Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Żywienie seniorów.
Autor Wiadomość
Karoola 



Mój labrador: Browni
Pies urodził się:
02.02.2003

Pomogła: 6 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 19 Sie 2009
Posty: 3802
Skąd: Sosnowiec/Warszawa
Wysłany: 17-10-2012, 23:23   Żywienie seniorów.

Jest duuużo tematów dotyczących żywienia szczeniąt, ale cóż, nie da się ukryć, wszyscy dorastamy, starzejemy się, nasze psiaki także... :-P
Dlatego właśnie pomyślałam o założeniu takiego osobnego wątku.
Macie jakieś doświadczenia z karmami dla seniorów?
Ja daję Browniemu Brit Premium Senior Large Breed, przejadł już łohoho, wiele worków, ale teraz mam mieszane uczucia. Myślę nad zmianą karmy.
Jest coś w rozsądnej cenie, co polecacie? Czy może patrzeć jedynie na skład, zawartość białka/tłuszczu i wybrać coś spośród karm Adult?
Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.
_________________
Pozdrawiamy, Karolina, Browni i pinczeropodobny Emil
 
 
 
szalej 



Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 10 Paź 2010
Posty: 2531
Skąd: brak
Wysłany: 18-10-2012, 08:11   

Karoola, Hakera też miałam na Bricie seniorze, ale po jakimś czasie pies mi najpierw strasznie tył, potem strasznie chudł, i sama już nie wiedziałam... a większość życia był wogóle na Bricie. Teraz mam go cały czas na Arionie seniorze i jest super, ale wydaje mi się, że ten worek co teraz mi przyszedł to jakis inny jest - tzn inne granulki
 
 
nathaliena 
Natalia


Mój labrador: Bari (Waldi Niewierskie Łąki)
Pies urodził się:
20.12.2001

Mój labrador: Goya
Suczka urodziła się:
01.03.2012

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 12 Gru 2010
Posty: 2514
Skąd: z labusiowej doliny
Wysłany: 18-10-2012, 10:07   

Bariemu leci ósmy roczek, jesteśmy an Adulcie, a dodatkowo dostaje preparat na stawy, od kiedy jest u mnie :) jesteśmy baardzo zadowoleni, ma piękną figurę duuużo energii :)
_________________
 
 
 
AnIeLa 



Mój labrador: Asior
Pies urodził się:
27.06.2005 -08.02.2021

Pomogła: 5 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 7378
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 18-10-2012, 11:52   

Asior skończył w czerwcu 7 lat. Nie jesteśmy na seniorze :) Zastanawiałam się kiedyś czy nie zmienić mu karmy ale stwierdziłam, że jeszcze nie czas. :)
_________________
"Mieszańce chroni więc sama natura, psy rasowe chroni mądry dobór hodowlany, "rasowych bez rodowodu" nie chroni nikt i nic. O tym naprawę nie wolno zapominać!"
 
 
 
szalej 



Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 10 Paź 2010
Posty: 2531
Skąd: brak
Wysłany: 18-10-2012, 15:48   

Ja nie pamiętam kiedy zmieniłam Hakerowi na Seniora, chyba po skończeniu 8 roku, teraz leci mu 10 ;)
 
 
Karoola 



Mój labrador: Browni
Pies urodził się:
02.02.2003

Pomogła: 6 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 19 Sie 2009
Posty: 3802
Skąd: Sosnowiec/Warszawa
Wysłany: 18-10-2012, 16:21   

szalej, no nie postarzaj go tak :-P Browniemu za niedługo minie 10 roczek :-P
Tak się właśnie zastanawiam, co takiego magicznego jest w karmach dla seniorów.
My mamy jeszcze połowę opakowania + jedno całe, nieotwarte, może do tego czasu wszystko się unormuje i wcale nie będę musiała zamawiać innej karmy.
Browni ostatnio miewa luźniejsze kupy, ale też nie zawsze, oprócz tego trochę gazuje :stinky: Starałam się nie dawać mu nic innego poza karmą i tabletkami, jest lepiej, ale dalej puszcza bąki :confused:
Co myślicie o "podkręcaniu" składu karmy? Mam na myśli podawanie zmieszanych dwóch karm, zwykłej z lepszą, ale taką, na którą nas nie stać, żeby żywić nią jedynie. Czy ktoś mnie rozumie? :-P
_________________
Pozdrawiamy, Karolina, Browni i pinczeropodobny Emil
 
 
 
pado 



Mój labrador: Bari [*]
Pies urodził się:
10.12.2003- 11.06.2015

Mój labrador: Dejzi
Suczka urodziła się:
26.04.2009.

Mój labrador: Brego (Max Sodalis)
Pies urodził się:
16.03.2015.

Pomogła: 3 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 15 Lut 2009
Posty: 719
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-10-2012, 17:29   

Mój Baruś jest na Arionie jagniecina z ryżem i dodatkowo dostaje preparaty na wzmocnienie stawów.
 
 
Karoola 



Mój labrador: Browni
Pies urodził się:
02.02.2003

Pomogła: 6 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 19 Sie 2009
Posty: 3802
Skąd: Sosnowiec/Warszawa
Wysłany: 18-10-2012, 23:24   

Oglądałam Ariona senior, chyba jeszcze więcej zbóż niż w naszym Bricie :confused:
Co myślicie o tym, żeby zmieszać brita senior z Enovą bezzbożową? Słyszałam o jednej kobitce, która karmiła swoje oziki tak (mieszała chyba acanę z boschem..?) - jak myślicie, nie zaszkodzi? :-P Czy lepiej podawać w dwóch oddzielnych posiłkach?
_________________
Pozdrawiamy, Karolina, Browni i pinczeropodobny Emil
 
 
 
Weronika_S 



Mój labrador: Olaf
Pies urodził się:
22.05.2008

Pomogła: 7 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Cze 2011
Posty: 857
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-10-2012, 10:12   

Myślę,że lepiej mieszać w jednym posiłku,tak zresztą robi się przy zmianie karmy żeby nie było rewolucji.Kilkoro moich znajomych tak robi i psiaki mają się dobrze :) A czym różnią się karmy dla seniorów od adult?Pamiętam jak kiedyś Krystyna zapytana o sekret długiego i zdrowego życia jej psów powiedziała,że właśnie nie karmi ich seniorem i nie traktuje jak weteranów.
 
 
AnIeLa 



Mój labrador: Asior
Pies urodził się:
27.06.2005 -08.02.2021

Pomogła: 5 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 7378
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 19-10-2012, 11:11   

Weronika_S napisał/a:
Pamiętam jak kiedyś Krystyna zapytana o sekret długiego i zdrowego życia jej psów powiedziała,że właśnie nie karmi ich seniorem i nie traktuje jak weteranów.



Dokładnie tak. Odkopałam kiedyś ten wpis na info i właśnie to mnie skłoniło, żeby poczekać ze zmianą karmy na taką dla staruszków :)
_________________
"Mieszańce chroni więc sama natura, psy rasowe chroni mądry dobór hodowlany, "rasowych bez rodowodu" nie chroni nikt i nic. O tym naprawę nie wolno zapominać!"
 
 
 
Karoola 



Mój labrador: Browni
Pies urodził się:
02.02.2003

Pomogła: 6 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 19 Sie 2009
Posty: 3802
Skąd: Sosnowiec/Warszawa
Wysłany: 19-10-2012, 14:20   

Weronika_S, ja zanim zmieniłam karmę na seniora przeczytałam kilka artykułów weterynarzy o żywieniu i wywnioskowałam, że:
1. Musi mieś dużo białka (bo jest gorzej przyswajane)
2. Musi być dobrze przyswajalna (czyli mniej zbóż = więcej mięsa = 1.)
3. Mniej tłuszczu, żeby nie przytyły
4. + jakieś dodatki na stawy itp.
Zrobiłam mały rekonesans, ale każda karma dla seniorów wręcz przeczyła tym zasadom, dlatego poczekałam jeszcze chwilkę ze zmianą. I wtedy Brit wprowadził ulepszoną linię premium. Skład seniorek miał przyzwoity, wręcz lepszy od adulta, którego wcześniej podawałam, był dla "L", więc kulki spore (zazwyczaj firmy mają jednego seniora dla wszystkich ras) no i było mnie na niego stać. Dlatego go zakupiłam i kupuję do teraz.
Z tym, że właśnie się zastanawiam, czy nie lepiej mu teraz mieszać tej karmy z inną. Poczekam do końca worka i się zdecyduję. :)
Gdzie sprzedawana jest ta Enova bez zbóż? Tylko na e-karmie?

[ Dodano: 19-10-2012, 14:22 ]
Weronika_S, AnIeLa, mądre! :)
_________________
Pozdrawiamy, Karolina, Browni i pinczeropodobny Emil
 
 
 
Krystyna 


Mój labrador: HODOWLA LEMINISCATUS
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Lip 2008
Posty: 323
Skąd: Grębynice k/Krakowa
Wysłany: 19-10-2012, 14:31   

Weronika_S napisał/a:
Myślę,że lepiej mieszać w jednym posiłku,tak zresztą robi się przy zmianie karmy żeby nie było rewolucji.Kilkoro moich znajomych tak robi i psiaki mają się dobrze :) A czym różnią się karmy dla seniorów od adult?Pamiętam jak kiedyś Krystyna zapytana o sekret długiego i zdrowego życia jej psów powiedziała,że właśnie nie karmi ich seniorem i nie traktuje jak weteranów.


I nadal sie pod tym podpisuje ;-)
Oczywiscie majac na mysli starszego psa ktory jest zdrowy, w dobrej kondycji i nie jest zatuczony.
_________________
www.labradory.pl
 
 
Cocainee 
<3



Mój labrador: Neo
Pies urodził się:
22.09.2002

Wiek: 37
Dołączyła: 14 Gru 2011
Posty: 87
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22-11-2012, 12:16   

Mój Leoś skończył 10 lat, też jesteśmy na "seniorze" ale szukam czegoś nowego, bo mój królewicz jest wybredny i zawsze musi mieć jakiś dodatek w karmie a i twaróg/jogurt mu szybko się nudzi... ^^

Czy potraficie mi polecić coś smacznego? :-)

P.S. Nie krzyczcie ale jestem na Purinie Dog Chow, wiem, że to syf ale Neo tą karmę je w miarę chętnie...
_________________

 
 
 
TeodorJan 


Dołączył: 24 Maj 2012
Posty: 35
Skąd: W-wa
Wysłany: 22-11-2012, 15:03   

Karmy typu Senior są bardzo zbliżone swoim składem do karm typu "Light" - chodzi przede wszystkim o obniżone zapotrzebowanie energetyczne starszych psów i uniknięcie tycia. Ktoś już wspomniał wcześniej, że warto zwrócić uwagę na dodatki na stawy.

Ostatnio niektórzy producenci suplementują też tauryną ze względu na uniknięcie ewentualnych problemów z serduchem.
 
 
Iwinka 



Mój labrador: Samba [*]
Suczka urodziła się:
12.05.2004 - 25.06.2017

Dołączyła: 05 Kwi 2012
Posty: 72
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22-11-2012, 18:42   

Sambina zjada karmę Bosch Senior. Jak na razie bez problemów. Pięknie schudła, sierść ma błyszczącą. Do karmy dodaję Caniviton Forte (1 miarkę) z miesięcznymi przerwami.
Nie muszę dosmaczać, bo Samba zjadłaby wszystko i w każdej ilości :) ...oprócz cebuli i czosnku.
 
 
szalej 



Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 10 Paź 2010
Posty: 2531
Skąd: brak
Wysłany: 22-11-2012, 19:33   

Haker dalej na arionie seniorze, on przez cale zycie byl raczej "karmowym niejadkiem" ale po kastracji zjada swoje dawne dwie porcje dziennie :O Jestem ciekawa, czy po tym przytyje... pewnie tak, ale jak przez cale zycie nie jadl a teraz zaczal w koncu normalnie jesc to az nie moge mu nie dac...

[ Dodano: 22-11-2012, 19:34 ]
Haker dalej na arionie seniorze, on przez cale zycie byl raczej "karmowym niejadkiem" ale po kastracji zjada swoje dawne dwie porcje dziennie :O Jestem ciekawa, czy po tym przytyje... pewnie tak, ale jak przez cale zycie nie jadl a teraz zaczal w koncu normalnie jesc to az nie moge mu nie dac...
 
 
nathaliena 
Natalia


Mój labrador: Bari (Waldi Niewierskie Łąki)
Pies urodził się:
20.12.2001

Mój labrador: Goya
Suczka urodziła się:
01.03.2012

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 12 Gru 2010
Posty: 2514
Skąd: z labusiowej doliny
Wysłany: 26-11-2012, 08:43   

Barunio - ósmy roczek idzie, aktualnie na Joserze Festival, kondycja świetna, dodajemy dodatkowo Arthrovet, problemów ZERO, mimo zwyrodnień (odpukać) :)
_________________
 
 
 
AnIeLa 



Mój labrador: Asior
Pies urodził się:
27.06.2005 -08.02.2021

Pomogła: 5 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 7378
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 26-11-2012, 10:19   

Asior ( 7,5 roku ) niedługo zmieni karmę z Enovy na Doctor Dog :0 Ma dużo mięsa i jest bez zbóż. Przy okazji sprawdzimy czy zaczerwienione łapki i fafle to wina kurczaka bo teraz będziemy jeść wołowinę :)
_________________
"Mieszańce chroni więc sama natura, psy rasowe chroni mądry dobór hodowlany, "rasowych bez rodowodu" nie chroni nikt i nic. O tym naprawę nie wolno zapominać!"
 
 
 
Karoola 



Mój labrador: Browni
Pies urodził się:
02.02.2003

Pomogła: 6 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 19 Sie 2009
Posty: 3802
Skąd: Sosnowiec/Warszawa
Wysłany: 26-11-2012, 17:10   

AnIeLa, a jak sama Enova się sprawdzała? Miałaś wersję bez zbóż? Tam strasznie dużo białka jest - nie sprawiało to żadnych problemów?
_________________
Pozdrawiamy, Karolina, Browni i pinczeropodobny Emil
 
 
 
AnIeLa 



Mój labrador: Asior
Pies urodził się:
27.06.2005 -08.02.2021

Pomogła: 5 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 7378
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 26-11-2012, 23:12   

Karoola, Enova bardzo fajnie się sprawdziła kupy max 2 w ciągu dnia. Miałam te bezzbożową i tę kurczak z ryżem. Asiorowi smakuje i to bardzo. Teraz sprawdzimy wołowinę z DOCTOR dog tam jest jeszcze więcej białka.

Cytat:
ZAWARTOŚĆ SKŁADNIKÓW POKARMOWYCH:
42.2% białko ogólne; 23.02% tłuszcz po hydrolizie; 17.74% węglowodany; 10.4% włókno surowe; 4.56% popiół surowy; 3.04% wilgotność


Zobaczymy jak ona wpłynie na Asiora. Cenowo wychodzi podobnie więc jeśli posłuży i uczulenie zniknie to zostaniemy na DD.
_________________
"Mieszańce chroni więc sama natura, psy rasowe chroni mądry dobór hodowlany, "rasowych bez rodowodu" nie chroni nikt i nic. O tym naprawę nie wolno zapominać!"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź