Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tenshii
28-10-2012, 14:45
Czy te szczeniaki to labradory?
Autor Wiadomość
Monisiaczek 



Mój labrador: SAMBA (Samba de Janeiro vel Luna)[*]
Suczka urodziła się:
styczeń 2009 - 16.02.2021

Mój labrador: Skipper Lab Commando
Pies urodził się:
25.02.2011

Mój labrador: Zulus [*]
Pies urodził się:
23.09.1993 - 24.07.2005

Wiek: 49
Dołączyła: 27 Lip 2011
Posty: 5953
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 22-05-2015, 09:27   

Lilianka, a gdyby rodzice mieli kupować telewizor, pralkę, telefon czy samochód?
Nie obraź się, bo to nie jest przytyk do Ciebie, tylko taka moja ogólna uwaga na temat tego, jak ludzie dokładnie sprawdzają, przebierają, wybierają, porównują kupując sprzęt czy auto, a jak mało wagi przywiązują do szczegółów przy zakupie szczeniaka.
Jeśłi chcą psa za darmo, to najlepiej adoptować. Niestety, labradorów do adopcji nie brakuje :(
Kundlo-labrador od sąsiada to nic złego pod warunkiem, że sąsiad odda go bezpłatnie. Inaczej łamie prawo.
Moje obydwa to kundlo-labradory, adoptowane :)

Krystyna wrzuciła fajne linki - pozwolę sobie skopiować:
http://www.labrador.org.pl/zanim.htm
http://www.labrador.org.pl/p_przychodzi_klient.htm
_________________
 
 
Nitka 



Mój labrador: Hera
Suczka urodziła się:
24-02-2010

Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 197
Skąd: Kielce
Wysłany: 22-05-2015, 11:36   

Zadaj rodzicom jedno pytanie: czy jak pies zachoruje to zapłacą za weta, czy się psa pozbędą??? a nie są to nigdy małe pieniądze-niestety, co z karmą, czym będą karmić- podłą marketówką, czy kupią coś porządnego?

jeżeli zapłacą to mogą dołożyć do takiego z porządnej hodowli, jeżeli nie, adoptujcie za darmo, szczeniaki też się zdarzają, albo idźcie do schroniska gdzie bid nie brakuje, szczeniaki też są, a skoro z takiego bez papierów i tak nie wiadomo co wyrośnie, to po co za niego płacić?

Cytat:
Mam nadzieję, że zrozumiecie teraz moje uparcie przy tym psie.


sorry, ja nie zrozumiem, za długo patrzę na te biedne niczemu nie winne psy, za bardzo to przeżywam i za bardzo szanuje moją kluchę za to jaka jest, jak mnie kocha, żeby dać poklask takim praktykom.
Musicie mieć laba?, nie mogą rodzice adoptować kundelka, np. z takich większych?? tyle ich czeka na miłość,niech rodzice pooglądają program "przygarnij mnie", tam wielkie gwiazdy adoptowały kundelki, może im się spodoba? albo niech poczekają jak pójdziesz do pracy i zarobisz, albo niech ci pożyczą, oddasz jak pójdziesz do pracy, sposobów jest wiele...
_________________

 
 
Magdaa87 



Mój labrador: Elza
Suczka urodziła się:
20 styczeń 2014

Dołączyła: 20 Lut 2014
Posty: 112
Skąd: Holandia
Wysłany: 22-05-2015, 12:14   

Właśnie dlaczego akurat labrador? Z własnego doświadczenia wiem że labradory wcale łatwymi psami nie są i nie nadają się dla każdego. Kocham mego psa bardzo i nie wyobrażam sobie życia bez niej ale nie poleciałabyn tej rasy dla każdego . Zastanówcie sie jeszcze dobrze
 
 
klaudia1234
[Usunięty]

Wysłany: 22-05-2015, 19:59   

Magdaa87 napisał/a:
labradory wcale łatwymi psami nie są i nie nadają się dla każdego.

Uwielbiam Cię za to :)
Labrador to nie pies-pluszak, tylko energiczny, zwariowany, pies, który potrzebuje pracy i kontaktu z człowiekiem. Musi mieszkać w domu ze swoimi "człowiekami" kocha pracę i ruch-jeżeli mu tego nie zapewnisz to zrujnuje ci mieszkanie lub będzie robił coś na czym wyładuje swoją ogromną energię.
I nie chodzi mi tu o spacer na smyczy dookoła bloku, lub siedzenie całymi dniami w ogrodzie. Ten pies potrzebuje uwagi właściciela, dużo ruchu, dużo jedzenia i dużo miłości... i dużo pracy. Nie wychowa się sam Jest bardzo silny. Nie wiem w jakim wieku są Twoi rodzice, ale moi dziadkowie nie mogą utrzymać Nera, gdy np. ciągnie...
Dlaczego akurat taka rasa?
 
 
Magdaa87 



Mój labrador: Elza
Suczka urodziła się:
20 styczeń 2014

Dołączyła: 20 Lut 2014
Posty: 112
Skąd: Holandia
Wysłany: 22-05-2015, 21:51   

klaudia1234, Bo taka jest prawda :) Zdecydowalam się na słodkiego psiaka z reklamy papieru toaletowego , na psa dla osób niepełnosprawnych i mam psa z ADHD :) 27 kg zwariowanego psa którego kochamy bardzo ale tak naprawdę wszystkim odradzam tej rasy i nikogo nie namawiam. Elza jest wulkanem energii , zniszczyła nam wiele drogich rzeczy , kilka kilometrów spacerów ja nie meczy , ślini sie na widok jedzenia:) nie mozemy jej kazdemu zostawic poniewaz jest to duzy silny pies. Od roku na spacery chodze w starych ciuchach i butach bo wiecznie jestem brudna od psa. Nie każda osoba to zniesie i trzeba tysiąc razy przemyśleć kupno labradora. Nie żałuje decyzji o kupnie tej rasy , kocham ja mimo wszystko ale trzeba miec dużo cierpliwości dla takiego psa
 
 
Lilianka 


Dołączyła: 10 Maj 2015
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: 24-05-2015, 00:46   

Otrzymałam odpowiedz z hodowli "otrzyma Pani umowe kupna psa z zapisem, ze rodzice sa wolni od chorób genetycznych, oraz zapis ze sunia jest niewystawowa ( przez wzgląd na drobna budowe ciała ) i że w zwiąku z tym cena została obniżona o połowe". Co o tym sądzicie?
 
 
aganica 
Junior Admin



Mój labrador: Hermiona (*)
Suczka urodziła się:
30.08.2003-02.05.2018

Mój labrador: Fiona (*)
Suczka urodziła się:
23.01.2008-12.12.2019

Mój labrador: LOVE STORY Lualaba(*)
Pies urodził się:
14.09.2008-19.06.2022

Dołączyła: 31 Paź 2008
Posty: 9792
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-05-2015, 06:38   

Lilianka napisał/a:
otrzyma Pani umowe kupna psa z zapisem, ze rodzice sa wolni od chorób genetycznych,
Papier wszystko przyjmie.. poproś o dołączenie ksera badań. Na udokumentowanie w/w stwierdzenia.
Taki wpis o niczym nie świadczy bo.. od jakich chorób? Badania, zawsze ich się domagaj.
Co prawda dobry RTG stawów nie gwarantuje, że pies na nie nie zachoruje ale pozostałe badania, taką gwarancję dają.
_________________

 
 
 
agn.k 


Mój labrador: Fibi
Suczka urodziła się:
08.03.00-05.01.14

Mój labrador: Magnus
Pies urodził się:
14.10.13

Mój labrador: Vigo
Pies urodził się:
26.01.14

Dołączyła: 03 Mar 2014
Posty: 1660
Skąd: śląsk
Wysłany: 24-05-2015, 13:05   

Ja uważam, ze faktycznie idealnie jest kupić psa po super przebadanych rodzicach ale w tej sytuacji jeśli adopcja odpada to lepiej kupić psa z tej hodowli (nie super, ale faktycznie z metryka i choć biodra maja rodzice przebadane) niż z jakiejś pseudohodowli bo chociaż wiadomo,ze labrador ze szczeniaka wyrośnie. Mimo takiego brzmienia umowy pies dostanie rodowód i może być wystawiany (bo w metryce nie napiszą ze niewystawowym bo jest mały, inna sprawa co na wystawie osiągnie i jaki cel byłby w wystawianiu, bo chyba nie wyrobienie uprawnień hodowlanych ale np. zabawa, nabycie doświadczenia itp.) i np może brać udział z zawodach pod patronatem ZKwP. Rozumiem, ze nie chcecie kupować psa o wybitnym eksteriorze. Co do chorób genetycznych jeśli nie zobaczysz wynikow rodzicow to raczej nie wierz na słowo ale takie ujecie problemu w umówie pozwala chociaż dochodzić części kosztow ewentualnego leczenia. zawsze trzeba sie liczyć, ze pies może na cokolwiek zachorować, w tym wypadku i na choroby genetyczne, jesli jesteś id tego świadomi i jesteście w stanie podjąć to ryzyko to ok. I jeszcze faktycznie upewnijcie sie ze chcecie labradora ze wszystkimi tego konsekwencjami- to nie miś z reklamy, trzeba go porządnie wychować a w międzyczasie moze zeżreć mieszkanie bo liczę ze nie planujecie go jako psa podwórkowego. I obejrzyj rodziców, ich zachowanie, wizyta w hodowli powinna spokojnie trwać nawet ponad godzinę, dobry hodowca nie pości Cię szybciej, dokładnie pokaże psy, wytłumaczy wszystko, da czas na obserwacje szczeniaka i matki, ojca jesli tam mieszka. Nie powinno to być wręczenie szczeniaka i pa. U nas za każdym razem odbiór psa trwał długo i widać ze był przeżyciem dla hodowcy. Magnuska nam pani nawet niosła z nami na rękach do auta i wycałowała go :haha: dostaliśmy przykazanie "kochajcie go bo jak go kocham". Wypytaj tez o charakter mamy, taty, suni. Możesz poprosić o jakieś namiary do właścicieli psów z poprzednich miotów- moze hodowca jest w kontakcie i sie zgodzą porozmawiać. Jesli cokolwiek w hodowli Cię zaniepokoi to nie kupuj psa, nie daj sie ponieść emocjom ;-) możesz tam jechać wcześniej i pooglądać a nie wcisną Ci psa na zasadzie emocji bo i tak będzie za wcześnie na odbiór i w domu będziesz mogła spokojnie ochłonąć. Jesli jesteś świadoma ewentualnych braków w badaniach rodziców i tego możliwych skutków a w hodowli będzie wszystko ok to zapraszamy do pozostania na forum i pokazania jak rośnie malutka :-)
_________________
PitaPata - Personal picturePitaPata Dog tickers
PitaPata - Personal picturePitaPata Dog tickers
 
 
justa_71 


Dołączyła: 28 Maj 2015
Posty: 3
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 28-05-2015, 21:33   

Witam Wszystkich. Jestem tu nowa,ale wreszcie znalazłam coś na temat hodowli Jumirat. Minie Pani przysłała zdjęcia "2 suczek wystawowych"

Oceńcie proszę fachowym okiem,bo byłam już skłonna wpłacić zaliczkę . Zaniepokoił mnie tylko fakt,że tak naprawdę nikt nic nie wie o tej hodowli,badań poza dysplazją bioder-brak,rodowód rodziców -nie do odczytania na stronie hodowli
Szukam uparcie biszkoptowej suczki wystawowej w rozsądnej cenie

To chyba ten sam miot ,o którym wcześniej wspominacie. Zdjęcia są podobno robione wczoraj :) )
_________________
Justa
 
 
Lilianka 


Dołączyła: 10 Maj 2015
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: 28-05-2015, 21:58   

agn.k - dziękuję za odpowiedź. Zrobię tak jak radzisz. Chcemy bardzo akurat labka, ponieważ mamy dużo miejsca w domu i ogrodzie, ja np codziennie biegam, dookoła nas są lasy i parki. Będziemy z nim wychodzić codziennie na długie spacery. Pod kątem inteligencji również on wygrał. jak napisać w umowie że w przypadku wystąpienia chorób genetycznych żeby mi pokryli część kosztów?
 
 
justa_71 


Dołączyła: 28 Maj 2015
Posty: 3
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 28-05-2015, 23:05   

agn.k zauważyłam ,że jesteś ze Śląska-z których hodowli zakupiłaś swoje skarby?
_________________
Justa
 
 
mibec 



Mój labrador: Prezes Barney (Miners Master)
Pies urodził się:
19.01.2010 - 26.11.2019

Mój labrador: Princess Shelby (Eromdop Maria to Amegilla)
Suczka urodziła się:
01.01.2013

Mój labrador: Princess Ellie (Amegilla Eleanor Alfacute)
Suczka urodziła się:
14.01.2015

Wiek: 46
Dołączyła: 29 Kwi 2010
Posty: 14690
Skąd: Telford UK
Wysłany: 29-05-2015, 09:28   

justa_71, chcesz wystawowa suczke to raczej szukaj w hodowlach, ktore duzo wystawiaja. Wg strony internetowej hodowli Jumirat sunie maja chyba tylko hodowlanke wyjezdzona, brak tez informacji o badaniach, poza tym zajmuja sie hodowla kilku ras a to niekoniecznie dobrze.
_________________
Waniliowo-hebanowa Galeria
PitaPata Dog tickers PitaPata Dog tickersPitaPata Dog tickers
 
 
 
justa_71 


Dołączyła: 28 Maj 2015
Posty: 3
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 29-05-2015, 09:42   

ta hodowla odpadła
Moje poszukiwania zaczynają się od początku. Wolę zaczekać.

Mam jeszcze info od hodowcy Herbu Queen of Hearts z Otwocka-brysie wielkie ,po dobrych rodzicach.
Czy tę hodowlę ktoś zna?
_________________
Justa
 
 
Weronika_S 



Mój labrador: Olaf
Pies urodził się:
22.05.2008

Wiek: 39
Dołączyła: 29 Cze 2011
Posty: 857
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-05-2015, 12:07   

justa_71, a ja mogę Ci polecić biszkopcika w Perfekt Partner,w okolicach Warszawy, wczoraj je widziałam, są naprawdę bardzo rokujące wystawowo. Mam od nich suczkę, na swojej pierwszej w życiu wystawie, w bardzo mocnej stawce, została najlepszą suczką w rasie. Mama ma co prawda tylko łokcie, biodra i oczy, ale tata jest jeszcze wolny od prcd pra i EIC, a więc na pewno szczenięta nie będą chore, w najgorszym przypadku mogą być nosicielami tych chorób. Znam hodowcę, wkłada wiele serca w to co robi, szczenięta śpią z dzieci w łóżkach ;)
 
 
agn.k 


Mój labrador: Fibi
Suczka urodziła się:
08.03.00-05.01.14

Mój labrador: Magnus
Pies urodził się:
14.10.13

Mój labrador: Vigo
Pies urodził się:
26.01.14

Dołączyła: 03 Mar 2014
Posty: 1660
Skąd: śląsk
Wysłany: 30-05-2015, 09:26   

Ja mam moje skarby od pani Beaty z hodowli "z grodu Hrabiego Malmesbury". Sa bardzo mądre i fajne eksterierowo ;-) chociaż nie szukałam psa na wystawy, bardzo mądre. Z Magnusem bedziemyrobic dogoterapie bo uwielbia sie szkolić ;-) na wystawach tez w większości wypadaly z ocena doskonała także reproduktora spokojnie by zrobiły ale aktualnie przestało mnie to kręcić :-) jeśli szukasz psa wystawowego typowo hodowlanego to musisz nastawić sie na koszt nie oszczędzaj, czasem warto poczekać na psa z miotu zapowiadanego, z hodowli ktora dużo wystawia. Bo nie chodzi o to zeby kupić psa wolnego od wad dyskwalfikujacych tylko fajnego psa do hodowli, który ma szanse przekazać fajne cechy wyglądu i charakteru laba. Pogadaj o swoich planach hodowlanych z hodowca. To nie takie proste kupić pierwszego dobrego psa hodowlanego. Ja bym pogadala z hodowla "z grodu Hrabiego Malmesbury", "Leminiscatus", "Play Mor". Pierwszy pies to nabywanie doświadczenia i wiedzy szczególnie jeśli nie ma sie znajomych wsród hodowców ale jeśli planujesz serio hodowle to kup fajnego psa od przyjacielskiego hodowcy, który Cię wesprze.
_________________
PitaPata - Personal picturePitaPata Dog tickers
PitaPata - Personal picturePitaPata Dog tickers
 
 
dzekix10 


Mój labrador: MEGI
Suczka urodziła się:
nie wiem

Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 1
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 12-08-2015, 19:56   Labrador czy mieszanka

Witam. Mam pytanie, mianowicie tydzień temu stałem się właścicielem szczeniaka. Poprzedni właściciel zapewniał, że jest to labrador, jednak nie mam pewności co do tego i nie wiem czy nie jest to przypadkiem mieszaniec labradora z inną rasą. Teoretycznie miał mieć 7 tygodni, jednak moim zdaniem, ma trochę mniej. Jest to suczka. w załączniku zdjęcie owego szczeniaka. Proszę o jakieś sugestie, z góry dzięki. Pozdrawiam. P.

 
 
kamil8406 



Mój labrador: INUSIA
Suczka urodziła się:
28 sierpnia 2013

Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 1652
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 12-08-2015, 21:10   

dzekix10, fajny szczenior :) , labradorem na pewno nie jest. Moim zdaniem będzie raczej z małych piesków.
_________________
PitaPata Dog tickers</a>
 
 
Ewelina 
wesoła rodzinka



Mój labrador: Yoko
Suczka urodziła się:
25.05.2007

Mój labrador: Serdusia
Suczka urodziła się:
01.09.2015

Suczka urodziła się:
Wiek: 37
Dołączyła: 17 Kwi 2009
Posty: 25663
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 12-08-2015, 22:56   

Labradorem nie jest, w sumie nie jest nawet w typie labradora. I co teraz? 😊
_________________


 
 
 
Małgosia35 



Mój labrador: Gustaw vel Gucio ( Magnum Mera Vallis )
Pies urodził się:
21.06.2017

Mój labrador: Klocek
Pies urodził się:
15.01.2009

Mój labrador: Max ( Grom Sodalis )
Pies urodził się:
20.07.2014

Wiek: 50
Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 3193
Skąd: Bergen op Zoom-NL
Wysłany: 12-08-2015, 22:56   

dzekix10 napisał/a:
Poprzedni właściciel zapewniał, że jest to labrador

Labradorem nie jest , a zapewniać można o wszystkim chcąc sprzedać / oddać psa.
Ale poza tym śliczniutki :)
_________________

 
 
neskafe 



Mój labrador: Dante
Pies urodził się:
20.04.2015

Dołączyła: 29 Maj 2015
Posty: 86
Skąd: Edinburgh
Wysłany: 13-08-2015, 11:03   

Piekna! :) aczkolwiek do labradora jej daleko...
_________________
PitaPata Dog tickers
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź