Warning: include(./cache/board_config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ryniu/public_html/forum.labradory.org/common.php on line 250

Warning: include(./cache/board_config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ryniu/public_html/forum.labradory.org/common.php on line 250

Warning: include() [function.include]: Failed opening './cache/board_config.php' for inclusion (include_path='.') in /home/ryniu/public_html/forum.labradory.org/common.php on line 250
:: View topic - Jaka jest sierść labradora?
Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
Przyjaciele forum Wystawa
FAQFAQ    SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  ProfileProfile
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Jaka jest siersc labradora?
Author Message
Ania
[Deleted]

Posted:    Jaka jest sierść labradora? [ !!! ]

Witam
Mam pytanie jaka jest sierść labradora?
Wiem tylko że jest krótka ale proszę o odpowiedzi:
-Czy wbija się w tapicerkę?
-Jak dużo jej gubi?
-Czy można łatwo zebrać ją odkurzaczem?

Krystyna

Mój labrador: HODOWLA LEMINISCATUS
Posted:    Re: Jaka jest sierść labradora? [ !!! ]

[b]TAK[/b]

-Jak dużo jej gubi?

[b]BARDZO DUZO[/b]

-Czy można łatwo zebrać ją odkurzaczem?[/quote]

[b]z podlogi tak, z dywanow, obic, tapicerki znacznie trudniej[/b]

Irefra

Mój labrador: Sabor
Pies urodził się:
26.08.2006

Posted:     [ !!! ]

Sierść jest krótka , ale dosyć sztywna i wbija sie dosłownie we wszystko , ja miewam nie raz sierść moich piesków nawet w zupie :-P

Ryniu

Mój labrador: Enzo
Pies urodził się:
9.08.2005

Mój labrador: Pola
Suczka urodziła się:
4.12.2008

[quote="Irefra"]ja miewam nie raz sierść moich piesków nawet w zupie[/quote]
znaczy zupa dobrze doprawiona - domowe jedzenie ;)

Ania
[Deleted]

Dziękuje za odpowiedzi.

zuzia

Mój labrador: Lunia
Suczka urodziła się:
14.04.2008r.

Mój labrador: Dżok
Pies urodził się:
ok. 2000r.

[quote="Irefra"]ja miewam nie raz sierść moich piesków nawet w zupie [/quote] to pół biedy, gorzej jak gość znajdzie włosa w zupie :greedy:

Dżastin

Mój labrador: Lajla
Suczka urodziła się:
28.08.2005

[quote="zuzia"][quote="Irefra"]ja miewam nie raz sierść moich piesków nawet w zupie [/quote] to pół biedy, gorzej jak gość znajdzie włosa w zupie :greedy:[/quote]

no to wtedy trzeba zapraszac gosci ktorzy lubią zupki dobrze doprawione :P
ja równiez mam wszedzie siersc Lajli, jak wychodze to odrazu widac po wloskach na ubraniu ze mam Laba, nie musze nic mowic :) wiec mi to pasuje :P

karolina

Mój labrador: Bazyl
Pies urodził się:
29.04.2006

u mnie widać Laba bo krześle w pracy :) nikt nie ma tak owłosionego :D :D

zaradna
beata & elmo

Mój labrador: Elmo vel klusiaczek
Pies urodził się:
02.04.2008r.

hehe u mnie też pełno sierści psa jestw domu. Najbardziej widac na dywanie i ubraniach.
No a czasem i w posiłkutez można znaleźć :D

skyline89

Mój labrador: Aston
Pies urodził się:
14.04.2009

a ja mam kafelki i łatwo zbiera się =))a po za tym szczotkuję psinke i jakos nie odczuwam tej sierści. może to dlatego że jest młodziutki..

Huberto

Mój labrador: Gordon
Pies urodził się:
29.10.2008r

U mnie także jest dość dużo sierści po Gordonie i to troszkę widać bo mam panele, ale nie ma jak to póżniej wziąć szczotkę i je sprzątać nie ma nic milszego hehe ;D, a dodam, ze Gordon jest szczotkowany codziennie

Abu
[Deleted]

[quote="Ania"]Witam
-Jak dużo jej gubi?
Sredniokrotka ok. 3 cm, dosc twarda, poza podszerstkiem.
Wbija sie we wszystko
Gubi bardzo duzo w dwoch okresach jesien i wiosna + gubi duzo przez caly rok. To po dalmatynczykach druga rasa, z tych mocno sypiacych sie.
Jak masz dobry odkurzacz to zbierzesz ze wszystkiego [oczywiscie musisz rozne kncowki stosowac]

Zalecane:
meble skorzane, kafle lub panele, jak najwiecej sliskich ubran

Niezalecane:
meble z pokryciem materialowym, dywaniki na podlodze, ubrania polarowe

Generalnie stosujac dobrej jakosci karmy klasy superpremium, posiadajac dobra szczotke do sczesywania, ewentualnie dosilajac psa kwasami omega 3 i 6 idzie nad klakami zapanowac w okresach poza linieniem

Amen

januszka

Mój labrador: Sherman
Pies urodził się:
25.07.2009

Od kąd mam labradora na moim dywanie jest dużo jego sierści . :(
Ciężko to odkurzać bo i tak to nie schodzi. :cring:
Najlepiej nie mieć dywan[color=red]u[/color] w domu wg. lepiej p[color=red]ł[/color]ytki. ;D

[size=9][color=red]''6. Posty powinny być pisane estetycznie, poprawnie ortograficznie i gramatycznie. Skorzystaj z opcji "edytuj" jeśli popełniłeś błąd interpunkcyjny, stylistyczny czy ortograficzny.'' [/color][/size]

cracowska
Rudzielec :*

Mój labrador: Baster
Pies urodził się:
18.07.2008

u mnie niestety też jest dużo sierści. Ja się już do tego przyzwyczaiłam, chociaż przyznam że mnie czasem coś trafia. Ale daje sobie radę. mam w domu panele więc nie jest tak strasznie. tylko dywan z pod biurka muszę zredukować i zainwestować w mały tylko pod krzesło który będzie łatwo czyścić. Psa szczotkuję co dzień.

Mam takie pytanie tylko jakie witaminy/preparaty są najlepsze żeby zadbać o psią sierść i może chociaż trochę zmniejszyć wypadanie? Mój labek bardzo dużo jej gubi. można ją "wyrwać" z niego kępami. Dostałam witaminy od weta: "DERMATEX" ale nie bardzo działają.

I co myślicie o szczotce co się zwie "FURMINATOR" używał może ktoś ?? naprawdę taka dobra jak pokazują?

:papa:

Bora

[b]cracowska[/b],
http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=129&highlight=dermatex
http://forum.labradory.org/viewtopic.php?p=135936&sid=3b875cf19393fac9b6148c974b8280ac#135936
http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=1126&highlight=furminator
http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=14&highlight=furminator

sofi
Kasia

Mój labrador: Sofi
Suczka urodziła się:
3.08.2009

[b]cracowska[/b], rozumiem ze teraz w tym czasie wypada jemu duzo siersci? bo u mnie jest to samo i martwilam sie o co chodzi bo pies generalnie nie powinien teraz gubic, ale w naszym przypadku prawdopodobnie sofi gubu szczenieca siersc i zmienia na tą stałą. albo jest za gorąco w domu i zderzenie z zimna temperatura na dworze i ciepla w domu tez moze powodowac linienie.

:)

uciążliwe to troche. ja zaczelam stosowac DERMAFIT

http://zoo-mik.pl/sklep/product_info.php/products_id/1761?osCsid=154e612b2e7e1de333ba9533ef47309d

ale jeszcze nie widze poprawy bo dopiero zaczelam podawac.

kaśśś:))
WYbuChoWa

Mój labrador: Peppa;))
Suczka urodziła się:
28.05.2009

U mnie już ni8c czarnego nie ma bo tam gdzie mój labek był są jego kłaczki.Najgorsze są włochy na ubraniach i przyprawy do posiłków :| :-> nie ma CO..,a jak sie mama wnerwi to jeszcze wielkie sprzątanie mnie czeka ]:)

siedlar
siedlar

Mój labrador: Bantu
Pies urodził się:
02.09.2008

to dość duży kłopot, szczególnie gdy przychodzą goście którzy nie mają psów, przed zapowiedzianymi wizytami zawsze odkurzamy, ale w innych wypadkach skarpetki bankowo brązowe :-P

anusia

Mój labrador: Draco
Pies urodził się:
17.06.2009r

hehe . U mnie tez pelno . ja mam najwiecej jego siersci na sobie gdyż moj pies dzieli ze mna pokoj ;P

nieustraszony

Mój labrador: Rufus
Pies urodził się:
10.02.2009

[quote="Ania"]Witam
-Jak dużo jej gubi?
-wbija się we wszystko
- traci cały rok naprawdę spore ilości ( według mnie jest to jedyny minus tej rasy, reszta to same plusy)
- z paneli ok, z łóżka gorzej ale można z tym sobie poradzić

[size=7][color=red]10. Nadużywanie [...] dużych liter [...] jest zakazane. Uciążliwe posty będą moderowane lub usuwanie bez zgody czy wiedzy autora.[/color][/size]

Blaniu22

Mój labrador: Nero ;)
Pies urodził się:

Witam jestę tu nowy labka jeszcze nie mam ale chce kupić :haha: poczytałem troszkę o sierści labka i szczerze mówiąc troszkę się przeraziłem bo większość pisze że codziennie by można było z tej sierści poduszkę wypchać i sam już nie wiem co myśleć więc mam kilka pytać
1 Czy po czesaniu labka minimum 2 razy dziennie będzie się tak strasznie lenił ?
2 Jeśli będzie czesany i dostanie witaminy na linienie do karmy to jak to mniej więcej wygląda ? Co chwile trzeba po nim odkurzać sprzątać itp ? Ma ktoś może fotki jak to wygląda np na kanapie i ile tego jest ? Z góry wielkie dzięki za pomoc pzdr 8)

nata
Natalia & Polina

Mój labrador: Pola
Suczka urodziła się:
27.03.2010

[quote="Blaniu22"]1 Czy po czesaniu labka minimum 2 razy dziennie będzie się tak strasznie lenił ? [/quote]
Będzie. Tylko może nie aż tak długo. Furminator naprawdę pomaga :)
[quote="Blaniu22"]Co chwile trzeba po nim odkurzać sprzątać itp ? [/quote]
Czy miałeś kiedyś psa w domu? Jeżeli nie, to trzeba się przyzwyczaić że sierść jest wszędzie, nawet w jedzeniu a o ubraniach nie wspomnę. W okresie linienia odkurzać można kilka razy dziennie. Ale to wszystko też zależy jak kto do tego podchodzi i jak to toleruje. :-P Poczytaj cały temat o linieniu, tam jest znacznie więcej informacji.
http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=129

jkasia
Kasia

Mój labrador: Kasta
Suczka urodziła się:
05,02,2010

[b]Blaniu22[/b], ztego co zaobserwowałam to z biszkopcików sie sypie najwiecej. Jednak każdy pies linieje.Kasta jak weszła w faze linienia to odkurzałąm 2 razy dziennie a i tak sierść fruwała. Wyczesywanie pomaga ale nie wyeliminuje linienia całkowicie. Tak jak napisała[b]nata[/b], piesek w domu = siersc gdzie sie da ;D Takie są uroki posiadania piesia!

Kamil_Kinga

Mój labrador: FADO
Pies urodził się:

...my tu gadu gadu o linieniu a widzieliście ja linieje MALAMUT??? ;D MASAKRA ja bym się wyprowadził! ;D :-P nie narzekajmy na nasze Psiaki w końcu to parę kłaczków ;D

witch

Mój labrador: Gaja(vel Dalia z Bialoblockich Lasow)
Suczka urodziła się:
03/07/2010

Mój labrador: Lupus/wilkowaty,ale biszkopt/
Pies urodził się:
jakieś 2 lata temu

hi hi hi ja nie mam problemu z sierscia na ubraniach-ubieramy sie z Mezem przewaznie na czarno,wiec i Gaja jest czarna-ot i po klopocie :haha:

[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: