Warning: include(./cache/board_config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ryniu/public_html/forum.labradory.org/common.php on line 250

Warning: include(./cache/board_config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/ryniu/public_html/forum.labradory.org/common.php on line 250

Warning: include() [function.include]: Failed opening './cache/board_config.php' for inclusion (include_path='.') in /home/ryniu/public_html/forum.labradory.org/common.php on line 250
:: View topic - Myasthenia Gravis u Labradora
Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
Przyjaciele forum
FAQFAQ    SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  ProfileProfile
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Myasthenia Gravis u Labradora
Author Message
karaoke
Ewa

Mój labrador: Biszkopt
Pies urodził się:
30.09.2009

Posted:    Myasthenia Gravis u Labradora [ !!! ]

Witam.

Mój Labek ma już 6 miesięcy. Od dłuższego czasu obserwowaliśmy u niego dziwne objawy. Sztywnieją mu tylne łapy, i nie ma tu reguły, czasem bywa to po dłuższym spacerze, czasem po bardzo krótkiej odległości. Biszkopt się zatacza jak pijany zarzuca mu tył i upada przodem na ziemię. Tył jest wtedy zesztywniały nie zginają mu się łapy w kolanach, i jest znacznie wyższy od przodu ciała.

Na początku lekarz weterynarii zdiagnozował dysplazję P stawu biodrowego podawaliśmy mu glukozaminę z chondroityną. Objawy nie ustawały, wręcz w ostatnią niedzielę się nasiliły. Skonsultowaliśmy jego RTG w Klinice Weterynarii Akademii Rolniczej. Tam okazało się, że stawy biodrowe są zdrowe i nie ma mowy o dysplazji. Skierowano nas na neurologię. Tu z kolei wykonano mu badania krwi elektrolity, nerki, wątroba, wszystko w normie, ale zasugerowano, że Biszkopt cierpi na myasthenie gravis.

Chciałam się dowiedzieć, czy ktoś z Was zetkną się z tą jednostką chorobową u swojego czworonożnego przyjaciela. I co robić dalej. Gdzie szukać pomocy. Mój Biszkopt jest cudownym psiakiem, uwielbia się bawić, biegać, aportować, lecz to sztywnienie tylnych łap uniemożliwia mu taką zabawę.

Gdyby ktoś mógł mi podpowiedzieć będę bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam.

Lorena
TW...

Mój labrador: Lorena
Suczka urodziła się:
25.12.2007

Mój labrador: Nitka Jamnior
Suczka urodziła się:
09.04.2010

Suczka urodziła się:
Posted:     [ !!! ]

[b]karaoke[/b], to bardzo kłopotliwa choroba, zarówno dla psiaka jak i dla Was. Jedno jest pewne musicie być pod stałą kontrolą psiego neurologa obecnie w Polsce lekarzem weterynarii neurologiem który jest świetnym specjalistą można polecić dr. Wrzoska.

karaoke
Ewa

Pies urodził się:
30.09.2009

Gadzie przyjmuje dr Wrzosek? tzn w jakim mieście?

ambird

Mój labrador: Buster
Pies urodził się:
25.07.2008

[b]karaoke[/b], przykro mi z powodu cierpienia Twojego psiaka :(

Zajrzyj tutaj http://www.labradors.com.pl/eic.html obejrzyj filmik, czy tak to wygląda?

karaoke
Ewa

Pies urodził się:
30.09.2009

[b]ambird:[/b] no właśnie nie, już to oglądałam, tutaj łapy u tego pieska jak gdyby są wiotkie, a u mojego Biszka łapy są sztywne jak kij, tak jakby skurcz, i nie zginają się w żadnym ze stawów, w stawie biodrowym jest ograniczenie zgięcia, tył wtedy wygląda jak od innego pieska bo jest znacznie wyższy od przodu, zarzuca go na prawą stronę i się wywraca ale do przodu.

Z kolei dzisiaj byliśmy na spotkaniu z innymi pieskami, mamy na osiedlu taka grupkę i zawsze o tej samej porze wychodzimy, pieski się razem bawią, biegają. Dzisiaj Biszkopt ganiał jak szalony bardzo dużo intensywnego ruchu i nie było żadnych z tych objawów, ale w niedziele przeszliśmy się jedynie 200 metrów i łapki zesztywniały, Biszkopt zaczął się zataczać jak pijany i w końcu upadł. Z 30 min dochodził do siebie.

Ryniu

Mój labrador: Enzo
Pies urodził się:
9.08.2005

Mój labrador: Pola
Suczka urodziła się:
4.12.2008

[quote="karaoke"]Gadzie przyjmuje dr Wrzosek? tzn w jakim mieście?[/quote]
lek. wet. Marcin Wrzosek, UP we Wrocławiu 071 320 53 63

ponadto neurolodzy:
dr hab. Andrzej Pomianowski, UWM w Olszynie 089 523 39 62
dr n. wet. Maciej Lenarcik, SGGW w Warszawie 022 593 61 37
dr n. wet. Tomasz Szponder, UP w Lublinie 081 445 61 52

Lorena
TW...

Mój labrador: Lorena
Suczka urodziła się:
25.12.2007

Mój labrador: Nitka Jamnior
Suczka urodziła się:
09.04.2010

Suczka urodziła się:

[b]Ryniu[/b], super, uprzedziłeś mnie.

[size=9][ [i][b]Dodano[/b]: Pią 07 Maj, 2010[/i] ][/size]
[b]karaoke[/b], i co z psiakiem ? wiadomo coś ?

[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: