Przyjaciele forum Zgłoszenie
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Żałuję,że mam laba
Autor Wiadomość
ork11 


Mój labrador: lili
Suczka urodziła się:
01.09.2016

Dołączył: 27 Kwi 2017
Posty: 15
Skąd: slask
Wysłany: 27-04-2017, 23:09   Żałuję,że mam laba

Jak w temacie.Żałuję,że mam laba.Kupiłem go bo kocham tą rasę.Kiedyś opiekowałem się jednym i sprawiał mi dużo radości.Piękny pies.fantastyczny wręcz.Moja suczka jest super,grzeczna,posłuszna i ją uwielbiam.Tylko... to pies pracujący a ja mu tej pracy nie umiem zapewnić.Zabawami się szybko nudzi a staram się jej zapewnić rózne rozrywki.Jednak widzę że czeka na konkretną prace.nie jakieś patyczki,piłeczki czy przeciąganie liny..pobawi się,ale po chwili się tym nudzi i zaczyna szukać żarcia albo pasie sie jak owca.Łatwo ją nakęrcić ale nie wiem jak ukierunkować.Mam wrażenie że nie jestem dobrym włascicielem i marnuję potencjał psa,Czuję sie winny że nie umiem mu zapewnić tego czego potrzebuje.
 
 
adresprzema 



Mój labrador: Kora
Suczka urodziła się:
02.01.2016

Wiek: 58
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 578
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 28-04-2017, 01:49   

Mam wrażenie, że to wyznanie płynące z głębi serca.

ork11 napisał/a:
Moja suczka jest super,grzeczna,posłuszna i ją uwielbiam.Tylko... to pies pracujący a ja mu tej pracy nie umiem zapewnić.

Poczytaj o ćwiczeniach węchowych. Labki je uwielbiają. Faktycznie są psami specjalnej troski w sensie, że wymagają zainteresowania opiekunów. Poczytaj o tym jak być atrakcyjnym dla psa i jak zapewnić mu zabawę.

ork11 napisał/a:
Zabawami się szybko nudzi a staram się jej zapewnić rózne rozrywki.Jednak widzę że czeka na konkretną prace.nie jakieś patyczki,piłeczki czy przeciąganie liny..pobawi się,ale po chwili się tym nudzi i zaczyna szukać żarcia albo pasie sie jak owca.

Za rok jej to przejdzie i trochę się uspokoi.
Z Korą bawimy się w szukanie zabawek, albo smakołyków. Ukrywamy kawałek intensywnie pachnącego mięska i wydajemy komendę szukaj. Podobnych zabaw jest cała masa.

ork11 napisał/a:
Mam wrażenie że nie jestem dobrym włascicielem i marnuję potencjał psa,Czuję sie winny że nie umiem mu zapewnić tego czego potrzebuje.


Pewnie każdy właściciel ma czasami takie myśli. W każdym razie ja też tak miewam. Ale nie poddaję się i staram się wymyślić coś atrakcyjnego.

Głowa do góry, to Ty jesteś przewodnikiem stada dla Twojej suni.
_________________
Nie ma "głupich" psów.
Za to jest całkiem sporo właścicieli, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują niewłaściwe zachowania u swoich pupili.
 
 
ork11 


Mój labrador: lili
Suczka urodziła się:
01.09.2016

Dołączył: 27 Kwi 2017
Posty: 15
Skąd: slask
Wysłany: 28-04-2017, 12:01   

Dziękuję za radę.Myslę,że prace węchowe to może być to !:) Jednak gdzieś mi cały czas siedzi w głowie ,że ten pies jest "po coś" i trochę marnuje swoje możliwości..
 
 
adresprzema 



Mój labrador: Kora
Suczka urodziła się:
02.01.2016

Wiek: 58
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 578
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 28-04-2017, 12:24   

ork11 napisał/a:
Jednak gdzieś mi cały czas siedzi w głowie ,że ten pies jest "po coś" i trochę marnuje swoje możliwości..


Skoro koniecznie chcesz, żeby pies był "po coś" to pomyśl na przykład o zrobieniu kursu dogoterapii, czy czegoś podobnego.
_________________
Nie ma "głupich" psów.
Za to jest całkiem sporo właścicieli, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują niewłaściwe zachowania u swoich pupili.
 
 
ork11 


Mój labrador: lili
Suczka urodziła się:
01.09.2016

Dołączył: 27 Kwi 2017
Posty: 15
Skąd: slask
Wysłany: 28-04-2017, 12:37   

Nie bardzo mam możliwość chodzić na kursy ze względu na charakter pracy.To raczej takie ogólne odczucie,zwłaszcza że wiem jak wszechstronnne są te psy.Zresztą to dotyczy wszystkich ras użytkowych.Zwyczajnie nie lubię jak coś się marnuje :)
 
 
Monisiaczek 



Mój labrador: SAMBA (Samba de Janeiro vel Luna)[*]
Suczka urodziła się:
styczeń 2009 - 16.02.2021

Mój labrador: Skipper Lab Commando
Pies urodził się:
25.02.2011

Mój labrador: Zulus [*]
Pies urodził się:
23.09.1993 - 24.07.2005

Wiek: 49
Dołączyła: 27 Lip 2011
Posty: 5953
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 28-04-2017, 12:38   

ork11, każdy pies jest inny, każdy lab też. Jeden będzie świetnym aporterem, inny dogoterapeutą, a jeszcze inny po prostu wspaniałym członkiem rodziny. Jeśli uważasz, że Twój psiak sprawdziłby się w konkretnej profesji, to może zrób testy predyspozycji?

A co do zabaw z psem, to garść pomysłów:
https://www.petstation.pl...-i-na-spacerze/
Zabawy węchowe: http://przezswiatzlabrado...la-twojego-psa/
_________________
 
 
ork11 


Mój labrador: lili
Suczka urodziła się:
01.09.2016

Dołączył: 27 Kwi 2017
Posty: 15
Skąd: slask
Wysłany: 28-04-2017, 20:33   

dziękuję za podpowiedzi .
 
 
sienna_081 


Dołączyła: 19 Mar 2017
Posty: 17
Skąd: wawa
Wysłany: 24-06-2017, 00:01   

W necie można znaleźć bardzo dużo zabawek kreatywnych: https://www.keko.pl/pol_m...-sport-387.html. Mojemu wystarcza jak mu rzucamy piłkę na znaczną odległość bo wtedy może się wybiegać i szybko się męczy. My nie musimy za to wkładać w to żadnego wysiłku. Lubi też zabawki typu frisbee. Bardzo chętnie za tym biega i je przynosi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


POMAGAJĄ NAM

POLECAMY


logo portalu - wejdź