Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

LABRADORY DO ADOPCJI POD OPIEKĄ FORUM


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: papisia
21-08-2009, 13:41
Regulamin forum labradory.org
Autor Wiadomość
AnTrOpKa Mój labrador: Hexa
18.03.2007

Wiek: 33
Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 6578
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25-03-2009, 01:41   Regulamin forum labradory.org

Regulamin obowiązujący na forum Labradory.org


Informacje ogólne

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem dotyczącym specyfiki działu Pomoc dla Labradorów:
Zasady adopcji na forum Labradory.org

1. Idei powstania forum labradory.org przyświecała chęć stworzenia miejsca do wymiany poglądów, informacji i doświadczeń, gdzie główną tematyką jest wszystko co związane z labradorami.
Podczas prowadzonych dyskusji na niniejszym forum zwracamy uwagę na dbałość o dobry, przyjazny klimat dla nieskrępowanej, wolnej wypowiedzi.
2.Nick i podpis użytkownika nie może być adresem lub innym tekstem pośrednio/bezpośrednio identyfikowanym ze stroną internetową lub działalnością gospodarczą.
3. Nowy użytkowniku - zanim przystąpisz do pisania postów, wymiany informacji, pisania komentarzy, przeczytaj proszę posty z ostatniego tygodnia. Pozwoli Ci to zapoznać się z atmosferą i zasadami panującymi na forum Labradory.org
4. Zasady regulaminowe wymienione poniżej obowiązują bezwzględnie wszystkich użytkowników zarejestrowanych na forum, a ich nieprzestrzeganie może wiązać się z konsekwencjami wymienionymi w dalszej części regulaminu. Regulamin obowiązuje wszystkich bez względu na staż na forum, czy zasługi dla forum Labradory.org.
5. W sytuacjach sprzecznych, nieokreślonych w regulaminie, decyzję podejmuje Administrator. Decyzja jest nieodwołalna i nie podlega żadnym dyskusjom.


Reguły korzystania z forum Labradory.org.

Reguły dla Użytkownika:


1. Użytkownik, rejestrując się na forum automatycznie godzi się przestrzegać Regulaminu obowiązującego na forum Labradory.org.
Użytkownik, aby w pełni korzystać z forum Labradory.org otrzymuje własne konto, chronione hasłem dostępu. Zabrania się użyczać swojego konta osobom zbanowanym lub usuniętym z forum Labradory.org.
Każdy forumowicz ma prawo tylko do jednego konta.
Posiadanie więcej ilości kont grozi natychmiastowym ich usunięciem i wydaleniem użytkownika z forum Labradory.org.
Jeśli konta zostały założone tylko w celu łamania regulaminu, namawiania do łamania regulaminu lub w celu prowadzenia innej działalności na niekorzyść forum, konta te zostaną natychmiast usunięte, bez informowania o tym użytkownika.

2. Użytkownik ma prawo do swobodnego wypowiadania się na forum w sposób, który nie narusza zasad regulaminowych, obowiązującego prawa oraz ogólnie pojmowanych zasad etyczno-moralnych. Nie wolno używać w swoich wypowiedziach słów powszechnie uznawanych za obelżywe, niekulturalne, bezczelne, nieetyczne, obrażać i poniżać innych użytkowników.

3. Dyskusję w konkretnych wątkach prowadzimy na temat, dbając o kulturę i jasność wypowiedzi. Staraj się unikać błędów stylistycznych, językowych i ortograficznych jeśli chcesz być dobrze zrozumianym przez innych Użytkowników forum Labradory.org. Jeśli posiadasz odmienne zdanie na dany temat postaraj się wyrażać w taki sposób aby nikogo nie urazić i nie wywoływać kłótni oraz ogólnego oburzenia. Szanuj zdanie innych, aby inni szanowali Ciebie. Każdy ma prawo do swojego zdania na dany temat.

4. Kategorycznie zabrania się:
- spamowania - rozsyłania niechcianych wiadomości elektronicznych, niezgodnych z obowiązującym tematem dyskusji.
- trollowania - poruszania bardzo kontrowersyjnych kwestii, tylko w celu wywołania kłótni wśród Użytkowników
Uciążliwe spamy i posty mające na celu trolling będą usuwane, a Użytkownik zostanie upomniany. Jeśli to nie zmieni jego zachowania, zostanie natychmiast usunięty
z forum Labradory.org bez możliwości powrotu.

5. Przed założeniem nowego tematu należy skorzystać z opcji "szukaj" - pozwoli to na uniknięcie dublowania tematów. Zwracaj również uwagę na to, czy zakładany temat umieszczasz w odpowiednim do tego dziale - dbałość o odpowiednie klasyfikowanie tematów oraz ich czytelne, sugestywne tytułowanie zwiększy przejrzystość forum i pozwoli na przyjemniejsze korzystanie z niego. Off - topic to miejsce gdzie możesz umieścić temat odbiegający od tematyki dotyczące psów rasy Labrador Retriever.

6. Posty powinny być pisane estetycznie, poprawnie ortograficznie i gramatycznie. Skorzystaj z opcji "edytuj" jeśli popełniłeś błąd interpunkcyjny, stylistyczny czy ortograficzny.

7. Zastanów się dobrze zanim klikniesz "wyślij". Jesteś odpowiedzialny za treść wszystkich Twoich postów. Posty nie będą kasowane na prośbę/żądanie Użytkownika, bez widocznej przyczyny. Decyduje o tym Administrator forum Labradory.org, a jego decyzja nie podlega dyskusji. (Pisząc wiadomość na forum wyrażasz zgodę na jej publikację na łamach forum Labradory.org oraz facebook.com/labradory. Jednocześnie deklarujesz, że masz świadomość, że wysłana wiadomość staje się częścią serwisu i jej usunięcie w przyszłości może być niemożliwe. Usuwanie z wątku postów lub fotek jest zabronione. Powoduje to nieczytelność tegoż wątku i będzie karane punktami lub banem. W zależności od strat jakie będą poczynione w wątku.)

8. Odpowiadając na post innego Użytkownika, cytuj tylko fragmenty, do których się odnosisz w swojej wypowiedzi.

9. Dopuszcza się zamieszczanie reklam wyłącznie za zgodą administracji forum.

10. Nadużywanie emotikonek, dużych liter, kolorowych czcionek – jest zakazane – uciążliwe posty będą moderowane lub usuwanie bez zgody czy wiedzy autora.

11. Niemile widziane jest kilkakrotne zamieszczenie tej samej informacji lub zdjęcia.

12. Podczas zamieszczania zdjęć na forum należy zwracać uwagę, aby nie były większe niż 0,5MB (500kB). Większe zdjęcia Moderatorzy będą zamieniać na linki, bez wiedzy czy zgody Użytkownika. Zdjęcia w większych rozmiarach długo się ładują i otwierają. Szanuj więc czas i pieniądze Użytkowników korzystających z modemów. Chcąc dodać zdjęcie skorzystaj Imageshack lub Fotosik. Jeśli masz problem z dodaniem zdjęcia, poproś o pomoc Moderatora forum.

13. Przestrzegaj prawa autorskiego. Nie wstawiaj zdjęć bez zgody i wiedzy autora.

14. W jednym poście może znajdować się najwyżej 20 zdjęć. Ułatwi i przyspieszy to ładowanie strony, umili czas przeglądania zdjęć.

15. Surowo zabrania się zamieszczania trojanów, prób włamań na konta Użytkowników, publikowania notek i materiałów o charakterze pornograficznym, rasistowskim, lub w jakikolwiek inny sposób demoralizujących oraz naruszających obowiązujące prawo, a także propagujących, pochwalających lub nawołujących do jego łamania.

16. Cytując tekst, którego nie jesteś autorem nie zapomnij umieścić informacji o źródle jego pochodzenia, podaj imię i nazwisko autora tekstu.

17. Przestrzegaj netykiety. Dbaj o kulturę wypowiedzi, zwracając się do konkretnej osoby staraj się pisać "Ty" zamiast "ty", zaakcentujesz w ten sposób szacunek dla swojego rozmówcy. Unikaj pisania całej treści postu DUŻYMI LITERAMI, ponieważ czytanie takiego tekstu może być dla odbiorcy męczące i jest uznawane w netykiecie jako podnoszenie głosu. Jeśli chcesz użyć podkreślić fragment wypowiedzi to zrób to stosując wyróżnienia.

18. Jeśli zamierzasz zwrócić komuś uwagę odnośnie jego błędów lub literówek, uczyń to w sposób delikatny, najlepiej korzystając z PW. Ostentacyjne krytykowanie i wytykanie na forum niedociągnięć w napisanym tekście jest niemile widziane i należy unikać tego typu wypowiedzi.

19. Jako Użytkownik zgadzasz się, aby wszystkie informacje, które wpiszesz były przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą udostępniane bez Twojej zgody żadnym osobom oraz instytucjom. Wyjątek stanowią przypadki określone przez polskie prawo. Administrator i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za włamania hackerskie mające na celu pozyskanie tych danych.

20. Zabrania się pisania postów stanowiących reklamę, ofertę kupna - sprzedaży psów bez udokumentowanego pochodzenia tj. sprzedaży szczeniąt bez metryk, reklam reproduktorów bez uprawnień hodowlanych itp. Wszelkie tego typu posty będą przez administrację bezwzględnie usuwane.

21. W dziale "kup sprzedaj zamień itd" można zamieszczać oferty sprzedaży towarów związanych z kynologią, szkoleniem, psami, akcesoriami dla psów oraz innych drobnych przedmiotów nie mających związku z kynologią. Ofertę sprzedaży towaru może zamieścić forumowicz, który posiada na swoim koncie minimum 1000 napisanych postów oraz przebywa na forum co najmniej jeden miesiąc. Zabrania się zamieszczać ofert sprzedaży psów z hodowli jak i pseudohodowli, ofert sprzedaży towarów przez firmy produkujące karmy dla psów oraz akcesoriów dla psów - takie tematy będą natychmiast zamykane a użytkownik będzie karany ostrzeżeniem.
Administracja nie odpowiada za nieudane transakcje.

22. Wszelkie konkursy i aukcje charytatywne mogą być ogłaszane tylko za zgodą administracji forum i po konsultacji sposobu ich przeprowadzenia.

23. Umieszczanie tematów z prośbami o pomoc finansową, zbiórek pieniędzy, aukcji charytatywnych, w szczególności podawanie własnych numerów kont bankowych, dozwolone jest tylko w dziale "Pomoc charytatywna" i tylko za zgodą administracji forum.

24. Administratorzy i Moderatorzy forum zastrzegają sobie prawo do kasowania wiadomości w przypadkach gdy zawierają one treści niezgodne z niniejszym regulaminem, gorszące, niezgodne z prawem lub w innych przypadkach według uznania Administratora lub Moderatora forum.

25. Punkty pomógł/pomogła są formą uznania i nagrody dla użytkowników forum za poświęcony czas i udzieloną pomoc innym użytkownikom. Punkty może dać tylko i wyłącznie autor tematu. Wyświetlane są tylko w tych kategoriach, forach i subforach, w których jest możliwość wystawiania punktów. Nie ma ograniczenia co do ilości wystawionych punktów, jednak należy punkty wystawiać tylko i wyłącznie osobom, które pomocy udzieliły!

Informacje dodatkowe

1. Administrator
- ma prawo absolutnie do wszystkiego,
- chętnie pomoże w jakimkolwiek problemie związanym z forum,
- podejmuje najistotniejsze decyzje dotyczące forum,
- decyduje w sytuacjach nie ujętych w niniejszym regulaminie,
- rozpatruje skargi Użytkownika na, jego zdaniem, stronniczego i niesprawiedliwego
moderatora (skargi takie należy przesyłać poprzez PW - oczywiście odpowiednio umotywowane).

2. Moderator
- ma prawo dzielić, łączyć oraz przesuwać posty i tematy, a także je kasować, edytować
i zamykać, jeżeli uzna, że mogą naruszać zasady Regulaminu forum Labradory.org,
- ma prawo zwracać użytkownikom uwagę, jeśli ich zachowanie uzna za niestosowne
oraz udzielać im ostrzeżeń,
- jest zobowiązany do bezstronności w swoim działaniu oraz traktowania użytkowników z
należytym szacunkiem,
- jest zobowiązany do przestrzegania regulaminu,
- służą radą, chętnie pomogą - do nich zwracajcie się w jakichkolwiek problemach na
forum.

Administrator i Moderator nie mają obowiązku wdawać się w dyskusje nad słusznością podjętych decyzji.

3. Kary.

Użytkownik naruszający w jakikolwiek sposób powyższy Regulamin forum Labradory.org może otrzymać
upomnienie PW od Moderatora lub Administratora.
Jeśli nie okaże się to skuteczne wówczas Użytkownik może otrzymać ostrzeżenie
(6 dopuszczalnych). W przypadkach permanentnego naruszania regulaminu może
nastąpić zbanowanie Użytkownika.

Uwagi końcowe

1. Administracja zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
2. Administrator i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za treści prezentowane na
forum i ewentualne szkody powstałe w wyniku zastosowania się do porad innych
Użytkowników (w szczególności porad dotyczący zdrowia psów).
3. Kolor czerwony zarezerwowany jest dla Administratora i Moderatorów.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Ryniu 20-03-2014, 13:12, w całości zmieniany 24 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź