Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy ze skórą: wypadanie sierści, łojotok, łupież...
Autor Wiadomość
Bora 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 4631
Skąd: Polska
Wysłany: 21-08-2008, 11:44   Problemy ze skórą: wypadanie sierści, łojotok, łupież...

Od dobrych 2 miesięcy próbuję wyleczyć skórę Bory.

Po wizycie u pani dermatolog dostałyśmy szampon i witaminy i cynk. Na rezultaty miałyśmy czekać minimum 40 dni. Ehh nio i niby coś jest lepiej tzn mniej sierści wypada, ale łupież jest nadal i jeśli nie wykąpię jej w tym szamponie raz 1 tygodniu to ma strasznie tłustą skórę.

Zaczęło się od wypadania sierści, potem pojawił się łupież, aż w końcu tłusta skóra.

Zmieniłam karmę z RC na eukanubę-zjadła już 2 worek i poprawy nie ma wiec teraz przechodzimy na inną.
Bora drapie się po pysku i trzepie uszami jak wstaje z legowiska, albo śpi i przebudza się, żeby podrapać się po brodzie.
Wetka zaglądała do ucha mówi, że na razie nic tam się szczególnego nie dzieje, drobna, ciemna tłusta wydzielina i że mamy obserwować.

I teraz sie zaczęłam zastanawiać czy ona czasem nie ma alergii kontaktowej. Może na to nowe fioletowe legowisko? Zawsze spała na takim starym, niebieskim z IKEA i na kocu polarowym, ale wyrosła i dostała to duże fioletowe.

Dziś schowałam to fioletowe legowisko do wora i dałam na balkon. Znowu położyłam to za małe, niebieskie z IKEA, kto wie może to jest to?

Słuchajcie, czy znacie może jakieś legowiska wykonane z bawełny lub wełny? Coś co nie bedzie uczulało?
Wszystkie kocyki ma powleczone poszewkami bawełnianymi. Może powinnam wszystko wyprać w proszku dla alergików a nie w takim zwykłym ?
Chyba bedzie trzeba jechać znowu do weta.
 
 
Ryniu 



Mój labrador: Enzo [*]
Pies urodził się:
9.08.2005 - zm.11.01.2019

Mój labrador: Pola [*]
Suczka urodziła się:
4.12.2008 - zm.21.07.2022

Pomógł: 27 razy
Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 26431
Skąd: Włocławek
Wysłany: 21-08-2008, 12:55   

Bora, dostałem taki cennik od swojej wetki:
"Badania w laboratorium zwierzęcym na alergeny pokarmowe kosztuje240zł (badanie, pobranie materiału, wysyłka), wziewne duży panel 265zł (jw), mały panel 185zł.
W ludzkim panele mięsne, zbożowe,wziewne itp (każdy ma 4 alergeny) - 40zł każdy."

Badania oczywiście tam gdzie wszyscy robią w Niemczech. Pomyśl o tym, po co skakać z karmy na karmę.
My jesteśmy zadowoleni, teraz nie wiem co to Enzowe uszka, niedługo zapomnę gdzie ma :)
_________________


 
 
Hawana 


Mój labrador: Hawana
Suczka urodziła się:
31.10.2006

Wiek: 41
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 166
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 21-08-2008, 15:05   

Ryniu, rozumię z treści, że robiłeś testy alergiczne Enzo, tak?

Hana jest alergiczką, niezdiagnozowaną, wystarczyła mniana karmy na weterynaryjną (Royal Hypoalergenic, Support Skin).
Chciałam robić testy, ale lekarze mnie odwiedli, że nie są dokładne, ciężko jest psa zdiagnozować a koszty sa spore.
Lekarka powiedziała, że najczęstszy psi alergen pokarmowy to białka albo drób.

Nam sie udało z karmą, to wystarczyło, ale ciekawa jestem jak wygląda sprawa testów?
_________________
"Pies zadaje ból tylko wtedy, gdy umiera"
... Negro na zawsze w naszych serduszkach ...
 
 
 
Ryniu 



Mój labrador: Enzo [*]
Pies urodził się:
9.08.2005 - zm.11.01.2019

Mój labrador: Pola [*]
Suczka urodziła się:
4.12.2008 - zm.21.07.2022

Pomógł: 27 razy
Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 26431
Skąd: Włocławek
Wysłany: 21-08-2008, 15:51   

Tyle, że jak policzyłem ile wydaje na wizyty, lekarstwa na uszy i drapanie to koszt testów wydał się śmieszny. No i zdrowie psa najważniejsze. Mnie moja pani weterynarz powiedziała, że mnie zna to i poleca, bo wie, że liczę się z jej opinią. A tak, to ona nikomu nie radzi, bo wie że ludzie i tak nie zrobią, bo kto to widział tyle kasy na psa wydawać i jeszcze badania nie muszą być pewne.
Gdyby mi wyniki nic nie pokazały to dalej bym walczył jak głupi z wiatrakami. A że wiem czego konkretnie nie może jeść a co może, więc mam święty spokój. Okazało się że alergen Enzo jest prawie wszędzie na póleczkach w sklepach zoo :) Teraz wystwarczy tylko wybrać lub poprosić o taki towar który jest dla niego bezpieczny. Sam się przekonałem, że głupie 1-2 ciasteczka go uczulały mimo, że karmę jadł już prawidłową, a przysmaków i gryzaków, które nie maja podanego składu w ogóle nie kupuję.
Akurat karmę podajemy taką która nie zawiera alergenu, więc nie było potrzeby jej zmiany a jest ona całkiem przeciętna: ARDEN GRANGE Adult Chicken & Rice i w każdej chwili mogę zmienić na inną. Oczywiście jest to sprawa indywidualna i każdy zrobi tak jak uważa. To samo tyczy wetów, mają często tak skrajne opinie, że mi psa 3 różnych wetów leczyło na staw ramieniowy, a po 1,5 roku i wielokrotnych prześwietleniach chory okazał sie łokciowy, co stwierdzono w prosty sposób poprzez dotyk.
_________________


 
 
Bora 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 4631
Skąd: Polska
Wysłany: 21-08-2008, 21:36   

Ryniu, tutaj nie chodzi o pieniądze, bo sam wiesz ile kosztowały mnie operacje i rehabilitacja Bory. :) Dziękuję Ci, że powiedziałeś mi o tych testach. Teraz wiem z czym iśc do weta. Bora musi być jakoś specjalnie przygotowana?
Umówiłam się z dermatologiem (innym niż poprzedni) na wizytę, ale dopiero w przyszłym tygodniu, bo podobno bardzo "wzięty". Zobaczymy.
Poza tym Bora ma strasznie wrażliwy żołądek, cokolwiek zje innego już ma sensację - kto wie czy to też nie jest jakaś forma alergii.
 
 
Ryniu 



Mój labrador: Enzo [*]
Pies urodził się:
9.08.2005 - zm.11.01.2019

Mój labrador: Pola [*]
Suczka urodziła się:
4.12.2008 - zm.21.07.2022

Pomógł: 27 razy
Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 26431
Skąd: Włocławek
Wysłany: 21-08-2008, 21:55   

Nie potrzeba żadnego przygotowania. Należy właśnie przed tym karmić wszystkim tym co normalnie dostaje, znaczy karma, smakołyki, warzywa itp. To jest zwykłe pobranie krwi. Nie wolno stosować specjalnej diety przed badaniem, wręcz przeciwnie dać takie produkty które nawet podejrzewamy. Wynik dostałem gdzieś po tygodniu.
Ja wiem że nie chodzi o kasę, tylko tak ogólnie napisałem, bo niektórzy uważają że to drogo a jednocześnie tracą o wiele więcej na leczenie.
Co do dermatologa, to jeśli stan jest rzeczywiście zły i nie mogą dać rady polecam dr. Kouru Dembele 604 11 66 27, SGGW - (22) 59 361 31 oczywiście W-wa. Jest to chyba jeden z najlepszych dermatologów w Polsce. Mi Enzika wyleczył skutecznie i to z pomocą komórki i maila z fotkami Enzo w kilkanaście dni, a też miałem urwanie głowy przez parę miesięcy.
_________________


 
 
Bora 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 4631
Skąd: Polska
Wysłany: 21-08-2008, 23:21   

Ryniu, dzięki. W takim razie podam jej ciacha, które wydają mi się, że jej szkodzą.
Tragicznie nie jest. Zobaczymy co powie dr Orłowski, idziemy do niego pierwszy raz.
Zgadza się, więcej pieniędzy wydam na dopasowanie karmy nie wiedząc tak na serio co uczula. Moze akurat kurczak, a większość karm jest na kurczaku. :confused:
 
 
judi20
[Usunięty]

Wysłany: 04-04-2009, 06:57   

Witam moja Roxi też ma lekki łupież dostała go z 4 dni temu i sierść zrobiła jej się matowa :( na początku myślałam, że to jakieś drobinki z dworu lub z podłogi.Myślę, że jak zmienie karmę na lepszą to będzie dobrze.Chciałabym się jeszcze zapytać jak psu przygotowywać i podawać siemnie lniane i czy nie powoduje ono rozwolnienia?
 
 
wamilka 



Mój labrador: Zoltan
Pies urodził się:
13.01.2008

Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 126
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-04-2009, 11:34   

siemię lniane możesz, zmielić i podawać 3-4 razy w tygodniu, albo jeszcze dodatkowo zalać wrzątkiem - zrobi się taki glut, dla małego bąbla wystarczy łyżeczka, nie będzie problemów z rozwolnieniem.

U Zoltana, łupież i drapanie zawsze występuje po przebiałkowaniu jak przesadzę z ilością mięsa czasem. Myślę, że zbyt duża ilość białka to najczęstszy powód sypania/łupieżu i drapania (o ile pies rzeczywiście nie jest uczulony albo nie wykąpał się w jakimś podejrzanym akwenie i nie ma zakażeń grzybem np.).
_________________
Potrzebuję wczoraj...
.
 
 
supergirl 
Magda :)



Mój labrador: Amber
Pies urodził się:
12.08.2007

Wiek: 37
Dołączyła: 14 Maj 2008
Posty: 1557
Skąd: Lubin
Wysłany: 04-04-2009, 12:33   

U nas na łupież pomaga olej lub oliwa z oliwek :) Dodaję 1-2 łyżki do jedzenia i jest ok :)
judi20 napisał/a:
Myślę, że jak zmienie karmę na lepszą to będzie dobrze.
a jaką teraz macie karmę?
_________________

Boże, daj mi siłę, abym mogła zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie, czego chcesz.
 
 
 
judi20
[Usunięty]

Wysłany: 04-04-2009, 16:18   

Teraz mamy Pedigree Junior ale zmieniamy na Purinę Dog Chow Junior
 
 
zaradna 
beata & elmo



Mój labrador: Elmo vel klusiaczek
Pies urodził się:
02.04.2008r.

Wiek: 34
Dołączyła: 31 Maj 2008
Posty: 4267
Skąd: Głowno
Wysłany: 06-04-2009, 23:18   

judi20, Elmo dostaje tą karme Purinę Dog Chow Junior i u nas problemów z sierścią niema.
TYlko zauważyłam, że jak pare razy kupiłam z kurczakiem to bardziej się drapał, a jak kupowałam z jagnięciną to drapanie mijało.
_________________
"Daj mu serce, a on odda Ci swoje"
 
 
 
judi20
[Usunięty]

Wysłany: 08-04-2009, 10:05   

Ja właśnie mam z kurczakiem ponieważ Roxi była przyzwyczajona do karmy o smaku kurczaka.Na razie jest dobrze :haha: no i zaczełam jej podawać siemnie lniane i już widać poprawę :D

[ Dodano: Pią 10 Kwi, 2009 ]
Nie wiem czy to możliwe ale od paru dni daję Roxi siemię lniane do obiadku a już zauważyłam dużą poprawę w wyglądzie sierści :)
Łupież prawie zniknął no i przeszliśmy na Purine Dog Chow dla Juniorów :)
Mała wcina aż miło :D
 
 
ENQA 
Marzena & Atos



Mój labrador: Atos
Pies urodził się:
16.09.2007

Wiek: 35
Dołączyła: 09 Lis 2009
Posty: 610
Skąd: Malczyce k/Wrocławia
Wysłany: 08-02-2010, 23:05   

Witam jest trochę przyczyn drapania więc nie bardzo wiedziałam gdzie napisać - mam nadzieję, że tutaj będzie ok :)

Mam takie pytanie jeżeli nasz labek się drapie jakie działania powinien podjąć weterynarz, jakie badania przeprowadzić? Oczywiście wykluczając pchełki.

Atos drapał się w tamtym roku zimą - kilku wetów stwierdziło alergię pokarmową, zmiany karm nie bardzo pomogły. Badania krwi, mykologia i bakteriologia - nic. Dr Popiel robił zeskrobinę i też nic. Nie bardzo wiem czy powinnam łączyć te dwie sprawy, bo w okresie wiosna- lato przestał się drapać. Teraz od grudnia drapie się jeszcze bardziej, gdy się go głaska łapka sama zaczyna chodzić - no kurcze drapie się cały dzień - przestaje jak jedziemy autem i je, a tak to nawet w nocy się budzi. Nawet łasi się jak kot - ociera się o nogi. Dodatkowo pod koniec grudnia ja zaczęłam mięć jakąś wysypkę na twarzy. Wczoraj pozwoliłam mu znów spać koło mnie - rano jak wstałam to się przeraziłam na całej twarzy mam swędząca wysypkę jak kaszka :cring: Atos je teraz karmę henne pet food - basic. Strasznie leci mu sierść. W piątek byliśmy u weta - w sumie najpierw chcemy wykluczyć - pasożyty, bakterie itp. Dostał zastrzyk eliminujący nużyce i dostaje tabletki - ketakonazol - na grzyby i bakterie. Dzisiaj została pobrana krew i włos - w środę powinny być wyniki.
Wet chce też zlecił badanie krwi - sprawdzenie tarczycy. Czy jeszcze jakieś badania powinniśmy zrobić? Po przeczytaniu kilku tematów na forum - zastanawiam się czy to nie alergia na roztocza - zimą się je chyba bardziej odczuwa :( Pomieszczenia wietrzę bardzo regularnie i praktycznie cały czas po kolei w każdym pokoju włączam nawilżacz i oczyszczacz powietrza. Ogólnie już nie mam siły patrzeć jak Atosik się męczy - nie widać strasznych uszkodzeń sierści ale coś tam jest (na końcu załączę zdjęcie). Zapomniałam dodać, że oprócz drapania się jeszcze się "iska" zębami - ogólnie nie ma jednego miejsca - drapie się i iska po całym ciele. Uszy i oczka wyglądają ok. Zastanawiam się nad tymi testami krwi pod kątem alergii, o których pisał Ryniu, możecie napisać coś więcej o tym, może robił je Ktoś z Wrocławia?




Serdecznie pozdrawiamy i liczymy z Atoskiem na Waszą pomoc Kochani Forumowicze ;* ;* ;*
_________________
zapraszamy do galerii :) http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=2935
 
 
gosia1974 



Mój labrador: Mona
Suczka urodziła się:
24.11.2008

Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 246
Skąd: Poznań
Wysłany: 12-02-2010, 14:44   

Witam :haha:
Moja sunia miała łupież i prawdopodobnie jest uczulona na karmę z kurczaka, strasznie się drapała. Kupiłam jej BAYER VetriDerm Sensiwet spray do skóry wrażliwej i jestem zadowolona. Jest to fajny środek, pięknie pachnie, sierść jest miękka i świecąca. Stosuję go raz w miesiącu dla odświeżenia sierści. Przedstawiam Tobie poniżej dokładny skład i zastosowanie.


BAYER VetriDerm Sensiwet spray do skóry wrażliwej 250ml




Skład:
Preparat zawiera koloidalną skrobię owsianą, pantenol, kwas mlekowy, mocznik, glicerynę, alantoinę, wyciąg z aloesu, wyciąg z rumianku.

Właściwości:
Preparat zawiera szereg substancji o silnym działaniu nawilżającym i zmiękczającym oraz o działaniu łagodnie odkażającym. Wywiera efekt bezpośrednio po podaniu skutecznie łagodząc świąd i podrażnienia. Zwiększa elastyczność skóry i zapobiega ryzyku nadmiernego jej przesuszania. Znajdująca się w preparacie alantoina działa keratolitycznie i regenerująco wzmagając proces samooczyszczania się skóry przez złuszczanie martwych tkanek. Pantenol przyśpiesza regenerację i wspomaga gojenie uszkodzeń. Zawarte w preparacie składniki odnawiają ochronną warstwę białkowo-lipidową naskórka i okrywy włosowej.

Wskazania:
Preparat przeznaczony jest do pielęgnacji skóry wrażliwej na podrażnienie i przesuszenie.

Sposób stosowania:
Po umyciu zwierzęcia szamponem i dokładnym spłukaniu wodą należy spryskać preparatem całą powierzchnię jego ciała, zwłaszcza w miejscach, gdzie wystąpiło podrażnienie skóry. Preparat może też być stosowany do codziennej pielęgnacji bez uprzedniego mycia szamponem.
Wstrząsnąć przed użyciem. Chronić oczy zwierzęcia.

Warunki przechowywania:
Przechowywać w temperaturze pokojowej. Nie wystawiać na bezpośrednie światło słoneczne.

Opakowanie:
Polietylenowa butelka o zawartości 250 ml.
_________________

 
 
 
ENQA 
Marzena & Atos



Mój labrador: Atos
Pies urodził się:
16.09.2007

Wiek: 35
Dołączyła: 09 Lis 2009
Posty: 610
Skąd: Malczyce k/Wrocławia
Wysłany: 17-03-2010, 19:56   

gosia1974, dziękuję bardzo za pomoc ;* stosowaliśmy ten środek, rzeczywiście sierść po nim była śliczna. Tera niestety nic już nie kombinujemy, bo przez te wszystkie leki Atos dorobił się niewydolności wątroby, z którą teraz walczymy. Później już zdecydowaliśmy, że zrobimy testy alergiczne.
_________________
zapraszamy do galerii :) http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=2935
 
 
AnTrOpKa 



Mój labrador: Hexa
Suczka urodziła się:
18.03.2007

Pomogła: 6 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 6578
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17-03-2010, 20:07   

ENQA, czyli w zasadzie, nadal nie wiadomo skad te drapanie?
ENQA napisał/a:
dorobił się niewydolności wątroby

Ojej :( Nieciekawie :confused: Pisz na bieżąco co z piesiem :*
_________________
 
 
 
Ewelina 
wesoła rodzinka



Mój labrador: Yoko
Suczka urodziła się:
25.05.2007

Mój labrador: Serdusia
Suczka urodziła się:
01.09.2015

Suczka urodziła się:
Pomogła: 10 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 17 Kwi 2009
Posty: 25663
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 17-03-2010, 21:27   

ENQA,Dostaliście jakieś zalecenia od weta. Dobra karma to podstawa :)
_________________


 
 
 
ENQA 
Marzena & Atos



Mój labrador: Atos
Pies urodził się:
16.09.2007

Wiek: 35
Dołączyła: 09 Lis 2009
Posty: 610
Skąd: Malczyce k/Wrocławia
Wysłany: 17-03-2010, 21:36   

Ewelina, teraz jesteśmy na royal hepatic i niestety nic innego, w niedzielę kończymy brać tabletki i 26 w piątek ponowne badanie krwi - mam nadzieje, że z wątrobą będzie oki, bo ostatnie badania nieciekawe alt ponad 120 i zawartość bilirubiny :(
_________________
zapraszamy do galerii :) http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=2935
 
 
Ewelina 
wesoła rodzinka



Mój labrador: Yoko
Suczka urodziła się:
25.05.2007

Mój labrador: Serdusia
Suczka urodziła się:
01.09.2015

Suczka urodziła się:
Pomogła: 10 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 17 Kwi 2009
Posty: 25663
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 17-03-2010, 22:15   

ENQA, Tka jak napisałam dobra karma jest podstawą przy takiej diagnozie :)Trzymam kciuki, aby wyniki się poprawiły :)
_________________


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź