Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Szkolenia dla psów - Poznań - jakie polecacie?
Autor Wiadomość
Mistycom 



Mój labrador: Luna
Suczka urodziła się:
30.03.2013

Pies urodził się:
Wiek: 37
Dołączyła: 05 Cze 2013
Posty: 1068
Skąd: Poznań
Wysłany: 19-07-2013, 23:22   Szkolenia dla psów - Poznań - jakie polecacie?

Na razie to luźne myśli, ale krążymy w koło tematu psiego przedszkola, tak żeby poznać podstawy szkolenia itp.

Czy ktoś zna jakieś "szkoły" w Poznaniu? Możecie coś polecić, gdzie lepiej nie iść i dlaczego, gdzie jest najkorzystniej?
_________________
 
 
KASIAiBŁAŻEJ 


Mój labrador: Daglas
Pies urodził się:
03.06.2013

Dołączył: 04 Sie 2013
Posty: 52
Skąd: Poznań
Wysłany: 09-08-2013, 09:26   

My znaleźliśmy jakieś psie przedszkole które jest organizowane na cytadeli w weekendy.

Niestety Daglas nie ma jeszcze wszystkich szczepień więc nie mógł być zapisany na sierpień, ale bodajże 7 września startuje kolejna grupa.

http://psiaakademia.pl/miasto/poznan/

Już się tam wstępnie zapisaliśmy, więc po pierwszych zajęciach napiszę jak to wygląda.
Niestety nie mamy niczego poleconego, więc może się okazać niewypałem...
 
 
 
tenshii 
Ania & labradość



Mój labrador: Teyla
Suczka urodziła się:
30.09.2009

Mój labrador: Fido
Pies urodził się:
15.06.2009

Mój labrador: Daisy [*]
Suczka urodziła się:
20.06.2007 - 26.10.2009

Wiek: 38
Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 8525
Skąd: Wrocław
Wysłany: 09-08-2013, 09:35   

KASIAiBŁAŻEJ, jeśli to ten cywil, o którym myślę, to bym się zastanowiła.
Niestety z tego co wiem używają starych dominacyjnych metod.
Na www nic nie widzę na ten temat, ale przy opisie instruktorów jest coś o szkoleniu psów do policji itp, a uwierz mi - takich psów nie szkoli się pozytywnie :(
Żebyście nie popełnili mojego błędu - ja ze swoją Daisy kiedyś byłam na takim szkoleniu. W wieku 12 tygodni została zdominowana bardzo agresywnie za gryzienie palców ludzi i od tamtej pory miałam z nią problemy z agresją :(
_________________
They gave me a Labrador Retriever cause other Angels
were busy

Pies może być dowolnej rasy, pod warunkiem, że jest
to labrador
 
 
 
madzioos 



Mój labrador: Luna (Golden Woman)
Suczka urodziła się:
28.09.2012

Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 260
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 09-08-2013, 11:33   

Mistycom, ja polecam z całego serca Wesołą Łapkę :)
tylko, że oddział mają w Lesznie, czyli pewnie kawałek od Ciebie .

http://wesolalapka.pl/
_________________

 
 
Mistycom 



Mój labrador: Luna
Suczka urodziła się:
30.03.2013

Pies urodził się:
Wiek: 37
Dołączyła: 05 Cze 2013
Posty: 1068
Skąd: Poznań
Wysłany: 09-08-2013, 15:41   

KASIAiBŁAŻEJ, byliśmy tam zapisani na sierpień, ale z przyczyn niezależnych ode mnie musieliśmy zrezygnować z tego turnusu.

Na chwile obecną mam kontakt z osobistym trenerem, który szkoli psy do IPO Obidence ale niestety pogoda nam nie sprzyjała ostatnio. Zbyt gorąco na szkolenia. Może w ten wknd wypali to w niedzielę pójdziemy zobaczyć jak to wygląda :)

Co do Cywila tenshii, szukałam trochę po necie i widziałam raczej pozytywne opinie, chociaż zawsze znajda się tacy, którzy będą przeciwko.

[ Dodano: 09-08-2013, 15:43 ]
madzioos, dzięki tylko niestety nie mają nic w Poznaniu :(
_________________
 
 
tenshii 
Ania & labradość



Mój labrador: Teyla
Suczka urodziła się:
30.09.2009

Mój labrador: Fido
Pies urodził się:
15.06.2009

Mój labrador: Daisy [*]
Suczka urodziła się:
20.06.2007 - 26.10.2009

Wiek: 38
Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 8525
Skąd: Wrocław
Wysłany: 09-08-2013, 15:44   

Mistycom napisał/a:
widziałam raczej pozytywne opinie

tu nie chodzi o opinie tylko o metody
ludzie, którzy nie mają pojęcia o szkoleniu psów czasami chwalą coś czego nie powinni - na tej podstawie takie szkoły istnieją bo laik zawsze będzie zadowolony bo myśli, że tak trzeba
kobieta, która zrobiła krzywdę mojemu psu działa niestety do dziś, i też ma bardzo dobre opinie, a ja już dziś laikiem nie jestem i wiem, że z tej kobiety diabeł wcielony i krzywdzi i psy i właścicieli
_________________
They gave me a Labrador Retriever cause other Angels
were busy

Pies może być dowolnej rasy, pod warunkiem, że jest
to labrador
 
 
 
Palinka 



Mój labrador: Moris
Pies urodził się:
10.05.2009

Mój labrador: Kia (border collie)
07.03.2013

Wiek: 37
Dołączyła: 01 Lis 2010
Posty: 873
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 09-08-2013, 21:19   

Mistycom, w Poznaniu masz jeszcze DogMasters i Radosnego Psa, ale Radosny Pies chyba się przeniósł do Suchego Lasu. Byliśmy na zajęciach w obydwu szkołach i tam na pewno możesz liczyć na fajne, w 100% pozytywne zajęcia.
Mistycom napisał/a:
Na chwile obecną mam kontakt z osobistym trenerem, który szkoli psy do IPO Obidence ale niestety pogoda nam nie sprzyjała ostatnio.

A można wiedzieć z kim? Bo w Poznaniu nie bardzo jest gdzie ćwiczyć obi niestety :( Ja właśnie myślę z Kią głównie o obi, praktycznie od początku psa inaczej się wszystkiego uczy - od razu ważna jest dynamika, precyzja itp., bo niestety przestawić psa potem jest dużo trudniej ;-) A że zakochałam się metodach szkoleniowych klubu "Na Fali" pozostają mi seminaria i obozy i uczenie się na własnych błędach ;-)

Warto od razu pomyśleć czego oczekujesz od szkolenia, czy chcesz coś robić z psem w przyszłości, czy zależy Ci tylko na tym żeby ,,ogarnąć" szczeniaczka i wzmocnić więź z psiakiem. Ale w obydwu przypadkach na pewno patrzyłabym na to, żeby metody szkoleniowe były pozytywne ;-)
_________________
Galeria Moriska: http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=5094
 
 
bietka1 



Mój labrador: Sara i Nero (nie lab)
Suczka urodziła się:
18.05.2006

Wiek: 61
Dołączyła: 21 Cze 2008
Posty: 806
Skąd: prawie Gdańsk
Wysłany: 09-08-2013, 21:38   

Mistycom, spójrz tutaj:
http://akademiapsapracujacego.pl/poznan/o-akademii
gdybym mieszkała w Poznaniu, nie zastanawiałabym się ani chwili. Już gdzieś pisałam, ze byłam na obozie szkoleniowym, na którym jednym z instruktorów był p. Piotr Smurawa. Pracowałam pod jego kierunkiem z Sarą na szkoleniu z posłuszeństwa i tropienia. Niesamowity człowiek, z super podejściem do psa i wymagający wobec właściciela (ale w bardzo mobilizujący sposób).
 
 
Palinka 



Mój labrador: Moris
Pies urodził się:
10.05.2009

Mój labrador: Kia (border collie)
07.03.2013

Wiek: 37
Dołączyła: 01 Lis 2010
Posty: 873
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 09-08-2013, 23:03   

O! Akademię Psa Pracującego też polecam :) Mam nadzieję, że kiedyś się wybiorę na warsztaty z tropienia ;-)
_________________
Galeria Moriska: http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=5094
 
 
Mistycom 



Mój labrador: Luna
Suczka urodziła się:
30.03.2013

Pies urodził się:
Wiek: 37
Dołączyła: 05 Cze 2013
Posty: 1068
Skąd: Poznań
Wysłany: 10-08-2013, 21:56   

A słyszał ktoś coś o ośrodku szkolenia psów Cztery Łapy?

http://www.czterylapyszkola.pl/
_________________
 
 
MagdaD 



Mój labrador: Jimi
Pies urodził się:
10.02.2013

Dołączyła: 03 Maj 2013
Posty: 122
Skąd: Warszawa/Bytom
Wysłany: 10-08-2013, 22:29   

Jeśli chodzi o szkołę Cywil w Warszawie to polecam, o innych miastach się nie wypowiadam :)
 
 
Palinka 



Mój labrador: Moris
Pies urodził się:
10.05.2009

Mój labrador: Kia (border collie)
07.03.2013

Wiek: 37
Dołączyła: 01 Lis 2010
Posty: 873
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 10-08-2013, 23:48   

Mistycom napisał/a:
A słyszał ktoś coś o ośrodku szkolenia psów Cztery Łapy?

Ja tylko słyszłam, że podejście do psów bardziej tradycyjne ;-) Coś bardziej na zasadzie - pies swoje miejsce znać musi ;-) Ale tylko słyszałam... Zawsze można pójść i zobaczyć jak psiaki uczą :)
_________________
Galeria Moriska: http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=5094
 
 
Mistycom 



Mój labrador: Luna
Suczka urodziła się:
30.03.2013

Pies urodził się:
Wiek: 37
Dołączyła: 05 Cze 2013
Posty: 1068
Skąd: Poznań
Wysłany: 11-08-2013, 19:41   

No my jesteśmy dzisiaj po pierwszym, adaptacyjnym spotkaniu :) Trener z którym się spotykamy, trenuje psy od ponad 20 lat. Jeszcze niewiele o nim wiem (tylko niech Wam się włos na głowie nie jeży, że to jakiś oszust czy coś, w żadnym wypadku), ale podczas pierwszej rozmowy telefonicznej otwarcie mi powiedział, że ma już dosyć komercyjnych szkół i dlatego prowadzi indywidualne zajęcia, w gronie znajomych ewentualnie poleconych osób. Jak ja go znalazłam - długa historia ;) Jest jednak związany ze Związkiem Kynologicznym i prowadzi pozytywne szkolenie.

Od września zaczyna kurs na PT w Więckowicach i do tego czasu mamy się zastanowić czy chcemy Lunę tylko podszkolić w posłuszeństwie czy chcielibyśmy przystąpić do PT. Odradza nam IPO (czyli Międzynarodowego Psa Obronnego) ponieważ tego typu pies ma tylko jednego przewodnika i niekoniecznie będzie miły dla pozostałych członków rodziny. PT (pies towarzysząc) jest psem bardziej społecznym :)

Piesków trochę dzisiaj było, miejsce treningów idealne do asocjacji zarówno z innymi psami jak i otoczeniem (w pobliżu jest aktywna strzelnica dzięki czemu psy oswajają się również z odgłosem wybuchów). A Luna - oceniona została pozytywnie :) Ja nie zostałam zasypana natłokiem informacji, kilka prostych wskazówek, jak i co robić przez najbliższe dni, tygodnie i po godzinie z groszem pojechaliśmy do domu. Szczeniaków nie powinno się przemęczać. Wsiadła do samochodu, położyła się między nogami i zamknęła oczy :D Dawno nie widziałam tak zmęczonego psa, żeby przed odpaleniem silnika juz spał :P
_________________
 
 
Palinka 



Mój labrador: Moris
Pies urodził się:
10.05.2009

Mój labrador: Kia (border collie)
07.03.2013

Wiek: 37
Dołączyła: 01 Lis 2010
Posty: 873
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 11-08-2013, 21:47   

Mistycom, najważniejsze, że wiecie jak wygląda szkolenie i jakie jest podejście do psa. Jak Wam odpowiada, to czemu nie spróbować ;-) Według mnie warto od razu pomyśleć o PT :)
_________________
Galeria Moriska: http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=5094
 
 
Mistycom 



Mój labrador: Luna
Suczka urodziła się:
30.03.2013

Pies urodził się:
Wiek: 37
Dołączyła: 05 Cze 2013
Posty: 1068
Skąd: Poznań
Wysłany: 11-08-2013, 21:54   

Palinka, o tym własnie myślimy :) zawsze jakaś dodatkowa "rozrywka" dla Luny i dla nas ;)
_________________
 
 
Siekiera 


Mój labrador: Blade
Pies urodził się:
30,04,2013

Wiek: 35
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 435
Skąd: Poznań
Wysłany: 13-08-2013, 15:11   

szukam szukam i nic:( Polecicie mi kogś w Poznaniu co pomoże mi w szkoleniu małego jakieś przeczkole badz indywidualne zajęcie pracuje 6-7 dni w tygodniu na rózne zmiany i cieżko mi coś znaleść możecie pomuc dodam że szukam W Poznaniu ewentualnie lambdy
 
 
 
Mistycom 



Mój labrador: Luna
Suczka urodziła się:
30.03.2013

Pies urodził się:
Wiek: 37
Dołączyła: 05 Cze 2013
Posty: 1068
Skąd: Poznań
Wysłany: 13-08-2013, 19:19   

Siekiera, popatrz na powyższe propozycje. Cywill ma szkolenia w weekendy, więc chyba nie powinno być problemów gdybyś zdecydował się akurat na tą szkołę.

A o Cztery łapy pytałam, ponieważ mają oni szkolenia przy dawnym zajeździe Lizawka, na Błatyckiej koło strzelnicy. Doskonałe miejsce do oswajania psa z niecodziennymi dźwiękami.
_________________
 
 
Siekiera 


Mój labrador: Blade
Pies urodził się:
30,04,2013

Wiek: 35
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 435
Skąd: Poznań
Wysłany: 13-08-2013, 22:15   

O cywilu nie słyszałem od znajomych dorbych opini tzn oni moze ok ale psy jakoś nie zbyt po tej szkole wychowane.... Dzwoniłem dziś do Pani z ośrodka cztery łapy i 4 razy w miesiacu grupowe a dwa indywidualne bo inaczej mi nie pasuja zmiany.. wydake mi sie ze ok:) ale szukam jeszce waszym opini o tej szkole i czy jeszce jakies sa w poznaniu?
 
 
 
inkapek 
Paulina&Neska



Mój labrador: Neska
Suczka urodziła się:
21.11.2005r.

Wiek: 41
Dołączyła: 28 Lis 2007
Posty: 4151
Skąd: Teraz Czaplinek
Wysłany: 14-08-2013, 12:42   

co prawda Mieczewo ale też blisko http://www.markusek-team.eu/Aktualnosci.html

i tutaj http://dogmasters.pl/
_________________

 
 
 
Siekiera 


Mój labrador: Blade
Pies urodził się:
30,04,2013

Wiek: 35
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 435
Skąd: Poznań
Wysłany: 14-08-2013, 18:41   

Tak wiem i tym w mieczewie lezc mam tam troche daleko bo az 26kmm:( a te cztery lapy? I co muslicie o tym 4 dog master.cywil i na woli nie wiem co wybrac
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź