Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tenshii
27-10-2012, 14:25
Karmy: EUKANUBA
Autor Wiadomość
Paseczka 


Suczka urodziła się:
Suczka urodziła się:
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 974
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-10-2012, 02:37   Karmy: EUKANUBA

Moje psy już jakiś czas jedza ta karmę.

Ktoś jeszcze?
Jakie macie z nią doświadczenia?
Ostatnio zmieniony przez tenshii 04-10-2012, 08:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Fromena 



Mój labrador: Sara
Suczka urodziła się:
28-03-2012

Wiek: 33
Dołączyła: 25 Lut 2013
Posty: 102
Skąd: okolice TL :)
Wysłany: 25-02-2013, 12:52   

Mam doświadczenie z tą karmą, ale nie u labradora. Mój wcześniejszy psiak (mieszaniec) jadł właśnie eukanubę. Karmę polecił nam weterynarz po tym jak mój psiak miał problemy ze stawami. Gdy wstawał zajmowało mu to chwilę i kulał. Był smutny, miał też problemy z sercem. Dostawał eukanubę dla seniorów i po niej odżył. Jego sierść (długowłosa) stała się lśniąca i zaczęła mniej wypadać. Nie tył, ale też i nie był chudy, tak w sam raz. I co najlepsze po kilku tygodniach jedzenia, kiedy stan zdrowia mu się poprawił widziałam jak skacze przez płot.
Moja labka jednak tej karmy nie dostawała. Chciałam trochę poeksperymentować z innymi, ale na dobre mi to nie wyszło.
 
 
kathrin 


Suczka urodziła się:
Pies urodził się:
Pies urodził się:
Wiek: 38
Dołączyła: 22 Mar 2013
Posty: 1
Skąd: newyork
Wysłany: 22-03-2013, 08:24   

Nice surprise about this shorter form. Can you tell us what it is you are talking/writing about?
Has any info. about this shorter form been posted before (and i just missed it)?
;D :haha:
_________________
act-practice http://www.pass4sure.com/test/act-practice.html
toefl-exam http://www.pass4sure.com/test/toefl-exam.html
 
 
Silver69 
ananas



Mój labrador: Carra
Suczka urodziła się:
18.05.13

Mój labrador: Murzyna(w typie)
Suczka urodziła się:
20.01.03-05.06.13

Wiek: 28
Dołączyła: 05 Lip 2013
Posty: 824
Skąd: 3miasto
Wysłany: 16-02-2014, 12:06   

Ktoś jest na eukanubie? Planujemy przejść na nią po bricie.
_________________

Carrowy wątek -> http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=9930
 
 
 
mol_ksiazkowy 



Mój labrador: Henio
Pies urodził się:
22.09.2003

Dołączyła: 05 Lut 2014
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-02-2014, 16:40   

Sama nie mam doswiadczenia z EUKANUBA ale czytalam i z innych zrodel wiem ze to karma z wyzszej polki wiec to nie byle co
 
 
Karoola 



Mój labrador: Browni
Pies urodził się:
02.02.2003

Pomogła: 6 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 19 Sie 2009
Posty: 3802
Skąd: Sosnowiec/Warszawa
Wysłany: 16-02-2014, 16:50   

mol_ksiazkowy, a zerkałaś na skład? Karma dla psa to nie "magiczna formuła", żeby nikt nie wiedział co w niej jest, ani film, żeby pytać się innych o recenzje. To zwykły produkt. Patrzysz na skład i wiesz, co kupujesz. Mięso, albo trociny.
_________________
Pozdrawiamy, Karolina, Browni i pinczeropodobny Emil
 
 
 
martynka9007 


Suczka urodziła się:
Wiek: 33
Dołączyła: 17 Lut 2014
Posty: 77
Skąd: Sieradz
Wysłany: 18-02-2014, 09:56   

skład ma dobry, witaminy, glukozamine, i procentowo dość dużo mięsa w porównaniu z innymi karmami. Już drugiego psa karmie Eukanubą i w obu przypadkach sierść jest lśniąca, pies ma zdrowe kupy (nie to co po purinie dog chow), jest energiczny i widąć że służy mu ta karma :) Nie mamy doświadczenia np z Britem itp. ale w porównaniu do puriny dog chow i pedigree jest to karma luksusowa:)
_________________
"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka" - Samuel Butler
 
 
EwaS79 
EwaS79



Mój labrador: Milan
Pies urodził się:
10.04.2005

Wiek: 44
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 34
Skąd: Jarosław
Wysłany: 22-03-2014, 10:49   

Milanowi za szczeniaka (miał jakieś 7-8 miesiecy) kupiłam eukanube juniora, ale zmieniłam dość szybko, nawet worka do połowy nie zjadł, dwa tygodnie niecałe jadł, wymiotował po eukanubie, i tylko na niej były wymioty, potem jeszcze raz kupiłam mały worek po kilku miesiącach i problem powrócił z wymiotami, kilka różnych karm "przerobił" i tylko na eukanubie był problem, teraz je acane
 
 
 
markis80 


Mój labrador: Roki
Pies urodził się:
26-08-2014

Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 167
Skąd: Polska
Wysłany: 02-02-2015, 18:09   

Ktoś może jeszcze używa tej karmy??
_________________


GALERIA MOJEGO ROKIEGO-ZAPRASZAM
 
 
uskaNeluska 



Mój labrador: Nela
Suczka urodziła się:
08.06.2013

Wiek: 39
Dołączyła: 25 Sie 2013
Posty: 108
Skąd: opolszczyzna
Wysłany: 31-03-2015, 23:36   

Też szukam kogoś,kto podaje psu Eukanube.konkretnie Daily Care Overweight, Sterilized
mam suczke po sterylizacji i szukam czegoś na tę okoliczność
_________________

 
 
neskafe 



Mój labrador: Dante
Pies urodził się:
20.04.2015

Dołączyła: 29 Maj 2015
Posty: 86
Skąd: Edinburgh
Wysłany: 04-02-2016, 16:48   

Kupilam 15kg worek Eukanuby (Juniora dla duzych ras). I powiem Wam, ze spodziewalam sie rewelacji albo chociaz przyzwiotosci. Tymczasem ta karma to w naszym wypadku totalny niewypal. Kupy okropne - wieeelkie, po trzy razy dziennie, miekkie, nawet bym powiedziala, ze podchodzilo pod rozwolnienie. A smrod taki, ze przy zbieraniu nie wiedzialam, w ktora strone glowe odwrocic. Przez dwa tygodnie pies jadl z apetytem, potem juz nie. A musicie wiedziec, ze moj pies naprawde nie jest wybredny! Wsypywalam porcje i dopiero po 15 - 20min laskawie zjadal i to jeszcze na raty.
Nie wiem jak by to wygladalo z karma dla doroslych psow. I generalnie sie nie dowiem, bo nie mam zamiaru kupic jej nigdy wiecej.
Cale szczescie, ze juz zmeczylismy ten worek... Pomyslec, ze jeszcze sie cieszylam, ze trafilam na promocje +3kg gratis ;]
_________________
PitaPata Dog tickers
 
 
monikaia 



Mój labrador: GRAND
Pies urodził się:
17.08.2010-20.05.2020

Dołączyła: 30 Cze 2015
Posty: 57
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: 26-08-2016, 12:27   Eukanuba

My jesteśmy tak z 2 miesiące na Eukanuba Sensitive Digestion. Co mogę powiedzieć..no cóż. Sierść ślniąca, kupy ok ale nie zniwelowała nieprzyjemnego zapachu z ust no i bąków:D:D a podobno takie jest jej przeznaczenie:) Worek 12,5kg wystarcza długo granulki małe dla mojego psa idealne bo zmuszają go do gryzienia. Boscha z kaczką dosłownie połykał ale kupy po Boschu były bardzo miękkie za miękkie do zbierania koszmar. Grand był na Bricie Care jagnięcina z ryżem na początku robił dobre choć duże kupy po niej trochę bąków też było jednakże skład miała o wiele lepszy od Euknuby (bez kukurydzy) ale musiałam zmienić gdyż dostanie Brita graniczy z cudem w Anglii w ogóle prawie nie dostępna a jeśli jest to cena z kosmosu. Nie wiem będziemy dalej poszukiwać. Mój pies zje wszystko i narazie zadnych objawów alergii nie widać. Pozdrawiam.
 
 
GosiaG 


Łódź

Dołączyła: 10 Lis 2017
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 10-11-2017, 22:19   

Cześć!

Chciałabym nieco odnowić temat, a konkretniej interesuje mnie czy ktoś z was miał do czynienia z karmą EUKANUBA Dermatosis FP? Niebawem adoptuję ze schroniska pieska w typie laba, który niestety boryka się z dość poważną alergią/zapaleniem skóry (niemal cały grzbiet) i myślałam o zakupie tej karmy dla niego. Czy ktoś może mi coś poradzić w tym temacie?
 
 
adresprzema 



Mój labrador: Kora
Suczka urodziła się:
02.01.2016

Pomógł: 5 razy
Wiek: 58
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 578
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 12-11-2017, 20:54   

GosiaG napisał/a:
Niebawem adoptuję ze schroniska pieska w typie laba, który niestety boryka się z dość poważną alergią/zapaleniem skóry (niemal cały grzbiet) i myślałam o zakupie tej karmy dla niego. Czy ktoś może mi coś poradzić w tym temacie?


Na początek należało by ustalić skąd owa alergia/zapalenie skóry się bierze?
Czy jej przyczyną jest żarcie, czy inny czynnik?
Domyślam się, że w warunkach schroniskowych nikt się specjalnie tym nie przejmuje, a psy dostają żarcie, jakie akurat jest na magazynie.

Stawiasz pytanie czy karma "XYZ" będzie odpowiednia dla Twojego przyszłego psa. Nikt tego nie wie ze 100% pewnością i najuczciwiej jest odpowiedzieć - Nie wiem, ale prawdopodobnie nie!

Powinnaś przeformułowywać pytanie i zapytać:
Jaki sposób odżywiania będzie najkorzystniejszy dla psa z problemami skórnymi.
Wtedy ze 100% pewnością napisał bym, że jak najbardziej naturalny, czyli dieta BARF.
A tylko od Ciebie zależy z czego ją skomponujesz.

Twoje pytanie w odniesieniu do ludzi miało by mniej więcej taki kształt:
Czy człowieka chorego na X można karmić sucharami wzbogaconymi o witaminy?

Pewnie jakiś czas na nich przeżyje, ale nie jest to naturalne pożywienie ludzi, a zwłaszcza chorych.
Organizm ludzki, czy psi jest wyposażony we wbudowany mechanizm homeostazy, wszak pod warunkiem, że dostarczy się organizmowi wszystkich niezbędnych budulców i ograniczy podawanie substancji szkodliwych. Jakich niestety pełno w przemysłowo przetwarzanych karmach.

Pomyśl! Surowe mięso, które jest naturalnym pożywieniem psowatych po kilkunastu godzinach w temperaturze pokojowej zaczyna gnić i śmierdzieć. Fakt - psiemu żołądkowi to nie zaszkodzi, ale żarcie przetworzone ma okres przydatności kilka lat. Myślisz, że podawanie psu takiej ilości chemii pozostaje bez śladu na jego zdrowiu?

Zrobisz jak uważasz.
Z zakresu karm wysoko przetworzonych nie pomogę. Bo nie mam takich doświadczeń.
Ale z zakresu diety BARF chętnie coś podpowiem.
Na tym polu mam sporo doświadczeń, a właściwie moja sunia.
_________________
Nie ma "głupich" psów.
Za to jest całkiem sporo właścicieli, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują niewłaściwe zachowania u swoich pupili.
 
 
Nitka 



Mój labrador: Hera
Suczka urodziła się:
24-02-2010

Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 197
Skąd: Kielce
Wysłany: 13-11-2017, 15:50   

Radziłabym najpierw zbadać przyczynę alergii, może być różnoraka, od karmy, "brudu" itd.
Nie zamawiaj karmy, bo stracisz kasę, wet ustali co się dzieje i wtedy zakupisz. Karm na rynku jest całe mnóstwo, ale musisz wiedzieć na co piesek cierpi.
_________________

 
 
anso77 
anso77


Mój labrador: Baxster
Pies urodził się:
Dołączyła: 12 Sie 2020
Posty: 3
Skąd: lubelskie
Wysłany: 12-08-2020, 12:35   

Witam, mamy szczeniaka labka i zastanawiamy się czym go karmić. Na razie kupiłam eukanubę PUPPY JUNIOR LAMB RICE ALL BREED 12KG ale nie ma ona zbyt dużo opinii. Czy ktoś coś więcej wie na temat eukanuby? wcześniej miałam biszkoptowego labradora 10 lat. Z hodowli dostaliśmy joserę i tak już zostało: najpierw kids, potem festival. Pies wyglądał super. Nie był zapasiony ale na pewno wyglądał bardzo dobrze (to był duży/wysoki labrador - ważył 45kg). Wszyscy się nim zachwycali. Przy próbie zmiany karmy pojawiały się problemy skórne. Niestety po 7 latach przyplątała się cukrzyca, byliśmy zmuszeni zmienić karmę na dedykowaną cukrzykom. Wybraliśmy eukanube diabetic control. Zawsze byliśmy zadowoleni z josery a teraz zastanawiamy się czy nie mogła wywołać cukrzycy. Czy ktoś słyszał coś w tym temacie?
_________________
anso77
 
 
Julita J. 
Kochaj i rób co chcesz ;)


Mój labrador: Szakti
Suczka urodziła się:
01.06.2016

Mój labrador: Szanti
Suczka urodziła się:
16.06.2016

Dołączyła: 03 Kwi 2017
Posty: 200
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12-08-2020, 13:48   

Wszystkie suche karmy szkodzą, sama opisałaś przykład, dawaj psu NATURALNE PRAWDZIWE jedzenie zamiast sztucznego najbardziej przetworzonego na świecie produktu, odwdzięczy Ci się zdrowiem, dobrym samopoczuciem i dobrą kondycją. Poczytaj o barfie, bo szkoda truć kogoś, kogo się kocha, prawda❓😉
_________________
Szczęście sprzyja odważnym.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź