:
Ta jest zarejestrowana w ZKwP, wiem że nie jest najlepsza i mi ją odradzacie

papier to nie wszystko
Skoro już zostałaś uświadomiona czym jest rodowód to dlaczego samo jego posiadanie Ci wystarczy?
Papier o rasowości nie da Ci gwarancji zdrowia w przypadku jednych chorób i mniejszego prawdopodobieństwa zachorowania w przypadku innych chorób. To wyniki badań rodziców Ci to dadzą.

Lilianka napisał/a:
Wygląda trochę lepiej niż na ostatnich zdjęciach?

To też nie powinno być wyznacznikiem. Wszystkie są piękne.

Nie skupiaj się na urodzie i papierku, tylko na uczciwości hodowcy i zdrowiu psa.
_________________
They gave me a Labrador Retriever cause other Angels
were busy

Pies może być dowolnej rasy, pod warunkiem, że jest
to labrador
 
 
 
Nitka 



Mój labrador: Hera
Suczka urodziła się:
24-02-2010

Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 197
Skąd: Kielce
Wysłany: 21-05-2015, 23:16   

Lilianka napisał/a:
Wygląda trochę lepiej niż na ostatnich zdjęciach?

Lilianka zrozum że to nie chodzi o to jak wygląda, bo jako mały szczeniaczek wszystkie podobne, ale o to co dalej, co w przyszłości? Powtórzę się, co jak oślepnie w wieku 4 lat, bo rodzice nie mają badań na oczy (co niestety jest częstą chorobą labów), co jak zachoruje na dysplazje, a leczenie jest koszmarnie drogie, parę tysięcy, uśpisz, czy zapłacisz, co jak zachoruje na serce?? może nic takiego się nie stanie, ale jak to co wtedy?

Moja suka ma w umowie kupna, że dzięki badaniom rodziców nigdy nie zachoruje na prcd PRA postpujący zanik siatkówki oraz EIC zapaść wysiłkową . Zapytaj, czy ty też tak w umowie dostaniesz?

Poza tym, dziewczyny dały ci możliwość otrzymania dużo taniej wspaniałych psów:
Cytat:
shila1404 napisał/a:
Na stronie Hodowli z Grodu Hrabiego Malmesbury jest informacja o czekoladowej rocznej suczce do bezpłatnej adopcji :) oraz trzy szczeniaczki w niższej cenie "do kochania" :)

zadzwoń, zapytaj ile kosztuje ten szczeniak do kochania, oznacza to, że ma metrykę jest w pełni rasowy, ale np. ma leciutki tyłozgryz, czy włoski w tamtą stronę :-P albo nie jest w ogóle petem, różne są czasem przyczyny niższych cen
_________________

 
 
Lilianka 


Dołączyła: 10 Maj 2015
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: 21-05-2015, 23:47   

Nitka, Tenshii, Monisiaczek, Urtica1 Dziękuję Wam za odpowiedzi. Ja to rozumiem, napiszę do tej hodowli czy dostanę taką umowę kupna z gwarancją braku zachorowalności w przyszłości na to: prcd PRA postpujący zanik siatkówki oraz EIC zapaść wysiłkową.

Wysłałam chyba z 50 maili do hodowli zarejestrowanych w ZKwP i innych hodowli które pisały, że wydają FCI. Niestety wszystkie były albo bardzo drogie, albo czarnych nie było w obecnych miotach.

Dzwoniłam do tych hodowli które polecaliście, suczka do adopcji ma achalazję przełyku i wymiotuje po posiłku, natomiast szczeniaki do kochania są za 1500zł.
Wiem, że brzmi to dosyć dziwnie, ale pies będzie mieszkać głównie z moimi rodzicami oraz młodszą siostrą. Ja właśnie kończę studia, więc ciężko powiedzieć czy będę na miejscu po obronie pracy mgr. Oni chcieli właśnie kupić szczenię labradora od sąsiada (ale ten pies to typowy kundlo-labrador) więc zarzekłam się, że znajdę prawdziwego labradora. Oni niestety ograniczają budżet tłumacząc że wzięliby za darmo a ja jeszcze szukam coraz to droższych ( zaczęło się od psa z pseudohodowli za ok 400zł). Tak więc ciężko mi namówić ich na dołożenie kolejnych 600zł. Ja oczywiście rozumiem o czym piszecie, tylko trudno wytłumaczyć to ludziom którzy myślą że pies od sąsiada to jest to samo tylko z jakimś papierkiem i sfałszowanymi dokumentami i badaniami. Mam nadzieję, że zrozumiecie teraz moje uparcie przy tym psie.
 
 
urtica1 



Mój labrador: Tola (Kokietka Sodalis)
Suczka urodziła się:
27.02.2015

Mój labrador: Labi - za TM
Suczka urodziła się:
2000 - 12.08.2014

Dołączyła: 16 Sie 2014
Posty: 31
Skąd: Świeradów Zdr.
Wysłany: 22-05-2015, 07:30   

Lilianka ostatecznie i tak zrobisz jak uważasz :) ale w takim razie na Twoim miejscu próbowałabym jeszcze uświadomić Rodzinkę i naświetlić temat tak samo jak zrobiły to Dziewczyny tutaj, jeśli się zdecydują to niech będą świadomi ewentualnych konsekwencji. A może sami dojdą do wniosku że warto jeszcze jakiś czas poczekać? ;) U nas to też nie była decyzja jednego dnia, a kilku miesięcy.
Co do samej umowy to myślę że skoro nie robią badań poza dysplazją, to pewnie nie zagwarantują Ci tego, ale zapytać zawsze możesz.
_________________
PitaPata Dog tickers

Labusia za TM...
 
 
Magdaa87 



Mój labrador: Elza
Suczka urodziła się:
20 styczeń 2014

Dołączyła: 20 Lut 2014
Posty: 112
Skąd: Holandia
Wysłany: 22-05-2015, 07:54   

Kupując psa z pseudohodowli sami napędzamy ten rynek i coraz więcej pseudohodowli powstaje . Lepiej przygarnąć laba albo kupic z prawdziwej dobrej hodowli. Takie jest moje zdanie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź