Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Pies mi mdleje prosze o pomoc
Autor Wiadomość
Zaszyfrowana 


Mój labrador: Zara
Suczka urodziła się:
07.07.2012

Wiek: 37
Dołączyła: 29 Sie 2012
Posty: 1
Skąd: Szkocja
Wysłany: 15-06-2015, 23:40   Pies mi mdleje prosze o pomoc

Witam
Zalogowalam sie na forum juz bardzo dawno temu,zawsze jakies porady itd...tutaj poczytalam zawsze to lepiej pytac u kogos kto ma takiego psa :) ladradora


I tak sie stalo,ze teraz ja potrzebuje pomocy,dodam,ze na dniach bede dzwonic do weta

Mam Labradorke 6 lipca skonczy 3 lata zawsze byla zdrowa ,raz miala zaplenie uszu .Jest regularnie szczepiona i odrobaczana.

Juz pisze o co chodzi

W ciagu roku ,bo tak mniej wiecej to sie zaczelo.Psina byla na smyczy z obroza i byla taka sytuacja,ze zobaczyla mojego kolege ,ktorego bardzo lubi tak bardzo ciagnela na tej smyczy,ze zemdlala nie tak do konca po prostu byla taka zacmiona i upadla potem sie podnosila nieudolnie.Trwalo to moze 7 lub 8 sekund.OK pomyslalam,ze moze obroza ,bo tak ciagnela,ze ja poddusila o sytuacji zapomnialam.Po jakims czasie identyczna sytuacja wlasnie tez zobaczyla kogos kogo bardzo lubi i ciagnela i znowu ta sama sytuacja tak samo upadla na bok zdezorientowana probowala wstac.Juz wtedy sie przestraszylam,ale porozmawialam z kolezanka ,co ma psa i mowila,ze jej tak dwa razy zemdlal ,bo sam sie przydusil.Mina dlugi czas okolo pol roku.Sytuacja sie powtorzyla wtedy sie mega przestraszylam a systuacja identyczna Pies podniecony cieszy sie ciagnie na smyczy.I wtedy kupilam szelki i bylo ok.Ale 2 tyg temu znowu spotkalam kolege i trafilo sie ,mze znowu ten sam ,przy ktorym raz zemdlala i stalo sie to juz w szelkach.Wtedy wiedzialam,ze chyba raczej sie nie poddusza.ale jeszcze mialam nadzieje,ze moze te szelki takie wysokie i naprawde tak sie dzieje.Dzis juz zrozumialam ,ze to nie szelki.Sytuacja juz inna Jakis pies sie rzucil na moja psine taki calkiem maly.moja sie zaczela z nim gryzc nie jakos konkretnie ,ale na siebie szczekaly ja biegne szybko,zeby ja zabrac wlasciciel drugiego psa tez a zanim dobieglam moja zemdlala.Nie tak do konca tylko upada jest zdezorientowana itd kilka sekund wstaje.Dodam,ze to sie stalo w przeciagu roku pierwsze 3 razy w obrozy w ciagu 10 miesiecy,wiec naprawde myslalam,ze sie poddusza.I te dwa razy teraz w ciagu 2 tyg raz w szelkach zapieta jak ciagnela raz z ta akcja z psem.Zaczelam szukac informacji w necie i po prostu juz dostaje zawalu.Wyszukalam informacje o chorobie serca itd jestem przerazona.Czy ktos z was mial taki proeblem z psem jak byl diagnozowany jakei ma szanse na dlugie zycie ? umieram po prostu :( ze strachu.Ta ostatni sytuacja byla dzis.Dodam jeszcze,ze pies ciagle sapie meczy sie szybciej.teraz kiedy poczytalam zaczelam, ukladac wszystko w calosc i widziec inne problemu ,ktorych nie widzialam tlumaczac latem,ze cieplo.Pies jest bardzo aktywny duzo ruchu ma biega,ale sapie i meczy sie szybciej plus te omdlenia.Jak wyglada diagnostyka,dodam,ze mieszkam w UK moze ktos tez jest tutaj z UK i orientuje sie co i jak.Przepraszam,ze moze napisane chaotycznie ,ale jest pozno ,rece mi sie trzesa :( dzis dzownilam do veta ,ale byl juz zamkniety jutro dzwonie rano,boje sie bardzo blagam o jaka kolwiek odpowiedz.wiem,ze to raczej chore serce ,ale niech ktos napisze,ze moj pies bedzie jeszcze zyl ona ma dopiero 3 lata.Dziekuje za odpowiedz
 
 
kamil8406 



Mój labrador: INUSIA
Suczka urodziła się:
28 sierpnia 2013

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 1652
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 16-06-2015, 02:42   

http://www.laboklin.de/pa...ba/pies_EIC.htm
_________________
PitaPata Dog tickers</a>
 
 
mibec 



Mój labrador: Prezes Barney (Miners Master)
Pies urodził się:
19.01.2010 - 26.11.2019

Mój labrador: Princess Shelby (Eromdop Maria to Amegilla)
Suczka urodziła się:
01.01.2013

Mój labrador: Princess Ellie (Amegilla Eleanor Alfacute)
Suczka urodziła się:
14.01.2015

Pomogła: 12 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 29 Kwi 2010
Posty: 14690
Skąd: Telford UK
Wysłany: 16-06-2015, 09:26   

Zdecydowanie do weta. Tez bym podejrzewala zapasc wysilkowa.
Jestem pewna ze po diagnozie lekarz Cie poinstruuje jak postepowac z psem.
Z tego co wiem to najwazniejsze jest unikanie intensywnego wysiłku, nagłej zmiany temperatur oraz silnych emocji. Konsekwentne przestrrzeganie podstawowych zasad powinno pozwolic uniknąć epizodów zapaści.
_________________
Waniliowo-hebanowa Galeria
PitaPata Dog tickers PitaPata Dog tickersPitaPata Dog tickers
 
 
 
mibec 



Mój labrador: Prezes Barney (Miners Master)
Pies urodził się:
19.01.2010 - 26.11.2019

Mój labrador: Princess Shelby (Eromdop Maria to Amegilla)
Suczka urodziła się:
01.01.2013

Mój labrador: Princess Ellie (Amegilla Eleanor Alfacute)
Suczka urodziła się:
14.01.2015

Pomogła: 12 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 29 Kwi 2010
Posty: 14690
Skąd: Telford UK
Wysłany: 16-06-2015, 09:43   

Zaszyfrowana napisał/a:
mieszkam w UK moze ktos tez jest tutaj z UK i orientuje sie co i jak
testy na EIC wykonuje laboklin - http://www.laboklin.co.uk...jsp?testID=8152
Mozesz zamowic fiolki na pobranie sliny i sama pobrac material ( http://www.laboklin.co.uk...equestMaterials ) -przyjda z dokladna instrukcja. Odsylasz je do laboratorium - wyniki sa po mniej wiecej dwoch tygodniach. Koszt testu to 72.50.
Jednak najpierw wybrala bym sie do weta i wykluczyla inne mozliwosci.
_________________
Waniliowo-hebanowa Galeria
PitaPata Dog tickers PitaPata Dog tickersPitaPata Dog tickers
 
 
 
Weronika_S 



Mój labrador: Olaf
Pies urodził się:
22.05.2008

Pomogła: 7 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Cze 2011
Posty: 857
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-06-2015, 11:14   

Ja bym proponowała zbadać też serce.....
 
 
figula1 


Mój labrador: Bono (*)
Pies urodził się:
ok. 13 lat

Mój labrador: Ayla (*)
Suczka urodziła się:
około 10 lat

Mój labrador: Figa, Merlin
Suczka urodziła się:
około 10 lat, około 10 lat

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 349
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-06-2015, 14:49   

i rtg odcinka szyjnego kręgosłupa :(
_________________
pozdrawiamy
--------------------
Krynia & Bono (*) & Ayla(*) & Figa & Merlin
 
 
agn.k 


Mój labrador: Fibi
Suczka urodziła się:
08.03.00-05.01.14

Mój labrador: Magnus
Pies urodził się:
14.10.13

Mój labrador: Vigo
Pies urodził się:
26.01.14

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 03 Mar 2014
Posty: 1660
Skąd: śląsk
Wysłany: 17-06-2015, 17:50   

Tak jak piszą poprzedniczki- serce ale nie tylko osłuchanie, test na EIC ja bym zamówiła od razu bo to zmora wsród labradorów a warto szybko wiedzieć...Do czasu diagnozy unikać upałów, wysiłku, ekscytacji. Diagnostyka tez w kierunku padaczki bo atak to nie musi byc od razu atak z drgawkami, mogą byc wyłączenia i splatanie, badanie tarczycy jeśli EIC i serce ok. Ale to juz wet poprowadzi.
_________________
PitaPata - Personal picturePitaPata Dog tickers
PitaPata - Personal picturePitaPata Dog tickers
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź