Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Salerno
06-11-2010, 20:06
Wegetarianizm
Autor Wiadomość
antarkowa
[Usunięty]

Wysłany: 14-04-2009, 15:05   

Wena napisał/a:
to ja znowu małe ot, myślę że 15-letnia dziewczynka nie powinna być wegetarianką


nic na to nie poradzę, że na mięso patrzeć nie mogę, nawet jak mama robi obiad z jakimś mięsem to wychodzę z kuchni już tak mam i tyle, a że w takim wieku to nic nie poradzę jak już z resztą pisałam nikt mnie nie zmusi :greedy:
 
 
Karoola 



Mój labrador: Browni
Pies urodził się:
02.02.2003

Wiek: 29
Dołączyła: 19 Sie 2009
Posty: 3802
Skąd: Sosnowiec/Warszawa
Wysłany: 15-11-2010, 20:18   

Ostatnio czytałam felieton pewnej zagorzałej weganki, obrończyni przyrody etc... Zastanawiała się, czy kupić sobie psa. Uznała, że psa z hodowli nie weźmie, bo tam wydaje sie na niego tyle kasy, a przy tym wszystkim wytwarza się tyle CO2... Stwierdziła także, że jeśli będzie miała tego wymarzonego psa, to nie będzie karmiła go gotowym pokarmem, bo przy jego produkcji emisja dwutlenku węgla jest tak ogromna, że pisząc to na pewno złapała się za głowę. Ale potem dodała: jestem eko, więc mój pies też będzie eko i będzie jadł tylko warzywka. I zrobi z psa wege... :confused:
_________________
Pozdrawiamy, Karolina, Browni i pinczeropodobny Emil
 
 
 
szalej 



Dołączyła: 10 Paź 2010
Posty: 2531
Skąd: brak
Wysłany: 14-12-2010, 09:17   

Ja też nie jem mięsa, nie jem też ryb ani owoców morza - ale te drugie to z powodów smakowych, nigdy za nimi nie przepadałam, właściwie prawie nigdy ich nie jadłam. Nie wiem, z czego ten mój wege się bierze, trochę z przekonań, troche może żeby mieć czyste sumienie... nie wiem.
Za to poruszyliście tutaj ciekawą kwestie, mianowicie wegetarianów z przekonania, którzy jednak nosza np. skórzane buty, kurtki etc. Sama znam kilka takich przypadków... długo się nad tym zastanawiałam, czemu ktoś, kto mówi, że tak kocha zwierzeta że aż ich nie je zaczyna nosić futro? No ale przecież deklarował w sumie tylko, że nie będzie jadł mięsa, nie że zbawi świat.
Kiedyś myślałam, że życie bez mięsa będzie trudne, ale nie jest, to kwestia przyzwyczajenia... a co zapachów - są zapachy ładne z mięsa, co i tak nie przekonuje mnie, żeby je zjeść :D a musze powiedzieć, że byłam fanką spagetti i lasagne :-P
 
 
Maciek92 


Mój labrador: daisy
Suczka urodziła się:
28.12.2011

Wiek: 32
Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 554
Skąd: warszawa-wesoła
Wysłany: 28-07-2012, 21:29   

to powiem ze i ja spróbuje chociaż wiem ze łatwo nie bedzie ale spróbuje ;)
przejsc na wegeterianizm :)
_________________

 
 
 
Suzi 


Dołączyła: 20 Wrz 2018
Posty: 30
Skąd: Poznań
Wysłany: 20-10-2018, 21:07   

Dla jednych to jest łatwe dla innych nie. Mi było bardzo łatwo, ponieważ od dziecka nie lubiłam mięsa. Jestem wege od kilkunastu lat:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź