Warning: include(./cache/board_config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ryniu/public_html/forum.labradory.org/common.php on line 250

Warning: include(./cache/board_config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ryniu/public_html/forum.labradory.org/common.php on line 250

Warning: include() [function.include]: Failed opening './cache/board_config.php' for inclusion (include_path='.') in /home/ryniu/public_html/forum.labradory.org/common.php on line 250
:: View topic - Rekordy ruchowe
Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
Przyjaciele forum
FAQFAQ    SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  ProfileProfile
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Rekordy ruchowe
Author Message
Jaffa
paula

Mój labrador: Jaffa
Suczka urodziła się:
1.05.2009

Posted:    Rekordy ruchowe [ !!! ]

a więc dzisiaj moja piękna pobiła swój rekord odnośnie ruchu, ale jak tak patrze na inne znajome psy (labki też) to tylko moja ma tyle energii.... a wyszło tego tyle:

-16km trasy po lesie/polach. ja na rowerze dżafula wszędzie wokół
-2h na plaży; pływanie, bieganie, aportowanie
-4h na dworze z dzieciakami; bieganie, aportowanie, piłka nożna, znowu bieganie
-2h zabawy z innym psem (głównie zabawa w berka)

przejazd rowerem zajął nam 2 godzinki. tak więc uzbierało się 10 godzin intensywnego ruchu bez odpoczynku! żadnej przerwy na drzemkę albo położenie się nie było. wszyscy zmęczeni tylko nie ona...

No więc moje pytanie brzmi;
czy tylko moja tak ma czy wasze też?

piszcie o swoich wyczynach;)

Ewelina
wesoła rodzinka

Mój labrador: Yoko
Suczka urodziła się:
25.05.2007

Mój labrador: Boni
Suczka urodziła się:
21.09.2008

Mój labrador: Lilla Yorkshire Terrier
Suczka urodziła się:
08.02.2011

Posted:     [ !!! ]

[b]Jaffa[/b], Moja wczoraj przez 9 godzin nad jeziorem była cały czas w ruchu a to pływała, albo latała za kijami nie siedziała nawet minuty :shy: ale wieczorem ją trochę łapki bolały!

Jaffa
paula

Mój labrador: Jaffa
Suczka urodziła się:
1.05.2009

[quote="Ewelina"] ale wieczorem ją trochę łapki bolały![/quote]

po czym poznałaś że ją łapy bolą?

Ewelina
wesoła rodzinka

Mój labrador: Yoko
Suczka urodziła się:
25.05.2007

Mój labrador: Boni
Suczka urodziła się:
21.09.2008

Mój labrador: Lilla Yorkshire Terrier
Suczka urodziła się:
08.02.2011

[b]Jaffa[/b], Bo sztywna cała była!I jak szła się wody napić to tak powolutku!

Kofi

Mój labrador: Kofi
Suczka urodziła się:
05.04.2009

Ja lubię chodzić z moim pisekiem więc u mnie wygląda to tak:
w każdy weekend, lub wolne od pracy gdy dopisuje pogoda biorę psa i idę na spacer na większość dnia,
1. Na początku 7km nad jeziorko, w czasie tej drogi troszkę aportowania, poganiania z psem itp.
2. Nad samym jeziorem pies pływa a ja idę spokojnie wzdłuż jeziora (okolo 1km) oczywiście z przerwami, trochę aportowania i zabawy na plaży.
3. Powrót do domu dłuższą, okrężna trasą przez pola. Pies uwielbia tą trasę ponieważ bardzo często chodzą tamtędy ludzie z psami, i można powiedzieć, że pies może poniuchać :P
4. Godzinny postój, może jakieś jedzonka dla Pana i Psa :P
5. I potem prosta droga do domu biegiem, 4km.

Niekiedy wybiorę się na rowerze, lecz nie za bardzo to lubię. Ale wtedy jest to około 7-9km. :)

goldi845
Fundacja Sos

Mój labrador: [*]Goldi, Niva
Suczka urodziła się:
około marca

Ja jeszcze jak Goldinka żyła prześliśmy 20 kilometrów w 3 godziny :)

Heliah

Mój labrador: ON Luna
Suczka urodziła się:

z moją Luną (ON) troszkę niechcący, bo się zgubiłam w pewnym momencie, zrobiliśmy w ciągu jakichś 7 godzin ponad 40 km :/ ok 20 nad jezioro, potem pływanie i nie miała dość. tylko powrót był powolutku i z licznymi przerwami, bo aż się o nią bałam. ale następnego dnia pod wieczór już była zregenerowana. jej ADHD mnie chwilami przeraża :P ale kochana jest :D

kaha
kaha

Mój labrador: MAX
Pies urodził się:
7.08.2009

dwa pełne dni nad jeziorkiem pływanie zabawy z bullterierkiem aporty ...istne szalenstwo :haha:

joanna

Mój labrador: BRANDO
Pies urodził się:
15 01 2010

he he my z Brandonkiem narazie na piwko do schroniska sobie chodzimy bo tak się mamy fajnie ze mieszkamy sobie w górach i cały dzień na polku ale nie przesilamy sie bardzo leniuchy z nas ,ale pozdrawiamy wszystkich sportsmenów!

matipietrzak96
Mateusz

Mój labrador: Maks
Pies urodził się:
26. marca 2010 roku

sorry, ze troche zmienie temat, ale mam pytanie ... ile moze sie dziennie ruszac pies 4 - miesieczny po wszystkich szczepieniach i w ogole ????

Bora

[quote="matipietrzak96"]sorry, ze troche zmienie temat, ale mam pytanie ... ile moze sie dziennie ruszac pies 4 - miesieczny po wszystkich szczepieniach i w ogole ????[/quote]
Przeczytaj http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=350
I zacznij używać opcji "szukaj" bo stracimy cierpliwość i otrzymasz ostrzeżenie.

orlosia
35 kg. Słodyczy

Mój labrador: Ruben
Pies urodził się:
6.02.2009r.

ja zawsze starałam sie nie obciazac Rubena jakimis wiekszymi trasami bo bałam sie o jego stawy ale kiedy zrobilismy przeswietlenie i wiem ze nic nie grozi ... to wyznaczamy mu tracy do 10 km dziennie czyli do mojej babci na wies i spowrotem :)

ot mamcia przewrażliwiona jest

Pusia

Mój labrador: Pusia
Suczka urodziła się:
latem2009

(lukasz)uwazajcie na lapy, jak bylismy w upalny dzien nad wisłą to nie dało się jej zamęczyć!
plywala, biegała po kamieniach,
sek w tym ze pod wieczor musialem ja zaniesc do domu bo mi bylo szkoada psiaka, miala poranione lapy od kamieni !!!
i chyba poparzone (nagrzane kamienie)
całe poduchy zaognine, popekane, nawet pociete,
laby sa takie ze mimo niedogodnosci i bolu bedą wam sluzyly !
niech was nie zwiedzie ich energia, wiem ze to wulkany , ale od tej pory sprawdzam łapy co godzine zabawy...
widok krwawiacych lap nie jest przyjemny !

pozniej tylko smarowalismy wazelina kosmetyczną, doszla do siebie po 3dniach, ale chodzenie sprawialo jej probelmy !!

kasia89t
kasia89t

Mój labrador: Borys vel Borsuk
Pies urodził się:
27.05.2010

Ja mam takie pytanie,ile ruchu może mieć labowy szczeniak dziennie? Bo ostatnio wyczytałam ze do 5tego miesiąca życia powinny być 10-15minutowe spacery bez szaleństw z innymi psami. I później można rozciągać ten czas,a takie dłuższe spacery,zabawy z psami i inne aktywności to po skończeniu roku dopiero. Generalnie chodzi o to że nie można "wybiegać" psa bo to szkodzi na stawy,i ze dopiero jak się wszystko ukształtuje (czyli 12-15mcy) to można z psem zacząć aktywne życie. Co Wy na to?? Czy wasze szczeniaki miały ograniczony ruch? a jeśli nie to czy maja teraz problemy ze stawami?? pozdrawiam :)

nika
białasek

Pies urodził się:

mój Shiro nie miał ograniczonego ruchu, ale na początku, jak wychodziliśmy na normalny spacer (~30min.) to podczas drogi powrotnej siadał, kładł się - zmęczony już był ;p
ale przyzwyczaił się :) jednak jak rzucaliśmy piłkę, to Logan tylko po nią biegł - Shiro nie miał szans przy nim i chyba zdał sobie z tego sprawę ;) na wybiegu też wolał kopać dziury niż biegać - sam sobie dawkował ruch, za to w domu nadrabiał bieganiem, skakaniem i zaczepianiem Logana:)
ostatnio jakoś zaczął też biegać za piłką razem z Loganem i ścigać się z nim :)
stawy przebadane - wszystko w porządku.

polecam temat 'Ograniczenie aktywności szczeniąt'
http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=350&highlight=ograniczenie+aktywno%B6ci

[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: