Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tenshii
03-10-2012, 20:44
Pierwszy spacer ze szczeniakiem
Autor Wiadomość
Paulinna 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lip 2009
Posty: 1447
Skąd: Polska
Wysłany: 19-05-2010, 17:31   

A może zgłoś się z nim do behawiorysty albo szkoleniowca...
 
 
AK84
[Usunięty]

Wysłany: 19-05-2010, 17:44   

napisałam do kilku psich psychologów,na szkolenie tzn.do psiego przedszkola zapisałam Go, ale dopiero szkolenie to jest od lipca,aniemamkasy by isc na szkolenie za tysiac złotych.
 
 
Paulinna 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lip 2009
Posty: 1447
Skąd: Polska
Wysłany: 19-05-2010, 18:12   

Poradziłabym Ci omijanie ulic i chodzenie raczej polnymi drogami gdyby nie to że Semir to jeszcze szczeniak i powinien odbyć socjalizację... Ale chodzenie niedaleko ulic też nie jest najlepszym rozwiązaniem bo złe zachowanie się utrwala... :confused: A co psi psycholodzy Ci powiedzieli?
 
 
AK84
[Usunięty]

Wysłany: 19-05-2010, 20:53   

Pani behawiorystka po usłyszeniu wszystkich problemów z pieskiem,pierwsze co spytała czy jestem w stanie oddać lub sprzedać psa.
co do lęku przed ruchem ulicznym zaleciała puszczanie podczas zabawy odgłosów ulicy, najpierw cicho pożniej coraz głosniej, a na koncu najgłosniej, i tak robiłam, pies nie reaguje na te odgłosy, czyli sie ich nie boi i tu jest wielka niewiadoma, i nic z tego kompletnie nie rozumiem.
puszczajac najglosniej dzwieki ulcy jadace samochody itp pies sie wcale nie boi, a wychodzi na ulice i juz lipa!
nie mam pojęcia co mam z tym robic....
 
 
kagan 


Mój labrador: Astor
Pies urodził się:
09.03.2009

Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 195
Skąd: Szczecin
Wysłany: 19-05-2010, 22:35   

Masz może w pobliżu kogoś z psem z którym Semir mógłby się bawić na ulicy?
 
 
AK84
[Usunięty]

Wysłany: 19-05-2010, 22:48   

no niestety nie mam nikogo w pobliżu z psiakiem, z którym Semir mógłby się własnie na tej ulicy bawić.
aha jeszcze wspomnę,że pies pochodzi z hodowli, która się mieściła przy ruchliwej i hałaśliwej ulicy, i piesek tam nie odczuwał lęku, bo go odbierając,nie było tego widać, bo do samochodu musieliśmy wsiąść na ulicy,i wtedy nie uciekał przed autami, kilka dni u mnie też nie, a pozniej cos sie popsuło...::(
jestem załamana...
 
 
Paulinna 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lip 2009
Posty: 1447
Skąd: Polska
Wysłany: 20-05-2010, 19:21   

AK84 napisał/a:
puszczajac najglosniej dzwieki ulcy jadace samochody itp pies sie wcale nie boi, a wychodzi na ulice i juz lipa!
nie mam pojęcia co mam z tym robic....
No to może wyjdź na ulicę z psem i puść dźwięk wtedy kiedy nie będzie w pobliżu żadnego samochodu (bo Ty ćwiczyłaś w domu, tak?).

A czy Ty czasem nie pocieszałaś go za okazywanie strachu?
 
 
AK84
[Usunięty]

Wysłany: 20-05-2010, 20:09   

tak ćwiczyłam w domu...
nie nie pocieszałam psa,zato,żesię boi....
 
 
Paulinna 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lip 2009
Posty: 1447
Skąd: Polska
Wysłany: 20-05-2010, 20:16   

AK84 napisał/a:
tak ćwiczyłam w domu...
To popróbuj też w innych miejscach- na klatce, na łące, w lesie, u cioci na imieninach- niech psiak wie że dźwięk auta nie jest czymś okropnym czego trzeba się bać... Ta metoda z dźwiękiem jest dobra i myślę że się uda :)
 
 
Magda_P 


Mój labrador: Nelly
Suczka urodziła się:
17.03.2010

Wiek: 38
Dołączyła: 22 Maj 2010
Posty: 19
Skąd: Poznań
Wysłany: 22-05-2010, 21:21   

To ja mam pytanie jeszcze z ta kwarantanna :)
Mam pieska 2 dzień - z tego co widzę w książeczce miał dopiero 1 szczepienie i 2 odrobaczenia. Hodowca mówił, ze mam iść na szczepienie dopiero za 2 tygodnie, to znaczy ze moja Sunia, nie może się spotykać z innymi psami? Dziś byłam z nią na długim spacerze...
 
 
 
Lorena 
TW...



Mój labrador: Lorena[*]
Suczka urodziła się:
25.12.2007

Mój labrador: Nitka Jamnior
Suczka urodziła się:
09.04.2010

Mój labrador: Dolly chesapeak bay retriever
Suczka urodziła się:
01.02.2015

Pomogła: 3 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 02 Mar 2008
Posty: 3359
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 22-05-2010, 21:22   

Magda_P, ze spacerami i spotkaniami z innymi psami należy poczekać miminum do tygodnia po drugim szczepieniu! Wcześniej pies może to przypłacić życiem :/
_________________
http://spojrzeniepsa.blogspot.com/
http://gabinetmedwet.blogspot.com
https://m.facebook.com/spojrzeniepsablog
Na co dzień nieludzka pielęgniarka ....
 
 
Magda_P 


Mój labrador: Nelly
Suczka urodziła się:
17.03.2010

Wiek: 38
Dołączyła: 22 Maj 2010
Posty: 19
Skąd: Poznań
Wysłany: 22-05-2010, 23:09   

Nie miałam o tym zielonego pojęcia.
A mogę ją chociaż na siusiu i kupkę wystawić przed blok? bez kontaktu z innymi psiakami?
 
 
 
benia 



Pies urodził się:
2007.09.26

Wiek: 45
Dołączyła: 02 Cze 2008
Posty: 968
Skąd: Zamość
Wysłany: 22-05-2010, 23:15   

Magda_P, tutaj jest sporo o kwarantannie :haha:
http://forum.labradory.or...highlight=nauka
_________________

 
 
Paulinna 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lip 2009
Posty: 1447
Skąd: Polska
Wysłany: 23-05-2010, 09:50   

Magda_P napisał/a:
A mogę ją chociaż na siusiu i kupkę wystawić przed blok? bez kontaktu z innymi psiakami?
Nie jeśli przed tym blokiem załatwiają się też inne psy...
 
 
kathleenbrick 



Mój labrador: AMBER
Pies urodził się:
03.04.2010

Wiek: 40
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 137
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-07-2010, 09:05   Mój labek jest strachliwy :(

Witam

Mój maluch jak tylko zakończył kwarantannę (tydzień temu) zaczął wychodzić normalne na dwór. Przypadło to akurat na czas mojego urlopu więc z wychodzeniem kilka razy dziennie nie ma problemu. Zdarza mu się jeszcze załawić w ciągu dnia na gazetkę i oczywiście w nocy, ale chyba to jeszcze nie problem?

Mam wrażenie, że maluch nie lubi wychodzić na dwór.
- jak tylko wychodzimy za drzwi to siada i nie chce wejść do windy (zachęcam go chrupkiem z karmy)
- z windy nie chce wyjść również (znów chrupek)
- zanim wyjdziemy za terem osiedla (osiedle jest strzeżone, więc oczywiście wg rozporzorządzenia, nie jest to ,,toaleta dla psów" ) kilka razy przysiada i nie chce iść.
- kiedy już wyjdziemy idzie całkiem śmiało, ale co kilka kroków odwraca się i patrzy, czy idę, (trzyma się jednak cały czas chodnika, żadko wchodzi na trawę)
- jak tylko się zatrzymam, aby on mógł się skupić na wąchaniu trawy, to on wtedy siada i patrzy na mnie
- boi się innych psów, nie zabiega o kontak z nimi, a jak jakiś się zbliży to chowa się za moimi nogami
- do ludzi podchodzi chętniej
- jak tylko widzi, że już wracamy do domu to zaczyna przyspieszać (czasami nawet ciągnąć)
- kiedy wchodzimy na teren osiedla to już na dobre pędzi pod klatkę, czasami tylko coś wąchnie na trawie.

Proszę poradzcie co może być tego przyczyną.
 
 
Bora 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 4631
Skąd: Polska
Wysłany: 07-07-2010, 10:40   

kathleenbrick napisał/a:
Proszę poradzcie co może być tego przyczyną.

Nic :) Dla niego wszystko jest nowe, nowy zapach, dźwięki, że wszystkim musi sie oswoić, poznać, przekonać, że to nic złego. Każdy szczeniak reaguje inaczej, jeden wbiega do windy i już, drugi potrzebuje na to więcej czasu. Cierpliwości, a oswoi się ze wszystkim.
 
 
i3l4z0 



Mój labrador: Bako
Pies urodził się:
07,11,2009

Wiek: 34
Dołączyła: 17 Mar 2010
Posty: 646
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-07-2010, 10:45   

Miałam dokładnie to samo... piesek musi się przyzwyczaić wszystko jest dla niego nowe każdy dźwięk, samochód, pies, przerażają go ... musisz uzbroić się w cierpliwość i czekać. Pod żadnym pozorem nie ciągnij psa na siłę, sam musi iść. Zabieraj ze sobą jego ulubiona zabawkę albo nawet kup taką którą będzie mógł się bawić tylko na zewnątrz. Jak wyjdziecie to duuużo zabawy i pozytywnych bodźców odwracaj jego uwagę od wszystkiego czego piesek się boi. Szybko się przyzwyczai :) Pamiętam pierwsze spacery z Bako.. to był horror dla mnie i dla niego. A teraz chodzi na kolczatce bo nie da się go w inny sposób opanować taki jest ciekawy świata :P
_________________
Pozdrawiamy!
Aneta, Błażej i
Bako ;)
Galeria zdjęć
 
 
tenshii 
Ania & labradość



Mój labrador: Teyla
Suczka urodziła się:
30.09.2009

Mój labrador: Fido
Pies urodził się:
15.06.2009

Mój labrador: Daisy [*]
Suczka urodziła się:
20.06.2007 - 26.10.2009

Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 8525
Skąd: Wrocław
Wysłany: 07-07-2010, 11:04   

Prawidłowo kwarantanna trwa mniej więcej do 12 tygodnia, a do 12 tygodnia psy najlepiej się z wszystkim socjalizują, tzn wtedy najlepiej je do wszystkiego przyzwyczajać.
Nawet jest 12 złotych rad na 12 pierwszych tygodni zycia.
Dlatego jeśli nie mamy możliwości wynoszenia psa np do ogrodzonego ogródka, najlepiej wynosić go choćby na 5 minut na rękach, żeby przywykł do widoków, dźwięków, zapachów. Potem po kwarantannie jest łatwiej.

A no i nie pocieszamy psa gdy się boi. Ignorujemy jego zachowanie, ale możemy oddalać się powoli od źródła strachu
_________________
They gave me a Labrador Retriever cause other Angels
were busy

Pies może być dowolnej rasy, pod warunkiem, że jest
to labrador
 
 
 
Kkarina 


Mój labrador: Zombie
Suczka urodziła się:
12.10.2009

Dołączyła: 06 Lip 2010
Posty: 15
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 07-07-2010, 13:31   

Moja sunia też bała się jak była malutka, przy pierwszych spacerkach, zwłaszcza samochodów i dużych panów hihi
ale już jest odważna, szalona i wciąż ciekawa świata. I nie przepuści żadnemu przechodniowi bez przywitania :)
Pozdrawiamy!
 
 
krzych 


Mój labrador: Camel
Pies urodził się:
23.05.2010

Wiek: 41
Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 1
Skąd: Koszalin
  Wysłany: 07-08-2010, 15:55   LĘK PRZED SPACEREM???

Witam. Problem polega na tym, ze moj 11-to tygodniowy labek na widok tego ze biore szelki i smycz zeby wyjsc na spacer ucieka w najdalszy kat w mieszkaniu i nie reaguje jak go wolam:( Nie pomagaja nawet przekupstwa smakolykami
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź