Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tenshii
03-10-2012, 20:44
Pierwszy spacer ze szczeniakiem
Autor Wiadomość
mibec 



Mój labrador: Prezes Barney (Miners Master)
Pies urodził się:
19.01.2010 - 26.11.2019

Mój labrador: Princess Shelby (Eromdop Maria to Amegilla)
Suczka urodziła się:
01.01.2013

Mój labrador: Princess Ellie (Amegilla Eleanor Alfacute)
Suczka urodziła się:
14.01.2015

Pomogła: 12 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 29 Kwi 2010
Posty: 14690
Skąd: Telford UK
Wysłany: 08-08-2010, 01:08   

A przyzwyczajałeś pieska do szelek, czy od razu go ubrałeś i na dwór?
Poza tym w wieku 11 tygodni to on powinien jeszcze w domu siedzieć - kwarantanna.
Moim zdaniem powinieneś powolutku go przekonać, że szelki to nic strasznego - jak się bawicie to mu je pokaż, niech sobie powącha, nawet troszkę posmakuje - wszystko wymaga czasu. Pozwól mu się z nimi oswoić zamin spróbujesz mu je założyć. Najpierw zakładaj dosłownie na kilka sekund i zabawiaj i powolutku wydłużaj ten czas. Powodzenia !
_________________
Waniliowo-hebanowa Galeria
PitaPata Dog tickers PitaPata Dog tickersPitaPata Dog tickers
 
 
 
Malinowa 



Mój labrador: Malina (Pandora Herbu Bazyl)
Suczka urodziła się:
09.02.2010

Mój labrador: Tajga
Suczka urodziła się:
2010?

Dołączyła: 18 Maj 2010
Posty: 329
Skąd: Lublin
Wysłany: 08-08-2010, 07:21   

U nas był tak, że jak była mała no to po ogroniedzie chodziłyśmy w szelkach zeby sie przyzwyczaiła i szelki zaczęły jej odpowiadać. Ale problem był z obroża, niecierpiała jej. I nie chciała w ogóle zakładać a jak już założyłam too chodziła w niej jak inwalida. Ciągle się zatrzymywała i drapała ale po czasie tez sie przyzwyczaiła.
Może spróbuj małemu w domu na jakiś czas zakładać szelki zeby sie oswoił. :haha:
_________________

 
 
jkasia 
Kasia



Mój labrador: Kasta
Suczka urodziła się:
05,02,2010

Pomogła: 3 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 20 Kwi 2010
Posty: 4413
Skąd: Lublin
Wysłany: 08-08-2010, 07:54   

Może tu własnie nie chodzi o lek przed spacerem tylko tak jak dziewczyny napisały, przed obrożą? To pewnie bedzie wymagało troche czasu. Dobrze jest przyzwyczajac psiaka stopniowo np wlozyc obrożke na chwile jak pies je posiłek i zdjąc zaraz jak tylko skonczy.Zajmie sie on wtedy jedzieniem i nie bedzie myslał o obroży. Moja Kasta jak była mała to bała sie wychodzic na dwór.Musielismy ja na rekach wynosić i stopniowo przyzwyczajać.Dla takiego malucha wszustko jest nowe i strach jest bardzo zrozumiały.Potrzeba cierpliwości i czasu a na pewno powolutku sie przyzwyczai i wszystko pozna.
Jestem jednak zdania,ze 11 tyg to troszke mało jak na spacery i powinniscie poczekać az minie kwarantanna.
_________________
Galeria Kasty;
http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=3438

A dog is for life, not just for Christmas!
 
 
Czekolabuś12 


Mój labrador: Roxy
Suczka urodziła się:
18 . 11 . 2010

Wiek: 25
Dołączyła: 02 Sty 2011
Posty: 28
Skąd: Złotoryja
  Wysłany: 02-01-2011, 16:02   Kiedy pierwszy spacer ?????????????

Witam Serdecznie :haha:
Od wczoraj jestem szczęśliwą posiadaczką labradora. Osoba od , której go kupowałam powiedziała , że mam wyjść z nią na dwór dopiero po dwóch szczepieniach ( odbędą się za więcej niż miesiąc ) . Sunia ma teraz 6 tygodni , kiedy mogę z nią wyjść ??????
Z góry dziękuję :dribble:
_________________
heeeeeeeeeej haaaaaaaaaaaj heeeeeeello
 
 
Grapy 



Mój labrador: Grapy
Pies urodził się:
16.08.2009

Mój labrador: Holka-Chesapeake Bay Retriever
Suczka urodziła się:
27.07.2010

Mój labrador: Baalis-Chesapeake Bay Retriever
Suczka urodziła się:
22.05.2014

Pomogła: 1 raz
Wiek: 49
Dołączyła: 05 Paź 2009
Posty: 1628
Skąd: Wrocław
Wysłany: 02-01-2011, 18:08   

Czekolabuś12, czesto ale bez kontaktu z innymi psami, najlepiej aby spacerki były krótkie,pozdrawiam
_________________


 
 
mibec 



Mój labrador: Prezes Barney (Miners Master)
Pies urodził się:
19.01.2010 - 26.11.2019

Mój labrador: Princess Shelby (Eromdop Maria to Amegilla)
Suczka urodziła się:
01.01.2013

Mój labrador: Princess Ellie (Amegilla Eleanor Alfacute)
Suczka urodziła się:
14.01.2015

Pomogła: 12 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 29 Kwi 2010
Posty: 14690
Skąd: Telford UK
Wysłany: 02-01-2011, 19:07   

Czekolabuś12, tutaj masz zbiorczy temat o szczeniakach: http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=3139 Myślę, że warto się zapoznać z poruszonymi tam kwestiami :)
_________________
Waniliowo-hebanowa Galeria
PitaPata Dog tickers PitaPata Dog tickersPitaPata Dog tickers
 
 
 
kasienka 


Pies urodził się:
Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 07-01-2011, 14:16   Mam pytanko do was

Pod koniec stycznia odbieram pieska , Hodowca napisał mi ze za tydzień maja kolejne 3 szczepienie i muszą przejść tydzień kwarantanny ,chodzi tutaj o odraczanie??Kiedy możliwy będzie 1 spacer , Moze ktoś napisać tutaj jaka jest kolejność szczepię kiedy szczepimy przeciw nosówce
 
 
mibec 



Mój labrador: Prezes Barney (Miners Master)
Pies urodził się:
19.01.2010 - 26.11.2019

Mój labrador: Princess Shelby (Eromdop Maria to Amegilla)
Suczka urodziła się:
01.01.2013

Mój labrador: Princess Ellie (Amegilla Eleanor Alfacute)
Suczka urodziła się:
14.01.2015

Pomogła: 12 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 29 Kwi 2010
Posty: 14690
Skąd: Telford UK
Wysłany: 07-01-2011, 17:32   

kasienka, ja nie wiem jaka jest kolejnosc szczepien - zaufalam wetowi w tej kwesti; o kwarantannie mozesz sobie tutaj poczytac: http://forum.labradory.or...ght=kwarantanna
_________________
Waniliowo-hebanowa Galeria
PitaPata Dog tickers PitaPata Dog tickersPitaPata Dog tickers
 
 
 
kasienka 


Pies urodził się:
Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 07-01-2011, 17:40   

Dzieki Mibec ;) Pozdrawiam
 
 
perełka 



Mój labrador: Moris
Pies urodził się:
25.02.2014

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Sty 2015
Posty: 6
Skąd: Augustów
Wysłany: 01-03-2015, 18:59   

Nasz maluch ma prawie cały staw dla siebie jak jedziemy do babci.Prawie cały bo 1 owczarek niemiecki, 1 owczarek kaukaski i 3 berneńskie psy pasterskie też się kąpią. :)
_________________
 
 
***Flawless 


Mój labrador: Toby
Pies urodził się:
02.05.2016

Wiek: 26
Dołączyła: 26 Cze 2016
Posty: 6
Skąd: Łańcut
Wysłany: 07-07-2016, 23:50   Pierwszy spacer

Moja czekoladka ma 9 tygodni. Dobrze się u nas zaaklimatyzował, czasami zdarzy mu się jeszcze załatwić w domu ale wiadomo że tak to będzie wyglądać. Obecnie jesteśmy przed trzecim szczepieniem dziecięcym, mamy spory ogród więc jak do tej pory miał tam sporo miejsca żeby się wybiegać.
Próbowałam go przyzwyczaić do szelek, bo jakoś tak boję się że coś mu zrobię ciągnąc go za obrożę ale mimo że miały odpowiedni rozmiar bardzo ich nie lubi, na początku udawał że nie może w nich chodzić a później zaczynał się rzucać po podłodze i ich gryźć. :haha: Podobnie było kiedy przypięłam go na chwilkę na smycz.
Jak go nauczyć chodzenia w szelkach i na smyczy? Od kiedy mogę go zacząć zabierać na spacery tak, żeby nie było za wcześnie? (ponieważ mojego poprzedniego mieszańca pekińczyka i jamnika zbyt wcześnie zabierałam i przez sporą część swojego 7 letniego żywota hulał po okolicy). Proszę o wszelkie możliwe rady jako początkujący hodowca! :)
_________________
Life is better with a labrador retriever
 
 
anna34 
rude szczęście



Mój labrador: Chopper
Pies urodził się:
03.07.2007-24.05.2016

Mój labrador: Biscuit John Cage(Hearty)
14.06.2016

Pomogła: 7 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 15 Sty 2008
Posty: 6153
Skąd: Pruszków
Wysłany: 08-07-2016, 04:28   

Szelki dla szczeniaczka to bardzo zły wybór.
_________________
 
 
 
Ryniu 



Mój labrador: Enzo [*]
Pies urodził się:
9.08.2005 - zm.11.01.2019

Mój labrador: Pola [*]
Suczka urodziła się:
4.12.2008 - zm.21.07.2022

Pomógł: 27 razy
Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 26431
Skąd: Włocławek
Wysłany: 08-07-2016, 07:24   

Na spacery po za ogród, na smyczy wybierałbym się dopiero po 3 szczepieniu. Nie oznacza to, że nie można, a nawet należy psa socjalizować i wychodzić w różne ciekawe miejsca unikając kontaktów z miejscami gdzie załatwiają się inne zwierzęta.

Zakładanie obroży czy szelek powinno być dla psa zabawą, którą dobrze kojarzy zakończoną nagrodą. Nic na siłę.
_________________


 
 
tenshii 
Ania & labradość



Mój labrador: Teyla
Suczka urodziła się:
30.09.2009

Mój labrador: Fido
Pies urodził się:
15.06.2009

Mój labrador: Daisy [*]
Suczka urodziła się:
20.06.2007 - 26.10.2009

Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 8525
Skąd: Wrocław
Wysłany: 08-07-2016, 09:36   

Szelki czy obroża - wszystko jedno.
Nie przesadzajmy z tym demonizowaniem szelek
_________________
They gave me a Labrador Retriever cause other Angels
were busy

Pies może być dowolnej rasy, pod warunkiem, że jest
to labrador
 
 
 
anna34 
rude szczęście



Mój labrador: Chopper
Pies urodził się:
03.07.2007-24.05.2016

Mój labrador: Biscuit John Cage(Hearty)
14.06.2016

Pomogła: 7 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 15 Sty 2008
Posty: 6153
Skąd: Pruszków
Wysłany: 08-07-2016, 11:51   

tenshii napisał/a:
Nie przesadzajmy z tym demonizowaniem szelek

szelki jak najbardziej,ale po zakończeniu wzrostu,wielu weterynarzy tak uważa.No ale nie mój pies,nie moja sprawa,każdy wie swoje i robi swoje :haha:
_________________
 
 
 
tenshii 
Ania & labradość



Mój labrador: Teyla
Suczka urodziła się:
30.09.2009

Mój labrador: Fido
Pies urodził się:
15.06.2009

Mój labrador: Daisy [*]
Suczka urodziła się:
20.06.2007 - 26.10.2009

Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 8525
Skąd: Wrocław
Wysłany: 08-07-2016, 12:21   

A dla mnie to jest przerost formy nad treścią.
Wiele szczeniaków nosi szelki i nic im nie jest.
Co do obroży to też można powiedzieć że szczeniak uszkodzi sobie krtań
Sekret tkwi w tym aby uczyć psa od malego luźnej smyczy - wtedy ani szelki ani obroża nie zaszkodzą
_________________
They gave me a Labrador Retriever cause other Angels
were busy

Pies może być dowolnej rasy, pod warunkiem, że jest
to labrador
 
 
 
adresprzema 



Mój labrador: Kora
Suczka urodziła się:
02.01.2016

Pomógł: 5 razy
Wiek: 58
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 578
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 08-07-2016, 22:18   

Cytat:
Jak go nauczyć chodzenia w szelkach i na smyczy? Od kiedy mogę go zacząć zabierać na spacery tak, żeby nie było za wcześnie? (ponieważ mojego poprzedniego mieszańca pekińczyka i jamnika zbyt wcześnie zabierałam i przez sporą część swojego 7 letniego żywota hulał po okolicy). Proszę o wszelkie możliwe rady jako początkujący hodowca!

Witam.
A jakiż to problem założyć szczeniaczkowi luźną obróżkę i niech sobie w niej chodzi ze dwa dni bez przypinania smyczy. Przecież ani go to boli, ani nie przeszkadza. (W przeciwieństwie do szelek).
Co za problem, żeby po dwóch dniach przypiąć szczeniakowi do obroży metr sznurka?
Niech sobie gryzie jeśli chce. Takie rozwiązanie ma zaletę, że przydeptując sznurek można korygować niechciane zachowania szczeniaka.
(Zostań, niewolno).
Następnie wystarczy schylić się po koniec sznurka i w ten sposób pies jest już prawie naumiany chodzenia na smyczy. :-P
Oczywiście to nie takie proste, bo szczeniak będzie gryzł smycz, próbował się uwolnić. Wtedy trzeba odwrócić jego uwagę, np smakołykiem, czy aportem.

Co do szelek - sugerował bym ich zakładanie dopiero kiedy pies trochę oswoi się z chodzeniem na smyczy.
_________________
Nie ma "głupich" psów.
Za to jest całkiem sporo właścicieli, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują niewłaściwe zachowania u swoich pupili.
 
 
Kilian 


Mój labrador: Atos
Pies urodził się:
07.05.2016

Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-07-2016, 10:03   

Mam pytanie, Atos 12 tygodni mając. Powoli oswoił się z obrożą. Mam to szczęście że poza podwórkiem mam od razu teren "bezpieczny" od innych zwierząt i rzadko bądź wcale uczęszczany przez psy. Natomiast mały problem tkwi w tym, że Atos gdy jest blisko domu to woli leżeć choćby na środku drogi niż iść. Natomiast jeżeli znajduje się tak z 500 metrów od domu nie widzi go i nie "czuje" no to mamy najpierw mały bunt czyli siada i kładzie się, ja wypuszczam na całą długość smyczy wołam go, on przybiega i kładzie się i tak czas jakiś, aż do chwili gdy albo trzeba iść do domu albo on już przestaje się droczyć. W obu przypadkach chodzi na smyczy bardzo ładnie, przy nodze interesuje go wszystko i cieszy się jak nigdy.

Czy to niechęć do spaceru? Jak pokazuje mu obroże, to cieszy się jakby wygrał w lotka, problem dopiero jest za bramą.
 
 
adresprzema 



Mój labrador: Kora
Suczka urodziła się:
02.01.2016

Pomógł: 5 razy
Wiek: 58
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 578
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 26-07-2016, 22:21   

Cytat:
Czy to niechęć do spaceru?

Wprost przeciwnie. Chce przedłużyć spacer o ile się da.

Kora ma już prawie 7 miesięcy i od czasu do czasu strzela focha i robi "żabę". (Znaczy wyciąga wszystkie łapy i przywiera brzuchem do gruntu). Smakołyk lub zabawka zwykle pomaga. Czasem wystarczy patyczek.
Jeżeli nie mam smakołyków, ani zabawki pod ręką, to schylam się i udaję, że coś intensywnie wącham, zwykle taki zabieg budzi jej zainteresowanie i wstaje.
Inny trick to zmiana kierunku marszu o 180 stopni. Staje za jej zadem, żeby mnie nie widział i staram się wzbudzić jej zainteresowanie, (obwąchiwanie, mlaskanie, itp).
_________________
Nie ma "głupich" psów.
Za to jest całkiem sporo właścicieli, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują niewłaściwe zachowania u swoich pupili.
 
 
monikacicha90 


Dołączyła: 17 Lip 2015
Posty: 22
Skąd: Poznań
Wysłany: 27-07-2016, 21:48   

Ja tam moją Petrę brałam na krótkie spacery w bezpieczne miejsca właściwie od razu;) Kupiłam dobrą smycz na ............................ i tak brykałyśmy sobie wokół domu;) Ale to prawda, na takie dłuższe eskapady, do parku, do lasu czy na jakieś inne "zielone" tereny to zaczełyśmy chodzić po 3 szczepieniu oraz gdy można było stosować już środki na kleszcze (tych małych pasożytów to w sumie wciąż się obawiam!). A dzisiaj to już właściwie chodzimy wszędzie, łącznie z wizytami nad pobliskim jeziorem ;)

Post wyedytowany - reklama niezgodna z regulaminem.
Mod
Ostatnio zmieniony przez Ryniu 21-12-2016, 21:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź